Şimdi Ara

PS4'de TR ve US PSN aynı konsolda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
16.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: remzicigim

quote:

Orijinalden alıntı: remzicigim

peki us psn hesabını kardeşlik hesabı olarak kullanabilir miyiz?

birimiz bu hesabı ana hesap yapar, diğeri ise ikincil hesap yaparak oyunları bu hesap üzerinden oynar.

eğer bu durum olursa ikincil hesap yapan kişi us psn üzerinden online oynayacağı için bir dezavantaj yaratır mı?

bu konuda bilgisi olan biri cevaplayabilirse çok sevinirim

bile yok mu acaba?

aynı anda iki kişi aynı oyunun onlinesini oynayamaz diye biliyorum
  • Arkadaşlar dün second son limited edition ps4 oyununu aldım. konsola taktım fakat tr psn hesabım olduğu için extra içerikleri indiremedim. Us psn hesabı açtım birtanede. O hesaptan oyunu açtım redeem code girdim extra içerikleri indirmeye başladı. Bir arkadaş demiş ki bir hesabınızda plus varsa diğer hesabınızda da bundan yararlanabileceksiniz. Böyle birşey olmadı bende? ya da varsa izlenecek adımları yazabilir mi birisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciways

Arkadaşlar dün second son limited edition ps4 oyununu aldım. konsola taktım fakat tr psn hesabım olduğu için extra içerikleri indiremedim. Us psn hesabı açtım birtanede. O hesaptan oyunu açtım redeem code girdim extra içerikleri indirmeye başladı. Bir arkadaş demiş ki bir hesabınızda plus varsa diğer hesabınızda da bundan yararlanabileceksiniz. Böyle birşey olmadı bende? ya da varsa izlenecek adımları yazabilir mi birisi?

PS4'te online oyun için Plus üyelik şart malûm.

Yararlanmadan kasıt şu: Bir adet Plus hesabınız varsa, makinenizdeki tüm hesaplar ile online oyunlar oynayabilirsiniz.

Yani "Amerika PSN Plus aldım, bunu Türkiye PSN hesabımda da kullanıp bedava oyunları indireyim" diye bir şey söz konusu değil.

Asya Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Asya PSN hesabına Plus almalısın.
    Avrupa Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Avrupa (Türkiye) PSN hesabına Plus almalısın.
    Amerika Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Amerika PSN hesabına Plus almalısın.

• Arkadaşlar merhaba,

Konunun bütün entrylerini okudum fakat aradığım soruya cevap bulamadım.Şöyleki ;

Amerika'dan ps4 getirtme imkanım var.Tüm regionlardaki oyunlar tüm ps4 lerde çalışıyor.Zaten İstanbul Kadıköy'deki Yazıcıoğlu'nda us region oyunlar satılıyor.Herkes oynayabiliyor tr ps4 lerde.

Soru şu : Ben Amerika'dan ps4 getirttiğim zaman euro serverlarına bağlanabilecek miyim ? Bazı oyunlar için (örnek:bf3) ps3 te tr server lar açılmıştı.Bunun gibi birşey olursa tr serverlarına bağlanabilecek miyim ?

Çünkü ben Amerika'dan aldığımda us serverlarına bağlanırsam ping olacaktır.Daha kötüsü tr de tr ps4 olan arkadaşlarımla oyun oynayamayacağım.Çünkü onlarda eu ya da tr serverlarına bağlanabilecek.

Server seçebilme gibi bir şansımız var mı ?

Bu sorunun cevabını verebilen olursa hemen ps4 alacağım.Cihazı yurtdışından getiren arkadaşlar bir yardımcı olun lütfen :)

Teşekkürler şimdiden.

• Bu yorumlari yazan ve ankarada ikamet eden bi arkadasimiz var mi acaba???lutfen acil yardima ihtiyacim var!amerikadan ps 4 getirdim yaninda birde fifa 14 aldim fakat fifa 14 ultimate team'e girip fifa points satin almaya calisinca hata veriyo...lutfen bir bilen yardim etsin acaba amerikadan getirdigim icin turkiyede desteklemiyomu ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetcilesiz

Bu yorumlari yazan ve ankarada ikamet eden bi arkadasimiz var mi acaba???lutfen acil yardima ihtiyacim var!amerikadan ps 4 getirdim yaninda birde fifa 14 aldim fakat fifa 14 ultimate team'e girip fifa points satin almaya calisinca hata veriyo...lutfen bir bilen yardim etsin acaba amerikadan getirdigim icin turkiyede desteklemiyomu ki?

Selam. Benim cihazımda yurtdışından gelme. Fifa14 oyununu da amazon'dan almıştım. Bahsettiğiniz fifa coinsleri Türkiye psnde satın almaya çalışırken aynı durumla karşılaşıyorum. Sanırım bu durum aldığım oyunun bölge kodundan kaynaklanıyor, cihazdan değil. Oyun us olduğundan tr psn hesabımla coins alamıyorum. Fakat bu durum fifa points alıp coinse çeviremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Gittigidiyor ve forumda çok daha uyguna fifa coins satan arkadaşlar var. Bir oyuncunuzu satışa çıkartıyor, coins miktarının ödemesini yapıyorsunuz anlaştığınız kişi oyuncuyu satın alıyor ve coinsler size aktarılıyor. Bu şekilde daha uyguna coins almak mümkün. Veya bir us psn açıp fifa poinstleri us psne hesabınıza alıp, sonradan satın aldığınız bu pointsleri oyun parasına çevirip tr hesabınıza yukarıdaki bahsettiğim yöntemle aktarabilmeniz mümkün.

• Ben ps4 aldigimda ana hesap us yan hesap tr yapmayi dusunuyorum turkce olmayan oyunlari us hesaptan türkce olanlari tr den alsam olurmu

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtakdgn

Ben ps4 aldigimda ana hesap us yan hesap tr yapmayi dusunuyorum turkce olmayan oyunlari us hesaptan türkce olanlari tr den alsam olurmu

olur hocam.
  • Hocam bu konuda benimde sorum var. Ben tr hesap kullanıyorum ana hesap olarak us hesabından Bf4 alıp multi takılacağım. Konsolda direk yeni kullanıcı diyip oyunu indirsem sonra kendi hesabıma geçiş yapıp sorunsuz online oynayabiliyor muyum? (Sadece tr hesabımda plus var)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de Tr store'da Bf4 33 gb, us store'da 31 gb aradaki fark neden kaynaklanıyor bilen var mı? Benim bildiğim türkçe içerik yok bf4 oyununda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler arkadaşım almanya psn den ps plus alacak bende tr psn açacağım onun aldığı ps plusdan iki kişi faydalanabilir miyiz bedava oyunları ve online oynamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

quote:

Orijinalden alıntı: ciways

Arkadaşlar dün second son limited edition ps4 oyununu aldım. konsola taktım fakat tr psn hesabım olduğu için extra içerikleri indiremedim. Us psn hesabı açtım birtanede. O hesaptan oyunu açtım redeem code girdim extra içerikleri indirmeye başladı. Bir arkadaş demiş ki bir hesabınızda plus varsa diğer hesabınızda da bundan yararlanabileceksiniz. Böyle birşey olmadı bende? ya da varsa izlenecek adımları yazabilir mi birisi?

PS4'te online oyun için Plus üyelik şart malûm.

Yararlanmadan kasıt şu: Bir adet Plus hesabınız varsa, makinenizdeki tüm hesaplar ile online oyunlar oynayabilirsiniz.

Yani "Amerika PSN Plus aldım, bunu Türkiye PSN hesabımda da kullanıp bedava oyunları indireyim" diye bir şey söz konusu değil.

Asya Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Asya PSN hesabına Plus almalısın.
    Avrupa Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Avrupa (Türkiye) PSN hesabına Plus almalısın.
    Amerika Plus'ın bedava oyunlarını istiyorsan = Amerika PSN hesabına Plus almalısın.

Arkadaslar ne olur yardimci olun usa veya ik psn den nasil online oynamak icin plus alirim kredi kartim yok reedem code mu alcaz onu en ucuz nasil temin edebiliriz birde simdi gelelim asil merak komusu olan seye usa psn den plus aldik usa psnmde plusum var bu hesabi ana hesap olarak mi ayarlicam turk psnye gecis yapip turk psnm ile online oynamak icin yani usadan psn plus aldik tr psn ye gectim tr psnmlede online fifa oynayabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ps3mania

Arkadaslar ne olur yardimci olun usa veya ik psn den nasil online oynamak icin plus alirim kredi kartim yok reedem code mu alcaz onu en ucuz nasil temin edebiliriz birde simdi gelelim asil merak komusu olan seye usa psn den plus aldik usa psnmde plusum var bu hesabi ana hesap olarak mi ayarlicam turk psnye gecis yapip turk psnm ile online oynamak icin yani usadan psn plus aldik tr psn ye gectim tr psnmlede online fifa oynayabilir miyim

Amazon vb sitelerden PSN Card alabilirsin. Onun dışında forumda nucLear adlı üyede satış yapıyor. Tavsiye ederim. nucLear'in profili (Mesaj atabilirsin) :

http://forum.donanimhaber.com/showprofile.asp?memid=9357

Plus olan hesabı Primary (ana hesap) olarak ayarlayarak PS4'ündeki her hesabın ile online oyun oynayabilirsin.

Ayrıca not: PS4'te aynı anda 16 farklı PSN hesabı Primary olarak ayarlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 19 Haziran 2014; 15:08:33 >

• Merhaba Froma yenı kayıt oldum ve Fromu uzun zamandır takip eden biriyim ve baya bilgili arkadaslar:D
    Anlatmıs oldugunuz yöntem Ps3 gecerlimi kulandıgım Psn hesabım Usa Türk psn indirmis oldugum oyunları yada almıs oldugum plus üyeligini Usa psn hesabımda kullanabilirmiyim? Bide :D Ana hesap yan hesap nasıl yapılıyo yardımcı olursanız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: YogaYapanMistiqKedi

Merhaba Froma yenı kayıt oldum ve Fromu uzun zamandır takip eden biriyim ve baya bilgili arkadaslar:D
    Anlatmıs oldugunuz yöntem Ps3 gecerlimi kulandıgım Psn hesabım Usa Türk psn indirmis oldugum oyunları yada almıs oldugum plus üyeligini Usa psn hesabımda kullanabilirmiyim? Bide :D Ana hesap yan hesap nasıl yapılıyo yardımcı olursanız sevınırım

Merhaba.

PS3'te online oynamak için Plus şart değil. İstersen keyfine göre bedava oyunlar için üye olabilirsin.
    PS3'te Primary-Secondary diye birşey de yoktur. PS3'te her PSN hesabı aynı anda iki cihazda aktif olabilir.

Ayrıca evet, PS3'te istediğin PSN'den indirdiğin oyunu, istediğin PSN'den oynayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

quote:

Orijinalden alıntı: YogaYapanMistiqKedi

Merhaba Froma yenı kayıt oldum ve Fromu uzun zamandır takip eden biriyim ve baya bilgili arkadaslar:D

Merhaba.

PS3'te online oynamak için Plus şart değil. İstersen keyfine göre bedava oyunlar için üye olabilirsin.
    PS3'te Primary-Secondary diye birşey de yoktur. PS3'te her PSN hesabı aynı anda iki cihazda aktif olabilir.

Ayrıca evet, PS3'te istediğin PSN'den indirdiğin oyunu, istediğin PSN'den oynayabilirsin.

Hocam The Last Guardian Cikmiyor ya gudurucam dah bir kac gün oluyor oyunu bittireli ICO' yu .
    böyle bir arkadas vardi diyordum burda buldum .

baska seyler oynamak isteyesi gelmiyor insanin o güzel tati alamiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 21 Haziran 2014; 1:14:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Hocam The Last Guardian Cikmiyor ya gudurucam dah bir kac gün oluyor oyunu bittireli ICO' yu .
    böyle bir arkadas vardi diyordum burda buldum .

baska seyler oynamak isteyesi gelmiyor insanin o güzel tati alamiyor.

Oyun zevkimizin uyuştuğu bir oyuncu daha.
    Çok doğru, insanın canı uzun bir süre başka bir şey oynamak istemiyor bu tarz oyunlardan sonra. Eğer oynamadıysan Shadow of the Colossus'u da öneririm. O da ICO gibi çeşit çeşit duygu seline boğuyor insanı.

The Last Guardian iyice yılan hikâyesine döndü. Bunca yılın sebebini açıklasınlar bari. Gerçi az çok biliyoruzda ama bunca yıl oyalamanın özrü olarak "bu oyun neden çıkmıyor" konseptinde açıklama yapmaları yerinde olurdu.

• I-C-O kullanıcısına yanıt
    SOTC da oynadım hocam . Tokiyo Games show da belki bir ihtimal gözterirler umarım .
    Veya gamescom da .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

SOTC da oynadım hocam . Tokiyo Games show da belki bir ihtimal gözterirler umarım .
    Veya gamescom da .

İnşallah, umudumuz o yönde.
  • Yardımcı olabilcek olursa eğer sevinirim , arkadasım amerikadan ps4 ve oyun getircek , hesabı ordamı açmamız lazım yada türkiyede açarsak oyunu online oynamakta felan bi sıkıntısı olurmu yada nasıl yapmam lazım . Tesekkürler simdiden.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.