Binbaşı
15 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 205 (Bu ay: 3)
Gönderileri
telefon ve internet devrelerim ayrı ve sonradan birleştirildiler, şuanda modemime 12 mbps ADSL2+ sinyal geliyor ve telefonum çalışıyor ama türknet online işlem merkezinde teknik bilgilerde modem buluşmadığı ve vdsl kullandığım yazıyor, ya türknet ekipleri yada türk telekom ekipleri vdsl devremi sabote ettiler, şuanda telefon devrem üzerinden adsl sinyal ve telefon hizmeti alabiliyorum, oda 100 mbpsden 12 mbpsye......
Ev telefonumdan 444 lü veya 850 li ücretsiz numaralar HARİÇ her hangi bir cep telefonunu vs. aradığımda ''1095 hizmetiniz yetkisiz kullanım şüphesi sebebiyle güvenliğiniz için geçici olarak durdurulmuştur'' şeklinde bir anonsla karşılaşıyorum, ayrıca biri beni aradığında telefonda kimin aradığı gözükmüyor.
Türknet 3 haftadır aktivasyonu tamamlayamadı, internet var telefon yok ve telefon olmadığı için aktivasyon süreci bitmiyor ve ben paket değiştiremiyorum.

Gerçekten çok tuhaf bir firma boş boş oyalamaktan başka birşey yapmıyorlar.

Portum hazır internet kullanıyorum telefonu aktif edip aktivasyonu bitirmek nekadar zor olabilir ?

abone no 1660892
Günlerdir bu adamlarla uğraşıyorum ev telefonu başvurunuzu yaptık yapacaz deyip duruyorlar sadece internet var telefonda çevir sesi yok.

Telefon numarası belli değil,

İnternet paket değişikliği menüsünden paket değiştirmeye çalışırsam devam eden iş akışından değişmez diyor şuan 35 mbpslik pakette çakıldım kaldım,

4 gün önce konuyla alakalı yazdığım destek fişinde 100 mbpslik pakete geçirdim sizi yazmış türknetin online işlem merkezinde 35 mbps kullanıyorum gözüküyor modem istatistiklerinde hattımın desteklediği en yüksek hızı fakat hala nperf te 35 mbps çıkıyor, ilginçtir upload hızı modemdekiyle uyuşuyor.

Gerçekten hikaye anlatıp duruyorlar, bugune kadarda en az 10-15 kişiyi türknetli yapmışımdır çok pişmanım açıkcası.
internet açılalı 4 gün oldu telefon numarası tahsis etmediler paketimi 100 mbpslik paket ile dğeiştirmeye çalışırken telefon numarasını hala açmadıkları için de 'Hizmetin devam eden iş akışı olduğundan dolayı paket değişim isteği yapılamaz!!' şeklinde uyarı çıkmakta, bir telefon numarası tahsisi ne kadar zor olabilir port olan ve bağlantıları yapılmış bir dsl hizmeti için ?

abone no 1660892

Herkese merhaba çok eskiden daha benzer bir konu açmıştım durum ozaman daha iyiydi,

resimde karşımızda bulunan karip şahin apartmanına tip 11 dolap yapılmıştı, bizede kıl döndürmesi yöntemiyle hem karip şahin apt hemde bizim a ve b bloklar faydalanacağı üzere yaklaşık 60 daire tip 11 dolaba bağlandı.

Dolap ilk açıldığıunda 135000 kbps gibi ulaşılabilir bir hızım vardı ve 102400 kbpsyi tamı tamına alabiliyordum, zamanla ulaşılabilir 120,110,100,97,95,90,85,80 felan derken uploadlarda 4096 kbps olunca 77-75 bin kbps aralığına kadar düştü.

Bende bizim apartmanların yöneticisi olarak telekoma gidip dilekçe vermek istediğimi ve a ve b bloktan oluşan apartmanlarımızın bence ayrıca bir dolabı hakettiğini söyleyerek bize yeni bir GPON dolap uygulanması gerektiğini söyledim şuan mümkün değil vs deyip baştan savdılar,

İşin kötü yanı bu yakında 50 mbpslere kadar düşecek eminim çünkü bu toplam 60 daire içinden yaklaşık 10-15 inin interneti yok buralarda ilerde açtıracak muhakkak.

Nasıl bir çözüm öneriniz olabilir, teşekkürler.

Son durum.
Türknet bugune kadar diğer ISS lere rekabeti ve kaliteli hizmeti öğretmiş ve elinde kısıtlı imkanlarla rekabet ortamını yaratmayı başarmış, takdire şayan hareketler sergilemiş olmasına rağmen,

türknet sunucuları artık mevcut talebi kaldıramayacak kadar iflas etme eşiğine gelmiştir, online işlemlerden yazdığım tüm cevaplara karşımda bir robot varmış gibi kaçamak cevaplar verilmektedir. modemden istatistiklere baktığımızda 59-60 mbpsnin kbps karşlığı downstream yani indirme akımı geldiği gözükmektedir fakat reele baktığımızda veyahut hız testlerinde 5-6 mbps zor görülmektedir.

İşin kötü yanı speedtestte 5-10 mbps indirme çıktığı an youtubea bir video açıp sağ tık 'meraklısı için istatistikler' yaptığımda youtube 1 mbpsnin üzerinde download yapamamaktadır, reel kullanımda 1-2 mbpsnin üstüne bile çıkamamaktayım.

Aynı şekilde forumlarda veyahut bu tür gruplarda binlerce bu şekilde şikayet vardır.

Statik ip alıp cgnat omrugasından çıkarsak belki düzelir dedik en ufak fark yok, türknet biran önce yeni müşteri alımına kendini kapatmalı ve kaynakları zenginleştirme yoluna gitmelidir.
3 bina bir tane tip 11 dolaptan hizmet alıyoruz, dolapta yaklaşık 30-40 adet internet abonesi var çoğu 24 mbps tek 100 mbps benim, 1.5-2 sene önce ilk kez bu dolap bağlandığında atanılabilir hızım 125 mbps aldığım ise 100400 kbps felandı, şimdi atanılabilir 83500 hızım ise 83000 lerde, bu neden oldu ? 1 senede vdsl e geçince kablommu çürüdü ? yoksa dolaptaki yoğunluktan ötürü mü böyle oldu ?
zamanında akk varken okadar çok indirecek şey bulurduki, şuan akk varmış yokmuş umrumda değil çünkü şöyle hevesle indiripte oynayacak izleyecek bişey bulamadım, aynı durumda olanlar kimler ?
arkadaşlar corolla 2017 life 1.33 aracımdan memnunum fakat ses sistemi yapmam gerekiyor, bilgisayar gibide değilki bu hangisi hangisiyle uyumludur anlamadım, kazık yemememiz ve en iyi performansı alabilmemiz için ne yapmamız gerekir ? corollanın orjinal teybi bu iş için yeterlimi ? değilse eğer 4-5 bin liraya gerçekten bir müziğin en derin enstürmanlarını duymak için (maksat sokaktan geçenleri rahatsız etmek değil müziği en derin şekilde dinyelebilmek ve uzun yollardada yırtılma çatlama yapmadan yüksek sesle dinleyebilmek) neler yapabilir neler seçebiliriz lütfen yardımcı olun.
Hakkında
Forum İmzası:
Asus Strix Nvidia GTX 1080 Sli, 2x8 GB Corsair DDR4 3000 MHZ, Fsp Platinum 1000W, Amd Ryzen 7 1800X, Asus Prime X370-Pro, Pny 240 GB Sata SSD, Samsung M2 NVMe 970 Evo 240 GB, WD10EZEX, Corsair Void Pro Wireless 7.1 Headset, AOC G2460PF 144 HZ, BenQ GW2270H...
Xiaomi Mi MIX 3,Opel Grandland X 1.2 130 HP AT6 Excellence 2018, Dacia Sandero Ambiance 1.0 2018, Peugeot 308 1.2 Puretech 130 HP Allure 2014.
Forum İkinci El İmzası:
Mert Küçükuncu

05542627467

REFERANSIM SÖZÜMDÜR !
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Opel Granland X Excellence 1.2 Puretech EAT6 (2018)
Otomobil
Peugeot 308 Allure 1.2 Puretech Manuel (2014)
Otomobil
Dacia Sandero Ambiance 1.0 Manuel (2018)
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Turkcell
Operatör
Türk Telekom
ISS
TürkNet
Takım
Galatasaray
TV
LG
Klima
Baymak Elegant 12 CHS
Tablet
Cube i7 Stylus
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Modem
TP-Link
Modem
Airties
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.776
İkinci El Bölümü Mesajları: 215
Konularının görüntülenme sayısı: 135.934 (Bu ay: 698)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 255 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.