Şimdi Ara

PS4'de TR ve US PSN aynı konsolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
16.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ufak bir araştırma yaptım (daha önceden yazıldıysa kusura bakmayın) kafamdaki sorunun cevabını bulmak için.

Soru: PS4'de ana hesap US PSN olursa, ben ikinci hesap TR PSN olarak açarsam, US PSN deki satın aldığım oyunları oynayabilcek miyim?
    Cevap: EVET!!!

PS4 region-free olacağı için multi-region (çok bölgeli) PSN hesapları aynı konsolda kullanılabilecek, tıpkı PS3 deki gibi.

Kaynaklar:
    1.http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_4 [86] ve [87] betimlemelerde yazılan

2. Multi-region doğrulaması içinhttp://www.playstationlifestyle.net/2013/10/18/shuhei-yoshida-on-playing-one-ps4-game-on-2-systems-at-the-same-time-improved-ps4-2014-line-up-headset-info-coming-soon/

3. Eğer yazılanlar doğru isehttp://67.227.255.239/forum/showthread.php?p=89950586 , sitede illmatic22 nickli kişi Japon PSN hesabı yaratmış ve kendi ana hesabında bulunan bir oynu oynamış. #24 nolu mesaja bakınız. #31 nolu mesajda ise US PSN den bir oyun indirip, JP hesabından oynadığını söylüyor.

PS4 deki en önemli konu online oyun oynamak için PS Plus üyeliğine sahip olunması. Bu konudahttp://n4g.com/news/1278104/sony-confirms-1-account-with-ps-will-let-the-other-accounts-on-ps4-also-play-online belirtildiği üzere PS4 de hesaplardan biri PS Plus üyesi ise diğer hesaplar DA online oyun oynayabilecekler. İlgili tweethttps://twitter.com/yosp/status/344369977438126080

Bu da şu demek oluyor, eğer US PSN den oyunlar (dijital) ve PS Plus üyeliği alırsam, ikinci olarak yarattığım TR PSN hesabımla tüm oyunları oynayabileceğim.

Eğer Türkiye dışında bir PS4 sahipseniz, lütfen farklı PSN hesapları ile bir deneme yapabilirmisiniz? Örneğin, US PSN den bir free oyun indirip, mümkünse TR(aktif ise) yada UK hesabında oynun oynanabilirliğini test edebilir misiniz? Kesin bilgi olması açısından.

Not: Henüz tüm bölgelerin PSN leri aktif edilmedi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• mesela şuanda Amazon'daki Psn Plus kampanyası var ordan US PSN için olanı alıp hesaba yükledik sonra oyun indirdik ordan, (ps4 olduğunu varsayıyorum) online olarak o konsol üründen TR PSN hesabımızdan oyunu online olarak oynayabiliyor muyuz ?
  • Bu zaten yazıyor playstation blog kısmında :http://blog.us.playstation.com/2013/10/30/ps4-the-ultimate-faq-north-america/#sect8

If I’m not a PlayStation Plus member but I log into a PS4 system owned by a PS Plus member, will I be able to play online multiplayer?
    Yes. If you don’t have a PS Plus membership, you can still access online multiplayer modes if you log into a PS4 which is set as “Primary” by a PS Plus member. This means that, for example, if one housemate is a PlayStation Plus member, everyone in the household will have access to online multiplayer. Additionally, on the same PS4 system, any games or content purchased by one user are available to other users who play on that console (unless that content has expired).

• Evet bugün ben de US Amazon'dan 1 yıllık PSN ve Battlefield 4 satın aldım. Oyunu PS4 de oynamak için US PSN hesabı yaratacığımı biliyorum. Ki bunu ana hesap/birincil hesap olarak ayarlacağım.
    Eğer TR PSN yaratırsam ikinci hesap olarak, acaba bu hesapla Battlefield 4 oynayabilcek miyim diye merak ettim. Araştırınca bunun olabilceğini anladım. Ama bir arkadaşımız bunu bizim için dener ve söylerse kafamdaki "acaba" lar gitmiş olacak :D
  • somethg S kullanıcısına yanıt
    Server eşleştirmesi yüzünden mi TR PSN de oynamak istiyorsunuz peki ? PS4 multiplayer oyunlarda NA-EU ayrımını neye göre ayırıp oyuncu eşleştiriyor bir türlü anlamadım. Ip'ye göre mi yoksa PSN hesabına göre mi ?
  • Frostmourne Hungers kullanıcısına yanıt
    Orada yazılanda region-bölgeler kıstasını tam olarak bilgi vermemiş, genel ifadeler kullanılmış. Ama teşekkürler bilgini paylaştığın için.

Benim aradığım ise farklı regionlardan olan hesaplarda oyun oynanabiliyor mu? Ki yukarda yazdığım kaynaklarda bunun cevabı olumlu görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

Server eşleştirmesi yüzünden mi TR PSN de oynamak istiyorsunuz peki ? PS4 multiplayer oyunlarda NA-EU ayrımını neye göre ayırıp oyuncu eşleştiriyor bir türlü anlamadım. Ip'ye göre mi yoksa PSN hesabına göre mi ?

Forumlarda resmi olmasada, bazı oyunların sunucuları, hesabın bölgesine göre ayrıştırma yaptığını yazmışlar. Fakat bunun BF4 de mümkün olmadığını biliyorum, çünkü İstanbul sunucularını hepimiz biliyoruz.

TR PSN istemem ise, sadece fantazi. US PSN hasabıyla oynayacağıma, TR PSN ile oynamayı istemem okadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: somethg

Orada yazılanda region-bölgeler kıstasını tam olarak bilgi vermemiş, genel ifadeler kullanılmış. Ama teşekkürler bilgini paylaştığın için.

Benim aradığım ise farklı regionlardan olan hesaplarda oyun oynanabiliyor mu? Ki yukarda yazdığım kaynaklarda bunun cevabı olumlu görünüyor.

PS3 döneminde de vardı yanılmıyorsam hala da var, yani US hesaptan indirdiğin oyunları TR hesabından oynayabilirsin.Oyunları yurtdışından alanlar dlc leri açtıkları US-Hong Kong hesabından alıp, makinaya indirip sonra geri TR hesaplarıyla oynuyorlardı.Bu konuda sıkıntı yok. Plus üyeliği de gene aynı şekilde gözüküyor ama bunu biri denese çok iyi olacak gerçekten.
  • Amazondan us psn plus almak icin usa adresi girmek gerekiyomus peki bu hesabi aktif etmek icin ps4 te de mi ayni adresi girmemiz gerekiyo? Bir de ayni makinaya tr psn tanimlarsak adres farkli olmasi sorun olmuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomatter03

Amazondan us psn plus almak icin usa adresi girmek gerekiyomus peki bu hesabi aktif etmek icin ps4 te de mi ayni adresi girmemiz gerekiyo? Bir de ayni makinaya tr psn tanimlarsak adres farkli olmasi sorun olmuyor mu?

Aynı adresi yazsanız da olur, önemli olan US hesap açarken bölgeyi Amerika olarak seçmeniz. TR psn hesabı için Türkiye'de ki adresinizi girebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orijinalden alıntı: nomatter03

Amazondan us psn plus almak icin usa adresi girmek gerekiyomus peki bu hesabi aktif etmek icin ps4 te de mi ayni adresi girmemiz gerekiyo? Bir de ayni makinaya tr psn tanimlarsak adres farkli olmasi sorun olmuyor mu?

Aynı adresi yazsanız da olur, önemli olan US hesap açarken bölgeyi Amerika olarak seçmeniz. TR psn hesabı için Türkiye'de ki adresinizi girebilirsiniz.

Tesekkurler

• Acaba bu nesilde ki gibi aylık verilen bedava oyunlar bölgeye göre farklılık gösterecek mi ? Bende 2 hesap açmayı düşünüyorum. Online'da Türk bayrağı dalgalansın diye Tr hesabı ve alışverişler için Us hesabı. Ama ne bilim UK bölgesine mesela A ve B oyunları ücretsiz verildi, Us bölgesine de C ve D oyunları verildi. Ben bunların 4'ünüde indirebilirim o zaman. Buna bir önlem alırlar heralde ya bu çok beleşçilik Belki de bu nesildekinden farklı olarak aynı oyunlar verilir her bölgeye.
  • Mariio128 den, Assassin's Creed Black Flag aldım. Kodu 4, psn den dlc veya paket alsam yükler mi kabul eder mi ?
  • quote:

quote:

PS3 döneminde de vardı yanılmıyorsam hala da var, yani US hesaptan indirdiğin oyunları TR hesabından oynayabilirsin.Oyunları yurtdışından alanlar dlc leri açtıkları US-Hong Kong hesabından alıp, makinaya indirip sonra geri TR hesaplarıyla oynuyorlardı.Bu konuda sıkıntı yok. Plus üyeliği de gene aynı şekilde gözüküyor ama bunu biri denese çok iyi olacak gerçekten.

Bu soruyu 2 gündür soruyorum cevabını bulamadım biri denese şunu pna göre oyun alıcaz :)

• shark215 S kullanıcısına yanıt
    Hangi bölgeden aldıysanız oyunları o bölgenin PSN hesabını açıp içeriğini almanız lazım. Başka bölgelerden aldıklarınızı kabul etmez.
  • quote:

quote:

Bilmiyorum daha önce deneyen oldu mu açıklandı mı başka konuda ama ben yazayım yinede :)

Tronixweb den aldığım Fifa14'den çıkan 7 günlük deneme plusı aktif ettim US hesabımda ve ana hesap olarak belirledim, daha sonra TR hesabımdan oyunun online içeriğine erişim sağladım, çalıştı.

Ama digital oyun indirip, diğerinde oynama konusunu denemedim, onu artık yıllık üyelik alınca :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zlatan61

quote:

quote:

Bilmiyorum daha önce deneyen oldu mu açıklandı mı başka konuda ama ben yazayım yinede :)

Tronixweb den aldığım Fifa14'den çıkan 7 günlük deneme plusı aktif ettim US hesabımda ve ana hesap olarak belirledim, daha sonra TR hesabımdan oyunun online içeriğine erişim sağladım, çalıştı.

Ama digital oyun indirip, diğerinde oynama konusunu denemedim, onu artık yıllık üyelik alınca :)

Hocam US PSN hesabından dijital olarak Fifa14 aldım. Fakat online olarak TR PSN+ hesabımla oynuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kebabistan

mesela şuanda Amazon'daki Psn Plus kampanyası var ordan US PSN için olanı alıp hesaba yükledik sonra oyun indirdik ordan, (ps4 olduğunu varsayıyorum) online olarak o konsol üründen TR PSN hesabımızdan oyunu online olarak oynayabiliyor muyuz ?

Evet? Bu ps3 de de oluyor ki?

• peki us psn hesabını kardeşlik hesabı olarak kullanabilir miyiz?

birimiz bu hesabı ana hesap yapar, diğeri ise ikincil hesap yaparak oyunları bu hesap üzerinden oynar.

eğer bu durum olursa ikincil hesap yapan kişi us psn üzerinden online oynayacağı için bir dezavantaj yaratır mı?

bu konuda bilgisi olan biri cevaplayabilirse çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: remzicigim

peki us psn hesabını kardeşlik hesabı olarak kullanabilir miyiz?

birimiz bu hesabı ana hesap yapar, diğeri ise ikincil hesap yaparak oyunları bu hesap üzerinden oynar.

eğer bu durum olursa ikincil hesap yapan kişi us psn üzerinden online oynayacağı için bir dezavantaj yaratır mı?

bu konuda bilgisi olan biri cevaplayabilirse çok sevinirim

bile yok mu acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.