Şimdi Ara

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
11
Favori
120.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar biliyorum belki çoğu kişi ne gerek var şimdi böyle bir konuya diyebilir ama hala çevremizde Ps2 konsolunu almak isteyenler var onun haricinde bir de Ps2 lerinden en iyi görüntüyü hangi bağlantı ile alacaklarını tam olarak bilmeyen arkadaşlar var. Bir de tv de Ps2 kullanma imkanı olmayan ve benim gibi Ps2 sini monitöründe verimli bir şekilde kullanmak isteyen arkadaşlar da mevcut tüm bunları göz önünde bulundurarak bu konuyu açmaya karar verdim umarım herkes için faydalı olur. Yazıma başlamadan önce şunu da belirteyim bu yaptığım şeyin amacı hala Ps2 alma kararında olan kullanıcıların, konsollarından en iyi görüntüyü hangi bağlantıyı ile alacaklarını ve bazı nedenlerden dolayı konsolu tv de kullanamayıp onu bilgisayarının monitörüne nasıl bağlayacakları hakkında bilgilendirmektir
    İlk olarak Ps2 nizi CRT/LCD monitörlerinize nasıl bağlayacağınızdan bahsedelim. Bu işlem için yapmanız gereken bir kaç yol var bunlar: Dahili bir tv kartı, bilgisayarınıza usb aracılığıyla bağladığınız bir tv kartı, vga box ve harici bir tv kartı. Bu bahsettiğim kartlar ile nasıl bir bağlantı yapacağımıza geçmeden önce konsolumuzu monitöre veya tv ye bağlarken kullanılan bağlantı çeşitlerine bir göz atalım
    KOMPOZİT: Bu bağlantı türü yanlızca iki kablo aracılığı ile yapılır bunlar ses ve görüntü kablolarıdır. Ses kablosu sağ ve sol ses sinyali olmak üzere ikiye ayrılır ve kırmızı/beyaz renkler den oluşur. Görüntü için ise sarı renkli uca sahip bir kablo kullanılır. Ps2 konsolunuzu aldığınız zaman kutunun içinden çıkan kablo kompozit kablodur ve Ps2 nizden alabileceğimiz en kötü görüntüyü bu kablo verir. Kompozit kabloyu hatırlatmak için kendi çektiğim resmi veriyorum.
     --PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım)
    Ps2 nizin kutusundan çıkan bir parça daha vardır kompozit kablonuzu scard a çeviren bir dönüştürücü ama bu dönüştürücünün ucunda pinlerin sayısı gerçek rgb kablosunda ki kadar fazla değildir o nedenle gerçek rgb kablosu ile yapılan bağlantıdan daha kötü bir görüntü alırsınız. Şimdi de RGB ile yapılan bağlantıya geçelim.
    RGB SCART: Çoğu kişi tarafından gri kablo olarak tanımlanır ve tek bir soket halindedir. Tüplü televizyonunuzdan alabileceğiniz en iyi görüntü rgb kablo ile alınır. Hemen bir resim vereyim. Elimde rgb kablo olmadığından dolayı resmi internetten bulup koyuyorum.
    Bir de Ps2 nizin kutusundan çıkan scart dönüştürücünün fotoğrafını koyuyorum pin sayısına dikkat.
    Diğer bir bağlantı çeşidimiz ise S-video dur.
    S-VİDEO: Yuvarlak bir girişe sahiptir ve kompozitten çok daha iyi görüntü verir. Yanında ses için girişler de vardır aynı kompozitte olduğu gibi kırmızı ve beyaz uçlu kablolar sağ/sol ses sinyallerini iletir. Daha önceden elimde s-video kablosu vardı ama sonra komponent kablo ile değiştirdiğimden dolayı s-video için buraya koyduğum resmi internetten buldum. Buyrun bu da S-video kablosu
    Son olarak bahsedeceğim bağlantı türü komponent kablo ile yapılan bağlantıdır.
    KOMPONENT: Bu bağlantıda görüntü için üç ayrı renke sahip kablo kullanılır bunlar yeşil/mavi/kırmızı ve YPbPr şeklinde de yazılır. Ps2 nizden elde edeceğiniz en kaliteli görüntü bu bağnaltı ile sağlanır. Daha önemlisi lcd tv veyahut lcd monitör e Ps2 bağlayacaksanız muhakkak komponent bağlantı kullanmanızı öneririm çünkü S-video ve kompozit ile komponent kadar iyi bir görüntü elde edemessiniz. Şu anda kullanmakta olduğum komponent kablonun resmini veriyorum buyrun.
    Markası 4gamers olan bu kabloda hem komponent bağlantı girişleri hem kırmızı/beyaz ses girişleri hem de sarı renkte ki kompozit giriş mevcut yani çok fonksiyonlu bir kablo
    Bağlantı çeşitleri için bu kadar bilgi yeterlidir umarım Şimdi Ps2 nizi CRT/LCD monitörünüze bağlayacağınız aygıtlardan bahsedelim.

PCI TV KARTLARI: Bilgisayarınızın kasasının içine taktığınız tv kartları aracığılı ile Ps2 nizden görüntü alabilirsiniz. Dahili tv kartlarının hemen hepsinde kompozit bağlantısı mevcuttur yani sarı rankli bağlantı türü. Ama bu şekilde yapacağınız bağlantı ile Ps2 den iyi görüntü alamayabilirsiniz yani mecbur kalmadıkca kompozitten uzak durun. Bazı dahili tv kartlarında ise hem s-video hem de kompozit bağlantıları mevcuttur. Ülkemizde de rahatca bulabileceğimiz bir tv kartı olan Avermedia TV Super 007 adlı üründe bu iki bağlantı da mevcuttur ve kdv dahil fiyatı 45 ytl civarıdır Ürünü Avermedia'nın resmi sitesinden inceleyebilirsiniz buyurun:http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtuner_Super007.asp?show=1

USB 2.0 TV KARTLARI: Bilgisayarınızın içinde değil de bir usb kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlanan tv kartları ile de Ps2 arasında bağlantı kurabilirsiniz. Bu tv kartlarını genelde labtop kullanıcıları tercih etse de masaütsü kullanıcılari için de kullanılabilecek ürünler olduğunu söyleyebilirim. Yine Avermedia markasına ait bir üründen bahsedeceğim. Ürünün adı Avertv Usb 2.0 Plus bu üründe de s-video ve kompozit bağlantıları kullanılmış ülkemizde rahatlıkla bulunabilen bir tv kartıdır fiyatı da yaklaşık olarak kdv dahil 140ytl civarıdır. Ürünü incelemek isterseniz resmi sitesine bakabilirsiniz buyrun.
    http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtuner_avertvusb2plus.asp?show=1

VGA BOX: Bu küçük kutu şeklindeki bağlantı panellerine ülkemizde rastlamak oldukca zor. Bir aralar bazı firmalar yasal olmayan yollarla bu tür ürünleri ülkemize getiriyorlardı ama şu anda bulmak maalesef çok zor ben yine de bu üründen biraz bahsedeyim belki imkanı olan arkadaşlar vardır aranızda ve yurtdışından makul bir fiyata alabilirsiniz Minik bir kutu şeklinde olan üzerinde komponent bağlantısı ve ekran kartı için bir çıkış ve monitör için bir giriş bulunan yetenekli bir cihazdır. Bu cihaz aracılığı ile isterseniz yeni nesil konsolları da monitörünüze bağlayabilirsiniz ve kaliteli bir görüntü alırsınız. Ürünü incelemek isteyen arkadaşlar için bir internet sitesi veriyorum buyrun.
    http://www.xcm.cc/xcm_1080p_vga_box.htm

HARİCİ TV KARTLARI: Bunlar bilgisayarınızdan tamamen bağımsız olarak çalışan tv tuner lerdir. Yani sadece monitörünüze bağlayabildiğiniz ve işletim sisteminize yazılım yükleme gibi bir durumu olmayan tv kartlarıdır. Bir kaç farklı markanın harici tv kartları ülkemizde mevct ama ben yine Avermadia dan örnek vereceğim. Ülkemizde çok rahat bulabileceğiniz harici tv kartları AverTV BOX 7, AverTV BOX 9, AverTV DVI Box7 dir. Şu anda pek fazla mağazada bulunmayan ama bana göre en kaliteli harici tv kartlarından biri olan AverTV DVI BOX 9 da ülkemizde bulunan Avermedia'nın harici tv kartlarıdır. Bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken şeyler bağlantı şekilleri ve desteklerikleri bölgelerdir. Ben sırasıyla bu tv kartlarının resmi sayfasında yer alan bilgilerinin olduğu linkleri vereyim buyrun.

AverTV BOX 7:
    http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtunerbox_avertvbox7.asp

AverTV BOX 9:
    http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtunerbox_avertvbox9.asp

AverTV DVI BOX 7:
    http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtunerbox_avertvDVIbox7.asp

AverTV DVI BOX 9:
    http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_tvtunerbox_avertvDVIbox9.asp

Bağlantı çeşitlerine ve Ps2 nizi monitörünüze bağlayabilmek için gerekli olan kaynaklara göz attık şimdi ise bölge farklılıklarından biraz bahsetmek istiyorum. Ülkeler farklı bölge kodlarına sahiptirler örneğin bizim ülkemiz Pal-Bg bölge kodu ile ifade edilmektedir Japonya ise Ntsc-j ile ifade edilir. Şimdi eğer sizin aldığınız tv kartı bu bölge kodlarından birini destekliyor birini desteklemiyorsa o zaman bazı sorunlar çıkar ortaya. Nedir bu sorunlar diyecek olursanız hemen anlatayım Ps2 nizi tv kartınıza aracılığı ile monitörünüze bağladınız ve Ntsc bölge formatına sahip bir oyun açtınız ama tv kartınızın sadece pal desteklediğinizden haberiniz yok bu durumda oyun sizin monitörünüz de ya siyah beyaz çalışacaktır ya da tek bir rengin hakimiyetinde çalışacaktır örneğin kırmızının baskın olduğu bir görüntü olabilir. Veya koyu bir siyah renkin hakim olduğu bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur aslında. Yani monitörünüz ile Ps2 niz arasında bağlantı kuracak cihazın tüm bölge kodlarını desteklediğinden emin olmanız gerekmektedir aksi halde başınız ağrıyabilir. Kendi başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum hemen bu noktada. Ps2 mi monitöre bağlamaya karar verdikten sonra araştırma yapmaya başladım Vga Box adında bir cihaz olduğu öğrendim ama hiçbir yerde bulamayınca başka çareler aradım sonunda Tv Box adındaki harici tv kartlarının bu işi çözdüğünü duydum ve bu ürünleri araştırmaya başladım daha önce den de bildiğim Avermedia firmasına ait bir ürün olar AverTV BOX 9 u incelemeye aldım sitelerden onun hakkında yapılan yorumlara baktım herhangi olumsuz bir eleştiri okumadım ve ülkemizde bu ürünü satan bazı mağazaların sitelerine girip ürünün teknik özelliklerine baktım herşey yolunda gibiydi hemen gidip ürünü Kadıöy'de bir mağazadan aldım 160 ytl lik bir fiyata ve eve gidip hemen denemlere başladım. Kartın üzerinde komponent, kompozit ve s-video bağlantıları vardı ama benim elimde kompozit kablosundan başka bir kablo yoktu ve denemelerimi o kablo ile yaptım. Bu olay sene başında gerçekleşti yani ekim ayının başladı idi. O zaman kullandığım monitör Samsung 19" 957mb idi. Hemen bir oyun takıp görüntüye baktım ama ve renksiz bir görüntü gördüm. Hemen bir başka oyun taktım ama sonuç değişmedi ne olduğunu tam anlayamamıştım ilk anda sonra şans eseri pal destekli bir oyun taktım ve görüntü renkli idi sonra anladım ki tv kartı ntsc bölge kodu destekli hiçbir oyunu renkli açamıyordu bunun sebebi ise ürünün sadece pal destekli olması idi. Ama ürünü incelediğim sitelerde pal/ntsc ibaresi vardı muhtemelen yanlış bir spesifikasyon koymuşlardı siteye. Sonuç olarak üründan tam anlamıyla randuman alamadım ve satın aldığımın ikinci günü ürünü aldığım yere götürüp paramı geri aldım. Şimdi bu noktada şöyle diyebilirsiniz yahu kardeşim ne diye bu kadar kasıyorsun al bir tüplü tv bak keyfine Doğru haklısınız ama benim de kendime göre nedenlerim vardı. Evimizde üç adet tüplü tv olmasına rağmen hiçbirinde scart girişi yoktu. Odamda 10 senelik bir Arçelik tv vardı ve abim her nasıl oluyorsa bu tv de film izlemekten pek rahatsız olmuyordu tv nin bir çok sorunu olmasına rağmen. Odama yeni güzel bir tüplü 100hz düz ekran tv alabilirdim ama şu vardı maalesef abimle aynı odayı paylaşıyordum ve o akşamları genelde tv de zapping yapmayı tercih ediyordu. Benim tv ye Ps2 yi bağlayıp istediğimi yapma olanağım kısıtlı idi o nedenle her işimi bilgisayarım aracılığı ile yapmak istiyordum oyun, film, müzik vs.. Bu nedenle tv için ayırdığım parayı pc ye bir monitör almak için kullandım. 22" Samsung 226 Bw modelinde ki lcd monitörü aldım ve Avermedia nın yeni harici tv kartı çıkaracağı haberini aldım yeni modeller de dvı girişleri vardı ve bu modellerde birini almaya karar verdim sonuç olarak Aver TV DVI 9 BOX adlı modeli satın aldım ama bu ürün ülkemizde maalsef şu anda sadece bir yerde satılıyor o da Vatan Bilgisayar burada ki fiyat da kdv dahil nakitte 180ytl civarı. Bu modelin bir altı olan AverTV DVI BOX7 ise rahatlıkla bulunabiliyor ülkemizde ve fiyatı da yaklaşık 155 ytl civarı ama bu modelde Ps2 nizden en iyi görüntüyü alacağınız komponent bağlantısı yok. S-video ve kompozit bağlantıları mevcut.
    Şu anda kullanmakta olduğum AverTV DVI BOX 9 adlı ürünün kendi çektiğim resimlerini veriyorum:

Tv kartının genel görünümü.

Burada kulaklık girişi ve kompozit bağlantı ile ses girişlerini görüyorsunuz.

Bunlarda s-video ve komponent bağlantıları.

Kartın arka görünümünde ise monitör için dvı bağlantısı, hoparlör girişi, adaptor girişi ve anten girişi bulunuyor.

Bu da kartın yandan görünümü ve kanal değiştirme, ses çoğaltıp kısma ve kartı kapama tuşu bulunuyor.

Şimdi de Ps2 mizi lcd monitörümüze bağlayalım ve oyunlarda ki performansından bahsedelim:

Gran Turismo 4 ile başlıyorum ve bağlantı olarak komponent bağlı şu anda:

İkinci görüntü de ise kompozit bağlantı ile bağlı:

Aradaki fark net olarak belli oluyor. Kompozit bağlantı da çok daha bulanık ve detaydan yoksun bir görüntü mevcut ama komponent bağlantı da görüntü hem daha net hem de yakında ki ve uzakta ki cisimler daha detaylı görünüyor.

Tekken 5 ile devam ediyoruz
    İlk görüntümüz de yine kopmonent bağlantı yapıldı:

İkinci görüntümüzde ise kompozit bağlantı yapıldı:

Son olarak God of War II adlı muhteşem oyundan görüntüler geliyor
    İlk iki resim de komponent bağlantı mevcut:

Bu son resimlerde de kompozit bağlantı var:

Evet arkadaşlar yazımın sonuna geliyorum yavaş yavaş, umarım sizlere yardımım dokunmuştur bu konuda AverTV DVI BOX 9 dan biraz bahsetmem gerekirse ürün bağlantı çeşitliliği, kalitesi özellikler çok iyi. Tv perofmansı da gayet güzel ki şu anda evdeki hiçbir tv de televizyon izleyemiyorum. 22" Lcd monitörüm AverTV DVI BOX 9 sayesinde lcd tv ye dönüşmüş durumda Ps2 yi de bu sayede lcd mönütörüme bağlayıp zamanında kaçırdığım oyunların hepsini oynama fırsatı buluyorum. Ürünün eksisi olarak tek söyleyebileceğim şey şudur biliyorsunuz Ps2 deki bazı oyunlar progresif tarama özelliğine sahip bu sayede oyunların görüntü kaiteleri çok daha iyi oluyor ama oyunlarınızı bu şekilde oynamak için bazı şartlar var elbette. Tv nizin progresif tarama özelliği olması ve çalıştıracağınız oyununda buna destek vermesi gerekir hemen bir kaç örnek vermek gerekirse God of War II, Tekken 4-5, Gran Turismo 4 gibi Ps2 nin en iyi oyunları diyebileceğimiz oyunlar var. Daha başka progresiv tarama desteği olan oyun var elbette ama ilk aklıma gelenler bunlar Ürünün eksisine gelirsek kart komponent bağlantı desteklemesine rağmen progresif tarama özelliğini desteklemiyor dolayısıyla progresif tarama özelliği olan oyunları bu modda oynayamıyorsunuz. Komponent bağlantı ile elde ettiğiniz çözünürlük 480i ve 576i eğer ki progresif tarafa özelliği de olsaydı tv kartında o zaman 576p yi de destekleyecekti. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey budur sanırım. Son olarak tv kartının Ps2 ye bağlı halinin fotosu ile sizleri başbaşa bırakıyorum herkese iyi forumlar dilerim yazımı baştan sona kontrol etme fırsatı bulamadım o nedenle hatalarım olduysa kusuruma bakmayın

• Venom800
    Emeğine sağlık güzel paylaşım yapmışsın.Teşekkürler....
  • Rica ederim SONY_55 İnşallah faydalı olur ben Ps2 yi monitöre bağlamak için bilgi toplamaya çalıştığım zamanlarda bu tür bir topik bulamamıştım hiçbir yerde o nedenle epey zorlanmıştım şimdi bu tür niyeti olanlar varsa zorluk çekmesinler istiyorum en azından kafaları karışmadan hangi bağlantı ile en iyi görüntünün alınabileceği ve Ps2 yi monitöre bağlamak için gerekli olan bileşenlerin detaylı bir şekilde anlatıldığı kaynak olsun istiyorum
  • Hocam çok yararlı bir çalışma yapmışsın eline sağlık TEST DRİVE nsaıl gidiyor
  • Saolasın japonozan11 ben teşekkür ederim. TDU nasıl olsun gayet iyi hatta az sonra girip Dodge Viper ile biraz hız yapıp rahatlamak istiyorum
  • venom800 kardeşim çok teşekkürler bukadar uğraşıp incelediğin ve yardımların için.
  • Rica ederim inşallah faydalı olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: venom800

Saolasın japonozan11 ben teşekkür ederim. TDU nasıl olsun gayet iyi hatta az sonra girip Dodge Viper ile biraz hız yapıp rahatlamak istiyorum

Rahatla hocam ben de oyunu silmedim ara sıra girip ,müziği açıp yollarda VİPERımla biraz tur atıyorum hatta paraya kıyıp odama bi VİPER tablosu aldım baş köşeme astım
  • Elne sağlik arkadaşım paylasım cok güzel olmuss ...
  • gercekten cok iyi bilgiler vermişsin kardeşim...bende zamanında cok arayıp bulamamıstım nette..ama sen o kadar guzel anlatmıssınki baştan sona dikkatle okudum..gercekten çok teşekkuler...

226 bw yi resmen şahlandırmışsın ps2 ile süper.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 12 Ocak 2008; 23:17:46 >
  • sağol venom çok açıklayıcı bir başlık olmuş
  • iyi emek vermişsin. güzel paylaşım.
  • Venom ellerin dert görmesin.Süper bir inceleme olmuş.Ps2 im olmasada başından sonuna okudum.Yanlız konuyu konsul oyunları kısımında kısıtlama.İçinde her türlü bilgi mevcut.Bu bilgileri ses ve görüntü topiğinede koysan süper olur bence.İyi akşamlar.Saygılar.Emeğin çok büyük
  • dostum sonunda dediğini yapmışsın ve gerçekten de mükemmel bir konu hazırlamışsın

çok güzel olmuş walla emeğine sağlık !!
  • Ust Konu olsun
  • Olumlu yorumlarınız için herkese teşekkür ederim. Konunun üst konu olması iyi olur aslında, daha önce bahsettiğim üzere ben Ps2 yi monitörüme bağlamaya karar verdiğimde internette adam akıllı açıklayıcı bir konu bulamamıştım o nedenle Tv Box ürününü alırken de risk aldım haliyle. Yani sonuç olumlu olmayabilirdi görüntü çok kötü olabilirdi veya öngöremediğim başka sorunlar olabilirdi ama sonuç itibariyle tek bir hata ile sonuca ulaşmış oldum. O hata da yazımda da bahsettiğim gibi ilk olarak aldığım Tv Box ın bölge kodunu ürünün kendi resmi sayfasından araştırmamam oldu. Bu da benim için bir tecrübe oldu daha sonra ki alacağım ürünün resmi sayfasına girip tüm özelliklerini didik didik ettim ve sonucun iyi olacağından emin olarak AverTV DVI Box 9 adlı ürünü satın aldım bilgi ve tecrübelerime dayanarak da böyle bir konu açma gereği duydum benim yaşadığım zorlukları şu andan itibaren başkaları yaşamasın diye o nedenle konunun üst konu olması bu işi yapacak olan arkadaşlar için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

• Ewt çok haklısın.İçinde her türlü bilgiyi barındıryor.Hem bu tv kartını almak isteyenler hem ps2 yi tv ye bağlamak isteyenler hemde kablolardan fazla anlamayanların yararlanabileceği bir açıklayıcı yazı olmuş seninki.Bence üst konu olmayı hakediyor.
  • ARKADAŞIM ELLERİNE SAĞLIK...fakat bi kaç sorum olacak cevaplarsan çok sevinirim..
    bende acer dizüstü 5920g modeli bir dizüstü bilgisayar var.
    bunun mavi renkte vga çıkışı ve hdmi çıkışı bulunmakta.sence kaliteli görüntü alabilmek için
    hangi kartı satın almalıyım.usb 2 mi mantıklı yoksa vgadan mı.
    bir şey daha soracağım;
    bilgisayara direk bağlantıdan sözettin.sanırım bu dizüstü için geçerli değil çünki bilgisayarın açık olması lazım ki dizüstü lcd si çalışsın.._?
  • @lucasthehacker hemen sorularınıza cevap vermeye çalışayım. Şimdi benim size önerim eğer Ps2 yi dizüstü bilgisayar da kullanacaksanız harici bir tv kartı almaktansa (Bilgisayardan bağımsız çalışan tv kartları örn: tv box 7-9 gibi.) usb den bağlanan bir tv kartı almanızdır. Bu söylediğim tv kartları da harici aslında ama çalışabilmesi için dizüstü bilgisayarınızı açmanız gerekiyor. Avermedia Usb 2.0 plus sizin için uygun gibi görünüyor bu kart ile s-video sayesinde bir bağlantı kurabilirsiniz ve Ps2 nizden kaliteli bir görüntü alabilirsiniz İncelememde verdiğim Avermedia Usb 2.0 plus adlı ürünü inceleyebilirsiniz linkini zaten yukarıda verdim

• daha önce LCD tv me ps2 yi komposite ten bağlıyordum , ekran da ghost olayı oldugundan oynayamıyordum adam akıllı , daha sonra digital cıkıs desteği oldugunu öğrendiğimde komponent kablo alıp denedim ve görüntü de inanılmaz iyileşme farkettim ghost olayından kurtuldum, eger oyun 480p destegi yoksa oyun kalitesi cok iyi olmuyor, 480p destekli soulcalibur3 ve guiltygearXX oyunları cam gibi oldu. geniş ekran tv niz varsa oyunda wide screen seceneği varsa muhakkak secin eger yoksa ekranı 4:3 formatına ayarlayın yoksa oyun normalden fazla hızlanıyor .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.