Şimdi Ara

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
11
Favori
120.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi bir seçim olur bence. Monitörde hem dvı hem vga hem de hdmı girişleri var sanırım o nedenle pc için dvı ps3 için ise hdmı girişlerini kullanırsın gayet güzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: venom800

İyi bir seçim olur bence. Monitörde hem dvı hem vga hem de hdmı girişleri var sanırım o nedenle pc için dvı ps3 için ise hdmı girişlerini kullanırsın gayet güzel olur

pc için şuanki lg yi ps3 için vatan bilgisayardaki monitörü kullanıcağm
  • arkadaşlar hp laptopa bağlamak istiyorum ps2 yi nasıl bağlarım ve kabloyu bulabileceğim bir yer var mı şimdiden çokkk teşekkürler.... Harika bir konu olmuşşş emeğine sağlık üstad...
  • Arkadaşlar bilgisi olan yok mu???
  • @taner_01985 bu işlem için diz üstü bilgisayarlara usb den bağlanan tv kartlarından alman gerekecek. İlk sayfada Avermadia'nın USB 2.0 harici Tv kartını örnek vermiştim onu alıp s-video ile bağlayabilirsin Ps2 ni
  • üstad şöyle ucuz yollu crt monitörde kullanabileceğim KOMPONENT girişli bir tv kartı önerebilirmisiniz dahili veya harici olması hiç önemli değil.Cevap verebilirseniz memnun olurum

Üstad bir de benim için analog çıkışlı olması daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow3804 -- 22 Mayıs 2008; 22:33:34 >
  • @shadow3804 ucuz yollu ama komponent girişe sahip bir tv kartı bulmam pek mümkün değil ama şu ürüne bir göz athttp://www.netportpazar.com/?title=forex_tv_5821e_harici_tv_karti___bilgisayarsiz_calisabilme___lcd_uyumlu&b=94112/9833#tab hem fiyatı uygun hem harici yani pc den bağımsız çalışıyor hem de tüm bölgeleri destekliyor yani oyunların siyah beyaz çalışması gibi sorunlar yok. Ama komponent girişe sahip değil sadece kompozit ve s-video var ama s-video da da görüntü gayet iyi oluyor asla kompozit ile kıyaslanmaz yani Komponent Ps2 için son nokta elbette ama s-video nun da gayet iyi görüntü verdiğini söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom800 -- 22 Mayıs 2008; 22:50:15 >

• Venom usta benim hp laptopta video girişi bulunmakta. Aşağıdaki resimdeki yuvarlak uçlu kablonun laptopta girişi var acaba ordan olmaz mı??

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım)
  • @taner_01985 gösterdiğiniz kablodaki giriş s-video girişidir ve ekran kartlarında olur genelde, muhtemelen sizin ekran kartınızda da var bu girişten ama Ps2 yi doğrudan bu giriş vasıtasıyla bağlayıp görüntü alamassınız. Ben de denemiştim bunu ama olmuyor. Bunun için bir yazılım gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam ama randumanlı bir şekilde çalışmadığını belirtmeliyim. Ps2 yi lcd veya crt monitörlere bağlamanın en iyi yolu harici bir tv kartından geçiyor. Dizüstü bilgisayarlar için ise usb den bağlanan harici tv kartları bu iş için en iyi çözümlerden birisidir.
  • üstad biz bu işi tv kartı almadan ekran kartının s-video çıkışından halledemezmiyiz?
  • Üstteki iki mesajımda da söylediğim gibi böyle bir şekilde randuman almanız mümkün değil. Sağlıklı bir şekilde Ps2 yi diz üstü bilgisayarınıza bağlamak istiyorsanız usb den bağlanan harici tv kartlarından almanız gerekiyor.
  • venom üstad son bir soru sorayım ben avermedia tv super 007 adlı üründe karar kıldım.Bunun da mecburen
    s-video girişini kullanacağım ps2'yi kullanırken oyunlarda siyah-beyaz sorunuyla karşılaşırmıyım? veya başka bir sorunla karşılaşırmıyım?...
  • Karar kıldığınız ürün PAL / SECAM / NTSC bölgelerini destekliyor yani oyunlarda siyah/beyaz sorunu ile karşılaşmassınız. Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama istediğiniz performansı alamazsanız satın aldığınız ürünü iki hatfa içinde iade etme hakkınız var. Ben Avermedia'nin sadece pal destekli Tv Box9 adlı ürününü aldığımda NTSC oyunlar siyah/beyaz çalıştı bende ertesi gün gidip ürünü iade ettim paramı da aldım. Ama sizin bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum bu konuda
  • Arkadaşlar sonunda tv kartından ps2 yi monitöre bağladım sonuç rezalet.Belki benim monitörden kaynaklanıyor ama yine de bu kadar rezil bir görüntü olacağını tahmin etmezdim.Merak edenelere Tv kartını s-video girişinden bağladım.İlk sayfadaki resimlere bakıp aldandık.Biliyorum s-video ile compenent girşi arasında fark vardır elbette ama bu kadar da olmaz yahu

Bİr de Venom size şunu sorayım ilk sayfada gösterdiğiniz s-video kablosunu nerden bulabiliriz.Çünkü ben orjinal ps2 s-video kablosuyla bağlamadım.Bİr de o şekilde deneyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow3804 -- 28 Mayıs 2008; 15:23:25 >
  • http://www.kablocenter.com/index.php?main_page=product_info&products_id=295
    bu alet iş görür ama çok pahalı

bir de site bi kablo vardı bir ucu s video bir ucu dvı o da iş görür sanırım.

ben gidip 104 ytl bayılıp forex tv box aldım webdenal sitesinden. bi de buna ggden 18 ytlye (altın uçlu) aldıgım komponent kabloyu da ekle onca masraf ya :(

Allah için aldıgım ürünlerin hepsi de iyi. lcd de benq fp94vw. ama oyun görüntüleri tatminkar değil. çok şey mi bekledim ne :(

neyi yanlış yaptıysam oyun 19'' ekranın tamamını kaplamadı, sagdan ve soldan 1er cmlik bosluklar kaldı.neyse yetinmeyi bileceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavihan -- 28 Mayıs 2008; 16:33:56 >

• bu işten ben şunu çıkarıyorum gidip 170-180 liraya tv kartı alacağız 15-20 de compenent kabloya verceğiz etti 200.Gidip 2.el bir 70 ekran televizyon almak daha mantıklı bir seçenek gibi.
  • @shadow3804 monitörünüzün crt olması ve bağlantı şeklinin kompozit olması kötü bir görüntü almanıza neden olabilir. Şimdi yazınızın sonunda Ps2 s-video kablosu ile bağlamadım demişsiniz peki o zaman kompozitten mi bağlantı yaptınız? İlk sayfada koyduğum resimlerin kendi donanımım olduğunu bir kere daha hatırlatayım ve bağlantı şekli olarak komponent ve kompozit kullanmıştım karşılaştırma yapmanız açısından. S-video kablom vardı ama sonra onu komponent kablo ile değiştirdim o nedenle ilk sayfada s-video görüntüsü yok.Kullandığım tv kartının kaliteli olması ve monitörümün de iyi olması sonucunda lcd ve harici bir tv box ile Ps2 den oldukça iyi bir görüntü almayı başarabildim. Şimdi bende böyle oldu diye her monitörde ve her tv kartında da aynı görsellik olacak diye bir şey yok maalesef. Keşke öyle olsa ama sonuç her zaman aynı olmuyor.http://www.mavishop.com/vitrin/product_info.php?cPath=18_21&products_id=883 bu benim kullandığım komponenet kablo.http://www.mavishop.com/vitrin/product_info.php?cPath=18_21&products_id=884 bu da s-video kablosu. Denemek isterseniz Mavishop veya Beşiktaş/Sinanpaşa Alışveriş Merkezi'nin en üst katındaki bilgisayarcılarda Ps2 için s-video kablosu bulabilirsiniz. 100 Hz flat ve 70 ekran bir tv de Ps2 ile oyun oynamak elbette harika bir şey ama zaten benim bu yazıyı hazırlamamdaki amaç Ps2 sini tv de kullanma imkanı olmayan kişiler içindi Yoksa şu an benim evimde de flat 55 ekran ve 70 ekran tv var ama bu tv lerde Ps2 kullanma olanağım pek yok nedenini de ilk sayfadaki yazımda açıkladım bunun gibi nedenlerden ötürü Ps2 sini doğru düzgün kullanamayan kişiler için pc monitörü uygun bir seçim olabilir ama bu durumda uygun fiyata harika sonuç almak mümkün değil. Bunun için de bir miktar para harcamak zorundasınız ve lcd monitöre sahipseniz en iyi görüntüyü alabilmek için de komponent bağlantı kullanmak durumundasınız aksi halde crt monitör ile ilk sayfadaki sonucu alamayabilirsiniz ama yine de tatminkar bir görüntü elde edilebilir elbette

@mavihan bende 22" Samsung 226BW lcd monitör var ve hiçbir Ps2 oyununda ekranda boşluk kalmıyor size tavsiyem tv kartınızın ayarlarını kontrol etmenizdir. Tv kartınızın menüsünden monitörünüzün özgün çözünürlüğünü bulup o şekilde kullanmanızı önereceğim. Bende o şekilde kullanıyorum tv kartından çözünürlüğü 1680*1050 ye getiriyorum bu şekilde her Ps2 oyununu tam ekran oynayabiliyorum. Görüntünün iyi olmamasının nedeni kablo kalitesi de olabilir tabi emin değilim. Görüntü kötü derken biraz daha detaylandırabilir misiniz acaba? Mesela ben kompozitten bağlantı yaptığımda kötü olan unsurlar şunlar idi: ileriyi görememe durumu, bulanıklık, detay eksikliği, titreşim vs vs.. zaten bu söylediklerimi ilk sayfadaki resimlerde de net olarak görebilirsiniz. Komponent bağlantıya geçtiğimde ise görüntülerde ki detay çok daha iyi durumdaydı, uzak mesafeler daha net görünüyordu bulanıklık ve titreşim yoktu yani herşey olması gerektiği gibiydi. Zaten bu bağlantı şeklinden sonra Ps2 yi bir arkadaşımın evine götürüp orada kompozit bağlantı yaptığım zaman çok kötü geliyordu görüntüler. Gözler bir kere alışmış kopmonentte ki detaya kompozit bağlantı yapınca epey zorluk çekiyordum anlayacağınız. Dediğim gibi siz tv kartınızın menüsünü biraz kurcalayın umarım o boşluklardan kurtulursunuz. Ha unutmadan Ps2 de oyun oynarken optionstan wide screen veya 4:3 formatına da dikkat edin bunlarda probleminizin çözümü olabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

@mavihan bende 22" Samsung 226BW lcd monitör var ve hiçbir Ps2 oyununda ekranda boşluk kalmıyor size tavsiyem tv kartınızın ayarlarını kontrol etmenizdir. Tv kartınızın menüsünden monitörünüzün özgün çözünürlüğünü bulup o şekilde kullanmanızı önereceğim. Bende o şekilde kullanıyorum tv kartından çözünürlüğü 1680*1050 ye getiriyorum bu şekilde her Ps2 oyununu tam ekran oynayabiliyorum. Görüntünün iyi olmamasının nedeni kablo kalitesi de olabilir tabi emin değilim. Görüntü kötü derken biraz daha detaylandırabilir misiniz acaba? Mesela ben kompozitten bağlantı yaptığımda kötü olan unsurlar şunlar idi: ileriyi görememe durumu, bulanıklık, detay eksikliği, titreşim vs vs.. zaten bu söylediklerimi ilk sayfadaki resimlerde de net olarak görebilirsiniz. Komponent bağlantıya geçtiğimde ise görüntülerde ki detay çok daha iyi durumdaydı, uzak mesafeler daha net görünüyordu bulanıklık ve titreşim yoktu yani herşey olması gerektiği gibiydi. Zaten bu bağlantı şeklinden sonra Ps2 yi bir arkadaşımın evine götürüp orada kompozit bağlantı yaptığım zaman çok kötü geliyordu görüntüler. Gözler bir kere alışmış kopmonentte ki detaya kompozit bağlantı yapınca epey zorluk çekiyordum anlayacağınız. Dediğim gibi siz tv kartınızın menüsünü biraz kurcalayın umarım o boşluklardan kurtulursunuz. Ha unutmadan Ps2 de oyun oynarken optionstan wide screen veya 4:3 formatına da dikkat edin bunlarda probleminizin çözümü olabilir

dostum görüntü kalitesi düzeldi hatta süper oldu burnoutta kendi rekorlarımı kırabiliyorum artık :) görüntünün kötü olmasının sebebi ise tv boxın svideo seçili olmasıymış. ypbr seçince o biçim oldu :). kenardan boşluk kalmasına gelince o düzelmedi. ps2 film denedim boşluk yok. tv izlerken boşluk ok sadece oyunda. bugün yeni oyunlar gelecek artık onları da deneeim bakalım. bana kalırsa sorun oyunun dpsi ekrana az gelmesi yani ekran hdmi oyun bu yüzden kenardan boşluklu duruyo olabilir.

ps2 ayarlarını ypbr ve full screen yaptım. ekrandan çözünürlükle ilgili şeçenekleri denedim, değişen bir şey olmadı. bakalım diğer oyunlarda ne olcak..

çok ilgili bi arkadaşsın sayende çok şey öğrendim. çok çok teşekkürler. şimdi de ps2de dvix izlemeye merak sardım onun üzerine eğilicem :)

• @mavihan çok sevindim görüntünün düzeldiğine. Böyle durumlarda görüntü ayarlarını kontrol etmek ilk aklınıza gelen şey olmalı. Mesela komponent bağlantı yaptınız ve görüntü alamadınız ilk yapmanız gereken şeylerden biri Ps2 nin sistem menüsünden RGB olan görüntü ayarını Y Pr Pb olarak değiştirmek Eğer Ps2 nizi harici bir tv kartı vasıtasıyla lcd monitöre bağlıyorsanız o zaman da tv kartınızın ayarlarını kontrol etmekte fayda var Sorun çözüldüğüne göre artık rahat rahat güzel görüntü eşliğinde Ps2 oynuyorsunuzdur heralde İmkanınınz varsa bir iki resim koyarsanız iyi olur Böylece Avermedia tv kartı dışında ki bir markanın da lcd monitöre bağlanıp Ps2 yi komponent bağlantı ile çalıştırdığınızda görüntünün nasıl göründüğünü hepimiz görebiliriz

• dostum görüntü düzeldi. kenardaki boşluk oulayını çözemedim dpi den kaynaklanıyor olabilir. kablodan kaynaklanıyor olabilir. tüm ayarları dogru tv box 1600 kadar çözünürlük de destekliyor. ekranın standartı da1440-900 ben de bunda kullanıyorum zaten. ama diğğer çözünürlüklerde de olmadı. ps2 dvd filmleri tam ekran ve güzel bir görüntü ile izliyorum tv de güzel ancak oyun tam ekran değil. neyse yine de net bir görüntü ile izlemek güzel

resimlerin dosya boyutu yüksekti. buraya yükleyemedim rapide yükledim. ortadaki & işaretini çıkarın

http://rapid&share.com/files/119464865/Yeni_Klasoer.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavihan -- 2 Haziran 2008; 8:10:17 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.