Yarbay
10 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
362550 Gün Cezalı
357750 gün 2 s. 34 dk. kaldı
Gönderileri
Arkadaşlar yakın zamanda bu kartlardan birini alıp tvde kullanmayı düşünüyorum özellikle hdmi çıkışından yararlanıp elimdeki HDMİ-HDMi kablo ile bağlantı yapacağım,

Ancak bugün DH video incelemelerinde bu kartlarla, görüntü kalitesi çok iyi olmasına rağmen windowsta yazıların bozuk çıktığı ve görüntünün tam oturmadığı yazıyor ??

Özellikle bu kartlarla tv kullanan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim kolay gelsin
Merhaba arkaşlar kardeşim için bi ekran kartı bakıyorum , sadece film izlenecek 100-150 ytl arası bişeyler bakıyorum .

Benim düşündüklerim şunlar:

SPARKLE 8500GT

SAPPHİRE 2600PRO

8500gt alırsam tv için dvi-hdmi kablo kullanacağız,2600pro alırsam kutu içindeki çevirici sayesinde hdmi-hdmi kablo kullanabiliriz.

Dediğim gibi sadece film izlenecek siz ne önerirsiniz??
TVyi pcye bağlıyacağım VGA-VGA kablo ile fakat sesi nasıl alacağım???
Bu hayret verici şıklıktaki ürün her masaüstü için göz zevki verir.

Masaüstü için hazırlanmış bu 22" çok fonksiyonlu geniş ekran LCD, dijital yaşam için tasarlanmıştır.

HDMI çıkışı ile size HD-DVD Sky-HD ve HD oyun konsolları kullanımını sağlayarak inanılmaz bir erişim sağlamaktadır.

LCD’niz üzerindeki Akıllı kart okuyucusu bir USB çıkışı ile PC’nize bağlanarak dijital fotoğraflarınıza , video kliplerinize ulaşmanızı sağlar.

Bunların dışında 1680X1050 çözünürlüğü , 5Ms tepkime süresi ve 1200:1 kontrast oranıyla iş için kullananlarıda unutmadık.

Siyah kasası, gözükmeyen butonları ile oldukça şık görünür ve gümüş renkli olduğu yerde sağa sola dönebilen ayaklığı ile de ekstra hareket kabiliyeti sağlar.

AÇIKLAMALAR

HDMI ( Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü )
Bu çıkış ile; HDMI desteği sağlayan, uydu alıcılar, Dvd, DivX, Vcd player, Harici tv box ve ekran kartlarından dijital görüntü ve 7+1 surround ses alabilirsiniz

S-Video
Bu çıkış ile; Uydu alıcılar, Dvd, DivX, Vcd player, Harici tv box, Dijital fotoğraf makinesi, Video kamera gibi cihazlardan Analog görüntü alabilirsiniz.

Component (YPbPr)
[font="Microsoft Sans Serif">Bu çıkış ile; Uydu alıcılar, Dvd, DivX, Vcd player, Harici tv box, Dijital fotoğraf makinesi, Video kamera gibi cihazlardan Analog görüntü ve Stereo ses alabilirsiniz.

Ve bunların hepsini bilgisayar bağlantısı olmadan da yapabilirsiniz ...

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ekran Boyutu / Nokta Aralığı : 474(H) x 296(V) mm / 0.282(H) x 0.282(V) mm
Ekran Çözünürlüğü : 1680 x 1050 / 16:10
Parlaklık : 330 cd/m2
Kontrast Oranı : 1200:01:00
Tepki Süresi : 5ms
Görüntü Açısı : 170°(H) / 160°(V)
Renk Derinliği : 16.2M
Extra Özellikler : USB Smart Card Reader (SM/XD, CF, CD/MMC, MS - Connection to PC required), Kensington Lock
Yatay/Dikey Frekanslar : 30kHz~82kHz / 56Hz~76Hz
Band Genişliği : 165 MHz
Giriş Konnektörü : VGA / HDMI (supports HDCP) / Video / S-Video / Component (YPbPr) / Audio in / Headphones
Otomatik Ayarlar : Clock, Phase, H-Position, V-Position
Destekleyen Çözünürlükler : 1680 x 1050
Hoparlör : 5W x 2
Güvenlik Serfitikaları : BSMI / CCC / MIC / FCC / UL/CUL / EPA / CE / TUV-ERGO / / TUV-GS / TCO 03 / Nemko / VCCI / CB / C-Tick
Renk Sıcaklık Ayarları : User, 6500K, 7500K, 9300K, sRGB
Güç Kaynagı : AC100-240V, 50-60Hz, Internal PSU
Güç Tüketimi : 60W normal mode, 2W standby
Boyutlar En / Yükseklik/Derinlik : 526 x 337 x 220mm (61mm without stand)
Paket Boyutları : 595 x 422 x 201mm
Agırlık : 7.6 Kg
Vesa Duvar Askı Ölçüsü : 100 x 100 mm

SATIŞ YERLERİ:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=986&productid=bd50330

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2703

Konsol için monitör alıcak arkadaşlar bunu düşünsünler benim çok hoşuma gitti özellikleri
Demo LİVE de arkadaşlar şu an indiriyorum
Söz verdikleri gibi UT3+GRAN TURİSMO 5i 48 saat içinde kargoya verdiler .Yani cumartesi günü siparişlerim kargoya verilmiş gözüküyordu.Bugün bi tracking ediyim dedim nerededir diye ama varış zamanını görünce dumura uğradım!!

ESTİMATED TİME:31 DECEMBER

15 gün bekleyeceksem niye fed ex le aldımki ?? bunun nedeni ne olabilir??

1)PLAYASİA bana yılbaşı sürprizi yapmak istiyor

2)Yılbaşı Yoğunluğu

3)Kuşgribi

Ben çözemedim...........
Dün eve dönerken çeviriciyi almamla birlikte ilk kez 360ımla deneme sürüşüne çıktım ve bazı izlenimlerimi yazacağım:

-Öncelikle ps3+xbox360+bilgisayarımın yan yana çalışıyor olması dün deyim yerindeyse odamın içine etti,özellikle eşek kadar adaptörün yanına eşek kadar çeviricinin gelmesi yer sıkıntısına neden oldu fişler yetmedi .Günlük yorgunluğumun üzerine bi de düzenleme olayına giriince ter kan içinde kaldım ama değdi.

-Konsol oldukça sesli çalışıyor ps3ün sessizliğine alıştığım için belki öyle gelmiştir ama ses gerçekten pc imle rakabet edecek düzeyde ayrıca ps3 den çok daha fazla ısınıyor..

-Konsolu açtığım ilk ekranda karşıma gelen gaming ranking ve dashboard beni benden etti ,gerçekten bi arayüz ancak bu kadar özenli ve muazzam hazırlanır ayrıca renklerin canlılığı sayfaların güzelliği PSN in karanlık atmosferinden sonra ferahlattı beni.

-XBOXı almadan önce elimde olan hdmi-dvi kabloyu değitirmek istemiştim. Çünkü altın uçlu markasız bu kablo ps3te özellikle dashboardda ve bazı oyunlarda renklerde çatlamaya neden oluyordu(GRAN TURİSMO HD de havadaki mavi renkte bazen leke gibi şeylerin olması) ama xbox 360a taktığım zaman netlik+parlaklık+renkler kablonun sorunlu olmadığını gösterdi bana.............

-LİVE... anlatılmaz yaşanır...sanırım PSNe veda zamanı

-Sanırım bi konsolda kullandığım en rahat ve ele oturan joystik bu olsa gerek analogların yerleri harika ve ağır olması çok iyi
ayrıca titreşimi özlemişim

-3 oyun bekliyorum(GEOW+GRAW+DEAD RİSİNG)dün demolarda haliyle hemen inmeyince ne oynayacağım diye düşümdüm o da ne!! menüde arcade oynları buldum salonlarda oynadığım street fighterı tekrar oynamamı sağladı,nostalji yaptım.....................

XBOX 360 almış başını gitmiş haberimiz olmamış iyi ki almışım diyorum sanırım uzun bi süre elim ps3ün power düğmesne gitmeyecek...........

saygılar sevgiler........
Yarın kısmetse bugüne kadar hep önyargı ile yaklaştığım xbox 360ı alıyorum 3 kırmız ile uğraşmamak için de ELİTE almaya karar verdim, 1 tane sorum var :

1)NTSC-U alıyorum sıfır pakette gelecek, xboxı ps3te olduğu gibi hdmi-dvi kablo ile bağlıyacağım ,şimdilik hiç oyunum olmadığı için hemen demolara saldırmayı düşünüyorum , ama aynı anda ps3te oyun oynamak istiyorum acaba xbox çalışırken görüntü kablosunu söküp ps3e takarsam xbox demoyu yüklemeye devam eder mi??? TEK ve en merak ettiğim soru bu cevaplarsanız çok sevineceğim...........
merhabalar

2gün önce 4gb limitli 1024 hızlı tarifemi yine 1024 hızında limitsize geçirdim ancak tarife değişikliğini nasıl göreceğim hakkında bi fikrim yok. Bir kaç program yükledim ama sadece hızı gösteriyorlar ama benim hızım aynı kaldığı için şu an limitli mi yoksa limitsiz mi kullandığımı anlayamıyorum...........tarifemin değiştiğini nasıl anlayabilirim tavsiye edeceğiniz bi program var mı????

herkese kolay gelsin........
Kilitlenme olayına sonra değineceğim ama öncelikle söylemeke istediğim şey demo yüzünden bu oyunun harcanmış olması.

Demoyu ben oynamadım ama oynayan arkadaşların yorumlarını okudum ve oyunun orjinalinin alınmayacağına kanaat getirdim ama içimdeki taktirsever ruhu öldüremedim ve şeytana uyup oyunu ısmarladım.....

İzlenimlerime gelirsek oyun demodaki gibi oldukça sıkıcı bir bölümde başlıyor kayalar kaya deil otlar ot deil bir tek askerlerimizin modellemeleri iyi ,meksikalıların yüzleri gözleri belli deil etrafta genel olarak bi çamur havası hakimdi ama sabredip oynadım ,

2.bölüm demodaki görevle başladı grafikler atmosfer aynı tas aynı hamam. Gideceğiniz yerler belli, taktik yapma imkanı bile yok ,sadece birkaç araç patlattığınızda mutlu oluyorsunuz(BU ARADA PATLAMALAR CİDDEN ÇOK İYİ) o bölümden sonra oyunu bırakmaya karar verdim gerçekten dayanılacak gibi değildi AMA......

3.bölümde meksikaya girdiğimiz anda "vışşş" dedim çünkü helikopterle uçsuz bucaksız yerle bir olmuş bir şehrin üzerinde uçuyorduk ,ve ondan sonra beklediğim atmosfere kavuştım........

ŞEHİR atmosferi cidden mükemmel her an her yerde bişeyler patlıyor, köprüler uçuyor , helikopterler düşüyor , bazen ptalamaların yaşattığı sarsıntıdan nişan almakta zorlanıyorsunuz oyun sizi iyice içine çekiyor ......... ayrıca belli bi yere ulaşmak için gidebileceğiniz pek çok cadde ve ara sokak mevcut(ÇATILARA ÇIKIP SÜRPRİZ de yapabiliyorsunuz hatta çatıya çıkıp adamlarınız ordan yönetmek oldukça zevkli) ........

Yapay zekaya gelirsek eğer yüksek seviyede oynarsanız oldukça zorlanıyorsunuz ,onun dışında adamlarımız her emri harfiyen uyguluyorlar bi kere bile hata yaptıklarını görmedim yaralandıkları zaman yere düşüp yardım bekliyorlar , tek askerimiz "MEDİC" OLARAK GEÇİYOR VE emirleriniz doğrultusunda istediğiniz askerinizi ,kendini ve sizi iyileştirebiliyor.........

Son olarak kilitlenme olayına gelirsek sanırım 7.bölüm sonuydu helikopter bizi büyük meydandan alıcaktı oraya doğru koşarken helikopterin yanında duran kule büyük bir gürültüyle patladı etrafa dağılan tuğla ve taşlar helikoptere isabet etti ve helikopter alev aldı, karşıdaki binanın en üst katına çarptı ve patladı. Bu arada bina da yangın çıktı, tam bu sırada ben bazukayla başka bi heli yi uçurmaya çalışıyordum ve aynı zamanda iki kamyondan on tane adam indi çatışmaya katıldı derken makina gümmmmmmmmmm ,kendi kendini kapattı ve kırmızı ışığı yandı..........

Çok uzun oldu farkettim , okuyanlara teşekkür ederim ama böyle bir oyunun yaban atılmasını ve demonun sizi yanıltmasını istemedim ,SS vermek isterdim ama makinam arkadaşımda...........

Herkese iyi oyunlar
Hakkında
Forum İmzası:
PC:...2GB RAM...CORE2 E4300...

PLAYSTATİON 3+XBOX 360 NTSC-J+SAMSUNG 32" LCD TV
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.687
İkinci El Bölümü Mesajları: 67
Konularının görüntülenme sayısı: 29.567 (Bu ay: 81)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.