Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
830
Cevap
37
Favori
259.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 senedir beraber çalıştığım arkadaşımın aslında dımdızlak kel biri olduğunu "protez saç" uygulaması yaptığını öğrendim. Çocuk gayet yakışıklı ve şık duruyor bu saçlar ile. Protez saç uygulayan arkadaşlar var ise avantajlarını ve dezavantajlarını buraya yazabilirlerse çok sevinirim. Aynı zamanda bu protez saç uygulamasının saç ekiminden daha uygun ve gerçekçi olduğu kanısındayım.. Lütfen aşşağıdayı videoyu SONUNA kadar izleyip yorumlarınızı yazarmısınız ?

http://www.protez-sac.net/protez_sac_kesim_video_goruntuleri.htm

• Beyler,Protez saçı yaklaşık 2 sene kullandım,ve terk ettim.. kısaca deneyimlerim ..

Öncelikle çok iyi araştırdım.İzmir de konusunda uzman ve referanslarında çok iyi,ünlü kişilere protez takmış bir firma ile görüştüm.(Marmaris de ikamet ediyorum) ve 800.00 euroya sipariş verdim.(Normal fiyat 1000 euro idi.Kalıp alındı ve 3 ay sonra protez takıldı..

Öncelikle şunu belirteyim..İkna kabiliyetleri çok iyi,
    Vaad ettikleri
    -Yaklaşık 1-1,5 ay kullanırsınız sonra bakıma gelirsiniz,
    -Bakıma gelmek zorunda değilsiniz ,size eğitim veririz kendiniz evde çıkarıp bakım yapıp takabilirsiniz.
    -aynı protez üniteyi yaklaşık 4-5 sene kullanabilirsiniz,
    -Denize girebilir spor yapabilirsiniz,... dediler...

Ama protez saç takıldıktan sonraki gerçekler :
    Öncelikle yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz,özgüven 10 numara , saçlar havalı,ahenkle dans ediyor. (benimki uzun modeldi) Ancak..
    -3-5 gün sonra kaşıntı başlıyor,benim gibi sıcak bir yerde (marmaris) yaşıyorsanız hiç çekilmez bir durum..Yapışkan akmaya başlıyor..hoop izmire .. bir bakım yapıp..biraz psikolojinizi pofpoflayıp sizi ikna edip geri gönderiyorlar..
    -Evde bakım yapıp çıkarıp takmanız imkansız gibi birşey hele protez uzun saç ise tamamen imkansız..Koca bir yalan..
    Bir proteze ne kadar iyi davranırsanız,ne kadar iyi periyodik (10 günde bir)bakımda yapsanız bile ömrü en fazla 5-6 ay.. sonra çöp..çünkü çalı süpürge gibi oluyor..
    Denize girebilirsiniz ama çok dikkatli olmalısınız..hatta şapka takmalısınız..çünkü kenarlarından kalkmaya başlıyor.Aman dikkat :)
    Eliniz herzaman kafada.. arkadaşlarınız içkilerini yudumlarken siz kalkan yerlere baskı yapmakla meşgulsünüz..zırt pırt wc ye gidiyorsunuz kontrol için, çünkü aklınız kafada :) ortamdan ve muhabbetden out oluyorsunuz..
    Evde,yatakta heryer saç kılı.. topla topla bitmiyo..
    Banyo sonrası bakımı ve taraması yaklaşık 30-40 dakika.. Eee.. yazın napcanız.. ?
    Ben 2 senede 3 protez kullandım : 2400 Euro.. Bakımlara harcadığım parada yarısı kadar..
    Haa paranız çoksa ,psikolojim bozulmaz diyorsanız,ve İzmirde oturuyor her hafta 80-100 TL bakım parası veririm,denize girmem,kafamı kaşımam :) ellerimi bağlarım,kızları avlarım diyorsanız ..durmayın gidin taktırın.. Ben eski halime döndüm,özgürce denize girmeyi, uyanınca 10 dakikada evden çıkmayı özlemişim. a.q.
    Arkadaşlar protez saç kullanıyorum deyip özel mesajlarda, sizi bazı firmalara yönlediren insanlara karşı dikkattli olunuz bazıları protez saç satan bazılarıda malzeme satan yerlere yönlendir, firma yönlendirme veya firma kötülemede reklam içindir, siz zaten msj sayılarından bazı işleri çözersiniz kolay gele...
    merhaba. yaklaşık 12-13 yıldır protez saç kullanan birisi olarak yazıyorum. bende senin yolundan geçtim sağlam bir kazık yedim. ilk saçımı Ankara'da saygın denilen bir dolandırıcı firmadan aldım. 1000 küsür dolar para verdim. saç geldi ben kısa saç kullanıyorum. yanlarımı kısa kesiyorum. neyse saçı kestiler, biraz daha kısaltmak istedim. bu saçı kesen dangalak, saçı kafamdan çıkardı içeride bi yerde kesti getirdi taktı vee kalıbı biraz kısa almışlar arka taraf sırıtmaya, gözükmeye başladı. sonrasında rica ettim ve bana sıfır yeni saç verdiler onu kullandım. ve birdaha da o firmadan saç almadım. bir kaç farklı firmadan saç aldım. saç kesmeyi bilmezler, aşırı amatörler. bu saç kesilirken ustura genellikle kullanılmalıdır. kardeşim senin yerinde olsam benim şuan ki aklım olsa, tüketici haklarına şikayet ederim. burada bir arkadaş anlatmış. bak şimdi. normalde 1 saçın yapılıp sana gelmesi toplam süre 45-50 gün maximum. bu firmalar neden uzun sürede getiriyor? çünkü elinde bekletiyor saçları toptan olarak gönderiyor. nereden alıyor ? çinden!! hepsi anlaştığı fabrikalardan alıyor. ve ürünlerin fiyatları nedir? kellik alanının boyutuna göre değişir ama genel olarak çin firmalarında kendi saç kalıbını gönderip alırsan max 150 dolardır (nakliye masrafı dahil) (hazır stok sipariş verirsen, kalıp göndermeden, 50-100 dolar arası) saçının dökülme olayına gelince. bu üstün zekalı amatörler, saçı temizlerken özensiz davranıyorlar, saçı yıkadıktan sonra saça çok sert davranıyorlar tararken vs. ve saç düğümlerinden tabiki kopuyor olay bu! benimde 7-8 ayda dökülen protezim oldu bu amatörler yüzünden. Ben ilk defa 3-4 sene önce internetten alibaba'dan bir firmaya inandım. çok soru sordum öğrendim birşeyler. gönderdim saç kalıbımı, özellikleri yazdım ( bu en önemli husus, doğru sipariş vermek, dalga, yoğunluk, saç türü, renk kıvrım vs ) ve saç geldi. ürünü bak abartmadan yazıyorum rekordu benim için 3 buçuk sene kullandım. normalde 1 yada max 1 buçuk yılda yeni protez almak lazım. çünkü doğallığı zamanla kaybolur. tıpki dalından kesilen vazoda yaşayan çiçeğin ömrü gibi düşün. saç eğer kaliteliyse kızıllaşmaz kahverengileşir. bu aldığım saçta tek sorunum hafif kızıllaşıyordu ayda 3-5 dakika boyayıp yıkıyordum. alt yapısından inanılmaz memnun kaldım. saç dökülmedi artık orta kısımdaki French Lace (fransız tülü artık hafif yırtılmaya başladı 3 sene sonunda) bakım konusuna gelirsek, ben artık saçımın yanlarını, ensemide kendim traş ediyorum. ve bakımımı kendim yapıyorum. bi sürü methot var, en ideali. mavi banttır. 1 bant 1 lira. her bakımda bana toplam 7 bant gidiyor. temizlemek için izopropil alkol alıyorum. eczanede litresi 15-20 lira. bu şekilde bunca yıldırdır kullanıyorum. yıkarkende özen göstermek, nazik davranmak lazım. üzüldüm yaşadığın olaylara. çok kişiliksizler. geçenlerde youtube'da bir firmanın whatsapp numarası ulaştım. 2000 TL dedi. bende dedim ki çin'deki fiyatlardan haberim var. size 1000 TL olur dedi. :) saol kalsın dedim. bir sürü teknik ve alt yapı mevcuttur. indian remy hair genel olarak kalitelidir. çin saçı kalındır. Brezilya saçı vardır oda güzeldir. farklı bir sürü saç fabrikalarda bulunur. peru saçı vs. düğüm olayında single knot (tek düğüm) idealdir. double knot vardır belli olur biraz. bleached knot (ağartılmış düğüm) vardır. alt yapıdaki tül kısma özel karışım sürülür ve düğüm noktalarının görüntüsü tamamen kaybolur ve inanılmaz doğal durur. ama tabi saçın ömrü biraz azalır. sistem olarak orta kısma French lace (fransız tülü) etrafına kolay temizlenmesi için poly (pu) öneririm. ön kısmada 1 inch french lace öneririm. ve doğal kıvrım noktası özellikle belirtmek gerekiyor. kardeşim sen bu harcadığın parayla çine gider gelir, üzerine de 20 tane protez saç alırdın + malzemeleri
    merhaba. şu bir gerçek ki kafamıza harici birşey yapıştırıyoruz ve bunu yapışkanlar aracılığı ile sağlıyoruz. çift taraflı medikal bantlar ör(mavi bant), su bazlı yapıştırıcılar ör(Ghost bond xl) (bantsız) ve likit yapıştırıcılar ör (ultra hold likit). pratik kullanım için çift taraflı bantlar idealdir. çift taraflı bantlar ile kafamıza protezi direk yapıştırırız. bizim için en önemli alan, ön alın çizgisidir ama malesef çift taraflı bantlar çok az da olsa parlama yapar. aşırı dikkatli bakıldığında anlaşılabilir. ben şöyle diyorum protez saç %80 anlaşılmaz %20 anlaşılır. su bazlı yapıştırıcı ile ön taraf %90 anlaşılmaz. ama su bazlı yapıştırıcının maliyeti yüksektir. tabiki günlük düzenli bakım ürünleri ile ör (elidor 7x24 dalgalanmayı alan krem, Morfose nemlendirici sprey) saçları canlı ve bakımlı tutabiliriz. Scalp protector derinin yağlanmasını azaltır kullanabilirsiniz. protez saçı kafanıza takmadan hemen öncesinde kafanızı pamuğa izopropil alkol döküp silerseniz, kafanızda ki yağı alacaktır, buda pratik bir çözümdür. şimdi protezi kafanıza taktığınız zaman özellikle ilk 24 saat ve hatta 2 gün duş almamak lazım. çünkü bantların deriye iyice nüfus etmesi lazım, erime aşamasına geçip iyice yapışması lazım. sonrasında duş almanız sorun teşkil etmez. kendimden örnek vereyim yurt dışından bir bayan arkadaşım geldi geçenlerde. 1 hafta hotelde kaldık. ben o gelmeden bir kaç gün önce protezin bakımını yapmıştım. ve arkadaşım ile görüşürken hergün duş aldım. duş sonrasında saç kurutma makinesi ile kurutuyorsunuz. su zaten kafada birikmiyor akıyor. kafadan çıkma kalkma yapmıyor. aşırı sıcak havalarda da güneşlenirken vs. çıkma yapmaz ortalama 1 hafta sorunsuz kullanılır. ama denizde kafanızı komple suya sokmanızı önermem çünkü tuzlu su saçı kötü yapar hemen temiz su ile yıkamanız lazım. saçı mümküm olduğu kadar bozmamak gerekiyor. gerekmedikçe duş alırken de ben sadece yanlarımı yıkıyorum. ama komple duş için en az 1-2 gün geçmesi lazım bandın iyice yapışması için. çok aktif duş alacaksanız 5 gün ortalama ile bakım yapsanız iyi olur.
  • Hair FAshion Turkey Firmasından Merhaba Arkadaşım, videoda da seyrettiğin gibi protez saç insanın gerçek saçı gibi görülmektedir. Fakat kullanılan alt yapılar ve protezde kullanılan saçların kalitesi, dağallığı etkileyen önemli bir faktördür. Birincisi videoya tıkladığımızda, karşımıza çıkan firma ismine bu video ait değildir, burada lütfen aldanmayalım.
    İkincisi gerçek protez saç, kişiye özel tasarlanan ve kullanılan saçların kişinin saçlarının rengi ve kalitesi ile birebir örtüşen saçların kullanıldığı sistemlerdir.

Aklınıza takılan her soru içinwww.hairfashionturkey.com web sitesinden ya da 0242 313 10 51 numaralı telefondan saç uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
    Sağlıklı ve Saçlı Günler Dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAİR FASHİON

Hair FAshion Turkey Firmasından Merhaba Arkadaşım, videoda da seyrettiğin gibi protez saç insanın gerçek saçı gibi görülmektedir. Fakat kullanılan alt yapılar ve protezde kullanılan saçların kalitesi, dağallığı etkileyen önemli bir faktördür. Birincisi videoya tıkladığımızda, karşımıza çıkan firma ismine bu video ait değildir, burada lütfen aldanmayalım.
    İkincisi gerçek protez saç, kişiye özel tasarlanan ve kullanılan saçların kişinin saçlarının rengi ve kalitesi ile birebir örtüşen saçların kullanıldığı sistemlerdir.

Aklınıza takılan her soru içinwww.hairfashionturkey.com web sitesinden ya da 0242 313 10 51 numaralı telefondan saç uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
    Sağlıklı ve Saçlı Günler Dileriz.
    Benimde kafamın tepesi açılıyor .. Aslında boyle bir takıntım yok saç ile ilgili ama nevarki kafatasım biraz şişkin olduğu için kafa birez bozuk. İşte bende onun için saç ektirmek veya protez yöntemiyle kellikten kurtulmak istiyorm. Protez saç nekadar sağlıklı ve dayanıklılık bakımından kullanılabilirmi onu öğrenmek isterim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: kabaağaçlı21

Benimde kafamın tepesi açılıyor .. Aslında boyle bir takıntım yok saç ile ilgili ama nevarki kafatasım biraz şişkin olduğu için kafa birez bozuk. İşte bende onun için saç ektirmek veya protez yöntemiyle kellikten kurtulmak istiyorm. Protez saç nekadar sağlıklı ve dayanıklılık bakımından kullanılabilirmi onu öğrenmek isterim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler....

Alıntıları Göster
    Erkek arkadaşım yaptırdı. Ankara'da yaptırmıştı kendisi. Çokta yakıştı bence. Üns saçlandırma sistemleri ile yaptırmıştır. ankara protez saç diye aratın çıkıyor sanırım,sitesi ankaraprotezsac.net lazım olur belki :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinemhanedan -- 17 Haziran 2014; 22:32:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinemhanedan

Erkek arkadaşım yaptırdı. Ankara'da yaptırmıştı kendisi. Çokta yakıştı bence. Üns saçlandırma sistemleri ile yaptırmıştır. ankara protez saç diye aratın çıkıyor sanırım,sitesi ankaraprotezsac.net lazım olur belki :))

Alıntıları Göster
    o kadar çok şirket varki.. benım kafam karıştı..biraz daha dusunursem hangı tip tedavi neresi diye.. son kalan saçlarımda dökülücek....

• quote:

Orijinalden alıntı: desertrose25

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben 2 yıldır kullanıyorum hıc bi sıkıntısını gormedım sorular varsa alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: desertrose25

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben son mesajımdan sonra yaptırdım yaklaşık 3 sene geçti. İnanın insan çok değişiyor. Eşim artık kel halimi görmek istemiyor :)

bakım maaliyetlerini sormuş bir arkadaş. önceleri protezi yaptırdığım yerde bakımımı yaptırırdım. Her hafta sonu bakım için 20 tl verirdim ki bunun içinde protezin yıkanması bantlarının değişimi tarama ve fön işlemleri vs. vardı. Ancak baktım ki iş bu şekilde yürümeyecek bakımı kendim yapmaya başladım ki gerçektende bakım yapmak çok kolay. Protezi başınıza sabitlemek için çift taraflı bantlardan alacaksınız, bantın izlerini kafanızdan silmek için pamuk ( veya tuvalet kağıdı da olabilir ) , izopropil alkol alacaksınız. bunun maaliyeti yaklaşık 30 tl ve ize yaklaşık olarak 3-4 ay gider.

sanırım artık asla protezimden vazgeçmeyeceğimi anlamışsınızdır.

herkese bu konuda iyi düşünmesini öneririm. çünkü sizi protezle görmeye alışanlar eski halinizden nefret ediyorlar ki buna eşinizde dahil. anlayacağınız bunun geri dönüşü yok. ama illede kellikten kurtulacağım diyorsanız mutlaka yaptırın derim. saç ektirmekten binlerce kat daha ucuz bir yöntem çünkü bu. 10 dakkada saçlarınıza kavuşuyorsunuz....

• quote:

Orijinalden alıntı: mavisular

arkadaşlar ben son mesajımdan sonra yaptırdım yaklaşık 3 sene geçti. İnanın insan çok değişiyor. Eşim artık kel halimi görmek istemiyor :)

bakım maaliyetlerini sormuş bir arkadaş. önceleri protezi yaptırdığım yerde bakımımı yaptırırdım. Her hafta sonu bakım için 20 tl verirdim ki bunun içinde protezin yıkanması bantlarının değişimi tarama ve fön işlemleri vs. vardı. Ancak baktım ki iş bu şekilde yürümeyecek bakımı kendim yapmaya başladım ki gerçektende bakım yapmak çok kolay. Protezi başınıza sabitlemek için çift taraflı bantlardan alacaksınız, bantın izlerini kafanızdan silmek için pamuk ( veya tuvalet kağıdı da olabilir ) , izopropil alkol alacaksınız. bunun maaliyeti yaklaşık 30 tl ve ize yaklaşık olarak 3-4 ay gider.

sanırım artık asla protezimden vazgeçmeyeceğimi anlamışsınızdır.

herkese bu konuda iyi düşünmesini öneririm. çünkü sizi protezle görmeye alışanlar eski halinizden nefret ediyorlar ki buna eşinizde dahil. anlayacağınız bunun geri dönüşü yok. ama illede kellikten kurtulacağım diyorsanız mutlaka yaptırın derim. saç ektirmekten binlerce kat daha ucuz bir yöntem çünkü bu. 10 dakkada saçlarınıza kavuşuyorsunuz....

Alıntıları Göster
    saç kesimi nasıl oluyor protezdeyken? protez olan kısım ve uzayan kısım arasındaki fark ne kadar sürede belli olmaya başlıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: kordinaryus1

saç kesimi nasıl oluyor protezdeyken? protez olan kısım ve uzayan kısım arasındaki fark ne kadar sürede belli olmaya başlıyor?

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayıpkovboy -- 2 Eylül 2020; 17:50:23 >
  • ishak3625 İ kullanıcısına yanıt
    Fotogfaf varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baha3425

Fotogfaf varmi
    Merhabalar,
    Ben 6 yıldır protez saç kullanıyorum. Protez saç kullanmak kesinlikle güzel, ancak Türkiye'de ki firmaların neredeyse tamamı fahiş karlarlar ve binbir yalan dolanla çalışıyor. Tecrübelenmek için önce bu firmalardan birinin eleğinden bir süre geçmek gerekiyor, malesef, ancak tecrübelendikçe doğruyu buluyorsunuz.

Ben artık tüm saç siparişlerimi yurt dışından veriyorum. Bir sürü USA menşeili site var hairdirect, farrel vs, daha ucuz çözüm ararsanız Aliexpress'ten de sipariş verebiliyorsunuz ( gelen saçlar Türkiye'deki firmaların dünyanın en kaliteli saçı ) diye sattığı saçlardan hiç farklı değil. Türkiye'de ki firmalar 40 USD'ye aldıkları saçı, 1000 TL'ye satıyorlar, ve ucuzuz diyorlar. İnan ki en dürüst görüneni bile bunu yapıyor. Çin'de 40 USD'ye satılan saç, aliexpress'te 80 USD'ye satılıyor. 2 ayda PTT ile kapınıza kadar geliyor.

Bakım malzemelerimi ise ( bant,yapıştırıcı, cilt kalkanı, vs ) , gittigidiyordan ya da sacmalzemeleri.com'dan alıyorum. Tüm bakımlarımı kendim yapıyorum.

Yani protez saç kullanmak , eğer Türkiye'deki dolandırıcılara bağımlı değilseniz iyi.

Maliyetler de şu şekilde.

2 ünite saç almanız lazım ( TR'de 1500 TL-1000 TL ünite başı fiyat çekiyorlar )
    1 ünite saçı 4-6 ay arası kullanacaksanı. Yani her 6 ay da bir yeni saç alacaksınız, bu sebeple, kaliteli saç diyorsanız, yurtdışından kendiniz getirtin . ( USA'dan ya da EU'dan getirtirseniz 400 EUR, Çin'den getirtirseniz 80-100 USD .

Bakım malzemeleri ise önemli, cilde sürülen bantlar ve yapıştırıcılar olduğu için kesinlike USA ürünleri kullanılmalı aylık maliyeti 20TL-25 TL .

durum budur.
    :D

• quote:

Orijinalden alıntı: temmuzgork

Merhabalar,
    Ben 6 yıldır protez saç kullanıyorum. Protez saç kullanmak kesinlikle güzel, ancak Türkiye'de ki firmaların neredeyse tamamı fahiş karlarlar ve binbir yalan dolanla çalışıyor. Tecrübelenmek için önce bu firmalardan birinin eleğinden bir süre geçmek gerekiyor, malesef, ancak tecrübelendikçe doğruyu buluyorsunuz.

Ben artık tüm saç siparişlerimi yurt dışından veriyorum. Bir sürü USA menşeili site var hairdirect, farrel vs, daha ucuz çözüm ararsanız Aliexpress'ten de sipariş verebiliyorsunuz ( gelen saçlar Türkiye'deki firmaların dünyanın en kaliteli saçı ) diye sattığı saçlardan hiç farklı değil. Türkiye'de ki firmalar 40 USD'ye aldıkları saçı, 1000 TL'ye satıyorlar, ve ucuzuz diyorlar. İnan ki en dürüst görüneni bile bunu yapıyor. Çin'de 40 USD'ye satılan saç, aliexpress'te 80 USD'ye satılıyor. 2 ayda PTT ile kapınıza kadar geliyor.

Bakım malzemelerimi ise ( bant,yapıştırıcı, cilt kalkanı, vs ) , gittigidiyordan ya da sacmalzemeleri.com'dan alıyorum. Tüm bakımlarımı kendim yapıyorum.

Yani protez saç kullanmak , eğer Türkiye'deki dolandırıcılara bağımlı değilseniz iyi.

Maliyetler de şu şekilde.

2 ünite saç almanız lazım ( TR'de 1500 TL-1000 TL ünite başı fiyat çekiyorlar )
    1 ünite saçı 4-6 ay arası kullanacaksanı. Yani her 6 ay da bir yeni saç alacaksınız, bu sebeple, kaliteli saç diyorsanız, yurtdışından kendiniz getirtin . ( USA'dan ya da EU'dan getirtirseniz 400 EUR, Çin'den getirtirseniz 80-100 USD .

Bakım malzemeleri ise önemli, cilde sürülen bantlar ve yapıştırıcılar olduğu için kesinlike USA ürünleri kullanılmalı aylık maliyeti 20TL-25 TL .

durum budur.
    :D

Alıntıları Göster
    bu protez saç olayını ilk olarak 2004 yılında gittiğim saç ekim merkezinde bana önermişlerdi ama peruk deyip pek kale almamıştım. 2 defa saç ektirdim, bugün geldiğim nnoktada saçlarım yine berbat, kafa norwood 7 oldu olacak :) Ama şimdi görüyorum ki artık çok daha doğal ve protez olduğu anlaşılamayacak şekilde yapılıyor bu işler. Yanlız işte, benim gibi siz de bu konuyu internet üzerinden araştırıyorsanız kafanızın karışması doğal. O kadar çok firma reklam veriyor ki sapla samanı ayırmak mümkün değil. Forumlarda soru sorunca da firmaların yetkilileri kendilerinin en kaliteli hizmeti sunduklarını ileri sürerek iyice kafa karıştırıyorlar, sonuçta kimse sattığı ürüne kötü demiyor doğal olarak.

Sonuç olarak, Antalya'da yaşıyorum ve buralarda bu işi kaliteli şekilde yapan bir firma arıyorum. İstanbul'da yaşayan kuzenim protez yaptırdı ve gayet memnun ama şikayetçi olduğu 2 konu var, biri maliyet, ikincisi de 2 hafatada bir bakım gerekmesi. Antalya'da böyle güvenilir bir firma var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Meric07

bu protez saç olayını ilk olarak 2004 yılında gittiğim saç ekim merkezinde bana önermişlerdi ama peruk deyip pek kale almamıştım. 2 defa saç ektirdim, bugün geldiğim nnoktada saçlarım yine berbat, kafa norwood 7 oldu olacak :) Ama şimdi görüyorum ki artık çok daha doğal ve protez olduğu anlaşılamayacak şekilde yapılıyor bu işler. Yanlız işte, benim gibi siz de bu konuyu internet üzerinden araştırıyorsanız kafanızın karışması doğal. O kadar çok firma reklam veriyor ki sapla samanı ayırmak mümkün değil. Forumlarda soru sorunca da firmaların yetkilileri kendilerinin en kaliteli hizmeti sunduklarını ileri sürerek iyice kafa karıştırıyorlar, sonuçta kimse sattığı ürüne kötü demiyor doğal olarak.

Sonuç olarak, Antalya'da yaşıyorum ve buralarda bu işi kaliteli şekilde yapan bir firma arıyorum. İstanbul'da yaşayan kuzenim protez yaptırdı ve gayet memnun ama şikayetçi olduğu 2 konu var, biri maliyet, ikincisi de 2 hafatada bir bakım gerekmesi. Antalya'da böyle güvenilir bir firma var mı?

Alıntıları Göster
    Meriç Hocam,
    Ben protez saç satmıyorum :) Bu yüzden yorumlarıma güvenebilirsin.

Benim sana tavsiyem, YAkın çevrende herhangi bir firma ile başla, ilk etapta tecrübelenmen önemli, ve başlangıç için bu tecrübeyi kendin sağlaman mümkün değil.
    Şunu unutma hangi protez saç firmasına gidersen git, maliyet sorunun olacak, 2 haftada bir bakım yapılacak olması çok doğal, zaten tecrübelendiğinde bakımı kendin yapmaya başlaman lazım yoksa, para dayandıramazsın.

Kendin bakım yaptığında da protez saç firmaları gibi ikinci kalite malzeme kullanmadan en kaliteli malzeme ile yaparsın.

Çevrendeki en yakın firmaya git diyorum, çünkü protez saç bir yolculuk, ilk alacağın bir iki tane saçı kimden aldığının çok önemi yok. Biraz tecrübelendikçe saçlarını kendin sipariş etmeye başlarsın istediğin kalitede saçı istediğin fiyatla verirsin.

İstersen gidip dünyanın en iyi saçına 1500 TL verirsin, istersen Şu anda Türkiye'de tüm protez saç firmalarının sattığı saça 300 TL verirsin.

Şunu unutma gittiğin firma hangi firma olursa olsun, süslü sözler ile aklını çelmeye çalışacaklar, ama taktıkları saç hepsinin aynı sadece farklı alt yapı teknikleri var, sen senin ihtiyacın olan en uygun tekniği belirleyip, sonrasında o teknikle üretilmiş alt yapıya sahip saçları yurt dışından Türkiye'de ki satış fiyatının 3 te birine alabilirsin.

Çevrendeki en yakın firmaya gittiğinde şöyle özel teknik böyle güçlü bize özgü alt yapı laflarına kanma, 1000 TL'den fazla verme alacağın saça. ( 1000 TL'ye alacağın saçı da o protez firması 50 USD'ye alıyor bunu unutma ) Önce çevrendeki en yakın firmayla çalış konuya hakim ol yurt dışı forumları oku falan filan.

Google search için yurt dışı forumları keyword'ü toupee ya da hair piece .

Bakım malzemelerini de gittigidiyor.com dan ya da N11 den alabilirsin, orada düzgün bir tane satıcı var, ben oradan alıyorum.

Saygılar.

• quote:

Meriç Hocam,
    Ben protez saç satmıyorum :) Bu yüzden yorumlarıma güvenebilirsin.

Benim sana tavsiyem, YAkın çevrende herhangi bir firma ile başla, ilk etapta tecrübelenmen önemli, ve başlangıç için bu tecrübeyi kendin sağlaman mümkün değil.
    Şunu unutma hangi protez saç firmasına gidersen git, maliyet sorunun olacak, 2 haftada bir bakım yapılacak olması çok doğal, zaten tecrübelendiğinde bakımı kendin yapmaya başlaman lazım yoksa, para dayandıramazsın.

Kendin bakım yaptığında da protez saç firmaları gibi ikinci kalite malzeme kullanmadan en kaliteli malzeme ile yaparsın.

Çevrendeki en yakın firmaya git diyorum, çünkü protez saç bir yolculuk, ilk alacağın bir iki tane saçı kimden aldığının çok önemi yok. Biraz tecrübelendikçe saçlarını kendin sipariş etmeye başlarsın istediğin kalitede saçı istediğin fiyatla verirsin.

İstersen gidip dünyanın en iyi saçına 1500 TL verirsin, istersen Şu anda Türkiye'de tüm protez saç firmalarının sattığı saça 300 TL verirsin.

Şunu unutma gittiğin firma hangi firma olursa olsun, süslü sözler ile aklını çelmeye çalışacaklar, ama taktıkları saç hepsinin aynı sadece farklı alt yapı teknikleri var, sen senin ihtiyacın olan en uygun tekniği belirleyip, sonrasında o teknikle üretilmiş alt yapıya sahip saçları yurt dışından Türkiye'de ki satış fiyatının 3 te birine alabilirsin.

Çevrendeki en yakın firmaya gittiğinde şöyle özel teknik böyle güçlü bize özgü alt yapı laflarına kanma, 1000 TL'den fazla verme alacağın saça. ( 1000 TL'ye alacağın saçı da o protez firması 50 USD'ye alıyor bunu unutma ) Önce çevrendeki en yakın firmayla çalış konuya hakim ol yurt dışı forumları oku falan filan.

Google search için yurt dışı forumları keyword'ü toupee ya da hair piece .

Bakım malzemelerini de gittigidiyor.com dan ya da N11 den alabilirsin, orada düzgün bir tane satıcı var, ben oradan alıyorum.

Saygılar.

Alıntıları Göster
    Hocam dışardan getirmek mantıklıda esas sorun kesimi kim yapacak çünkü burda iş kesimde yüzünüze yaşınıza gidecek kesimi yapması lazım,
    diğer konularda arkadaşlara katılıyorum protezin tek mantığı ne kadar doğal o kadar az ömürlü
    Marmara bölgesinde kestirdiğiniz biryer varsa bende protez olayına sıcak bakabilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: pcportport

Hocam dışardan getirmek mantıklıda esas sorun kesimi kim yapacak çünkü burda iş kesimde yüzünüze yaşınıza gidecek kesimi yapması lazım,
    diğer konularda arkadaşlara katılıyorum protezin tek mantığı ne kadar doğal o kadar az ömürlü
    Marmara bölgesinde kestirdiğiniz biryer varsa bende protez olayına sıcak bakabilirim...

demohair da nakil yaptırmıştım protezide netten sipariş ettim.demohair bu işin uzmanı hemde fiyatta abartılı değil.saç kesimi nakil yapıyorlar.
  • temmuzgork kullanıcısına yanıt
    sizce en firma hangisi peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi dinçer

sizce en firma hangisi peki
    Kesim konusnda , yetenekli bir kuaförde işinizi halledebiliyorsunuz. Kesim konusu o kadar abartılı bir konu değil.
    Saçınızın bakımını yapıp düzgün ve sıkı bir şekilde yapıştırdıktan sonra, güüvendiğiniz bir kuaföre durumu anlatıp, ara makasıyla geçiş belli olmayacak şekilde inceltmek istediğinizi söylerseniz hallediyor. Hatta kuaförler de bu protez saç işini merak ettiği için ekstra ilgi gösteriyor,

Ümraniye'de ikbal caddesi üzerinde bir kaç kuaföre kestirdim. Kuaföre gidince bana gidecek bir model dememeniz gerekiyor tabi istediğiniz modeli anlatmanız gerekiyor. İstediğiniz modelde kendinize ait bir foto götürmek de faydalı olabilir, adam sonuçta berber tasarımcı değil.

40 TL' ye ümraniye 'de alelade bir berberde ( Kuaför Aykut- İkbal CAddesi ) kestirdim saçımı 2-3 kez.

Şimdi de bir akrabama kestiriyorum.

Ben şöyle düşünüyorum, 100 USD'lik saçı 1000 TL'ye alıp kesimi garantiye alacağıma , giderim 2-3 tane saçı gerekirse çöpe atarım, ve kuaförümü bu konuya alıştırırım, sonuçta kafana taktın mı ömrün boyunca kullanıyosun meredi.

• quote:

Kesim konusnda , yetenekli bir kuaförde işinizi halledebiliyorsunuz. Kesim konusu o kadar abartılı bir konu değil.
    Saçınızın bakımını yapıp düzgün ve sıkı bir şekilde yapıştırdıktan sonra, güüvendiğiniz bir kuaföre durumu anlatıp, ara makasıyla geçiş belli olmayacak şekilde inceltmek istediğinizi söylerseniz hallediyor. Hatta kuaförler de bu protez saç işini merak ettiği için ekstra ilgi gösteriyor,

Ümraniye'de ikbal caddesi üzerinde bir kaç kuaföre kestirdim. Kuaföre gidince bana gidecek bir model dememeniz gerekiyor tabi istediğiniz modeli anlatmanız gerekiyor. İstediğiniz modelde kendinize ait bir foto götürmek de faydalı olabilir, adam sonuçta berber tasarımcı değil.

40 TL' ye ümraniye 'de alelade bir berberde ( Kuaför Aykut- İkbal CAddesi ) kestirdim saçımı 2-3 kez.

Şimdi de bir akrabama kestiriyorum.

Ben şöyle düşünüyorum, 100 USD'lik saçı 1000 TL'ye alıp kesimi garantiye alacağıma , giderim 2-3 tane saçı gerekirse çöpe atarım, ve kuaförümü bu konuya alıştırırım, sonuçta kafana taktın mı ömrün boyunca kullanıyosun meredi.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende protez uygulatmak istiyorum fakat hiçbir firma bana güven vermedi bu konuda gercekten desteğinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var sizce nelere dikkat etmeliyim?

-Kafamda kaşıntı olur mu
    -Düşermi veya emanet olduğu belli olurmu
    -Kullanım ömrü
    -Garanti
    -Maliyetler

• quote:

Orijinalden alıntı: coğrafyacı_59

Arkadaşlar bende protez uygulatmak istiyorum fakat hiçbir firma bana güven vermedi bu konuda gercekten desteğinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var sizce nelere dikkat etmeliyim?

-Kafamda kaşıntı olur mu
    -Düşermi veya emanet olduğu belli olurmu
    -Kullanım ömrü
    -Garanti
    -Maliyetler

Alıntıları Göster
    Garanti konusu yalan,
    Maliyetleri 2-3 mesaj yukarıda yazdım.

Kafanda emanet gibi durması senin tercihin, dayanıklı olsun yılda iki kere saç değiştireyim dersen, alacağın saç emanet durabilir.
    Benim için doğallık önemli, yılda 5 kere saç değiştiririm dersen, o zaman da emanet gibi durmaz...

• quote:

Garanti konusu yalan,
    Maliyetleri 2-3 mesaj yukarıda yazdım.

Kafanda emanet gibi durması senin tercihin, dayanıklı olsun yılda iki kere saç değiştireyim dersen, alacağın saç emanet durabilir.
    Benim için doğallık önemli, yılda 5 kere saç değiştiririm dersen, o zaman da emanet gibi durmaz...

Alıntıları Göster
    Ahanda geldi demo hairci sizin sosyal medyada, ne kadar yorumunuz varsa fake adresli, cümlelere bak nakil yaptırmış netten sipariş etmiş miş bırakın bu işleri, demohairin sosyal medya sorumlusu kim ise acilen göndermeleri gerekiyor, adam tanıtım yapıyor avukat cenk diyor kuoför çıkıyor, face sayfasında size övgüler düzen alayı fake o kadar gerçek kullanıcınız var dışarıdan takip ettiğim kadarıyla neden böle işlere başvurursunuz anlamam firma sahibi değilde, burda işgüzar bir reklam pazarlamacının işi gibi geliyor...

Yaptırmak istediğim bir firma idiniz sırf bu fake aldatıcı reklamlarınız yüzünden vazgeçtim ...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.