Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
830
Cevap
37
Favori
259.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam durum o kadar vahimmi ben yılda 2 defa kullanmayı düşünüyordum ön taraf tül yada komple tül siz 5 adet demişiniz komple tül bile olsa bi 6 ay götürmezmi acaba çok ii baksak emanet mi durur
    bende 1000 tl civarı komple tül yapan yer varsa mesaj atabilirmisiniz ben 2000-2250 tl X2 4000-4500 tl senelik gözden çıkarmıştım ...
  • temmuzgork kullanıcısına yanıt
    Peki gelen proteze gumrukden gecerken vergisini nasil yapiyorusunuz ben simdi alicam aliexpressden fakat o aklima takildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani yılda 5 saçı siz göze alın , 3 saç ile hallederseniz, sevinirsiniz. Dediğim gibi 5 olursa sürpriz olmasın, 3 olursa sevinin.

normalde yılda 3-4 saç ortalama düşünebilirsin. ama ilk baslarda alışkanlıklar oturana kadar biraz daha hızlı eskiyor. Bir de dökülmesini yavaşlatan bir ürün var Amerika'lı walkertape diye bir firmanın top loc gibi bir adı var, ürünün o bayağı işe yarıyor.

ben 2-3 yıl önce yılda 4-5 saç eskitiyordum. şu anda 2-3 saç eskiyor. yani tecrübelendikçe bu sayı azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellexile

Peki gelen proteze gumrukden gecerken vergisini nasil yapiyorusunuz ben simdi alicam aliexpressden fakat o aklima takildi

Selamlar,
    aliexpress te DHL ya da özel kurye seçmeyin. Mümkünse free shipping yazan ürünlerden seçin, siparişinizde.

China post ile gönderiyorlar. Türkiye'de PTT ile dağıtım yapılıyor. paketin üzerine ürün değeri 10 USD falan yazıyorlar. Gümrüksüz kapıya kadar geliyor. son 3 yılda en az 5-6 kere sipariş ettim. Hiç gümrüğe takıldı diye bir olayım olmadı.

Zaten aliexpress te gümrüğe takılan malzeme china post ile geri gönderiliyor. Ali express üzerinde dispute açarsanız bu durumda paranız iade ediliyor.

Amerika'dan alacağınız saçta ise gümrük sorunu olma olasılığı yüksek, ben yılda 1-2 kez gidip geliyorum ya da çevremden gidip gelen olursa onlar aracılığı ile alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcportport

Hocam durum o kadar vahimmi ben yılda 2 defa kullanmayı düşünüyordum ön taraf tül yada komple tül siz 5 adet demişiniz komple tül bile olsa bi 6 ay götürmezmi acaba çok ii baksak emanet mi durur
    bende 1000 tl civarı komple tül yapan yer varsa mesaj atabilirmisiniz ben 2000-2250 tl X2 4000-4500 tl senelik gözden çıkarmıştım ...

Hocam, yapan yer önermem, öneremem. dediğim gibi Türkiye'de ki adamların hepsi birbirinden kavruk.

Sen en çok sevdiğin yerlerden birine yaptır.Evine yakın olsun. Maliyetleri düşük olsun. 2250 TL falan verme bir saça. Adamlara LACE istiyorum de, ona göre pazarlık et. bir kaç firma ile görüş.

Evine yakın bir yer de başla dediğim gibi, kendini hazır hissettiğinde de kendin bakım yapmaya başla...

Sonuç olarak başladın mı ömrün boyunca kullanacaksın. bu yüzden başladıktan sonra diğer firmaları da denemek için çok fazla vaktin olacak.

Tabi benim tavsiyem, başladıktan sonra, yavaş yavaş bu kavruklardan uzaklaşarak kendi bakımını kendin yapacak hale gelmen.

:D

• arkadaşlar bn bı protezi 10 ay kullanıyorum
  • Evet gelişme var mı?
  • Saç protez konusunda sorularım var.Cevaplarsanız sevinirim
    1)Yurtdısından neye göre saç sipraiş veriyorsunu kendi sacınızın aynı tonunda nasıl belirliyorsunuz?
    2)Kullanım la ilgili yorum göremedim.Yazın sıcakta uykuda vs ne gibi kullanım zorlukları var?
    3)Ist anadolu yakası ıcın onerecegınız yer varmı?
  • marvelllouss M kullanıcısına yanıt
    Kadıköy boğadan salıpazarına inerken salıpazarına döner dönmez sağında kalan köşedeki dükkan. Hem hesaplı hem kaliteli hem kandırmayan. Orada başladım. Kesinlikle tavsiye ederim... http://protez-sac.net

• Bu olayı yaptıran kimse yok mu fotoğraf eklese de görsek gerçekte nasıl durduğunu? Sitelerde gezen çoğu resimlere güvenmiyorum açıkçası ışık oyunu Photoshop herşey olabilir. Forumdan tecrübeli arkadaşları bu konuya bekleriz mümkünse resimlerle.

• Evt arkadaşlar kellik adama neler yaptırıyor neler :) Saç ekimi,toppik,dermmatch En sonunda saç protezi de yaptırdım ve 1 ay sonra çıkarttım eksilerini artılarını yazarım ara ara ...

Forumlarda araştırdığım kadarıyla başlarda inanmadığım yorumları tecrübe ederek anlamış oldum.

Yukarıda bi arkadaş demişti bütün firmalar birbirinden kavruk diye gerçekten hepsi birbirinden kavruk, en dürüstü bile, Hatta burda msjları bulunan arkadaşlar bile malzeme satıyor galiba... en az zararla atlatmaya çalışacaksınız yada kabulleneceksiniz ben kurumsal olanı tercih ettim 2250 verdim (kesinlikle msj la firma ismi vermem herkez kendi araştırsın kararını ona göre versin...ama oturduğunuz en yakın yerde olsun ...)

Gerçi adamlarda haklı daha bizim millet ne kadar doğal o kadar az ömürlü kavramını anlamamış hem en doğalı olsun hemde 2 sene gitsin diyen var ...

Belli başlı tecrübelerimi aktarayım ;

Ürün çok narin çok çabuk deforme olur, 6 ay diyorlar ama ben 4.ayı görür mü şüpheliyim ( komple tül lace olandan bahsediyorum) rahatlık ve doğallık istiyorsanız mecbur bu alt yapıyı kullanacaksınız bildiğiniz tül elinize aldığınız zaman elinizi görebiliyorsunuz doğal olarak su ve hava geçiriyor ve kafanızda hissetmiyorsunuz bantlar haric ama dediğim gibi narinde kullansanız sene de 2-3 protez garanti

ilk zamanlar kafamdan düşermi kayarmı diye çok şüphelerim oldu, Arkadaşlar bakımdan sonra istesenizde alkol kullanmadan kafanızdan çıkaramassınız bir gün bile düşermi kayarmı korkusu yaşamadım ne banyoda ne de uyurken dediğim gibi çıkaramassınız en fazla üniteyi parçalarsınız ...

kafamda kesinlikle hissetmedim birşey var diye, sadece bantlar kendini hissettiriyor kaşıntı hissi çok (kaşımak yasak :) ) eliniz devamlı takılıyor

eğer yan saçlarınız kuvvetliyse komple tül kullanmışsanız model ve boyası düzgünse kimse anlamaz bakımdan çıktıktan sonra ama sonraki günler boyanın tonunda değişiklikler başlıyor saç kendini salıyor ilk doğallık sonraki aylarda ne olur bilmem

Eğer imkanınız varsa 1 ay başka şehirde durabiliyorsanız yaptırın kararınızı verin ama üst saçlar gidiyor kazıyorlar bantları tutturmak için sonra çıkartsanda eski halinize hemen gelemiyorsunuz insanlar bu görüntünüze alıştımıda geri dönüş zor o yüzden iyi karar vermek gerekiyor ilerde insanların dönemediği nokta bu yoksa banttı boyaydı bakımdı gerçekten uğraştırıcı düşünün protezi şampuanlarken blle okşar gibi köpürtmeniz lazım kurutmadan önce serum sürmeniz lazım sabah akşam mavi su kullanmanız lazım lazımda lazım

Sorularınız olursa ara ara cevaplarım böyle uzun yazılmıyor bu arada herşey beyinde bitiyor ben eski halimi arıyorum üst saçlar uzasa az yeter kel seyrek idare edecez artık ...

• mavisular M kullanıcısına yanıt
    Hairlife da saçlarımı yaptırdım.
    Daha önce de başka amatör bir firmada yaptırmışım haberim yokmuş, Hairlife şikayet diye yazdım adamlarda bir tane şikayet yok, diğer bütün firmaları şikayet etmişler,
    daha önce Hairlife da protez saç yaptırmadığım için oldukça pişmanım.
    Arkadaşlar bana inanın yoksa zarar edersiniz.
    İki defa yanılmanıza gerek yok.
    Hairlife protez saçları rengi şekli yapısı çok iyi
    Buradan Hairlife yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Özellikle Hairlife teknik müdürü Kamil beye sonsuz teşekkürler. Saçlarımı nasıl kesim yapıp model verdiğini görmeliydiniz. Daha önce ki firmada ki kuaför resmen saçlarımı biçmişti.
    Saygılarım ve sevgilerimle..
  • pcportport kullanıcısına yanıt
    Pişman olduysanız size tavsiyem.
    Daha önce de başka amatör bir firmada yaptırmışım haberim yokmuş, Hairlife şikayet diye yazdım adamlarda bir tane şikayet yok, diğer bütün firmaları şikayet etmişler,
    Buradan Hairlife yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Özellikle Hairlife teknik müdürü Kamil beye sonsuz teşekkürler. Saçlarımı nasıl kesim yapıp model verdiğini görmeliydiniz. Daha önce ki firmada ki kuaför resmen saçlarımı biçmişti.
    Ucuz etin yahnisini önerenlere tavsiyem var.
  • marvelllouss M kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım, bu yorumu daha önce bir kaç kişiye de gönderdim. aynen sanada gönderiyorum, pişman olma diye.
    Ben müşteriyim firma sahibi falan değilim. bana inanabilirsin.

• Arake kullanıcısına yanıt
    Protez saçı dışarıdan getirenler, kuş yuvası gibi görünümlü saçlara hazır olsun. Belli olmuyor diyenler halt etmiş. O zaman hasta olduğunuzda doktor da para vermeyin, arabanız arızalandığında tamire götürmeyin kapının önünde tamir edin. Damat olduğun zaman pazardan mı alıyorsun damatlığını, balayına sinop ta bir pansiyon a da gidersiniz siz o zaman bey efendi.
    Sallamayın insanlara. Ucuz etin yahnisi acı olur. Ben çinden bir iki saç sipariş ettim o saçları değil kafama takmak paspas bile yapmam. Kendimi elaleme rezil edemem. Ben titiz bir adamım. Hairlife firması bu işin erbabı modacısı. Biraz fazla para veririm saygı görürüm, işi de elime yüzüme bulaştırmam.
    Bedava mezar verseler içine yatacaksınız anasını satayım.
    Saygılar sevgiler. Yorumumu beğenmeyeceksiniz mutlaka ama bu yazdıklarım bal gibi doğru.
    Hazır kalıp saç yapan firmalara yaptırırsan yılda 5 saç ta az. hepsi özensiz ve tek düğüm saçlar. sen kötüsüne denk geldimişsin ahkam kesme bence...
  • mavisular M kullanıcısına yanıt
    sadece izapropil alkol ile temizlemek tehlikeli.
  • Arkadaşlar hani diyoruz ya herkez birbirinden kavruk diye bahsettiğimiz olay bu işte , REKLAMLAR REKLAMLAR..
  • Arkadaşlar yaklaşık 2,5 yıldır protez saç kullanan birisi olarak durumu anlatayım ve sormak istedikleriniz olursa cevaplayabilirim. Saçlarım üniversite zamanında dökülmeye başladı 1 sene içinde saçımın üst ve arka tarafı açıldı. Bende sizler gibi çok araştırdım. Önceleri topik kullanmaya başladım. Sonra o da kurtarmadı ki yağmur yağmasın diye dua ederek çıkardım dışarı:) Sonra bu protez saça rastladım. Ankara da ikamet ediyorum. Ankarada olan firmaların bir kaç tanesi ile telefon görüşmesi yaptım. Sonunda kararımı verdim. Aynı gün Gittim fiyat anlaşmasını yapıp taktırdım. (Yani kişiye özel kopya alıp yurt dışında kendi saçından yaptırıyoruz klonlatıyoruz lafları yalan) Bu saçlar doğal saçlar olup ölçü ölçü hazır geliyor. Sizin saç renginize ve boyutuna uygun olan saçtan takıyorlar. Rengi uymuyorsa da boyuyorlar zaten aynı renge :) Saç Takılınca çok doğal duruyor. kendi saçınız gibi. İlk gün alışık olmadığımdan çok sıkıntılıydı. Özellikle de gece acaba çıkar mı bozulur mu koparmı derken uyku felan kalmıyor uyuyamıyorsunuz. Ben çıkarttırmayı bile düşündüm. Ama bir kaç gün sonra alışıyorsunuz. Aylık bakımı var bantlarını değiştirip tıraş işlemini yaptıktan sonra tekrar takıyorlar. 40 tl bakım ücreti var. Ben ilk aldığım protezi 6 ay kullandım yırtıldı. O da acemiliğe geldiği için. İkinci aldığım protezi hala kullanıyorum. yırtılma felan yok. Alıştıktan sonra çıkaramıyorsunuz zaten. Kendi gözünüz bile o kadar alışıyorki kendi saçınız gibi benimsiyorsunuz:) Kellik sıkıntınız kalmıyor.Bakımlarını aksatmazsanız Orjinal saçınız ile ayırt edebilecek kimse yok. Sizin önceki halinizi bilenler bile çok şaşırıyor ilk başta:) Ben ilk zamanlar bakımını orda yaptıryordum şimdi kendim yapıyorum. İnternette malzemeleri satan yerlerden alıyorum bantları. Kendim hallediyorum. Ayrıca alıştım duşta felan çıkartıyorum akşam yatarken çıkartıyorum sabah takıyorum. Alıştıktan sonra herşeyi çözersiniz. Sorularınız olursa yanıtlarım. Herkese bol saçlı günnler :))

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.