Şimdi Ara

★ ★ ★ PolyPad 9716/9708 HD Kullanıcıları Kulübü ★ ★ ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
734
Cevap
25
Favori
77.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ★ ★ ★ PolyPad 9716/9708 HD Kullanıcıları Kulübü ★ ★ ★

Aldım memnunum sadece hoparlörü zayıf, yanında çıkan şarj aleti usb portundan şarj ediyor, ve geç doluyor haliyle. normal adaptör girişi mevcut, ilk fırsatta alıp burada paylaşacağım.

Almadan önce güncellemeleri olduğunu okumuştum, alınca ilk iş olarak güncellemeyi yaptım. Yeni alanlara ve alacaklara tavsiye ederim
    Yayınlanan güncellemeleri buradan paylaşabiliriz.

9716 modeli için ilk güncelleme şöyle (boyutu 290 mb): kaynak=http://herpa.kayako.com/Knowledgebase/List/Index/32/polypad-9716-hd
    quote:

Merhaba sevgili PolyPad kullanıcıları,

PolyPad 9716 HD modelimiz için yeni bir güncelleme oluşturduk.

Güncelleme;

Facebook, twitter, chrome vb uygulamaların Google Play Store'dan indirilken problem olması
    Youtube ve Facebook sitelerine internet üzerinden giriş yapılamama ve kullanımama
    'Bağlantı zamana aşımına uğradı' hatası

problemlerine çözüm içermektedir.

Güncellemeyi yüklemek isteyenler:http://goo.gl/POhCc

adresinden ulaşabilirler.

İndirdiğiniz rar dosyasının içeriğini görebileceğiniz bir yere çıkarın.
    Klasör içindeki dosyaları mikro sd kartın ana dizinine(tablet hafızasına değil harici karta) atın ve tableti Home ve Power butonuna basarak başlatın.
    Güncelleme otomatik olarak yüklenecektir.

Keyifli kullanımlar.

9708 modeli için verilen güncelleme de alttaki gibi, kaynak=http://herpa.kayako.com/Knowledgebase/Article/View/57/36/polypad-9708-hd-yazlm-gncellemesi

quote:

Merhaba sevgili PolyPad kullanıcıları,

PolyPad 9708 HD güncelleme dosyasınahttp://goo.gl/ITdRk adresinden ulaşabilirsiniz.

Yüklemek için:

İndirdiğiniz rar dosyasının içeriğini görebileceğiniz bir yere çıkarın.
    Klasör içindeki dosyaları mikro sd kartın ana dizinine(tablet hafızasına değil harici karta) atın ve tableti Home ve Power butonuna basarak başlatın.
    Güncelleme otomatik olarak yüklenecektir.

Keyifli kullanımlar.

Güncellemenin nasıl kurulduğunu anlatan youtube videosu: PolyPad 9716 HD Yazılım Yükleme

Önümüzdeki günlerde root, ROM vs paylaşımlarını yaparız inşallah

@noyancelebi (AKA yesilcin) arkadaşımızın Polypad 9708 HD modeli için yaptığı çok detaylı incelemehttp://www.youtube.com/watch?v=E5HUCPIqbrI
    9708 ile 9716 arasında tek fark (isimlerinden de belli) birisi 8 gb hafızaya, diğeri 16 gb hafızaya sahip. geri kalanı aynı
    @noyancelebi'ye teşekkür ediyorum detaylı inceleme için. almamda çok etkisi oldu

Bir başka tablet konusunda gördüğüm batarya kullanımı ve uyarıları bizim tableti de ilgilendirdiği için buraya kopyalıyorum. (teşekkürler Alehar ve KurbanHades)

quote:

Orijinalden alıntı: KurbanHades

---- [size=3]FAYDALI BİLGİLER -----

21.04.2012 : Alehar'ın Li-ion ve li-polimer batarya/pillerin kullanımı hakkındaki araştırması:

Bu konuda ben de bazı kritik yanlışlar yapıyormuşum, size de kılavuz olsun diye derledim.

Li-ion/polymer tip bataryalar diğer tip bataryalar hakkında bilinen genel kanıyı pek sevmiyorlarmış…

Doğru kullanım ve şarj şekli şöyle:
    1- li-ion/polimer bataryalarınızı şarj etmek için asla tam bitmesini beklemeyin. (burada bataryanın içinde olduğu cihazların büyük “çoğunluğu” (?) zaten buna izin vermeyecek akıllı tertibatlarla donatılmıştır…)
    2- Bir şekilde tamamen bitirererek yaptığınız şarjlar ömürden çalacaktır. (Mesela, cihazınız buna izin vermiyor bile olsa, batarya bitti mesajı ile kapandıktan sonra uzun bir süre şarj etmezseniz, bataryanız gerçekten tamamen bitecektir. Bu yanlış ve zarar verici bir durum! Bknz. madde 5.
    3- Tamamen dolmasını veya dolu iken şarjda kalmasını beklemeyin. (şarj cihazınız veya adaptörünüz yeterince akıllı değilse, sürekli overcharge için zorluyor olabilir, bu iyi değil!)
    4- Kısa aralıklarla, sık sık şarj etmeniz sorun değil, doğru şarj ve kullanım şeklidir. Bataryanız tam bittikten sonra yapılan şarjları saymaktadır. Ara şarjşar sayılmıyor! (bu çok ilginç... inanasım gelmiyor ama pek çok ciddi kaynakta böyle!)
    5- Asla boş olarak kalmasına izin vermeyin, hatta uzun süre boş kalırsa bir daha şarj tutmayabilir. (Bu ölümcül! Sadece özel “charger” larla şoklayarak tekrar kullanılabilir seviyeye getirilebiliyorlar, ama asla eskisi gibi olmuyor. Yedek pilleri uzun süre unutmak iyi bir fikir değil!)
    6- Sıcak sevmezler, soğukta saklayın (bu bir telefon veya tablet ise demekki buzdolabına koyacağız geceleri :) tabii dondurucu kısma değil ;)
    7-Kullanım esnasında fazla sıcakta kalmaları çabuk bitmesine ve performanslarının düşmesine neden oluyor. (Özellikle aşırı ısınan laptopların en büyük sıkıntısı!)

kulüp imzası
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_66778948/mpage_1/f_/key_//tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/15/32/a7/1532a7877d5e4eebff4e1e086b008a96.jpg[/image] 
    [b]★ ★ ★ PolyPad 9716/9708 HD Kullanıcıları Kulübü ★ ★ ★[/b][/link][/center]

iyi forumlar!

ROOT olma yöntemi (noyancelebi tarafından)

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

Linkteki polypad_rootyesilcin.zip dosyasını fat32 ile formatlanmıs herhangi bir sdcarda zipten cıkarmadan atın
    sdcardı PolyPad'e takın
    Cihazı HOME+POWER tuslarıyla recovery moda alın
    powerın yanındaki ses tusu ile yukarı asagıya giderek
    apply update from sdcard seceneğine gelin
    diger ses tusu ile secim yapın
    zip dosyası yuklenecek
    bittiginde
    reboot system now'ı seçin
    tamamdır

http://www.mediafire.com/?vqi0z25h1398s3v

üyeler

* noyancelebi
    * cok_yasa_kamil
    * _joseph_
    * prenssoft
    * brksnr
    * HackJack
    * yavuzselim13
    * balzac61
    * plasebo45
    * MUBALEN
    * tongun
    * omegabravo
    * kurbane
    * sinanQQİ08
    * kalamara98
    * terazi23
    * zagor72
    * yakko
    * tongun
    * Nightwolf06
    * Rai364
    * *malcolmx*
    * ugur672
    * farbi
    * recepxmen
    * kadalt
    * (ÖM atarsanız daha iyi olur, mesajlarda belirtince araya kaynayıp gidiyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cok_yasa_kamil -- 1 Ocak 2013; 18:14:52 >

• Hocam siparişi yeni verdim beni de kullanıcılar listesine ekle ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _joseph_

Hocam siparişi yeni verdim beni de kullanıcılar listesine ekle ;)

hayırlı olsun
  • Akadaşlar bu bu cihazı bende almak istiyorum en uygun nerden almayı tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUBALEN

Akadaşlar bu bu cihazı bende almak istiyorum en uygun nerden almayı tavsiye edersiniz

hızlıal ile teknosa'da ve hepsi burada'da 599 TL,
    diğer konuda NT mağazalarında 499 TL diyorlar ama tam bilmiyorum. ben teknosa mağazasına gidip elden aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

Orijinalden alıntı: MUBALEN

Akadaşlar bu bu cihazı bende almak istiyorum en uygun nerden almayı tavsiye edersiniz

hızlıal ile teknosa'da ve hepsi burada'da 599 TL,
    diğer konuda NT mağazalarında 499 TL diyorlar ama tam bilmiyorum. ben teknosa mağazasına gidip elden aldım

cevap için teşekkürler
  • ARKADASLAR POLYPAD 9708 10 ekimde alinma 2 gunluk cihaz ekran etiketleri dahi cikartilmadi 450 tl ye satacagim isteyen varsa istanbul ici elden veya parayinyatirmayi muteakip kargoyla gonderilir 05323104831 ipad 3 alacagim o yuzden satiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıfırı şuan 499TL taksitle alabiliyorsunuz. bende düşünüyorum ama emin değilim nasıldır?
    plastik kalitesi?
    Hızı takılma vs var mı?
    Çekim gücü?
    Kullananlar neyinden memnun neyinden değil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

Orijinalden alıntı: _joseph_

Hocam siparişi yeni verdim beni de kullanıcılar listesine ekle ;)

hayırlı olsun

Teşekkur ederim :)
    Tabletim hala gelmedi hizlial ayni gun kargo yazmasina ragmen bugun aradigimda kargoya verdi yani 3. Gün kargoladilar..
    Hocam tablete 4.1 jb geldi mi gelecek mi bilginiz varmi ?

• 4.1 jb henüz yok, ama firma yetkilisi Ahmet bey geleceğini söylüyor...
    kaynak gelecekonline (aşağıdaki yorumlarda): Android 4.0.3 İşletim Sistemli PolyPad 9716 HD Test Sonuçları
  • quote:

Orijinalden alıntı: style_cool

sıfırı şuan 499TL taksitle alabiliyorsunuz. bende düşünüyorum ama emin değilim nasıldır?
    plastik kalitesi?
    Hızı takılma vs var mı?
    Çekim gücü?
    Kullananlar neyinden memnun neyinden değil?

fazla araştırmaya vaktim olmadığı için pahalı almış oldum

plastik kalitesi 4*3'lük diyebiliriz... elbette asus veya samsung-ipad gibi değil ama (öncesinde tablet sahibi olmayan biri olarak) rahatsız edici bir durum görmedim.
    hız gayet güzel, takılma yok... ki stock rom ile. eğer olursa custom romla daha güçlü olacağı kanaatindeyim.
    çekim gücü normal gibi, laptop ile yakın sayılır. ama normal çekerken internetinizin bant genişliğini %100 kullanıyor, bundan çok eminim. torrent gibi sömürüyor eminim,
    benim memnun olmadığım 2 şey var, 1'ncisi hoparlörden çıkan ses çok tatmin edici değil... ideos X5 daha çok ses çıkarıyor sanki 2'ncisi, yanında gelen mini USB şarj cihazı geç dolduruyor. AC-DC adaptör olursa daha hızlı dolduruyormuş.
    başka şikayetim yok. gayet memnunum. Antalya'da ekran koruyucu jelatin bulmak mesele, ben de ipad koruyucusu aldım, boyut olarak tam oturdu, sadece home tuşu ve kamera delikleri tutmadı... onlar da halledilebilir durumda. taşıma kılıfı da %99 ipad'lerinki uyacak, ona da bakacağım bir ara.

499 TL'ye alınır kesinlikle

• bende 9708 modelini aldım çok memunum beni de kulübe eklersen sevinirim sizin verdiğiniz güncellemeyi yükledim cihaza cihaz 9716 oldu bunu nasıl düzelte bilirim bilgisi olan varsa baylaşırsa sevinirim
  • ürünün kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak için 9716 fotograflarını ekleyebilirmisiniz.
    office uygulamalarında iyi mi ?
    üründe bütün oyunları oynayabiliyormusunuz? 3D Asphalt Oyununlarında iyi mi?
    ürünle birlikte AC-DC adaptör verilmiyor mu?
  • 9716 hd ilk şarjında kaç saat şarja kalması gerekiyor?
    ürün powwer düğmesine bastıktan sonra açılışı kaç saniye sürüyor? açılışı uzun mu sürüyor.
  • Bir polypad modeline dahada kavuştuk.Hocam imzayı nasıl yaptınız? Bizede yapsanız iyi olur :P
  • Bende aldim beni de eklerseniz sevinirim
    Not:Ben de 9708 aldim ve Antalyaliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brksnr -- 13 Ekim 2012; 21:50:31 >
  • Arkadaşlar 9708HD modelini bir arkadaşım almayı düşünüyor. Ancak wifi kullanamayacağı için 3G modem kullanabilecek. Alttaki resimde bu tabletin desteklediği 3G modemler var ancak bunları bulabilir miyiz ve bulduk diyelim destekleyeceği garanti eder mi? Sonra alıp pişman olmayalım. Ek olarak 3G modem dışında sim kart özellği var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zfrznt -- 14 Ekim 2012; 1:12:13 >
  • cok_yasa_kamil mesajını çok geç okudum farkındayım ancak böyle bir başlık açman çok iyi olmuş ki en azından alıp kullananlar bir arada toplanmış olur.

Tableti bir aydır kullanmaktayım. Öncelikler eksik yanlarından bahsedeyim çünkü bunlar oldukça az ;)
    Öncelikle tablette 2 adet hoparlör bulunmasına rağmen sesi biraz az çıkıyor. Tabi duyamayacağınız kadar az değil ancak cok_yasa_kamil arkadaşımızın da dediği gibi bende de bulunan idios x5 kadar sesi çıkmıyor.

İkinci olarak kutusunda şarj aleti çıkmıyor. Kutusundan çıkan usb adaptör ile şarj ediyorsunuz ki bu da biraz uzun sürebiliyor. Genellikle gece yatmadan önce şarja takıp sabah şarjdan alıyorum. Muhtemelen 4-5 saat gibi şarjı doluyor (tam süresini bilmiyorum)

Tableti aldığınızda ilk işiniz güncelleme olsun. Bu da tabletin sitesinde yayımlanmış bulunmakta zaten. Yapamayanlar için video olarak halihazırda bulunmakta.

Tablet üzerinde ekran koruyucu mevcut olup dilerseniz bunu daha iyi bir koruyucu ile değiştirebilirsiniz. (ipad ekran koruyucular birebir olmakla beraber home ve kamera kısımları üzerinde biraz işçilik gerektiriyor. Ayrıca mat ekran koruyucu tavsiye olunur.)

Tablet için ilk başlarda kılıf sorunum vardı ancak bunu da nt mağazasında aynı ölçülerde satılan praktica marka tabletin kılıfı ile hallettim. Kılıf neredeyse hemen hemen oldu sayılır. Bazı girişleri kapatsa da genellikle kullanmadığım girişler zaten. Aldığımdan beri kılıftan çıkarmadım düşünün artık. Halihazırda kılıfı var mı yok mu henüz araştırmadım.

Gelelim performansa; şimdiye kadar tablette hiç takılma, donma vs yaşamadım. Tableti root etmedim ancak root isteyen bir çok programı çalıştırdım hiç sorun olmadı. Sadece bir programı kapatırken tablet kapanıyor ancak endişelenmeyin geri açılıyor. Oyun olarak çok kasıntılı oyun denemedim. Asphalt 6 yı sorunsuz ve mükemmel oynayabiliyorsunuz. Şu an asphalt 7 yüklüyorum bir videoda sorunsuz çalıştığını gördüm kendim denemedim o yüzden bir şey demem yanlış olur.

Vodafone, Turkcell Vınn ve Avea Jet modemler ayrıca kablolu kablosuz klavye ve mouse lar sorunsuz çalışmakta olup henüz HDMI girişini deneme fırsatım olmadı.

Şimdilik aktaracaklarım (unuttuğum mutlaka vardır) bu kadar. Almak isteyen ya da almış olan arkadaşların bir sorunu ve ya sorusu varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

• HackJack bu güzel tespitlerin için çok teşekkür ederim. Vodafone, Turkcell Vınn ve Avea Jet modemler'in hepsini denedin mi peki çünkü bazı tabletlerde böyle bir sorun var 3G modem desteklenmiyor ve operatörler bu soruna çözüm getiremiyor. Bu usb adaptör dediğin sanırım sadece usb kablosu pcden sarj etmek için. Eğer öyleyse bilgisayardan sarj etme imkanı olmadığı için normal bir sarj adaptörü şart. Sarj aletini bulabilir miyiz peki her usb bağlantısı olan sarj aleti olabilir mi yoksa voltaj özelliklerine göre falan mı bulmak gerekiyor. Ayrıca sarj süresi ne kadar gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zfrznt -- 14 Ekim 2012; 3:05:32 >
  • zfrznt denediğim Vodafone, Turkcell Vınn ve Avea Jet modemlerin hangi modellerini denediğimi şu an bilmiyorum ama bunları kontrol edip paylaşabilirim. Almadan önce elimde bulunan Turkcell Vınn modemin belirtmiş olduğun listede modeli yoktu NT mağazasında denedim, listede modeli olmadığı halde sorunsuz şekilde tanıdı. Ben yine denemiş olduğum modelleri burada paylaşırım.

Şarj olayına gelince kutusunda bir adaptör zaten var. Bu adaptörün arkasına usb kablosunu takıp şarj edebiliyorsunuz. Dilerseniz usb kabloyu adaptörden çıkarıp bilgisayara takarak da şarj edebilirsiniz. Yalnız her iki şekilde de tableti usb den beslediğiniz için şarj olayı uzun sürüyor tahminimce. Tablette mini usb girişi harici bir de DC girişi mevcut. Bu giriş için herhangi bir aparat çıkmıyor kutu içerisinde. Şarj konusunda anlatmak istediğim buydu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.