Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SONY XPERIA™ Z5 AİLESİ

FİYAT BİLGİSİ

XPERIA™ Z5 COMPACT 1999 TL
    XPERIA™ Z5 2499 TL
    XPERIA™ Z5 PREMIUM 2799 TL

SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM TEKNIK ÖZELLİKLER

İşletim sistemi Google Android™ 5.1 (Lollipop)

İşlemci Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994) 64 bit Sekiz Çekirdekli işlemci

GPU Adreno 430

Boyutu 154.4 x 76 x 7,8 mm

Ağırlık 180 gram

Renkler Black - Gold - Chrome

SIM kart NANO SIM

Renkler IPS Live Color LCD

Çözünürlük 5.5 inch Full HD TRILUMINOS™ IPS Display for mobile with X-Reality™ for mobile picture engine

Boyutu 4K 2160x3840 FullHD 5,5 inch - 806 PPI

Metin girişi Ekranda QWERTY klavye

RAM 3 GB

Hafıza 32 GB

Genişletme yuvası microSD ™ kart, 200 GB'a kadar

Kamera çözünürlüğü Sony Exmor RS™ sensör 1/2,3 inç 23 MP , Geniş açılı G Lens (24 mm) , Hibrit Otomatik Netleme 0,03 sn. , ISO 12800

Dijital Zoom 8x

Optik Zoom 5 kat Net Görüntü Yaklaştırma

Fotoğraf ışığı Evet - LED Atımlı

Video kayıt 4K (3840 x 2160) 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, video stabilization, HDR , ISO 3200'e kadar Video

Ön Kamera 5 MP Sony Exmor R™ sensör

Ses S-Force Front Surround - Güçlü ikili stereo hoparlörler , DSEE HX ,

Sensör Parmak izi sensörü

Dayanıklılık Suya ve toza dayanıklı (IP65 ve IP68)

Konuşma süresi (GSM) 15 Saat 10 dakikaya kadar

Bekleme süresi (GSM) 6300 saate kadar

Konuşma süresi (UMTS) 19 saate kadar

Bekleme süresi (UMTS) 630 saate kadar

Bekleme süresi (LTE) 620 saate kadar

Müzik dinleme süresi 100 saate kadar

Video oynatma süresi 7 saat 20 dakikaya kadar

Pil (Embedded) 3430 mAh

Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n/ac MIMO

Bluetooth 4.1

Aksesuar Sony MDR-NC750 - Kılıf Pencere SCR46 - SmartWatch 3 - MDR-1ABT Yüksek Çözünürlüklü Ses Sunan Bluetooth® Kulaklık

Xperia Z5™ Premium

Xperia Z5™ Premium – Discover the world’s first 4K display from Sony

Donanım Haber Erdi Özüağ Xperia Z5™ Premium İnceleme Videosu

Xperia X Icon Pack - Sony'nin yeni X Serisine ait ikonların simge görünümleri

Apk kurun ekranda boşluğa basılı tutun gelen seçeneklerden Ayarlar Simge görünümünde Xperia X seçin uygula deyin.

>>XPERIA ICON PACK<<

Bu mesaja eklenen görseller:

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

Xperia Clock Pack - Sony'nin Saat Widgetleri

>>XPERIA Clock Widget<<

Xperia Concept Launcher

>>XPERIA CONCEPT LAUNCHER<<

Xperia Softkey Theme - Alt Home bölümü XPERIA Logolu tema

>>XPERIA LOGO HOME BAR THEME<<

Xperia X Theme Pack - Sony'nin yeni X Serisine ait temalar

>>XPERIA X SERIES THEME<<

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

EDIT : Linkler yeniden düzenlenmiştir...

XPERIA DPI AYARI DEĞžİŞİRME [ROOTSUZ]

Cihazınızın ekran görünümünü aşağıdaki adımlarla değiştirebilirsiniz.

1- İlk olarak ADB Android Debug Bridge Programını indirip bilgisayarınıza kurun.

2- Cihazın Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama bölümünü aktif hale getirin ve Cihazınızın Ekran Kilidini kaldırın

3- Cihazı USB ile Bilgisayarınıza bağlayın

4- Bilgisayar>C>ADB klasörüne gidin Shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın ve Komut penceresini burada aç deyin

5- Açılan Komut ekranına adb shell wm density 320 yazın. [ Cihazın Orjinal DPI ayarı 480 dir ben Xperia Premium Kullanıyorum ve 320 DPI kullanıyorum.

6. Cihazınızı Güç tuşu ve Ses Yükseltme kombinasyonu ile beraber reset atın.
     ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ ★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★

ÖNEMLİ BİLGİ :

Sony, Xperia™ Z5 ile birlikte "Suya Dayanıklılık" politikasını değiştirmiş durumda. Artık cihazın su altında hareketli bir şekilde kullanılmasına garanti yok. Çünkü Sony, suya dayanıklılık testlerinin su altında cihaz durağan halde iken yapıldığını, fotoğraf çekmek gibi bir aktivite ile test edilmediğini söylüyor.

Dikkat ederseniz Xperia™ Z'den Z3'de dahil olmak üzere ürünlerin Sony sayfasında havuz altında fotoğraf çekenler, suya atılan cihazlar, cihaz ile birlikte suya atlayan kişiler gibi reklam görselleri vardı. Fakat Xperia™ Z5'in ürün sayfasında bu tip bir görsel bulunmuyor. Sony bu anlamda gelen yoğun şikayetler sonrası politikasında bir değişikliğe gitmiş gibi görünüyor.

Ayrıca yine Xperia™ Z5'in ürün sayfası da güncellenerek cihazın tamamen suyun altında kalması, deniz suyu, tuzlu su, klorlu su veya sıvılara maruz kalmasının da garanti kapsamı dışına çıktığı belirtilmiş.Yani tüm bu reklam görselleri de artık tarih olmuş durumda.

SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM İMZA

SONY XPERIA™ Z5 Premium | Chrome

[center][image]https://store.donanimhaber.com/bf/88/f5/bf88f5704e6132b40a0ea58f3c8ffeca.png[/image] 
    [b][color=#999999]SONY XPERIA™ Z5 Premium | Chrome[/b]
    [/color][/center]

Not: imza için @Pargalı1905 arkadaşımıza teşekkürler

< Bu konunun sahibi ouzqan iken ouzqan tarafına aktarılmıştır -- Kas 23 2018 3:57PM >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Yahu 1 sene 1.5 sene öncesinden başlıyor vay yeni işletim sistemi geliyormuş, vay yeni sürümde şu özellikler olabilirmiş, şu şu donanımlar daha etkin kullanılacakmış...mış mış da mış mış.

Sonra o yeni denilen işletim sistemi bir geliyor, bir yüklüyoruz abicim. Şöyle 1 gb, 1.5 gb bir şey.

Bir açıyoruz telefonu, ulan telefon olacak sana robot ya..Git bana bi az şekerli kahve yap desen yapacak, öyle bir beklenti.

A-aaaaa bi bakıyoruz, pek bir şey yok gibi..Yok canım..1.5 gb indi olm, vardır illa bi şey..

Bi daha bakıyoruz, ya galiba biraz daha net. Ha? Sanki biraz daha mı hızlı geldi bana.

Sanki pili biraz daha mı şey oldu ne?

Ulan hiçbir şey için "şu özellik çok çok daha iyi olmuş, şu kötü yanı kesinlikle düzelmiş" diyemiyoruz.

Çünkü yok lan yok. Hiçbir .ok olduğu yok.

Palavra. Yalan dolan. Al sana marşwellow. Ne farkı var 3 işletim sistemi önceki sürümle.

Alayı üçkağıt.

Bir de el kadar cihaz için kafayı aklı kaybedenler, burda birbirini eziyor "geldi mi, gelcek mi, allahım ne olur yeni işletim sistemi çabuk gelsin"

Al geldi ne oldu.

Sanki rengi biraz daha şey mi oldu ne?

He he şey oldu.
    Android in zirvesi note 5 dururken işlemcisinden ötürü bence iş görmez olan z5 ve z5p ye bulaşmayın bence. S820 çıkacakken hele. Isınma sorunu, pil tüketme sorunu. O kadar para verip 1-2 ay sonra s820 telefonlar çıkınca iyice gözden düşecek z5ler. Zaten sony de z6 ları çıkarır. Şu an ki piyasa da ise zirve note 5 dir kesinlikle..
    Ne zaman çıkacak şimdi bu z5 premium? Çıksın da iPhone 6 plus'dan aynı gün kurtulup geçeceğim.

Özellikle PlayStation 4 remote Play için istiyorum, oturma odasına dönmem gerek yoksa başka odada oyun oynamaktan yuvam yıkılacak vallahi. (Almışken son çıkanı olsun diyorum, hemen z3 al sende demeyin lütfen:)

Z5 premium krom rengi, haydi artık ya!
    Kardeşim hayırdır sen farklı bir mobil şirketinin elemanı felan mısın??
    Bak ne yap biliyor musun? Al telefonunu direk çöpe at, sonyden olabildiğince uzak ol.
    Ben yıllardır kullanıyorum bu markayı ve zaten üstlerde oku en geniş şekilde hatasıyla günahıyla yazdım her şeyi.
    Oranın buranın müdür olmakla olmuyor bu işler, bilgi işlemde ol yanında bin kişi çalışsın aynı telefonu kullansınlar yine de sen kendininkini bilirsin en iyi o yüzden kimse etiket yapmasın ama eğer yapılacaksa ben Konya'da Vodofone Kıvılcım ana merkez de görevliyim. Her gün onlarca telefon geliyor garanti için ve bil bakalım aralarında en fazla hangi marka var. 1. HTC 2. Samsung 3. İphone 4. LG 5. Sony eğer bu listeyi şişirme gibi görenler varsa hemmen resmi belgelerin fotoğrafını çeker gönderirim.
    Bugün ki teknoloji şartlarında Sony Xperia Z5P en stabil ve hatası en aza indirgenen cihazdır. Aksini idda eden olabilir evet ama bu telefonu adaletli kullananlar zaten olayı biliyor. Yıllardır yanımda çalışan bir arkadaşım var ve sonyden nefret eder idi fakat geçen gün iş yerine gelen demo cihazı kullanmaya başladı ( Sony M5 ) Ve adamın dediği şudur -Abi meğersem bu sonynin olayı güneş en tepedeyken ekranı en net şekilde görmekmiş. | Aynen bu kelimeleri söyledi, adamlar yıllardır bir slogan ile çıkıyor, ekran kalitesi en iyi olan telefon ve bu zaten bunu 801 PPI ile ispat etti. Bazı kült düşünceler oluşuyor, Samsung göz boyama konusunda çok çok başarılı, amoled yapıyor, dayıyor parlaklığı millette ekranı kaliteli zannediyor. Kamera kalitesine gelince bilmem kaç inçlik telefonda görüntüsüne aldanıp (-sonyyyy bi türlü kamerayı yapamıyor ıyyyy) diyenler var ama işin rengi o değil eğer bilecek olursanız bilgi vereyim samsung ve iphonede dahil tüm kamera sensör teknolojisi Sony tarafından yapılıyor. Bknz. Samsung S7 Kamera sensörleri ; Sony IMX260 ve Samsung Britecell | Telefon markalarının kendilerine has patentli buluşları ve bilinenleri vardır. Örneğin ilk su geçirmeyen telefon sony, ilk mp3 çalan telefon sony ilk kameralı telefon sharp ilk bluetootlu telefon ercisson vb... Bu böyle gider şimdi olay şu ki samsung bir su geçirmez telefon çıkarıyorsa sonye patent ücreti ödüyor, cüzzi bir miktar ama her satılan telefonda 0005 cent bile olsa veya biraz daha fazla olabilir sony alıyor, mp3 çalan telefon içinde geçerli bluetootlu telefon içinde geçerli. Yani işin özü dünya genelinde hangi telefonu alırsanız alın sonye bir şekilde kazanç sağlanıyor bu yüzden adamlar kasmıyor :) Kasacak olursa oyun konsolları, ses sistemleri, kamera ve görüntü kalitesi konusunda ki gibi piyasayı ele geçirir. Ve milyon dolarlık projeye bu kadar kolay dil uzatılmasın, sevmeyen kullanmasın, iki bin küsür verip alma gücün varsa rahatlıkla satıp yok etme gücünde vardır. Saygılar.
    Listelediğiniz çok önemli konulara bir göz atalım:

"Cok yogun kullanici kitlesinde kulaklik sorunu var."
    - Şu zamana kadar bu sorunu yaşayan 3-4 kişi okudum bu forum dahilinde,yabancı forumlarda da örnekler mevcut. Yazılım tarafında bir sorun yada sıkıntı olması muhtemel,bozuk olan şey bir çalışıp bir çalışmamazlık yapmaz. Güncellemeyle düzelecektir,belki düzeltilmiştir bile.
    Kaldı ki böyle durumlar sadece bu telefonda oluyomuş gibi davranmak manasız,şu zamanın en popüler telefonu S7 serisinin restart probleminden haberiniz varsa ne dediğimi anlarsınız,yoksa zaten bu madde üzerine tartışacak bir şey yoktur ortada.Sorunlar vardır,illaki ilerde de olacaktır,güncellenebilir telefon mantığı bunların önüne geçmek için değil midir zaten?

"Kilit ekraninda herhangi biri telefonunuza hükmedebiliyor, ucak modu, fener, ses, bildirim va gibi."
    -Bundan ne gibi bir negatiflik çıkarımınız var bilemem ama,telefonunuzu sessize alıp,ekran ışığını kısıp,feneri açacak kadar telefonunuza hükmedecek kişilere, telefonun sesini tekrar açıp,ekran ışığını yükseltip,feneri kapatarak layık oldukları cevabı verebilirsiniz. Bunun haricinde yapabilecekleri bir işlem var mı? Yok sanki.

"Rehber cok kotu, kullanisli değil"

-Gayet kişisel bir yorumunuz olmakla beraber,ne gibi bir sorun yaşattı size? Görselliğinden renklerinden hoşlanmadım derseniz,markete onlarca tema vs mevcut durumda.Bunun haricinde nasıl bi kullanışsızlık yaşattı size,halanızı aradınız amcanıza mı bağladı? Ne gibi bir beklentiniz var telefon rehberinden yerine getiremediği. Dediğim gibi son derece kişisel bir durum. "Almayın bu telefonu,rehberi kötü!?" Peki.

" Ana ekran widgetleri arasind 360 derecelik tam tur attirmiyor,haydi benim 2 ekranim var, coklu kullanimda eziyet"
    -Şimdi burada şöyle bir durum var,sizin 2 ekranınız varsa bu tur attıramamazlık sizi niye bu kadar irite etti? Hatrı sayılır zamandır akıllı telefon kullanan,forumlara giren,okuyan-yazan biriyimdir,bir telefon hakkında böyle bir nedenden dolayı telefonun Premium olmadığını,dolayısıyla alınmaması gerektiğini söyleyen yegane kişisiniz,adeta bir mihenk taşısınız. Halbuki 180 derece tur olsaydı ona da razıydık,içimize atar,sineye çeker kullanırdık telefonu,naapalım kısmet değilmiş demek.

"Galeri ona keza"
    -Galerisini sevmeyebilirsiniz,size işlevsel gelmeyebilir. Yine bu konuda da görüntülemeden,editlemeye onlarca program indirip kullanma seçeneğiniz var stok program haricinde. Sizin mantık şu sanırım 3000tl verdim,nası istediğim gibi olmaz kardeşim!? Sony'e bu konuda bende çok kırgınım,telefonu yaparken insan bir arayıp hocam galeriyi nasıl istersin diye sorar,sormalı..sormadılar..pisler.

"Kamera, Sony hayalinden uzak, seri cekim de yok. "
    -Gelelim onca maddenin içinde bana göre en elle tutulabilir nedene. Kamera konusunda muadillerine göre,özellikle düşük ışık ve gece çekimlerinde daha az performans verdiği dile getirilmekte. Doğrudur,olabilir. Telefonu kamera öncelikli alan kişiler için bu durum can sıkabilir. Ama misal ben onlarda değilim,benim için telefonun tarayıcı performansı,ekranı,oyun ve müzik performansı, pil süresi gibi konular kameranın önünde. Benim gibi düşünen,telefonu bu özellikler ekseninde kullanan insanlar yok mudur? Vardır,teşekkürler.

Premium yarınlarda görüşmek üzere esenlikler dilerim
  • Özellikle Z5 premium da sony yine iki gün kullanım süresi vaat ederse 4k ekranlı ilk telefon olarak gündeme gelecektir
  • O değil Z4 çıkmadan Z5 nasıl çıkıyor? Sony'i anlamak güç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müthiş olucak gibi bu telefonlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

O değil Z4 çıkmadan Z5 nasıl çıkıyor? Sony'i anlamak güç.

Z4 çıktı aslında fakat z3 ile sadece işlemci farkı olduğu için z3+ adını aldı

• 2 k ekranlı cihazdan çok fazla batarya beklentiniz olmasın bence,Z5 compact yine aile biryelerini ve hatta diğer android ccihazları yer bitirir bu konuda ve performans konusunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

2 k ekranlı cihazdan çok fazla batarya beklentiniz olmasın bence,Z5 compact yine aile biryelerini ve hatta diğer android ccihazları yer bitirir bu konuda ve performans konusunda.

Cihaz 4k ile geleceği söyleniyor fakat full hd performansında çalışacakmış eğer gelirse 4k ile gelen ilk cihaz olacak
    Sony 2gün kullanım senaryosu sunarsa yine satışları çok iyi olur

• Ekrenı FullHD, Bataryası 4000mah olsun başka birşey önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

2 k ekranlı cihazdan çok fazla batarya beklentiniz olmasın bence,Z5 compact yine aile biryelerini ve hatta diğer android ccihazları yer bitirir bu konuda ve performans konusunda.

Cihaz 4k ile geleceği söyleniyor fakat full hd performansında çalışacakmış eğer gelirse 4k ile gelen ilk cihaz olacak
    Sony 2gün kullanım senaryosu sunarsa yine satışları çok iyi olur

Öyle bir iddiaları varsa bravo ne diyelim,hatta 4000 mah batarya muhabbeti de vardı samsungun, cihazlarına monte etsin şu bataryayı da satış rekorunu kırsın kendisinin.

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    sadece işlemci farkı mı? siz bu işi gerçekten bilmiyorsunuz.
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Bunlar tamamen iddia dan ibaret bugün saa 18.45 de herşeyi görürüz
    Şu an z3 serisi cihazlarda gerçekten iki gün şarj sözünü yerine getirdi umarım bu çıkaracağı cihazlarda da bu sözü verir
    Nitekim Z5 compakt gerçekten kalın görünüyor belli ki büyük bir pil yerleştirmeye çalışmışlar sony akıllı telefonların güzel bir açığını yakalamış eğer üstüne giderse herkesin gönlünü kazanacaktır

• Z5 tanıtıldı mı şimdi?
  • Sadece işlemci olur mu hiç uzun süredir kullandığı kamera lensini değiştiriyor bence en önemli nokta da burası 23.5mp lik bir kameradan bahsediyoruz
    Aynı zamanda sony kullananlar bilir süper otomatik modda sadece 8mp çekimine izin veriyordu artık 23.5 mp de süper otomatik mod kullanılabilecek
    İşlemci soc un yeniden düzenlediği 810 v2 kullanılacak
    Parmak izi sensörü yine sony akıllı bir hamle ile yana almış power tuşuna yerleştirmiş
    4k ekranlı Z5 premium dan bahsediliyor bu konu da onun için
    Ve dahasını bugün saat 18.45 de göreceğiz
    Sizin beklentileriniz varsa yazabilirsiniz bildikleriniz ile arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz
    İyi günler..

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Eğer değişiklik olmazsa bugün tanıtılacak Z5 serisi üç telefondan oluşması bekleniyor
    Z5 compakt hd ekran
    Z5 full hd ekran
    Z5 premium (plus) 4k ekran

• bu etkinliği izleyebileceğimiz bir yer varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TexasRanger

bu etkinliği izleyebileceğimiz bir yer varmıdır?

Bulursam gün içinde paylaşacağım konuyu takip edin

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    z3 ile z4 arasında fark yok yazmışsınız ona istinaden yazdım. z4 ile z5 farklarını yazmışsınız olsun.
  • https://community.sony.co.uk/t5/blog-news-from-sony/ifa-2015/ba-p/1999855?nobounce

Burda yayınlanacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

https://community.sony.co.uk/t5/blog-news-from-sony/ifa-2015/ba-p/1999855?nobounce

Burda yayınlanacak

Sosyal mecrada ses getirdi bayağı,dilerim harika olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ****

z3 ile z4 arasında fark yok yazmışsınız ona istinaden yazdım. z4 ile z5 farklarını yazmışsınız olsun.

Z3 ile Z4 arasında pek fazla fark olmadığı için dedim yanlış anlaşılmasın z3 zaten mükemmel bir cihaz şekil tasarım çizgisi olarak aynı cihazlar o yüzden z3+ adını aldı demek istedim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.