Şimdi Ara

PHILIPS 3D/FPR GÖZLÜK PFL7696/7666/7606 MODELLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.338
Cevap
6
Favori
188.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sanırım aradığım tv'yi sonunda buldum.
    Philips'in net ve parlak görüntülerine clouding vs olmayan stabil panellerine hep istekliydim zaten.
    Ambilight özelliği de hep gözümün kaldığı bir özellikti.
    Bunda Ambilight Spectra 2 var. Yani duvar rengine uyum sağlayan.
    Şimdi bu tv'de hem FPR gözlükler var. Hem 2D>3D çevirimi yapıyor. Hem ambilight var. Hem dizaynı çok hoş. Hem clouding tarzı kronik sorunları yok.
    İnternet Browser'ı zaten hep 1-2 adım öndeydi diğerlerinden. İstediğin gibi surf yapabiliyorsun.
    Bugün Teknosadan 2999TL'ye alıcam büyük ihtimal. Fİyatı çok ama çok uygun benim için.
    Evet DTS yok, varsın olmasın. Çözeriz player ile :)

Şimdi aklım 46D7000'deydi ama çoğu yerde 5000TL, en ucuz 4200'e var nette. Hem de onda istediğim FPR gözlükler yok.
    Oysa Philips sadece 3000TL.
    Benim için de tek eksiği dts, ama onun için de 1500-2000 ek para verecek değilim heralde,100-150TL.ye çözebilecekken :)

Var mı son bir sözü olan, hayır siz kardeşsiniz, evlenemezsiniz diyecek olan varsa son anlar ;)

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011865&CS_Category=_LED_TV1053&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

http://www.philips.co.uk/c/televisions/7000-series-119-cm-47-inch-easy-3d-dvb-t2-c-47pfl7696t_12/prd/

PHILIPS 47PFL7696

Ambilight Version: 2 sided SPECTRA 2
    Ambilight Features: Wall colour adaptive, Lounge light mode
    Picture/Display : 600 Hz Perfect Motion Rate (PMR) for superb motion sharpness
    Display: edge LED backlight
    Diagonal screen size (metric): 119 cm
    Diagonal screen size (inch): 47 inch
    Panel resolution: 1920 x 1080p
    3D: Easy3D* (FPR GLASSES)
    Aspect ratio: 16:9
    Brightness: 450 cd/m²
    Peak Luminance ratio: 65 %
    Dynamic screen contrast: 500,000:1
    Response time (typical): 2 ms
    Picture enhancement: Pixel precise HD, Perfect Natural Motion, Active Control + Light sensor, Super Resolution, 600 Hz Perfect Motion Rate
    Sound
    Output power (RMS): 28 W (2 x 14 W)
    Sound Enhancement: Auto Volume Leveller, Clear Sound, Incredible Surround, Treble and Bass Control
    Smart TV Applications
    Control: MyRemote app (iOS & Android), USB Keyboard and Mouse support
    SimplyShare: DLNA media browser, USB media browser, Wi-Fi MediaConnect*
    Net TV: Catch-up TV, Online Video shops, Open Internet browser, Online apps
    Programme: Pause TV, USB recording
    Connectivity
    Number of HDMI connections: 4
    HDMI features: 3D, Audio Return Channel
    EasyLink (HDMI-CEC): Remote control pass-through, System audio control, System standby, Plug and play add to Homescreen, Auto subtitle shift (Philips), Pixel Plus link (Philips), One touch play Number of components in (YPbPr): 1
    Number of scarts (RGB/CVBS): 1
    Number of USBs: 2
    Other connections: Antenna IEC75, Common Interface Plus (CI+), Ethernet-LAN RJ-45, SD card slot (Videostore), Digital audio out (optical), PC-in VGA + Audio L/R in, Headphone out, Service connector
    Wireless connections: Wireless LAN ready
    Multimedia Applications
    Video Playback Formats: Codec support:, Containers: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1
    Music Playback Formats: AAC, MP3, WMA (v2 up to v9.2)
    Picture Playback Formats: JPEG
    Net TV: Included
    Supported Display Resolution
    Computer inputs: up to 1920 x 1080 @ 60 Hz
    Video inputs: 24, 25, 30, 50, 60 Hz, up to 1920 x 1080p
    Convenience
    PC network link: DLNA 1.5 certified
    Electronic Programme Guide: 8-day Electronic Programme Guide*
    Ease of Installation: Auto detect Philips devices, Channel installation wizard, Device connection wizard, Network installation wizard, Settings assistant wizard
    Ease of Use: One-stop Home button, On-screen User manual, Touch control buttons
    Screen Format Adjustments: Autofill, Autozoom, Movie expand 16:9, Super Zoom, Unscaled, Widescreen
    Signal strength indication: Yes
    Teletext: 1200-page Hypertext
    Firmware upgradeable: Firmware auto upgrade wizard, Firmware upgradeable via USB, Online firmware upgrade
    Tuner/Reception/Transmission
    Digital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*, DVB-T2, Freeview HD
    Video Playback: NTSC, PAL, SECAM
    Power
    Mains power: AC 220 - 240 V 50/60 Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xatixungur -- 12 Temmuz 2011; 11:07:39 >

• iyide birader teknosa ürünü koymuş fiyatta vermiş ama dikkat ettiysen haberdar et diyor i.b gibi ürün yok fiyat var ben olsam phil derim ama ürün nerde bulunur o fiyat nedir fpr gözlük gerçekmi v.s v.s hayırlısı olsun her ne olursa düşüncelerimizi paylaşalım
  • Evet o ürünün henüz geldiğini sanmıyorum hiç. Bu Teknosa'da iyice İB ye benzedi bu konuda, her çeşit TV yi koyuyolar siteye. Stok durumunu "sorunuz" yapıyorlar, ellerinde ne ürün var ne de ne zaman geleceğini biliyorlar. Diğer başlıkta yazdığımı buraya da kopyalayayım;

Philips zaten artık panel üretmiyor, panellerinin yarısını LG den yarısını da Sharp'tan alıyor. FPR gözlük teknolojisi kullanan panelleri zaten LG'den alıyordur. Bu yüzden Cinema 3D TV serisinden daha kaliteli olacağını sanmıyorum bu serinin. İlla ki full panellerini tamamen aynıı ya da daha iyi konfigrasyonda vermiyordur LG Philips'e. Ama gidip görmeye değer tabii.

Tabii ki LG LW serisine göre en önemli eksiği local dimming olmaması, düz Edge LED olması. En büyük rakibi LG serisinde bu önemli özellik varken Philips'in 7xxx serisine bunu koymaması garip olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 19 Temmuz 2011; 14:59:03 >
  • Bu tv'yi 3000 tl'den vereceklerini sanmıyorum. Ürün stoklara girince fiyatı otomatikmen artacaktır ib taktiği. He bu fiyattan girerse bende alırım, ambilight ve philips kalitesi başka. Panel lg'den dahi alınmış olsa (ki genelde LG'dir panelleri philipsin) philips ayrı bir kalite katacaktır frp'ye. Umarım yanılmam.
  • bencede çok iyi 46c750 almasaydım zamanında bunu alırdım....
  • Benim gözümde aylardır bu modelde, gelse de alsam diyorudum. Yakında bende bunu alacağım.
  • satılık 46C750 var uygun fiyata :)
  • Hepsi burada sitesi ön sipariş ve fiyat garantisi ile satıyor ürünü. Tabi ne zaman geleceği muamma belki de gelmiştir Temmuz'da gelecek diyorlardı.

Gelelim TV seçimine bence LED TV olarak en iyi seçimi yapıyorsun. FPR gözlük zaten çok isabetli, ambilight olayı da önemli bir olay. Neden dersen LCD ve yoğunlukla LED'lerde backlight ışıklandırma nedeni ile karanlıkta film izlerken ekran kenarlarında renk farklılaşmaları göze çarpıyor. Ambilight karanlığı da bir nebze kıracağından bu sorunu hafifletir.

Plazma önerirdim ama maalesef FPR gözlüklü plazma yok. Led tv alacaksan en iyi seçim, tv alacaksan ise plazma daha iyi bir seçim olabilirdi.
  • Dynamic screen contrast: 500,000:1

Kontrast oranının led ekran için düşük olduğunu düşünmüyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigLbwsk -- 8 Temmuz 2011; 15:04:45 >
  • quote:

Hepsi burada sitesi ön sipariş ve fiyat garantisi ile satıyor ürünü. Tabi ne zaman geleceği muamma belki de gelmiştir Temmuz'da gelecek diyorlardı.

Gelelim TV seçimine bence LED TV olarak en iyi seçimi yapıyorsun. FPR gözlük zaten çok isabetli, ambilight olayı da önemli bir olay. Neden dersen LCD ve yoğunlukla LED'lerde backlight ışıklandırma nedeni ile karanlıkta film izlerken ekran kenarlarında renk farklılaşmaları göze çarpıyor. Ambilight karanlığı da bir nebze kıracağından bu sorunu hafifletir.

Plazma önerirdim ama maalesef FPR gözlüklü plazma yok. Led tv alacaksan en iyi seçim, tv alacaksan ise plazma daha iyi bir seçim olabilirdi.

Hepsiburada da ki ilgili linki bulamadım vermeniz mümkün mü acaba?
  • Bugün inceledim cihazı Lgnin pasif 3d modellere gôre daha başarılı diyebilirim Lg 3d görüntüde 1080p olayını daha çözememiş ama Philips 8606yi bekle acelen yoksa.42pfl7606 teknosalarda mevcut,media marklarada sevkiyati baslamis bilgine..
  • hbdeki 7606 modeli ve 3800tl

teknosa 3000e vermez o makinayı

bugün yarın stoklara girer ama büyük ihtimal

sadece teknosada olan model olabilir 7696

philipsin sitrede sadece 7606 modeli var
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Hepsi burada sitesi ön sipariş ve fiyat garantisi ile satıyor ürünü. Tabi ne zaman geleceği muamma belki de gelmiştir Temmuz'da gelecek diyorlardı.

Yıllarca 42PC51 ve 50PQ6000 plazma kullanmış biri olarak kesinlikle bir daha plazma almam , Yeni nesil LCD lerde az da olsa stabilite sıkıntıları duruma göre olsada ; netlik, keskinlik ve parlaklık konusunda kesinlikle daha iyi, Sd yayında bile eğer yayın kalitesi iyi ise resmen 46C750 çoşuyor ve bazen gözlerime inanamıyorum, Plazma tv de yayın kalitesi ne kadar iyi olursa olsun sana belli seviye ye kadar güzel görüntü oluşturuyor yani büyük ekran tüplü televizyon gibi , A kanlınıda aynı B kanalınıda aynı kalitede izliyorsun ama bu kalite VASAT bir kalite bence ....

Ama kendi televizyonum için söylüyorum kesinlikle plazmayı aramıyorum , Yani şöyle söyliyeyim ki plazmam varken gözüm biraz bayram etsin diye çoğunluk hdsmartın hd kanallarını içerik/konu kötü olsa bile seyrederdim ama 46C750 de artık böyle bir ihtiyaç duymuyorum , Cihaz sd yayında bile çoğu yayında inanılmaz net, keskin, parlak görüntü oluşturuyor. PLAZMADA İSE GÖRÜNTÜ YENİ TELEVİZYONUMA GÖRE RESMEN TÜL PERDENİN ARKASINDA SEYREDER GİBİ PUSLU, SOLUK VE MATTI..... 7-8 AY ÖNCESİNE KADAR BENDE KOYU BİR PLAZMACIYDIM VE LCD LER İÇİN " mağazalardaki görüntüye aldanmayın , eve götürüp sd yayını çamur gibi seyretmek istemiyorsanız, fulbolcuların çevresinde bozulmaları , topun hareketindeki bozulmaları seyretmek istemiyorsanız, siyahı siyah, kırmızıyı kırmızı olarak görmek istiyorsanız LCD almayın" diyordum ama artık demiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BigLbwsk

Dynamic screen contrast: 500,000:1

Kontrast oranının led ekran için düşük olduğunu düşünmüyor musunuz ?

o sayısal ifadeler(kontrast, tepkime süresi ...) çok aldatıcı ve manidar değil firmalar kafalarına göre ve işlerine gelen kriterleri baz alarak bu değerleri söylüyorlar ...
  • 47PFL7696 ile Darty'de satılan 47PFL7666H arasında ne fark var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

47PFL7696 ile Darty'de satılan 47PFL7666H arasında ne fark var acaba?

bunu bende çok merak ediyorum
  • bi fark olduğunu sanmıyorum

sadece firmaya özgü modeller olabilir

7696 yı teknosadan başka yerde 7666 yıda dartyden başka yerde bulamamak gibi

bide bunlarık h değilde k lı versiyonları var 7606k gibi

onlarda dahili uydu alıcı var

o modelelr gelirse çok daha iyi olur valla
  • Benim yakalayabildiğim bikaç fark;
    42PFL7606 da;
    400Hz Perfect Motion Rate (PMR) ve kutudan çıkan 2 x 3D Gözlük

42PFL7696 da;
    600Hz Perfect Motion Rate (PMR) ve kutudan çıkan 4 x 3D Gözlük
  • teknosanın fiyatı hatalı gibi geldi bana.şu adreste benzer ürün 3799 tl görünüyor.7606
  • Arkadaşlar,bu tv'de 2 boyutluyu 3 boyuta çevirme var mı?Ürün açıklamalarında ve Philips'in kendi sitesinde bu konuda bir açıklama ben göremedim de.Bu konuda aydınlatırsanız çok iyi olacak tüm yeni nesil philips düşünen arkadaşlar adına.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.