Şimdi Ara

'PedalBox' Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
39.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Günümüzde Üretilen Otomobillerde Gaz teli bulunmamaktadır,
    gaz telinin yerini basit anlatımla aracın boğaz kelebeğine sinyal gönderen bir potansiyometre almıştır.
    Pedal Box otomobilin gaz pedalı sensörü ile beyin ve boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlandırarak aracınızın gaza daha tepkili olmasını sağlayan elektronik bir devredir.
    Aracınızdan beklediğiniz atak hareketlerini veya ilk gaz tepkilerini yarı sürelere indirgemektedir.
    Bu sayede örneğin 0-100 akselerasyonu 1 - 2 saniye gibi hızlandırmaktadır ve
    Gaza bastığınızda Aracınızın gereksiz beklemesini önlemektedir.
    4 Ayrı Mod seviyesiyle Kendinizde anlık ayar yapabilirsiniz.
    Her Mod üzerinde 3 ayrı seviye ayrı yapılabilmektedir.
    PedalBox V 3.0
    DTE Sistemleri PedalBox’ı modern araçlardaki gaz tepkilerini iyileştirmek için geliştirmiştir. Çözüm ek bir ara kontrol ünitesi ile mümkün olmaktadır. Seçilebilen 4 ayrı program ile gaz tepkilerini ayarlamak mümkündür. Etkinlik arttırılmıştır.

Değişken sürüş şartları. Mükemmel Kontrol.
    Aracını kullanan herkes bir çok çeşitli sürüş değişkenlerine adapte olmak zorundadır. PedalBox Sürücülerin 4 ayrı program ile sürüşlerine yardımcı olur, bu programların 3 tanesi tepkileri arttırırken, 1 tanesi ekonomi yapmaya yardımcı olur. Bu programlar sayesinde araç sürüş adaptasyonu mükemmel olmaktadır.
    Azalan Tepki Gecikmesi. Mükemmel Dinamizm.
    Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı. Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.
    Maksimum Etkinlik. Mükemmel Sürüş Keyfi.
    Tepkiler arttığında sürüş daha keyifli bir hale gelmektedir. Buna ek olarak gecikmesiz keskin hızlanma sürücülere araçlarının kontrolü anlamında daha iyi bir his vermektedir.
    Pratik ve Faydalı
    Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. PedalBox ürünü sürücülerin beklentisin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından Aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır.
    PedalBox: Programlar
    Aracını kullanan her sürücü değişik yol şartlarına ve değişken koşullara adapte olmak zorundadır. PedalBox sürücülerin dört ayrı güç seviyesinden birini anında seçmeye izin verir. Eğer sürüş sitili ayarlanırsa yakıt tüketimi düşürülebilmektedir.

SPOR Modu
    SPOR Plus
    ECO Modu
    OFF Modu

"SPOR modu" ve "SPOR Plus"

Spor modunda, gaz tepkileri hafifçe arttırılmaktadır. Spor modu gaz tepkilerini %16 oranında arttırırken genellikle bir çok koşulda aracın tepkileri yeterli olmaktadır.
    Sportif sürücüler için spor+ modunu tavsiye ederiz. Spor plus modu optimal yakıt tüketimi ile birlikte tüm devir bandı içersinde hızlı hareket etme veya sollama koşullarında kullanmak için idealdir.

"ECO modu"

Ekonomi modu sehiriçi dur kalk trafiklerde kullanmak içindir. Düşük devirlerde arttırılan tork sayesinde yakıt tasarrufu mümkün olmaktadır. Tepkiler tamamen az yakıt için programlanmıştır.

"OFF modu"

Bu modda PedalBox kapatılmakta ve bu şekilde araç orijinal haline dönmektedir. Bu modu özellikle buz kar veya ağır yağmur koşullarında tavsiye ediyoruz.
    " "alıntı"

bu ürünü daha önce kullanan oldu mu, artıları ve eksileri nelerdir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-dte-pedalbox-80749943/detay/?source=promotion_hpva

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S0KRATES -- 17 Mayıs 2012; 1:25:30 >

• Ilginc bi urun ama bunu arge ye milyon dolar yatiran markalar yaPamiyorda bunlar mi yapiyor kusku uyandirici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kıytırık bir kutu aracın 0-100 ünü 2 saniye aşağı çekiyorsa niye uğraşalımki o kadar Turbo Cooler enjektör vsvs al bunu bitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

kıytırık bir kutu aracın 0-100 ünü 2 saniye aşağı çekiyorsa niye uğraşalımki o kadar Turbo Cooler enjektör vsvs al bunu bitsin

aynen...bence de fos büyük ihtimalle.
  • Şimdi şöyle bir soru sormak istiyorum, milyar dolarlar harcanan ar-ge (araştırma ve geliştirme) çalışmalarında bu yöntemler bulunamıyorda birkaç sivri zeka mı buluyor? Nurettin ustanın şahine tam otomatik şanzıman takması gibi
  • 0-100 u

"2" evet yaziyla ikiiii saniyee

Hizlandiriyor... :)))

Buna inanan ne kafasi yasiyor ki

• Hikaye...
    2.800 liralık egsoz ile 0.2sn yi alamıyoruz.
  • 1-2 saniye he mi ?
    5 tane alsam benim aracın 0-100'ü 0 saniyeye iner miymiş ?
    Neyin kafasıdır bunlar yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

0-100 u

"2" evet yaziyla ikiiii saniyee

Hizlandiriyor... :)))

Buna inanan ne kafasi yasiyor ki

neyin kafasıysa , herkese lazım o kafa...

260 Euro ya bir de....

Bari biraz mantıklı salla sallıyorsan...
  • Bu ürün önceden de vardı adı sprintbooster aynı işlevi yapıyor. Tüm modifiyeli araçlarda var bundan kapatıp açabiliyorsunuz. Sorun şu ki sürekli kullanmak sorun çıkarabilir sonuçta fabrikada belirli amaçla o ayarlar yapılıyor.Bir anda tam kavrama olmadan yüklü miktarda benzinin motora gitmesi şanzıman problemlerine yol açabilir özellikler otomatik araçlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Hikaye...

Bu alet ile cogu aracta 0.2 snden fazlasini alirsin. Sprintbooster gibi calistigini tahmin ediyorum. Bazi araclar gercekten gaza cok gec tepki veriyor(orn megane2). Bu alet sahinlerdeki gibi gazin aninda tepki vermesini sagliyor.

Zaten bu urunun performans artirdigina inanam olmaz. Ama gaza cevap suresi kisalinca bir nevi hizlanmaya katkisi olmus oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Hikaye...

Bu alet ile cogu aracta 0.2 snden fazlasini alirsin. Sprintbooster gibi calistigini tahmin ediyorum. Bazi araclar gercekten gaza cok gec tepki veriyor(orn megane2). Bu alet sahinlerdeki gibi gazin aninda tepki vermesini sagliyor.

Zaten bu urunun performans artirdigina inanam olmaz. Ama gaza cevap suresi kisalinca bir nevi hizlanmaya katkisi olmus oluyor.

Sprintbooster kullanıcagıma o parayı fakir fukaraya dağıtırım en azından sevap kazanırım.Tamamen oda hikaye 2000 2500 d/d da bi naneye yaramayan para tuzağı alet denedim sadece ilk seferinde para verdim diye wauvv dedim süreye bakınca yine 6.5 görünce gidip söktürdüm.

• otomatik vitesli araclarda direk kickdown yapiyormus okudugum kadariyla kullanisssiz yani ama duz vitesli araclar icin ideal olabilir
  • geçenlerde antalyada uludağ otogaz diye bi firmaya taktırdım bu cihazı. zaten türkiye distirübitörü de uludağ otogazmış. baya hantal olan aracımda acayip bi değişiklik farkettim. gaza bastığımda şu an aracım uçacak gibi oluyor. ayrıca üç farklı sürüş seçeneği mevcut. spor moduna almanızı tavsiye etmem aracınızı altınızdan alıp götürüyor. bir de şüphelerim vardı çin malı mı acaba diye fakat ürün alman malı olunca güvenle takdırdım. piyasada benzer bir çok ürün var ama bu ürünü geçebileceğini tahmin etmiyorum. farklı bir sürüş keyfi veriyor. yakıt konusuna gelince bi değişim görmedim olumlu ya da olumsuz bir şey diyemeyeceğim.
  • Guzel reklam.

• 136hp(19 yasinda) arabaya taktım 320d 184hp kovaliyorum tesekkürler. Teknik iyi biraz daha gelistirilse 190hp 320d listeme girecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 29 Ocak 2017; 20:9:42 >
  • Onun yerine daha çok gaza basarım yazmıştım silmişler neden anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirarikan

geçenlerde antalyada uludağ otogaz diye bi firmaya taktırdım bu cihazı. zaten türkiye distirübitörü de uludağ otogazmış. baya hantal olan aracımda acayip bi değişiklik farkettim. gaza bastığımda şu an aracım uçacak gibi oluyor. ayrıca üç farklı sürüş seçeneği mevcut. spor moduna almanızı tavsiye etmem aracınızı altınızdan alıp götürüyor. bir de şüphelerim vardı çin malı mı acaba diye fakat ürün alman malı olunca güvenle takdırdım. piyasada benzer bir çok ürün var ama bu ürünü geçebileceğini tahmin etmiyorum. farklı bir sürüş keyfi veriyor. yakıt konusuna gelince bi değişim görmedim olumlu ya da olumsuz bir şey diyemeyeceğim.

Bu mesajı okuyunca inandım ikna oldum arkadaşlarımı da aradım 50 arkadaş birden taktırıcaz yarın sabah teşekkürler.

• Sahte üyelik yasaktır.

Reklam vermek için de reklam bölümü ile görüşmeniz gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.