Şimdi Ara

Sübap Yağlama Sistemi Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1999 model Renault 19 Europa 1.4 RNA aracım var.Araçta BRC marka LPG takılı.Motoroda sübap yağlama sistemi var.

Aldığımda içinde mazot vardı ve bitmek üzereydi, LPG ustasına sordum ney koyacağız diye ?

2T Motorsiklet yağı koy dedi.Aldım az mazot vardı onu döküp 2T Motorsiklet yağı koydum.Ayarı vardı birde sanırım biraz açtım onu 15 km gittim koyduğum yağ yarıya düşmüş.Ayarını kıstım en sola çevirdim tam sıkma noktasından milimle açtım az.

Doğru yağ koymuşmuyum ? Ayarı çok mu olmuş ? 3 saatte 200 ml yağ yemiş ( Fazla açmışım ) bişey olurmu ?

Sanayide LPG cilere gidiyosun bakmıyolar yağ al koy diyolar.

• bu araca sübap yağlama olmaz dalgamı geçiyorsun daha öncede yazmadınmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 numara yağ konuluyor bildiğim kadarıyla
  • Bu araca subap yağlama mı.. İlginç
  • Abi düzgün bi cevap alamadım hiçkimseden.Bu araca sübap yağlamamı olur diyorsunuzda peki neden takmışlar ? BRC marka LPG sistemi var.Ben ne yapıyım abi kapatıyımı kısıyımı vanasını ?
  • Merhaba; Haklısın herkez yazmış bilende bilmeyende dolayısıyla yalan yanlış bilgi dolmuş burası.

Bilen yazsa bilmeyen sus sa sorun olmayacak Allah korusun yağlama değilde karın ağrısı diye yazsaydınız şimdi kanserim diye dolaşırdınız.(Latife)

Sbab yağlama diye takılan mekanik kutu çom önemli her araça takılmasınıda tavsiye ederiz. Ancak Bu her ne kadar adı sbab yağlama diyede geçse asıl işi yanma odasını soğutmaktır. kullanılan ne mazottur nede 10 numara yağdır. özel bir kimyasaldır. Anlık yanmayı geciktirerek ,anlı yanmayı benzinin anlık yanmasına denk getirir. aslında elektroniktir muadilleri ama biz Türk ustaları her işi çözdüğümüz gibi bu işide çözdük mekaniğini yaptık.

Neyse,
    Aracı rolantide çalıştır tamamen sık ve 101 den 110 kadar say her onda bir bir damla damlayaçak kadar aç. yağ veya mazot kullanma gerçek malzemesini al. 400 cc lik depo 25 tl.

Yağın fazla gitmesi araçına zarar vermez sadece duman atar. araçta katalitik konvektör varsa yağ katalitik konvektörü tıkar.

Bu tip soruları Atiker Gold topiğinden yazarsanız cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

Merhaba; Haklısın herkez yazmış bilende bilmeyende dolayısıyla yalan yanlış bilgi dolmuş burası.

Bilen yazsa bilmeyen sus sa sorun olmayacak Allah korusun yağlama değilde karın ağrısı diye yazsaydınız şimdi kanserim diye dolaşırdınız.(Latife)

Sbab yağlama diye takılan mekanik kutu çom önemli her araça takılmasınıda tavsiye ederiz. Ancak Bu her ne kadar adı sbab yağlama diyede geçse asıl işi yanma odasını soğutmaktır. kullanılan ne mazottur nede 10 numara yağdır. özel bir kimyasaldır. Anlık yanmayı geciktirerek ,anlı yanmayı benzinin anlık yanmasına denk getirir. aslında elektroniktir muadilleri ama biz Türk ustaları her işi çözdüğümüz gibi bu işide çözdük mekaniğini yaptık.

Neyse,
    Aracı rolantide çalıştır tamamen sık ve 101 den 110 kadar say her onda bir bir damla damlayaçak kadar aç. yağ veya mazot kullanma gerçek malzemesini al. 400 cc lik depo 25 tl.

Yağın fazla gitmesi araçına zarar vermez sadece duman atar. araçta katalitik konvektör varsa yağ katalitik konvektörü tıkar.

Bu tip soruları Atiker Gold topiğinden yazarsanız cevaplarım.

Hocam verdiğiniz bilgiler için sağolun.

• boşa masraf yapma bence aracında sübap hassasiyeti yok zaten kullanan arkadaşlar var aynı
    araçtan ayrıca brc sübap yağlamayı hiçbir araca
    önermez ve takmaz sen bilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

boşa masraf yapma bence aracında sübap hassasiyeti yok zaten kullanan arkadaşlar var aynı

Mrh.

Bu piyasanın sahibi BRC ise tamam diyelim. Bide yazıyı bi okusan biz yanma odasını soğutma diyoruz sen hala sbabtan bahsediyosun.

İnsanları yanlış yönlendirme biliyosan yaz bilmiyosan sus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

boşa masraf yapma bence aracında sübap hassasiyeti yok zaten kullanan arkadaşlar var aynı

Mrh.

Bu piyasanın sahibi BRC ise tamam diyelim. Bide yazıyı bi okusan biz yanma odasını soğutma diyoruz sen hala sbabtan bahsediyosun.

İnsanları yanlış yönlendirme biliyosan yaz bilmiyosan sus.

asıl siz yanlış bilgi veriyorsunuz sizden başka
    tavsiye edende yok zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.