Şimdi Ara

Parayı neye harcıyosunyz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ortalamaları yazın, tek mi yaşıyosunuz bi de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de çok merak ediyorum. İleride tek yaşamayı düşünüyorum tek kişinin aylık ortalama gideri ne kadar acaba?

• %30 içecek
    %70 kitap

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Valla keriz gibi kenara atıyordum kazancımın çoğunu. Geri kalanda ev giderleri faturalar çocukların masrafı benim spor ve beslenme masrafım olarak gidiyordu. Geçen günlerde luna terra adlı coine 30450 tl yatırıp battım. Bu para havaya gitti diye günlük kazancımı 2 haftadır harcıyorum hiç biriktirmiyorum. Kızımın doğum günü diye ayvalık sarımsaklıda bir otel bulup 3 gün oraya gittik ailecek 3700 tl civarına herşeyi yedik içtik deniz havuz gezmeyle geçti bütün zaman ve kızım çok mutlu oldu. Birikim yapmamaya karar verdim artık paso yiyoruz yani.

• Maaşımın yarısıyla Altın alıyorum yarısını kıyafet araba sosyalleşme masrafı vs

Ailemle yaşıyorum kira fatura vs derdim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuriBoyaka -- 8 Haziran 2022; 21:11:36 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-91EE1B1DA -- 30 Temmuz 2022; 4:0:34 >
  • Temel ihtiyaçlar kalanı yakarım.

• Yapayalnızım.

Aylık:
    50₺ şebeke su
    125₺ damacana su
    130₺ elektrik
    87₺ internet
    56₺ gsm fatura ödüyorum.
    1.500₺ nafaka + 1.300₺ kira ödüyorum.

9 saatlik mesaide yemiyorum içmiyorum, ısmarlamak isteyene borçlu kalmamak için izin vermiyorum.

Haftasonları masraf olmasın diye evden çık.ıyorum, çıkarsam da halka açık bedava mesire alanlarına kilometrelerce yürüyerek tek başıma gidip zaman geçiriyorum. Arabayı yakıyor diye polis korumalı kapalı garajdan çıkarmıyorum.
    Masraf olmasın diye ne misafirliğe giderim nede misafir kabul ederim. İçki ve sigaram yok çok şükür.

Her ay biriktirdiklerimle bir Avrupa başkentini ziyaret ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem_Alim -- 8 Haziran 2022; 21:54:39 >
  • Yatırım

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

Neye?

• Airbnb,

Inditex,

Restoranlar

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

sen buna yaşamak mı diyon ?

göbek ile diz arasını kapatan uzun bi kapri ile dujunu bedava olan denizden al, Damacanaya para vereceğine suyu musluktan iç, evdeki interneti kapat, mobilden idare et. gsm paketi satın alma, bedavalarla işini gör

İşleyen demir pas tutmaz sözünden yola çıkarak, yatan arabadan da hayır gelmez diyerek; bu yüzden yattığı yerden bile masraf yazan aracı satıp kurtul.

Hızını alamayıp islamboldaki evine el at; afganlılar orayı harabeye çevirmeden eşyalarını kurtar ve sat, evi boşalt ve temiz 5 bin liradan kiraya ver, aynı gün havada kapılır.. 20 lik garı ile yollarını ayır, bu şekilde ona vereceğin harçlıkları bi kenara atıp biriktir, tüm avrupayı gez ve ordan da bize fotolar gönder 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 9 Haziran 2022; 9:36:50 >
  • Nereye ne kadar harcadığımın takibini hiç yapmıyorum ama gelen para komple gidiyor. 2750 TL yemek çekine yatıyor mesela, ay bitmeden içindeki bakiye bitiyor. Aslında tek kredi kartı kullansak hangi sektöre %kaç harcamışız yazar da birkaç tane kredi kartı kullandığımız için onun takibi de olmuyor. Takibini yapabildiğim tek harcamalar faturalar.

-Kışın en son 800₺ doğalgaz faturası geldi, geçen ay 40₺

-İnternet 107₺

-Su en son 300₺ geldi galiba

-Elektrik de 300₺ civarı diye hatırlıyorum

-Telefon 65+100₺

-Kreşe 1700₺

-Piyano dersine 400₺

-Rusça dersine 680₺

-Temizliğe 600₺

Bunlar hep 4 kişilik aile için standart her ay harcadığımız tutarlar. Murfağa ve gezmeye deli gibi para gidiyor zaten.

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    mayış ne kadar

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Çocuk varmiydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karıya

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

3

• Londra'da yaşıyorum, partnerimle beraber. (çocuk yok asla da olmayacak ahah)

%30 kira

%15 elektrik ve gaz (gerçi gaz ekimde deli gibi artacakmış maalesef)

%5 içki miçki eğlence

%40 yemek ve ev hihtiyaçları. Buna gerçekten çok para gidiyor çünkü hep evde yemek yapan biriyim fazla dışarıda yemeyi (gerçekten iyi bi restoran olmadıkça) sevmiyorum

%10 seyahat

• %70 tütün
    %5 alkol
    %25 ıvır zıvır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.