Şimdi Ara

Sabunla Saçını Yıkayan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
44.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Defne sabunu vs bunlarla saçlarını yıkayan var mı memnun musunuz? Dalan falan özellikle.

• makeeekakooo
  • Ben hacı şakir kalıp sabunla yıkıyorum. Şampuanlar döküyor saçımı ne yazık ki. Hacı şakir candır memnunum gayet. Saçı kazık gibi yapıyor yalnız kısa saç ıçin uygun daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 1 Ağustos 2017; 13:19:30 >
  • ben bazen şampuan kalmayınca hacı şakirle veya bildiğin el sabunuyla(dalan da olabilir) yıkıyordum. saçım düz ve ince telli olduğu için şampuandan daha iyi fön tutuyordu sabun. çünkü saçı biraz sertleştiriyordu.
  • dalan antik var bol zeytinyağlı. ona başladım şampuanı bıraktım. saç dökülmesi durdu, stres azaldığı de durmuş olabilir tabi ama.
  • Firca gibi olur la sabunla
  • Defne acayip kepek yakıyor saçı kurutuyor tavsiye etmem
  • Önce defne sabunu sonra yumuşatıcı olarak otacı şampuan kullanıyorum
  • Aktarda satılan zeytinyaglı kükürtlü sabunla yıkıyorum yaklaşık 3-4 aydır. ne kepek kaldı ne yağ kaldı. şampuanlar kepek ve kaşıntı yapıyordu. Eğer sabuna geçeceksen dalan malan alma şampuanın sabun şekli bi farkı yok onlarında, içine %0.1 zeytinyagı atıp satıolar. Aktardan al içindekileri oku ne kadar az içerik varsa o iyidir. Şampuanlarda normal sabunlarda çok fazla kimyasal var.
  • 6 ay zeytinyağlı sabun kullandım. İsmine bakmayın, saçı aşırı kurutuyor ve kafam sivilce doldu o yüzden bıraktım. Şimdi clear mentollü şampuan kullanıyorum çok memnunum.
  • Memleket yapımı halis muhlis tuğla boyutlarında zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Şampuan olarak da genelde otacı türü bitkisel şampuanlar kullanırdım. Sabuna geçince saçlarımın daha da parlak olduğunu farkettim.
  • sabun saçı kurutur,yıpratır hele ki ince telliyse dikkat edin öyle kafanıza göre kullanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alice_wonder

sabun saçı kurutur,yıpratır hele ki ince telliyse dikkat edin öyle kafanıza göre kullanmayın.

Hocam şampuan saçı çok çabuk yağlandırıyor.Gittim raen diye bir markadan doğal diye satılan şampuan aldım hani el yapımı.İçinde full yağ ve saf su var.Ama gel gör ki kafamı kurutuyor ve ince telli saçlarım var.
  • Yağmura yakalanırsan

Sabunla Saçını Yıkayan?
  • Saçın fazla yağlanması aslında iyi bir işaret. Tabi görsel olarak kötü bir görüntü oluşturabilir, ancak cilt yağı vücudu nemlendirir ve kırışıklıkları önler.
    Aşırı yağlanma saçların sürekli yıkanmasından da kaynaklanıyor olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre de yağlı cilde sahip kişilerin daha zeki olduğu kanıtlanmıştır.
  • saç seyrelmeleri başladığında bioxcin'e başlamıştım ama 2-3 kutu sonra vücut ona da alıştı ve faydasını görmedim.
    sonra zeytinyağlı sabuna başladım ama fabrikasyon ürünlere değil, DALAN felan hikaye yani..
    ege bölgesinden yerel köylülerin yaptıgı sabunlardan kullanıyorum 2-3 senedir, saç dökülmesi yok artık durdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquapolis

Saçın fazla yağlanması aslında iyi bir işaret. Tabi görsel olarak kötü bir görüntü oluşturabilir, ancak cilt yağı vücudu nemlendirir ve kırışıklıkları önler.
    Aşırı yağlanma saçların sürekli yıkanmasından da kaynaklanıyor olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre de yağlı cilde sahip kişilerin daha zeki olduğu kanıtlanmıştır.

Hocam zaten bizim forumda kafası çalışmayan adamın işi ne Bir çoğumuz yazılım,donanım yada beyin gerektiren işler için buradayız Konuya dönecek olursam evet her gün yıkıyorum ama mesela üni sınavına hazırlandığım yılları hatırlıyorum da o zamanlar yağ dengesini sağlamak amacıyla 3 5 gün saçımı yıkamadığım sadece vücudumu yıkadığım zamanlar oldu sırf sebum dengesini sağlamak için ama nafile yağlı aynı yağlı çok iğren duruyordu ve dışardan hemen belli oluyordu saçlarımda çok kısa değiller.Birde kırışıklıkları önler ama sivilce sorunu yaratabiliyor.Sivilce sorununu 15 yaşından beri çekerim.Şuan 21 yaşındayım tüm karaciğer enzimlerim ve kan tahlillerim iyi olmasına rağmen hala değişik değişik sivilceler iltihaplar çıkabiliyor.

• MakeeKako kullanıcısına yanıt
    Yaşın itibariyle hala sivilce çıkması normal. Sivilcelerden kurtulmak istiyorsan isotrexin diye bi ilaç var yatmadan yüzüne uyguluyorsun ve sabah yıkıyorsun. Kişiden kişiye değişen bir süreç içerisinde (1 ila 6 ay) cildin tertemiz oluyor. Benim 25-26 yaşıma kadar yüzümden sivilce eksik olmadı. Biri biter biri başlardı Tabi bunun beslenme ile de alakası var. Yağlı abur cubur yiyeceklerden uzak durman gerekir. . Şimdi yaş 33 oldu, öyle bir sorun yok çok şükür.
  • Sabun saçı sertleştirir ya, doğal şampuanlar kullanmak daha sağlıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquapolis

Yaşın itibariyle hala sivilce çıkması normal. Sivilcelerden kurtulmak istiyorsan isotrexin diye bi ilaç var yatmadan yüzüne uyguluyorsun ve sabah yıkıyorsun. Kişiden kişiye değişen bir süreç içerisinde (1 ila 6 ay) cildin tertemiz oluyor. Benim 25-26 yaşıma kadar yüzümden sivilce eksik olmadı. Biri biter biri başlardı Tabi bunun beslenme ile de alakası var. Yağlı abur cubur yiyeceklerden uzak durman gerekir. . Şimdi yaş 33 oldu, öyle bir sorun yok çok şükür.

Benim sivilce sorunum baya azaldı ama iz sorunum var.Maalesef sivilcelerim hep iz bıraktı onu nasıl halledeceğim bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.