Binbaşı
29 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 1194 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Fatih Altaylı'dan memleketin ne halde olduğunu gösteren kısa bir özet:

Tatilin ilk bölümünü bitirip dün itibarıyla memlekete döndüm.

Oh be…

Medeniyete kavuştum.

Şişli’den gazeteye gitmek için taksi beklemeye başladım.

Önümden bomboş en az 20 taksi geçti.

Birine bile binmeyi başaramadım.

Evet. Dünyanın tüm büyük metropollerinde taksi bulmak zordur ama taksiler dolu olduğu için zordur. Boş taksinin müşteri almadığı metropol yoktur İstanbul’dan başka.

Ben taksi beklerken, ters yönden gelen bir motorlu kurye gelip çarptı.

Gidonu bacağıma saplanacaktı.

Süren çocuğa “Ne yapıyorsun evladım, delirdin mi tersten gelinir mi?” diye sertçe çıkıştım.

Öyle bir küfür etti ki. Kulaklarıma inanamadım.

Elimi kaldırdım, bir tane patlatacaktım.

Durdum “Fatih Altaylı kurye çocuğu dövdü” haberleri canlandı gözümde.

“Hadi git başımı belaya sokma” dedim.

Sunturlu bir küfür daha yedim.

Kim bilir belki de canımı kurtardım. Muhtemelen bıçak çekip bir tarafıma saplayabilirdi de!

Ardından bir taksiye attım kendimi.

Sürücü “Maslak tarafına gidiyorum. Yolum üzerindeysen bin. Yok değilsen in” dedi.

İndim.

Yürümeye karar verdim.

Nargile kafeler arasında, tek kelime Türkçe duymadan, sanki bir Arap şehrindeymiş gibi gazeteye kadar geldim.

Gazetenin yakınında karşıdan karşıya geçerken, duran bir otobüsün şoförünün camdan salladığı tükürükten bir vücut hareketi ile son anda kurtuldum.

Gazetede işlerimi hallettikten sonra gazeteden otomobili alıp çıktım.

100 metre gitmeden tek yönlü yolda tersten gelen bir otomobille burun buruna geldim.

İnatlaşmamak, kavga etmemek için mecburen 50 metre geri geri gidip yol verdim.

Kırmızı ışıkta bekleyip, U dönüşü yaparken ters yönden gelen bir martı ve üzerindeki iki kişiyle çarpışmaktan son anda acı bir fren yaparak kurtuldum.

Eve giden tek yola park etmiş ve bütün yolu bloke ederek içindeki malları indiren kamyoneti 10 dakika kadar bekledikten sonra eve ulaşabildim.

Tam eve girecekken kaldırımdaki köpek pisliğine bastım.

Sonuçta hoş bulduk.

Memlekete dönmek böyle bir şey işte.

Haydi kola ve soğuk çay içmeye devam edin de göreyim sizi

Laptobumda type-c girişi var. Bir usb- type-c dönüştürücü aldım ve kingston usb belleğimi buraya taktım.. amacım bellekteki bilgileri bu dönüştürücü vasıtasıyla laptopta görüntülemekti...usb cihazının üzerindeki led sürekli yanmaya başladı ama ekranda sürücü görünmüyor, hiçbir şey çıkmıyor.

yanlış birşey mi yaptım diye deneme amaçlı harici dvd player taktım, motor sesi geliyor cihazdan ama o da laptopta görünmedi.

sonra her ikisini de laptobun diğer normal usb girişine taktım; sonuç aynı..

laptobu kapayıp açtım, external power gibi birşey yazıyordu ekranda, hata toplama tamamlandı %100 yazdı, sonra kapat ve yeniden başlat yazısıyla beraber yeniden açtım laptobu.

bu sefer harici dvd player çalışmaya başladı ama usb bellek hala aynı. type-c dönüştürücüyü test ettim; laptoptan telefonu şarj edebiliyor, yani cihazda sıkıntı yok

Tahminlerim şunlar: 1) usb bellek zaten bozuktu, suçu laptopta aramamalıyım ama en son kullandığımda usb bellek çalışıyordu ve hiç de sıkıntı çıkarmadı yıllarca. 2) laptobun bu type-c girişi sadece dışarıya akım veriyor, dışardan data kabul etmiyor: usb bellek laptoptan enerji alınca pert oldu. Bunlar sadece tahmin. sizler ne dersiniz bu işe?

Aygıt yöneticinde 2307 pram usb device yazıyor

dönüştürü şu:

USB Belleğim pert mi oldu?

usb yi taktığımda laptopta görünen bilgi şu:

USB Belleğim pert mi oldu?

En kötü, en dandik video sitesinde bile video hızı ayar düğmesi mevcut iken facebooktaki videolarda bu mevcut değildi. Ne zaman bu güncellemeyi yapacaklar diye merak ediyordum. Ekranı büyüttüğünde de ses kapalı olsa dahi açılıyordu ve video çözünürlüğünü otomatikman 1080 p yapıyordu...

önce ses olayını çözmüşler, epey sonra da çözünürlük

ve Baktım muhtemelen bu ay içinde olsa gerek nihayet video hız ayar düğmesini koymuşlar..

En son ki yaptıkları site tasarımında chatleşme düşmesini sola almışlardı.. Baktım dün itibariyle onu da eski sağ üst köşeye geri koymuşlar ..

Kendisini bu kadar yavaş güncelleyen bir site eninde sonunda çöküşe gitmeye mahkumdur.

Ben facebookta çalışsaydım, bu sorunları farkettiğimde anında çözerdim

Bizim yerel sineklerin gözünü götünü seveyim, ne masum, ne uysal ne kendi halinde hayvanlarmış; bzii ziyaret etmeden önce bile vızıltıları ile uyarırlarmış meğersem..Isırıkları beni çok etkilemezdi.

Sonra aniden bikaç sene önce asya kaplan sineği ortaya çıkıverdi.. Yüksek kabiliyetli uçuş manevralarıyla avlanmaları sor, yakalamak zor, sessizce hareket ediyorlar ve konar konmaz sokmaya başlıyorlar, hortumları çorabı bile delip geçiyor; sürüler halinde saldırıyorlar. korunması zor. Her yaz bu baş belası bizleri mahvediyor

Soktuğu yer dadlı dadlı kaşınır, şişer ve kızarır;.. Bunlar gündüz de saldırmaktadır; aç olunca kolayca manevra yapıp uçabilirken, kan ile dolu oldukları zar zor uçtuklarından kolayca iki elin arasında imha edilebilirler. Bizim bahçe bunlarla dolu; erkeksen çorapsız ve uzun kollu gömleksiz çık; hiç acımıyorlar ve bunlar işe de yaramıyor bazen.

İşi gücü bıraktım bunları avlıyom.. Bunları gördüğüm seneden beri bizim masum sivrisinleri artık göremiyorum; sanki bu yaratıklar tarafından soykırıma uğramış gibi hiçbiri etraflarda görünmüyorlar artık

İşte istanbulun baş belası benekli yaratık

Bunlar tam bir baş belası !

Nadir bilinen uygulamadan olan beklemesen'de bu indirimin yanısıra %20 anında papara iadesi var.

Siparişi ister paket yaptır, ister orda ye.

Üst limit 15 lira

www.cumhuriyet.com.tr
Sağlık çalışanlarının eyleminde astsubay 'polise tokat'tan tutuklandı
https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/saglik-calisanlarinin-eyleminde-astsubaya-polise-tokat-gozaltisi-1955858

Gündem bile olmadı, heralde hiç haber değeri yok, hatta gördüğüm kadarıyla bu alt forumda bile konusu açılmamış.

Şimdi bu polisin " benim hdp li vekilin tokatladğı polisten ne farkım var, onun kadar itibarım haysiyetim yok mu ki siyasiler, büyüklerimiz benim yanımda olduğunu gösteren mesajlar atmıyor, demeçler vermiyor. Ben bu ülkenin üvey evladımıyım ulan" demeye hakkı yok mu?

ABD merkezli global düzeyde araştırmalar yapan anket şirketi Gallup, dünyanın en sinirli ülkelerini sıraladı. Buna göre, Türkiye ikinci sırada yer aldı.

Global araştırma şirketi Gallup, ‘Global Emotions’ raporunu yayınladı. Raporda, dünyanın en sinirli ülkelerinin hangileri olduğu açıklandı. Buna göre, geçtiğimiz yıl üçüncü sırada olan Lübnan ilk sıraya yerleşirken, Türkiye de ikinci sırada yer alarak zirveyi zorladı.

Dünyanın en sinirli ülkeleri sıralamasında Türkiye’yi sırasıyla, Ermenistan, Irak, Afganistan, Ürdün, Mali ve Sierra Leona takip etti.

Lübnan’da halkın yüzde 49’u kendisini ‘sinirli’ olarak tanımlarken, bu oran Türkiye’de yüzde 48 oldu. Yani halkın neredeyse yarısının sinirli olduğu belirlendi.

Pozitif duygularla ilgili yapılan araştırmanın sonuçlarında ise birinci sırada 82 puanla El Salvador yer aldı. Yani El Salvador, en pozitif ve mutlu ülke seçildi.

Raporu yorumlayan uzmanlar, devam eden sosyo-ekonomik kriz ve paraların sert değer kaybı karşısında bu sonuçların ‘beklendiğini’ açıkladı.

Gallup tarafından yayınlanan raporda, Lübnan’daki insanların yüzde 49’unun ankete ‘öfkeli’ olduğunu söylediği yer alırken, yıllar süren ekonomik çalkantı, yüksek enflasyonun ardından 2020’de Beyrut limanında meydana gelen büyük patlamanın da bu öfkeyi körüklediği öne sürüldü.

Gallup, Türkiye için ise şu ifadelerde bulundu: “Ukrayna’daki savaştan önce bile enflasyonla uğraşan ve son dönemde iyice otoriter bir hükümete sahip olan Türkiye’de öfke oldukça yüksekti”

Erdoğan, Van’da 20 Temmuz 1982 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan 100.Yıl Üniversitesi için, “Van’a üniversiteyi kim getirdi? Biz” dedi.

Aynı zat, 2018 yılında da "Isparta'ya üniversiteyi biz getirdik" demişti Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinin kuruluş tarihi 1992.

Erdoğanın böyle gülümseten ve düşündüren çok konuşması var da şimdi onları arayıp taramaya üşeniyorum.

Erdoğan: Van'a üniversiteyi biz getirdik... Üniversite kuruluşu: 1982Meb Hocamyoutube
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Van'a üniversiteyi kim getirdi, biz. Van'a araştırma hastanesini kim getirdi. Biz getirdik." dedi. Peki Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ne Zaman Kuruldu? Haberin Devamı https://mebhocam.com
https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DmuIlcQgTgQw&q=EgQuLZpEGN_Hk5UGIhBKt6UG_PZCt_ts_BykMpu2MgFy

Yılmaz Özdil, bir yazısında bu konuları bakın nasıl ti ye alıyor:

Yılmaz Özdil, "Ankara’da havalimanı yoktu, geçerken paraşütle atlıyorduk" dedi.

Özdil'in o günkü yazısı şöyle:

Adıyaman mitinginde konuştu. “Aahh kardeşlerim aahh, Adıyaman'da havalimanı var mıydı, biz yaptık biz” dedi.

Adıyaman havalimanı 1998'de hizmete girdi.

*

İzmir mitinginde konuştu. “Aahh kardeşlerim aahh, yahu bundan 15 sene önce şu koskoca İzmir'in doğru dürüst havalimanı var mıydı, biz geldik, Adnan Menderes Havalimanı'nı yaptık” dedi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 1987'de açıldı.

*

Ankara mitinginde konuştu. “Aaahh ahh, Ankara'da 14 sene önce havalimanı var mıydı” dedi.

Ankara Esenboğa Havalimanı 1955'ten beri var, 1932'den beri İstanbul-Ankara arasında tarifeli sefer yapılıyor.

*

Isparta mitinginde konuştu. “Üniversiteyi Isparta'ya kim yaptı, üniversiteyi Isparta'ya kim getirdi, biz getirdik biz” dedi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nin kuruluş tarihi 1992.

*

Malatya mitinginde konuştu. “Üniversiteyi biz yaptık mı, yaptık” dedi.

Malatya İnönü Üniversitesi'nin kuruluş tarihi 1975.

*

Daha önce Zonguldak mitinginde konuşmuştu. “Zonguldak'ta üniversite var mıydı, üniversiteyi 2007'de biz kurduk biz” dedi.

Üniversitenin logosunda 1992 yazıyor.

*

*

*

Akp'den önce milattan önceydi…

16 senedir bütün seçimlerde izah etti, “3 Kasım 2002 milat özelliği taşıyor” dedi, “12 Haziran inşallah milat olacak” dedi, “30 Mart inanıyorum ki milat olacak” dedi, “temenni ederim ki 2014 yılı milat olacak” dedi, “10 Ağustos Türkiye için milat olacak” dedi, “1 Kasım adeta milat olacak” dedi, “2019 milat olacak” dedi, “16 Nisan ülkemiz için milat olacak” dedi. Şimdi… “24 Haziran milat olacak” diyor.

*

Hiç kimse faiz hakkında konuşmuyordu, gündemde de yoktu.. Bu, durup dururken faizi düşürmeyecez, kimse bunu bizden beklemesin demeye başladı. Onlar kere test edildi ve onaylandı ki bu, bu şekilde konuştuğunda dolar daima sert tepki vererek yükseldi. Bu da, bunu biliyor.. Dolayısıyla akıllara acaba bu, doları bilerek mi yükseltmeye çalışıyor sorusunu akla getiriyor.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.943
İkinci El Bölümü Mesajları: 862
Konularının görüntülenme sayısı: 156.545 (Bu ay: 1.200)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21.072 (Bu hafta: 7)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.