Teğmen
11 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 488 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Fateh Gilani kadar yararım oldu mu bu dünyaya, diye?


Hiç düşündünüz mü?

Yani baban zengin değilse paşa paşa gidip askerliğini yapacaksın diyorlar. Bedelli zaten bir ay, geri kalan 5 ay için 80 bin verenler var. İşin kötüsü, askerliğini yapmazsan iş de bulamıyorsun, yurt dışına da kolayca çıkamıyorsun.

Birine 1000 lira kadar borcum var. Bu kişinin sürekli arayıp durması moralimi hayli bozuyor. Normalde ödeyemeyeceğim bir meblağ değil ama bu ay nedense harcamalarım fazla oldu. Şimdi sorunum şu:Borç isteyebileceğim ve aynı şekilde benden arada borç alıp geri ödeyen bir arkadaşım var;çocuk yeni telefon aldığı için parası yok şu anda. Onun dışında, genelde kimseyle alacak verecek müsabetim olmuyor. Bir kuzenimin maddi durumu iyi, yurt dışında yaşadığı için her aradığında bir şeye ihtiyacın var mı diye sorup duruyor. Aklımda ondan istemek geldi ama bir türlü kendime yediremiyorum. 500ü kredi kartında halletsem diğer yarısı eksik kalıyor. Borç nasıl istenir? Siz olsanız kuzeninizden borç alır mıydınız?

Sembolü "W" şekline benzeyen hangi motosiklet markası var. Bahsettiğim motosiklet scooter tarzı, bugün gördüm ama markasını çıkaramadım.

Üzerimdeki yazı Rusçaya benziyor ama üzerindeki adamı Ruslarla bağdaştıramadım. Nerenin para birimi bilen var mı?

Bu nerenin parası?

Sağlık sorunlarından tutun da kız konusuna ve muhtelif konulara varıncaya bir insan bu derece kısmetsiz olabilir mi? Yurt dışına çıkma imkanım doğar, hasta olduğumu öğrenirim;uzun zaman sonra bir kızdan hoşlanırım bir hafta sonra görücüleri sıraya girer ve kız nişanlanır. En son sıfır motor aldım, bugün itin biri kovaladı ve hızla kaçmaya çalışırken çukurlara gire çıka motorun bir parçası kırıldı. Etrafımdaki insanlara bakıyorum da biri 460 bin TL para tutturdu şans oyununda, bir başkası olağanüstü çirkinliğine rağmen dünya güzeli kızla evlenir. Abi gözüm yok ama bir insanın hayatında her şey mi negatif seyreder. İntihar etmeye kalksam ölmez sakat falan kalırım herhalde. Lanetli miyim neyim anlamadım.

Akşama bira yanına atıştırmalık olarak alacağım. En son Amigo marka aldım ama çok sert ve tadı kötüydü. Yine aldıktan sonra çöpe atmamak için buraya soruyum dedim. Sizin en sevdiğiniz cips fıstık markası hangisi?

Kullanan var mı, son zamlardan son akaryakıt zammından sonra tahminen 100 kmde ne kadar yakar?

Diyelim 105 liralık gelen faturanın ödemesi 10 gün kadar geçti, bu ek fiyatlandırma olarak faturaya yansır mı, yansırsa ne kadar yansır?

Dün konusunu açmıştım, şok kasiyeri beni 10 dakika boyunca beklettiği için adama sesimi yükselmiştim. Sonrasında bir emekçiye böyle davrandığım için pişman oldum. Bugün alışveriş yapmak için aynı şubeye yine yolum düştü. Evde yalnız olmamdan dolayı dondurulmuş gıdalar, abur cubur gibi pratik şeyler aldım. Bir yandan kalbini kırdığım eleman orda mı diye etrafa bakıyordum;bu sefer bir kız çalışandan başka kimse yoktu. Niyetim nispeten tenha olan o saatte özür dilemekti. Neyse diyip kasaya yöneldim. Ya sabır! Yine etrafta kimsecikler yok. Görevlilere seslendim ama nafile, gelen giden yok. Neyse ki geçenki gibi olmadı ve bir dakika geçmeden biri göründü. Bu, tepki gösterdiğim dünkü kasiyerdi. Merhaba, dedim ama karşılık vermeden kasaya geçti ve eşyaları geçirmeye başladı. "Kusura bakma dostum, geçen biraz fazla çıkıştım" dedim. Başını kaldırıp "estağfurullah abi, sorun değil" diye karşılık verdi bu defa. Espri babında, coin borsası mı takip ediyorsun geçen hayli dalgındın, diye devam ettim. Kasiyer daha pozitif bir edayla, "çok merak ediyorsan, gel." dedi. Adamcağız iş yükünü kendi gözlerimle görüyüm diye bana depoyu gösterdi. İçeride bilumum tüketim malzemesi dışında bir küçük masa, üzerinde tavla ve sigara ile kül tablası vardı;kesif koku anında rahatsız olmama sebep oldu. Birden duvardaki posterler dikkatimi çekti. Normal şartlarda zincir marketlerin arka kısımlarının bu şekilde olduğunu kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Kapı sesiyle irkildim, kasiyer kendi de içerde olacak şekilde depo kapısını kilitlemişti. Ne oluyoruz demeye kalmadan, posterdeki kişiyi tanımamla olayları anlamlandırmam bir oldu. Bu şahıs meşhur mercan dedeydi. Büyük çaplı bir şok ve aydınlanma yaşadığım bu anda, içecek paletlerinin arasından demin içerde gördüğüm kız eleman olduğunu düşündüğüm çıktığını fark ettim:Deminki çıtı pıtı kız gitmiş, yılan saçlı, yüzünde irin ve yaralar olan bir ucube gelmişti. Derken erkek elemanında canavarlaştığını ve kalınca bir zincirle kendi kendini dövdüğünü irkilerek müşahede ettim. Olayın özü şu ki dostlarım;ben geçen gün bu Mercan Dede'ye tapan, habis ve gizli tarikatın istemeden ayinlerini bozmuşum. Ne yazık ki 5. günün şafağında beni kurban edeceklermiş. Şu an depoda tutsağım ama tavlada kazanmamdan mütevellit 5 dakikalık telefon hakkı tanıdılar. Siz siz olun kimsenin kalbini kırmayın.

Hakkında
Forum İmzası:
"No one can construct for you the bridge upon which precisely you must cross the stream of life." ~Nietzsche
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 171
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.153
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 27.978 (Bu ay: 295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.791 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.