Teğmen
11 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 236 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Kendimde hep bir gariplik olduğunu seziyor, adını bir türlü koyamıyordum. Kız arkadaşım bana "neden yaşlı gibisin, neden genç gibi davranıyorsun hiç!" dediği zamanlar üzülüyordum ama kendime aynı soruyu yönelttiğimde cevabını bulamıyordum. Veya okul hayatımda (özellikle üniversite), hocaların şu kitabı biliyor musunuz, okudunuz mu, dediği kitapların hepsini biliyor ve okumuş olmama rağmen o "evet" kelimesini söyleme cesaretini bir kez olsun gösteremiyordum. Sevdiğim birini kaybedince normal insanlar gibi üzüntümü gösterip ağlayamıyordum. 25 yaşına gelince öğrendim ki Asperger denilen bir bozukluğa sahipmişim. Tüm o opsesyonlar, simetri takıntıları ve sosyal adaptasyon zorlukları... Hepsinin sebebi buymuş. Şimdi dönüp bakıyorum da ne çok şey almış götürmüş benden;mutlu olarak hatırlamam gereken anları, normalde tebessümle anımsanan üniversite zamanlarımı ve en önemlisi sevdiğim kadını... "Bazılarının, sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor." demiş Albert Camus. Gerçekten de öyle.

Evet arkadaşlar, bence fazlasıyla overrated bir sinemacı. Filmlerinde bedbin karakterleri işlediği için forum ahalisi seviyor olabilir ama ben bile daha iyi filmler çekerim.

Günümüzde artık herkesin birçok farklı mecrada hesabı ve dolayısıyla şifreleri var. Güvenliğe önem veren kişiler, benim gibi her hesabına ayrı şifre koymayı tercih ediyor. Tabii bir düzine şifre olunca da zamanla unutma ihtimali doğuyor, siz şifrelerinizi unutmamak adına not alıyor musunuz? Alıyorsanız nereye not ediyorsunuz?

Hâlihazırda Turk Telekom faturasız hat kullanmaktayım ama 45 lira altı herhangi bir paket yüklemesi gerçekleştiremediğim için numaramı farklı bir operatöre taşımak istiyorum. Güncel kampanyaları bilmediğimden dolayı hangi operatörü tercih etmek konusunda kararsızım;siz hangisini önerirsiniz?

Bir hafta, on gün kadar önce bir kızla tanıştım. Tanışmamız ve devamında gelişen ilişki ani oldu;şu an flörtüz diyebilirim. Psikolojik bir rahatsızlık nedeniyle sosyal ilişkilerimde pek iyi değilim, ne arkadaş ne sevgili edinmek benim için kolay değildir. Daha önce uzun süreli bir ilişkim oldu ve birçok özel anımı onla yaşamama rağmen herhangi başka bir erkeğin tereddüt etmeden kullanabileceği bazı şeyleri yapmaktan kendimi alıkoydum. Bu ayrıldığımdan sonra büyük bir travma geçirdim ve karşıma çıkan hiçbir kıza acımama kararı aldım (Çünkü iyi de olsanız, sonunda kötü oluveriyorsunuz bazılarının gözünde) Şimdi sorunum şu:Kız bana alışmaya, ilgisini belli etmeye başladı. Gelecek hafta evine kahve içmeye gideceğim (Tek yaşıyor) Sizce aşık olmayacağımı bile bile, devamı olmayacağını bildiğim bu ilişkide anı yaşayıp, kısa vadeli mutluluklar yaşamalı mıyım? Mantığım evet derken, etik yönden kararsız kalıyorum.

Uzun süredir sevgilim yok ve birinin aracılığıyla bir kızla konuşmaya başladım, iki üç konuşmadan sonra kız buluşma teklifimi kabul etti. Buluşmaya gidince fotoğrafta göründüğünden daha hoş ve güzel bir kızla karşılaştım. Kafeler kapalı olduğundan 2 saat boyunca yürüyüp sohbet ettik. Ayrılmaya yakın kıza ne düşündüğünü sordum, bana hâlimden tavrımdan belli olmuyor mu, asıl senin sakinliğin hiçbir şey ele vermiyor dedi. Kısaca, kız benden hoşlandı sanırım. Ama sorun şu ki bende Asperger Sendromu var ve donuk hâl ve hareketlerimin de onu anlamama sebeplerimden biri de buydu. Yeni bir ilişkiye adım atarsam ne olur bilmiyorum, bu garip tavırlarım ilerde onu rahatsız eder mi o da meşhul. Daha önceki sevgilim kabullenmişti ama 2 sene sonunda bıkıp ayrıldı. Uzun zaman sonra bir kızla yakınlık kurma fırsatım var ama mutlu olamıyorum ne yazık ki.

.

Değil 4 sene, bir ay sonra ne olacağını bilmiyoruz ve bu pandemi herkesin geleceğe karamsar bakmasına neden oluyor. Yine de o veya bu şekilde zaman geçecek;siz de geleceğe not bırakın! Bu konu tam 4 sene sonra editlenecek.

~Biraz daha sosyalleşebildin mi? Aşk acını atlatıp tekrar sevebildin mi? Hayata karşı ön yargılarını kırabildin mi? Ve en önemlisi, olgunlaşıp daha akıllı bir insan hâline gelebildin mi? Hiçbirini yapamadıysan bile umarım pozitif biri olarak kalabilmişsindir.~

Sadece bıktım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7e/ed/f6/7eedf631602ffc576a77e34db2fb52ea.jpeg&t=0&width=480&text=1

Koronavirüs'ten yaşamını yitirmiş. Kendine has bir tarzı olan, çok sevdiğim bir yönetmendi. 2020'nin gider ayak yaptığı bir başka kötülük de bu oldu galiba. Filmlerinle hep anılacaksın üstat.

Hakkında
Forum İmzası:
"No one can construct for you the bridge upon which precisely you must cross the stream of life." ~Nietzsche
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.052
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 27.978 (Bu ay: 1.277)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.660 (Bu hafta: 10)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.