L

Teğmen
30 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 568 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Arkadaşlar dinlediğimiz bir parçadaki müzisyenleri/aranjörü nerden öğrenebiliriz? 15-20 yıl önceye kadar kasetler vardı, kasetin içeriğinde hepsi yazıyordu ama şuan bu bilgilere ulaşamıyorum. Hatıra olarak bile kasete aktarılıp müzik marketlere yollanıyorsa belki dedim bunların pdf leri vardır bir yerlerde, yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar 3 gündür çok hastayım, boğaz ağrısı , ateş ve eklem ağrım var. Hastanede iğne yaptılar ateşim 1 saat düştü ve tekrar çıktı. 2 günün bir kaç saati hariç 38.5 - 39 arası ateşim hep. Az önce ateşim düşsün diye tişörtümü çıkarttım her yerim kıpkırmızı olmuş. Araştırdım ama su çiçeği dışında hiç ateşten vücut kızarıklığı bahsedilmiyor.

Arkadaşlar günlük makro değerlerime dikkat ederek besleniyorum. Bu aralar hamsi zamanı ve çokta ucuz ama besin değeri konusunda internette bilgi kirliliği var ve pişmiş mi değerler anlayamıyorum. 100 gram için 34 gram protein ve 22 gram yağ diyor ama bu kadar çok olması bana imkansız gibi geldi. Ben akşam yemeğinde 1 kilo yedim ama hiç doymadım, değerlerde bu şekildeyse hem beslenmemin çok üstüne çıktım hem de aç kalmış oluyorum kafam karıştı net bir bilgi yok mu?

Şartel > şalter
Direk > direkt (doğrudan anlamındaki)
Vejeteryan> vejetaryen
Sezeryan > sezaryen
Ceyran > cereyan
Arkadaşlar ben kelle paça çorbası hastasıyım çok seviyorum ama dışarda olmuş çorbalar 40-50 lira. Bende de 1 tabak yemekle doymak olmadı çocukluğumdan beri, gidip doyacam diye de 200 lira vermek istemiyorum çorbaya. Ustadan çok güzel bir tarif aldım ama parçalar tek kullansam bile 10 lt. Çorba oluyor minimum. Bunu yapsam buzlukta saklayabilir miyim? Lezzeti bozulur mu tekrar ısıtınca?

Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 3 yıldır spor yapıyorum. İlk sorum sporla mı alakalı emin değilim ama bazı günler özellikle idmanın sonuna doğru bir sinirlilik hali oluyor üzerimde. Bu spor sonrasında da devam ediyor ama normal bir sinirlilik değil yani ve nedenini anlayamıyorum.

Diğer sorum da salondaki makineler kalibrasyonu bozuk sanıyordum ama bütün makinelerde problem yaşamamdan dolayı sanırım rhomboid bölgemdeki bir sakatlıktan dolayı vücudum simetrik hareket etmiyor. Bu yıllardır var, küçüklüğümde sürekli sırt/kulunç ağrısı çekerdim ve sporla bu bayağı hafiflemişti. Şu an ağrılarım çok az olsa da rhomboid ve trapez bölgemde genel bir kasılma hissediyorum sürekli. Row makinesinde ayna karşısında kendimi izlediğim de omzumun biri aşağıda biri yukarıda gözüküyor zaten. Bunu yeni yeni keşfettim ve sabahları eşimin de yardımıyla bir kaç esneme hareketi yapmaya başladım. Genel anlamda da mobilite problemi yaşıyorum zaten. Bunun için önerebileceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? Tedavi dışında sizin de uyguladığınız tüm vücut esneme çalışmaları var mıdır?(yoga videosu veya idman dışı zamanlarda esneme programı da olabilir.)

Herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bir apartmanın en alt dairesinde yaşıyoruz ve bize ait 40-45 mt² bir bahçem var. Ben buraya taş fırın ve yanına da taş temelli mangal yeri yapmak istiyorum. Buranın dumanı etrafı rahatsız etmemesi için aşağı kadar gelen su borusuna ek yapıp bacaya ona bir şekilde bağlasam, en üst kattan yukarı çıksa duman koku vs diye düşündüm ama su borusundan yukarı duman çıkması problem olur mu? O duman 20 mt yukarı çıkar mı? Boruya zarar verir mi? Bu sorulara cevap bulamadım.

Taşı anlatmayacağım arkadşalar googledan zaten bilgi edinebilirsiniz ama sanırım taş biraz pahalıymış. Geçen gün tanıdık bir balık restoranına gittik ve arkadaşım taş probleminde bahsetti patrona(arkadaş olduğumuz için konu açılmıştı) patronda biz balıklardaki taşı biriktiriyoruz al kullan diye bir bardak kadar verdi. sanırım 250-300 tane vardı. Ne kadar yapar acaba diye baktım internette tanesi 10 lira en ucuz. Bir balık restoranından rica ederseniz belki biraz alabilirsiniz iyi günler.

Arkadaşlar selam, iş için kullandığım dükkan dikdörtgen şeklinde. Benden önceki kiracı ortaya alçıpan duvar yaparak 2 tane kareye dönüştürmüş dükkanı. Yer ihtiyacım arttığı için ilk kısmı bir kaç metre daha büyütmek istiyorum, şuan hali hazırdaki alçıpan duvarı usta çağırsam söküp 3 metre ileri kurabilir mi tekrar?

Duvar boyutları, boy 4 mt yükseklik 3 mt. Bir tane kapı var.

Arkadaşlar youtube kanalı açmaya karar verdim. Bu kararı almam çok uzun bir süreç, kanalı açıp hazır etmem de epey sürecek. Bateri nedir nasıl çalınır konulu video dizisi çekip ondan sonra ileri düzey davul çalımı teknikleri hakkında videolar yayınlayacağım sürekli. Aklımda epey bir veri var ve kanal tutmasa bile bunları birilerine ulaştırmak istiyorum. Sizden destek oluruz abone oluruz falan diye beni gazlayın da daha istekli hızlı girişeyim şu işe. Tabi konu bateri olunca stüdyosu odası kamerası ses kartı mixeri mikrofon seti derken iyi kötü yine 70-80k gidecek. Bu parayı çıkartmam belki yıllar alacak ama ileri de emekli olabilme ihtimalim yok gibi. Bari kıyıdan köşeden bir ek gelir olur diye de bu kararı aldım. Malum, ülke de müzisyene verilen değeri biliyorsunuz pandemide aç kaldık destek alamadık, intihar eden kaç tane müzisyen oldu, istek şarkısı çalınmıyor diye öldürülen arkadaşlarımız var. Düşündüm düşündüm aklıma bu geldi.

Hakkında
Meslek: müzisyen
İlgi Alanları: müzik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.455
İkinci El Bölümü Mesajları: 87
Konularının görüntülenme sayısı: 20.427 (Bu ay: 1.840)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.177 (Bu hafta: 16)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.