Şimdi Ara

P1352 - Motor arızası giderildi (ÇÖZÜM)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 model 1.6 508 sahibiyim. Uzun zamandır kullanıyorum ve memnunum. Son zamanlarda aracımda P1352 - Motor arızası alıyordum. Ustaya götürdüğümde sırası ile

- Gergi Kayışı

- Akü

- Akü Tablası

değişmeli dedi. Ben o anki maddi imkansızlıklar sebebi ile yaptıramamıştım. Oysa ki arıza termostat değişiminden sonra vermeye başlamıştı. Geçen gün aracımda hararetin olması gerektiğinden fazla yükselmesi sebebi ile Devir daim ve termostat değişimine gittiğimde 1 Şase kablosunun takılı olmadığını fark ettim, ve ustadan kabloyu takmasını rica ettim ve hata silindi. Sadece bir kablonun takılı olmaması sebebi ile arıza almam bu arızanın çoğu usta tarafından bilmemesi ayrı bir durum. Eğer bu arıza ile karşılaşırsanız termostatın üstünde enjektörlerin arasında bir yerde olması gereken şase kablosunun takılı olup olmadığını kontrol ettirin...

Kolay gelsin...

• Faydalı konu teşekkürler. Buradan o ustaya selamlar.

• Valla bu ülkede araç sahipleri iyiden iyiye usta oldu, bu usta olduğunu iddia eden zatlar yüzüne. Bir sıkıntı olduğu vakit önce OBD2 cihazı ile araca bağlanıp bulabildiğim en kaliteli program ile hata kodlarına bakıyorum bu kodları iyice araştırıyorum, emsal sorunları yaşayanları bulmaya çalışıyorum ihtimaller dahilinde parça vs tedarik edip değişebileceğim bir yerde ise kendim değişiyorum.

Yada bilgi sahibi olmayan ustalara al bunu değişeceğiz şunu kontrol etmek lazımmış buraya bakalım diyorum. Bu şekilde ilerlediğin vakit ustanın inisiyatifinden çıkmış oluyor konu, yoksa bayılırlar aracı deneme yanılma tahtasına çevirmeyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.