Binbaşı
26 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 141 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Hükümete güven yok..

Merkez bankasına güven yok..

TL ye güven yok..

Ülkenin neredeyse tamamı döviz ile yatıp döviz ile kalkıyor. Herkes her döviz fırsatını kâra çevirme peşinde.

Resmi kurumların hiç birine itibar eden yok..

İş dünyası, ticaret kilitlenmiş durumda piyasada birçok sektörün devamı niteliğinde olan malzeme satışları yok, hammadde fiyatları altınla yarışıyor (bakır, demir, alüminyum, çelik, plastik vs..) ülkede hammadde pahalı olmasına rağmen yok!

Enflasyonun freni patladı önünde durabilecek hiç bir set yok, son yakıt zamlarından sonra gerçek enflasyon %70..

Devlet ihalelerine bile güvenerek teklif verip iş alan yok. Kurumların özel sektöre ödemeleri durmuş durumda..

Taahhüt firmaları tek tek batıyor beraberinde büyük, küçük esnafı ve işletmeleri de yanında batırıyor!

Stokçuluktan ve fırsatçılıktan temel ihtiyaç malzemeleri piyasada yok, adetlerle satışlar başladı çoktan..

Sağlık sistemi çökmek üzere eczanelerde ilaç yok tıbbi malzemelerin tedariğinde ciddi sıkıntılar var..

Erken seçim gelmez ise bunu frenleyecek kapasiteleri de maalesef yok..

Herkes vaziyetini alsın buraya yazmış olayım yeni yılın ilk 3 ayı çok can yakacak bu günler çok daha uygun ve ucuzmuş diyeceğimiz günler olacak maalesef.

LPG'ye yarın geceden itibaren geçerli olacak şekilde 71 kuruş zam kararı alındı. Yapılacak bu zamla birlikte İstanbul, İzmir ve Ankara'da LPG'nin litresi 6 liraya dayanacak.


Oh be tertemiz valla mis gibi oldu inşallah 10 TL falan olur, kuru yanında yaş olarak yanıyoruz ama olsun ben çok mutluyum umarım daha beter oluruz da artık bazı şeyler seve seve değil de başka türlü değişmek zorunda kalır..

Arkadaşlar merhabalar İstanbul'da 60 küsür seneden fazladır ailemizin ikamet ettiği tam süresini şuan hatırlamadığım fakat 80'li yıllarda devlet tarafından verilen tapu tahsis belgesine sahibiz. Bölgenin ön görünüme ait olması imarsız olması gibi nedenlerden ötürü senelerdir devlet bu tahsis belgelerini tapuya çevirmedi. Bunla alakalı ne gibi bir hukuki yol izlememiz gerekiyor izlenilecek olan bu hukuksal arayışta nihayete varma olasılığımız nedir?. Ayrıca arsanın değeri oldukça yüksek bu işin üstesinden gerçekten gelebilecek bir avukat ile çalışmak isterim.

Araca ses sistemini kurdum a'dan z'ye her şeyi çektim sorunsuz bir şekilde kullanıyorum fakat sigorta olarak bildiğimiz 63A w otomat kullandım. Bildiğim kadarı ile "amper amperdir" mantığı ile hareket ettim. Bunun bir zararı olur mu? Şimdilik sadece güçlü bir subwoofer'ı besleyecek teyp çıkışlarından kapılara aldığım 4+2 ses tatmin etti.

...

...

Arkadaşlar belli zamanlarda çok sık olmasa da 15 günde 1, ayda 1 bazen daha sık bir şekilde sürekli bu röle atıyor. Röle olarak bilinmedik bir marka bir şey vardı Siemens ile değiştim fakat sonuç aynı. İşin garip noktaları ise şurada başlıyor:

1. Röle attıktan sonra eve ait bütün sigortaları kapatıp röleyi açmaya çalışsam da röle kesinlikle açılmıyor.

2. Gidip evin sayacına ait sigortayı kapatıp röleyi kaldırmaya çalışsam da yinede olmuyor.

3. Apartmana ait büyük bir sigorta var 800A falan sanırsam gidiyorum onu indiriyorum komple apartmanın elektrikleri gidiyor! Bu şekilde gidip röleyi aktif edebiliyorum.

Kimle konuştuysam çözüm üretemedi yardımcı olana şimdiden çok teşekkürler.
Arkadaşlar malumunuz Tüvtürk yakın zamanda muayene ücretlerine çok güzel güncellemeler yaptı bunlar maalesef ki bir kenara..
Etrafımda inanılmaz derecede güneş yanığından araçların muayenede bırakıldığını görüyorum!..
İnsanlar mecburen ya kaplama ya boyama yada farklı farklı yollar arayışı içerisindeler..
Şimdi benim aracım sahra sarı (bal köpüğünün bir açık rengi) 2004 model zira senelerce güneş görmesinden tavan kaput ve bel üstü yerleri artık bildiğimiz gri rengine dönmüş durumda..
Araç çift renk gibi diyebilirim muayene süreme daha çok var fakat kara kara düşünmeye başladım.. Bu konu altında bu sorunu yaşayanlar ve bu sorunlara çözümler üretenler olarak toplanmak istedim..
Aracım orjinal boyasız ve ben sırf muayene için bunu boyatmak istemem kaplama derseniz bugün iyi bir kaplama 3 ila 5 bin tl arasında ve kaportanın cidden kusursuz derecede olması gerek, bunun da pek bir esprisi olmayacak..
Gidip ruhsata çift renk işletmek istesem faturaya ihtiyacım olacak ve bir sürü evrak kürek işleri ki bu en iyi senaryo olarak gözüküyor gözümde..
Yada en son çare alacağım sprey boyaları atacağım 1-2 kat geçireceğim zamanla sprey boya üzerinden akıp gidecek...
Arkadaşlar 128 GB'lık bir SSD kullanıyorum diskin sapıtması sonucunda (pc açık iken bilgisayarım ekranında disk gidip geliyordu pcyi saçmalatıyordu) içindeki verileri kopyaladıktan sonra formatlamaya çalıştım fakat başarısız oldu disk raw formatına dönüştü cmd sistemi disk yönetim aracı vs ne ile denediysem nafile ntfs formatı ile biçimlendirmeyi başaramadım önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır?
An be an yayılıyor artık kolay kolay ucu bucağı gelmeyecek tıpkı emsal ülkeler gibi. İşin en başında iken insanlar karantinaya alınmalı güvenli bölgeler kontrol altında tutulmalı virüsün nerelerde olduğu açıklanmalı ohal ilan edilmemesi büyük hata.
Hakkında
Konum: İstanbul, Beykoz
İlgi Alanları: Donanım,Web,Hi-Fi,Oto,Moto sports
Forum İmzası:
intel i5 4670k CM 212 Evo(4.4ghz) - Asus Maximus Gene VI, HperX SSD, GSkill 16GB DDR3, Asus GTX970 O.C.V. - CM Silenco
Ryzen 5 1600(3.9ghz) - GA-A320-DS3 - Asus RX580 4GB - 16GB DDR4 - Toshiba SSD - Z3 Plus
2004 ÜYESİ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.442
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.252
İkinci El Bölümü Mesajları: 99
Konularının görüntülenme sayısı: 124.581 (Bu ay: 67)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.883 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.