Şimdi Ara

Oyuna 10 Lira Fazla Teklif Ettim Diye Üzerime Sopayla Yüründü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilen bilir Uncharted 4 diye bir oyun var ve piyasası yanılmıyorsam 100 lira arasında geziyor 2. el.

Ben arkadaşımla ps3 kollarını satmak için birkaç tane dükkan gezdiğimde bir dükkana girdim.O sırada orada Uncharted 4'ünü satmak isteyen bir kız vardı ve kız 60 tl teklif ediyordu.Adam ise oyunu 50 liraya alabileceğini söyledi.Kız ''Tamam.'' deyince ben ''Ben 60'a alırım.'' dedim.Adam ''Bak kardeşim burası ticarethane,burada öyle şeyler olmaz.'' diyerek bana terslendi ve ben de ''Tamam ben de kendi fiyatımı söyledim,60'a alırım dedim.''Der demez masanın üzerindeki sopayı alıp üzerime yürüdü,neyse ki karısı/ablası adamın önüne geçti ben de bir korkuyla mağazadan çıkmak zorunda kaldım.

Bu adamlar oyununuzu normal fiyatın çok altında bir fiyata alır,normal fiyatın çok üstünde bir fiyata satar.Örnek veriyorum God Of War 3 PS4 50 liraya giderken normalde,kendisi 30 teklif ediyor.Sizden aldığını da 70'e satmaya çalışıyor.

10 lira için adam dövmeyi göze alan,hayatının sonuna kadar o dükkana mahkum kalacak adamdan daha azını da beklemezdim zaten.

Burada bana ''Adamın işini bozmuşsun,ekmeğiyle oynamışsın.'' diyecekler hiç gelmesin,medeniyet diye bir şey var.Bunun oluru ''Benim vereceğim fiyat 50'dir,sen istediğine satabilirsin.'' olmalıdır.Adam oyunu ucuza bulmuş daha da ucuza almaya çalışıyor.İşine gelmeyince de sopayla üzerime yürüyor.

Benim asıl merak ettiğim,o adam bana sopayla vursaydı ben ne yapacaktım? Herhangi bir dava açabilir miydim? Kendimi savunsam -ki savunamam- suçlu ben mi olurdum? Böyle durumlarda uygulamam gereken prosedür nedir merak ediyorum.Teşekkürler.

• Vur kaç en olmadı ya ne olacak.
  • Adamın işini bozmuşsun,ekmeğiyle oynamışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MağaraAdam

Adamın işini bozmuşsun,ekmeğiyle oynamışsın.

çok komik hocam süper komik,yarın senin de başına geldiğinde kesinlikle sen öyle dersin,adamın işini bozdum sopayla dayak atmakta haklı dersin
  • Adamın 30 liraya oyun alıp 70 liraya satması doğal, adam hayrına yapmıyor bu işi?

Gerisi haksız belki. Ama benim de sürekli dükkanıma birileri gelip müşteri kaçırmaya çalışsa sinir olurum. Sen bir kere yapmışsın ama herkes senin gibi yapsa adamın vay haline.
  • Adamın ekmeğini bozmuşsun, işiyle oynamışsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MağaraAdam kullanıcısına yanıt
    medeniyet diye bir şey var.Bunun oluru ''Benim vereceğim fiyat 50'dir,sen istediğine satabilirsin.'' olmalıdır.Adam oyunu ucuza bulmuş daha da ucuza almaya çalışıyor.İşine gelmeyince de sopayla üzerime yürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

Adamın 30 liraya oyun alıp 70 liraya satması doğal, adam hayrına yapmıyor bu işi?

Gerisi haksız belki. Ama benim de sürekli dükkanıma birileri gelip müşteri kaçırmaya çalışsa sinir olurum. Sen bir kere yapmışsın ama herkes senin gibi yapsa adamın vay haline.

30 liraya alıp %100 karla satması doğal mı? oyunun piyasası belli az önce 55 liraya sattım ölücü ve kazıkçı asla birlikte bulunmaması gereken iki özellik
  • Nathan Drake in ahı tutmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Cube K

quote:

çok komik hocam süper komik,yarın senin de başına geldiğinde kesinlikle sen öyle dersin,adamın işini bozdum sopayla dayak atmakta haklı dersin

Sakin olun, konu dışındayız ne bekliyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsignAce

Nathan Drake in ahı tutmuş.

hocam durumu iyi özetlediniz moralimi düzelttiniz valla
  • quote:

quote:

quote:

konu dışında olduğumuzun farkındayım ama dalga geçilecek konu var ciddiye alınacak konu var hocam

• Adam haklı kardeşim hayrına mı yapıyor bu işi 50 liradan alıp 70 e satacak tabi sen de işini bozmasaydın
  • Jacop bey vloglar ne zaman başlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

konu dışında olduğumuzun farkındayım ama dalga geçilecek konu var ciddiye alınacak konu var hocam

ciddi konular için konu dışı özele gidiniz

• admın işini bozmşsn ekmeğyle oynmşsşe

• Sopa kısmı hariç adam haklı

• Uncharted 4 gibi oyunu 50 liraya almak nedir be bunlar harbi ultra süper mega hiper ölücü. Kesin 100 kağıda satar aldığınıda.
  • Anladım ki olayın içine çok fazla sayı girince bazı arkadaşların kapasitesi anlamaya el vermemiş.

Bakın 50 liraya almaya çalıştığı oyun UNCHARTED 4 ki 100 liraya gidiyor 2. el

30 liraya aldığı oyun GOW 3 PS4 kendisi 50 civarına gidiyor bu adamın bunu sattığı fiyat 70.

Uncharted Collection'a ise verdiği fiyat 40 tl.

Şimdi anladınız mı? Yoksa anaokulu seviyesine mi ineyim? Okuduğunu anlamayanlar gelmiş burada kafasına göre yorum atıyor.
  • Bir çok ürünün yurt dışı fiyatını takip edebiliyorum, ama alışveriş yaparken dile getirmiyorum. Esnaf başka firma üzerinden ürün temin ediyorsa fiyatına bir şey diyemem. Bazı firmalar gümrükle meşgul oluyor. Dükkan giderleri filan pazarlık hiç yapmıyorum. Doğru da bulmuyorum, dükkan bir şekilde dönecek. Üç aşağı beş yukarı bizim piyasa belli. Tabi esnafta esnaf olacak, terslikle kabalıkla iş olmaz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.