Şimdi Ara

Oynatmaya Az Kaldı: Sileceklerin Camlara Bıraktığı İzler!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
24.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu eski bir konu ama bu konuda bahsedilen sileceğin bölgesel silmesi sorununun çözümünü söylemek istedim, belki aynı sorunu yaşayan vardır.
    Silecek kolunun altında bir yay var, sileceği cama bastırıyor. O yay gevşeme yaparsa sileceği cama yeterince bastıramıyor ve siz sileceğin üstünden bastırırsanız gayet güzel silerken kendi halinde silemiyor.
    Bulabiliyorsanız yayı bulamıyorsanız komple silecek kolunu değiştirmek kesin çözüm. Önceden eski tip iskeletli silecek lastiklerinde bile cam tam silinmezdi, şimdi muz tipi silecekle bile çok iyi temizleniyor.
  • En kaliteli diye bilinen Bosch Aerotwin kullanmama rağmen sağnak yağmurda silecek her geçtğinde 5'erli 10'larlı çok sayıda ince iz bırakıyor. Çıldırmamak elde değil. Sanırım cam üzerinde yer alan çok sayıdaki ufak kum ve taş oyunklarının açtığı noktadan geçince bu izleri bırakıyor. Silecek değiştirmek çözüm olmuyor.

Allah hafriyat kamyonlarının belasını versin.

Tavsiyesi olan var mı beyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

En kaliteli diye bilinen Bosch Aerotwin kullanmama rağmen sağnak yağmurda silecek her geçtğinde 5'erli 10'larlı çok sayıda ince iz bırakıyor. Çıldırmamak elde değil. Sanırım cam üzerinde yer alan çok sayıdaki ufak kum ve taş oyunklarının açtığı noktadan geçince bu izleri bırakıyor. Silecek değiştirmek çözüm olmuyor.

Allah hafriyat kamyonlarının belasını versin.

Tavsiyesi olan var mı beyler?

hocam cam kili ile temizleyin diyorlar. bendede aynı sorun var deneyecegım
  • kerim35 kullanıcısına yanıt
    denediniz mi fark eden birşey oldu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: a50

denediniz mi fark eden birşey oldu mu

yok hocam aynı. boch marka silecek de aldım gene aynı
  • Bende de aynı problem var.. çok ince bir çizgi kalıyor ama tam önümde olduğu için çok sinir bozucu.
    Silecek lastiğini ölçmedim ama bir sonraki değişimimde 5-10cm kısasını almaya düşünüyorum. lastik kısa olunca, cama olan basınç merkezi de değişebilir.
    Bunu deneyen var mı?
  • Hocam bi de High Genic marka Mavi bir sıvı var onla deneyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GünahÇıkartanİmam -- 31 Ekim 2017; 17:36:29 >
  •  Oynatmaya Az Kaldı: Sileceklerin Camlara Bıraktığı İzler!!
  • bosch falan hepsi hikaye. rbwaldım 2 yıldır kullanıyorum. hem ucuz, hem kaliteli. ses de yapmıyor.

http://www.hepsiburada.com/rbw-45-cm-banana-tip-silecek-supurgesi-tuv-belgeli-115147-pm-otctn115147
  • Atmosphere kullanıcısına yanıt
    Ben de arka cama RBW aldım. Kullandığım en dandik silecek. Cama basmıyor bile. Şans işi biraz da.
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    ön cam için bunu tavsiye ederim. 2 sene kullandım. yine aynısını aldım. sessiz, iyi temizleyen ve uzun ömürlü bir silecek.
    https://urun.n11.com/muz-silecek/ford-focus-2-silecek-rbw-650-mm430-mm-90351-P154805890
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

ön cam için bunu tavsiye ederim. 2 sene kullandım. yine aynısını aldım. sessiz, iyi temizleyen ve uzun ömürlü bir silecek.
    https://urun.n11.com/muz-silecek/ford-focus-2-silecek-rbw-650-mm430-mm-90351-P154805890

Memnun kaldığınız Hibrit mi normal model de iyi mi RBW için.

• Bir kere bozuldu ise ve atlatma tapiyor ise ayar tutmasi gercekten zor oluyor.

Iyi bir marka alin deneyin ki yagmur kaydiricilarda bir cok sefer atlatmaya neden oluyor.

• Bende bosch almıştım 7 ay oluyor yağmur çok ince çizgiler oluyor.
    Bunun çözümü varmı ?
  • Bugün tam da bu konuyu okuduktan sonra arkadaşım aracının camında yağmurda iz kaldığını söyledi.

Cama kil uygulaması yapıp sirkeli su ile duruladım, temiz görünen camdan epey kir çıktı kile.

Kendi aracıma ve başka bir arkadaşımın aracına da yağmur kaydırıcı uyguladım.

• Muhtemelen silecek kolunuzun içindeki yay gevşedi ve silecek cama yeterli baskıyı yapamamaya başladı.

Temizleyiciler vs. detaydır..Gerektiğinde camın tamamını kaplayan çamuru dahi temizler sağlam bir silecek.

• Kesin cozumu bulunca konuyu editlerseniz seviniriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 508 aracımda son sileceğim bosch aerotwin idi ve birsürü sorun yaşadım. Bir daha da almam. Silecek ses yapıyordu, camda her iki silecek de bölgesel kılcal çizikler oluşturdu, şimdi nasıl giderecegim diye araştırıyorum. 80 tl para vermiştim bir de. Şu an inweils taktım, ne ses ne de silme problemi var, yağ gibi akıyor. Kargo dahil 19tl, helal olsun verilen para.

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

508 aracımda son sileceğim bosch aerotwin idi ve birsürü sorun yaşadım. Bir daha da almam. Silecek ses yapıyordu, camda her iki silecek de bölgesel kılcal çizikler oluşturdu, şimdi nasıl giderecegim diye araştırıyorum. 80 tl para vermiştim bir de. Şu an inweils taktım, ne ses ne de silme problemi var, yağ gibi akıyor. Kargo dahil 19tl, helal olsun verilen para.

Hocam 508 bağlantı noktası şu resimdeki gibi yandan bağlantılı ve tek klips ile oturtmalı mı? 208 aracım içinde Inwells aldım ve yanında 9 aparat geldi ama 2 tanesi birbirine çok benziyor ve hangisi uyumlu emin olamadım. Teşekkürler.

508:

Oynatmaya Az Kaldı: Sileceklerin Camlara Bıraktığı İzler!!

• Kişa girmeden aylarca silecek arastirdim. Hangisi iyi olsun 1 sefer para veriyim iyi bisey olsun diye. Kampanyali denk getirdm. Bosch aearoeco aldim. Orta modeli bu silecekler. 55 lira civarlarinda. Hic memnun degilim. Kesinlikle birdaha bosch almam. Yaz gelsin rbw alicam aracimdan cikanlar rbwydi bu boschdan daha iyiydi yok yere degistirdim silecegi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.