Şimdi Ara

Oynatmaya Az Kaldı: Sileceklerin Camlara Bıraktığı İzler!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
24.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desolte

quote:

Orijinalden alıntı: Gündüz06

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracınız anladığım kadarıyla Ford.Benim de aracım Ford ve bende aynı şeylerden şikayetçiyim diyebilirim.
    Tam olarak şöför tarafının sol alt köşesini siliyor gibi görünüyor ama bildiğin çamur tabakası kalıyor acaba su mu gelmiyor oraya diyorum yok yani elimle su döküyorum yinede silmiyor.
    Bende silecekleri değiştirecektim demek faydası yokmuş.O zaman değiştirmeye de gerek yok.

Tam benim arabanın iz braktığı yeri tarif ettiniz benim arabada ford. Sinirimden silecekleri çalıştırmıyorum bazen . Silecekleri değiştirdim ama nafile gene 3 ay sonra sorun aynı yapacak birşey yok. Serviste sileceğin fiyatı 100 lira bide el insaf.. İşe yarasa tamamda yaramıyoki.

Benim aklıma bir şey geliyor ama yararı olur mu bilemiyorum.

Uygun bir ingiliz anahtarıyla silecek kollarını biraz daha sıkıştırmaya yada biraz gevşetelim birde öyle deneyelim diye düşünüyorum ?

Çünkü yukarıda bazı arkadaşların dediklerine göre silecekler cama fazla baskı uyguluyorsa iyi silmeyebiliyorlarmış ?

Yada başka ne yapılabilir bilemiyorum Bu işlerden fazla anlamam ama.

Yeni yeni oluştu bu fikir aklımda.Herhalde kronik sorun tüm Fordlarda.

Katılıyorum kronik ve birazda şan ve bize denk gelmiş. Kolları sıkmakta fayda var. Ama birde şoyle bir sorun var niye sadece o bölge. güneş falan değdiğinde önümü göremiyorum ben birde sileceğin kalitesinden şüpheleniyorum.

Şimdi arabanın yanından geliyorum.Evde bulduğum anahtarlarla biraz sıkmaya çalıştım zaten yeteri kadar sıkmışlar o zaman biraz gevşeteyim dedim silecekleri çalıştırdım hiç bir yararını göremedim.Tekrar eski haline getirdim silecekleri çalıştırdım çalıştırırken de sileceğin üstüne bastım 10 numara sildi.

Anladığım üstüne kuvvet uygulanması gerekiyor.Bunu nasıl başaracağımızı anlamadım gitti
    Silecekler kalitesiz mi bilmiyorum ama 4 yıl önce fabrikadan çıktığı gibi duruyor silecekler.Değiştirsem de fayda etmiyormuş böyle kalsın bari

Ozaman sileceğin eğiminde problem var yada şu silecek kolunun orda gergin bir yay varya sileceğin cama yapışmasını sağlayan oyu birazdaha gersek daha sert bassa belki sorun çözulur, yarın bi ne yapabileceğime bakayım.

merhaba kardes
    ayni sorun bendede var. sorun neymis? surucu sileceginin sol alt ufak kosesi tam akmiyor tirtikli asamali geciyor. az bastigindan mi cok bastigindan mi ? ice dogru az egip biraz daha mi bastirdiniz. lutfen yardimci olun walla kafayi yicem. silecege taktim resmen :) nasil hallettiniz. silecegin takildigi metal kolun uc tarafini mi ice dogru cama dogru egdiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Eğer silecek kolları cama fazla basıyorsa, sileceğin bağlantı noktaları camda iz bırakır.

merhaba kardes yazdigin ile arkadaslarin dedikleri tam tersi. sen fazla basiyorsa iz birakir demissin. arkadas da uzerine bastirinca olmadi diyor. surucu tarafinin sol kosesi neden iz birakarak tirtikli kademeli gibi gidiyor? akmiyor yani. bastirmasi mi gerekiyor mantiken ? o zaman metal silecek kolunu egecekmiyiz azcik ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi singlewalf -- 11 Haziran 2014; 0:13:29 >
  • shell in camsuyu var onu kullan , silecekleri bosch al , ayrıca carpex in cama uygulanan yağmur kaydırıcı ürünü var yada başka markada olur onu kullanın. Tabi illakibazı yerlerde iz kalacak çok fazla takılmamaya çalışın
  • camsuyu silecek kaydirici felan degil. silecek kolundan bir ayar gerekiyor. yukarda arkadaslar mantikli yazismislar ama sonucu paylasmamislar :)

• singlewalf S kullanıcısına yanıt
    Hocam inanmazsın ama aynı sorun devam ediyor

Eğdim, büktüm ne gerekiyorsa yaptım.Bir takım silecek aldım taktırdım adama da dedim böyle böyle diye bön bön yüzüme baktı
    Fazla takıyorsun arabaya kafayı yiyeceksin dedi bir arkadaşım bıraktım bende o zamandan sonra ne hali varsa görsün modundayım.Eğer sileceği çalıştırıp dışarıdan elinizle biraz kuvvet uygulayarak bastırırsanız ayna gibi siliyor camları ama bu gücü silecek nereden bulacak inan bulamadım.

Sol silecek çalışırken özellikle fazla yağmur yağarken takıla takıla gidiyor sende farketmişsindir ki ford modellerinde böyle saçmalıklar mevcut.Yapacak bir şey yok
    Biraz zaman geçsin sende alışırsın bu duruma

• quote:

Eğdim, büktüm ne gerekiyorsa yaptım.Bir takım silecek aldım taktırdım adama da dedim böyle böyle diye bön bön yüzüme baktı
    Fazla takıyorsun arabaya kafayı yiyeceksin dedi bir arkadaşım bıraktım bende o zamandan sonra ne hali varsa görsün modundayım.Eğer sileceği çalıştırıp dışarıdan elinizle biraz kuvvet uygulayarak bastırırsanız ayna gibi siliyor camları ama bu gücü silecek nereden bulacak inan bulamadım.

Sol silecek çalışırken özellikle fazla yağmur yağarken takıla takıla gidiyor sende farketmişsindir ki ford modellerinde böyle saçmalıklar mevcut.Yapacak bir şey yok

kardes bu durum beni de delirtti ama boyle olmaz ki . tirtir ozellikle sol tarafin sol kosesi ufak daire yapan yer yani inerken ozellikle yapior degil mi ? yagladin mi donen yeri? birde metal kolu hafifce egebildin mi ? hani daha fazla bastirir die dusunuyorum. yada cok mu bastirior ondan mi acaba ? yeni silecek takan kisi nasil calistigini gormedimi ? bon bon nie bakmis ki :)

• Son çare camı değiştirin. Orijinal bir cam öyle kolayca çizilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

Son çare camı değiştirin. Orijinal bir cam öyle kolayca çizilmez.

kardeş sen başka konuya yazacaktın sanırım. camdan değil silecekten bahsediyoruz.

silecek neden kayarak inmez. silecek suyu yada silecek kalitesi ile alakası yok. baskı olayı ile ilgili bilgin var ise yazabilir misin.
  • Kliksa'dan 2 takım İnwells marka silecek almıştım. Tanesi 3.5 lira falandı, kargo dahil. Corolla'dakiler canavar oldu. Yağ gibi akıyor Nuri ALÇO'nun dediği gibi. Ama Niva'ya taktıklarım yağsız menteşe gibi ötüyor. Garip...
  • Birader bimin silecek suyunu koyacağına çay suyu koysaydın daha iyiydi
  • quote:

cama cila atın.

• Konu içinde başka soru sorayım. Megane 2 HBi olup da arka sileceği camı boylu boyunca çizmeyen var mı? Resmen yarım daire var camda

Not: Silecek de pabuçlar da sittin kere değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: singlewalf

quote:

kardeş sen başka konuya yazacaktın sanırım. camdan değil silecekten bahsediyoruz.

silecek neden kayarak inmez. silecek suyu yada silecek kalitesi ile alakası yok. baskı olayı ile ilgili bilgin var ise yazabilir misin.

(Kardeş) doğru konuya yazdım. Hiçbir silecek, araya kılcal taşlar sıkışsa bile orijinal camı kolay kolay çizemez. Silecekleri defalarca değiştirmiş ve hala sorun devam ediyorsa camda bir anormallik vardir dedim.
  • sileceğin ucuna pamuk koyabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

quote:

cama cila atın.

kardes ses cikmiyor sessiz calisiyorda , surucu tarafinin sol tarafi kaymiyor iz birakarak iniyor. fazla bastigindan midir az basarsa mi olur ?

• quote:

quote:

quote:

(Kardeş) doğru konuya yazdım. Hiçbir silecek, araya kılcal taşlar sıkışsa bile orijinal camı kolay kolay çizemez. Silecekleri defalarca değiştirmiş ve hala sorun devam ediyorsa camda bir anormallik vardir dedim.

cami cizme yada ses problemi yok. sadece sol silecek yukaridan asagiya yerine donerken, sol tarafi iz birakarak tirtirkli kademeli iniyor. silecek fazla bastirmadigi icinmidir ? az yada fazla bastirdiigini nasil anlariz. silecegin fitili cama ne kadar degmeli duruyorken ? hani dokunsa yeter mi yoksa biraz egilmeli mi ?

• silecekler neden kayarak hareket etmez. bastirmak mi mantiklidir disari egmek mi ? iki turlu de kesilebilir. kademeli tirtikli gibi iz birakarak donuyor. cam temiz pislik yok. su da gayet iyi her zaman ki gibi. silecek de yeni vette

• singlewalf S kullanıcısına yanıt
    az basarsa olur o iz.Yanlız tahminim sizin sorununuz camın kaymaması.Cila sizin için çözüm olabilir.deneyin birşey kaybetmezssiniz.
  • quote:

quote:

kardes bu durum beni de delirtti ama boyle olmaz ki . tirtir ozellikle sol tarafin sol kosesi ufak daire yapan yer yani inerken ozellikle yapior degil mi ? yagladin mi donen yeri? birde metal kolu hafifce egebildin mi ? hani daha fazla bastirir die dusunuyorum. yada cok mu bastirior ondan mi acaba ? yeni silecek takan kisi nasil calistigini gormedimi ? bon bon nie bakmis ki :)

Kardeşim ne yaparsan yap bir faydası olmuyor.Evet sileceği eğebildim ama bir faydasını göremedim.Sileceğin kolunu değil ( muz silecek değil ) sileceğin arabaya bağlı olan metal bölümü varya onu eğeceksin ben eğdim bir faydasını göremedim.Sileceği otomatik çalıştırdıktan sonra dışarıya çıkıp elinizle sileceğin üzerine basarsanız sileceğin çok güzel sileceğini göreceksiniz.Ama malesef bunun için bir çözüm bulamadım ben.

Arkadaşın birisi cama cila at demiş ama bana göre çok gereksiz bir şey.Bu işin çözümü yok malesef eften büften sorunlar var arabamızda başka kişilere açtığımızda bu konuları yadırgıyorlar.Silecek takan çocugun bön bön bakması bu yüzden işte

Takma kafana..Rahmetlü Turgut Özalın dediği gibi alışırsınız alışırsınız.. Biz alıştık sende alışırsın bu duruma.Kendini harap etme Allah motoruna zeval vermesin gerisi önemli değil.

Son olarak silecekleri değiştireceksen sil-bak marka al.Hem türk malı hemde baya bir güzel siliyor.(Sol alt köşe hariç)

• puntodan soğumamın en önemli sebebi şu silecek mevzusudur, sattım kurtuldum oh bee
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.