Şimdi Ara

Oynatmaya Az Kaldı: Sileceklerin Camlara Bıraktığı İzler!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
24.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • silecek suyunuz sileceklerin yapısını bozuyor olabilir. ben cama sıktığım su kaydırmaz diye satılan çöpün sileceği ilk yağmurdan sonra tuttuğunu kendi gözlerimle gördüm. o yağmu kaydırıcı diye satııkları çöpü kullanmadan önce silecekler rahat rahat harejet ediyordu. yani lafın kısası cama sıkılan kimyasal cam suyuna atılan kimyasallar sileceğin ömrünü etkileyebilir. dandik malın ucuz fiyatına aldanmamak lazım.
  • Gündüz06 kullanıcısına yanıt
    peki silbak muz silecek mi iyidir yoksa bosch marka eco olan klasik silecek mi iyidir ? bosch un muz sileceği çifti 52tl çünkü.
  • cila derken kardeş, sonax ın hızlı cila ürünü var. o olur mu mesala. cama cila kullanılsa da bir yağmurda gider diye düşünüyorum. statik elektriklenmeyle alakası olabilir mi acaba. yada sanayide bu işi kim anlar sizce. oto camcılar anlar mı ? mesala. bu işi halledecem. buraya da yazıcam. bu sorunu yaşayan arkadaşların cevabı yok çünkü. kesinlikle mantıklı bir cevabı olmalı kayarak değil de iz bırakarak silmesinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: singlewalf

cila derken kardeş, sonax ın hızlı cila ürünü var. o olur mu mesala. cama cila kullanılsa da bir yağmurda gider diye düşünüyorum. statik elektriklenmeyle alakası olabilir mi acaba. yada sanayide bu işi kim anlar sizce. oto camcılar anlar mı ? mesala. bu işi halledecem. buraya da yazıcam. bu sorunu yaşayan arkadaşların cevabı yok çünkü. kesinlikle mantıklı bir cevabı olmalı kayarak değil de iz bırakarak silmesinin.

herhangi kolay uygulanan bir cila uygulayın.Birşey kaybetmezssiniz.Sanayiye düşerseniz işler karışır.
  • Sileceklerinizi yeni almanız ya da en iyisini almanız önemli değil. Önemli olan silecek lastiğine zarar verdirtmemek. Silecekleriniz çalışmadığı zamanlarda özellikle rüzgarlı bir gecenin sabahında sileceklerin cam ile birleştiği noktada toz birikir. Siz arabayı çalıştırır kirlenmiş camınızı temizlemek için sileceği de açarsanız, silecek lastikleri anında aşınır. O kadar hassastır yani. Özellikle soğuk günlerde camınız hafif bile buzlanmış olsa sileceklerini çalıştırmanız onu bitirmiş olur. Ne mi yapılmalı ?
    Silecekler (eğer yağmurlu bir günde değilseniz) çalıştırılmadan önce hatta arabaya binmeden önce sileceklere su dökünüz, sonra silecekleri kaldırıp tekrar cama temas ettiği yere bir şişe su dökünüz. Sonra sileceklerinizi çalıştırabilirsiniz (eğer uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız)
    Ha ben mi? Bosch Aero Twin kullanıyorum çok da memnunum. Fiyat epeyce pahalı ama dikkat ederek kullanıyorum. Sıkıntım yok.

• DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    kardeş silecek sıfır. taktım. deneyim dedim iz bırakarak çalışıyor. cam temizdi. iz bırakarak inmesi peki çok bastığı için mi az bastıgından mı olur peki ?

silecek kolunu az eğsek düzelebilir mi. sonra maf etmeyelim :)
  • quote:

kardeş silecek sıfır. taktım. deneyim dedim iz bırakarak çalışıyor. cam temizdi. iz bırakarak inmesi peki çok bastığı için mi az bastıgından mı olur peki ?

silecek kolunu az eğsek düzelebilir mi. sonra maf etmeyelim :)

İstersen eğmeyi dene diyeceğim ama zaten silecek esnektir. Bence sorun silecekte değil silecek kolunda (görmeden söylemek zor ama aklımda gelen olasılık bu). Silecek kolunun yayını daha sıkı yapmayı dene diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

cila derken kardeş, sonax ın hızlı cila ürünü var. o olur mu mesala. cama cila kullanılsa da bir yağmurda gider diye düşünüyorum. statik elektriklenmeyle alakası olabilir mi acaba. yada sanayide bu işi kim anlar sizce. oto camcılar anlar mı ? mesala. bu işi halledecem. buraya da yazıcam. bu sorunu yaşayan arkadaşların cevabı yok çünkü. kesinlikle mantıklı bir cevabı olmalı kayarak değil de iz bırakarak silmesinin.

Ben çözüm olarak camsilecek suyunu camsil+su ile doldurup sileceğin su çıkan başlıklarından birtanesini iz kalan yere yönlendiriyorum iz kalmıyor onun dışında 3 silecek değiştirdim gene aynı sorun yani ya canım yapısından yada silecek kolundan bu sorun olabilir ama benim yapdığımı sizde yaparsanız düzelme görürsünüz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: desolte

quote:

Ben çözüm olarak camsilecek suyunu camsil+su ile doldurup sileceğin su çıkan başlıklarından birtanesini iz kalan yere yönlendiriyorum iz kalmıyor onun dışında 3 silecek değiştirdim gene aynı sorun yani ya canım yapısından yada silecek kolundan bu sorun olabilir ama benim yapdığımı sizde yaparsanız düzelme görürsünüz.

Corsa c aracınız değil mi ? bosch eco telli silecek kullandınız mı yoksa sürekli muz silecek mi kullandınız ?

telli silecek kullanan var mıdır ? bir de bu araçlar fabrika çıkışı telli silecek midir ? sıfır alıp hala kullanan var mıdır ?

Yok ford fiesta 2010 muz silecek

• Hocam sen sat bu arabayi kafayi yiyeceksin yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gündüz06 -- 18 Haziran 2014; 0:02:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gündüz06

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracınız anladığım kadarıyla Ford.Benim de aracım Ford ve bende aynı şeylerden şikayetçiyim diyebilirim.
    Tam olarak şöför tarafının sol alt köşesini siliyor gibi görünüyor ama bildiğin çamur tabakası kalıyor acaba su mu gelmiyor oraya diyorum yok yani elimle su döküyorum yinede silmiyor.
    Bende silecekleri değiştirecektim demek faydası yokmuş.O zaman değiştirmeye de gerek yok.

Tam benim arabanın iz braktığı yeri tarif ettiniz benim arabada ford. Sinirimden silecekleri çalıştırmıyorum bazen . Silecekleri değiştirdim ama nafile gene 3 ay sonra sorun aynı yapacak birşey yok. Serviste sileceğin fiyatı 100 lira bide el insaf.. İşe yarasa tamamda yaramıyoki.

Benim aklıma bir şey geliyor ama yararı olur mu bilemiyorum.

Uygun bir ingiliz anahtarıyla silecek kollarını biraz daha sıkıştırmaya yada biraz gevşetelim birde öyle deneyelim diye düşünüyorum ?

Çünkü yukarıda bazı arkadaşların dediklerine göre silecekler cama fazla baskı uyguluyorsa iyi silmeyebiliyorlarmış ?

Yada başka ne yapılabilir bilemiyorum Bu işlerden fazla anlamam ama.

Yeni yeni oluştu bu fikir aklımda.Herhalde kronik sorun tüm Fordlarda.

Katılıyorum kronik ve birazda şan ve bize denk gelmiş. Kolları sıkmakta fayda var. Ama birde şoyle bir sorun var niye sadece o bölge. güneş falan değdiğinde önümü göremiyorum ben birde sileceğin kalitesinden şüpheleniyorum.

Şimdi arabanın yanından geliyorum.Evde bulduğum anahtarlarla biraz sıkmaya çalıştım zaten yeteri kadar sıkmışlar o zaman biraz gevşeteyim dedim silecekleri çalıştırdım hiç bir yararını göremedim.Tekrar eski haline getirdim silecekleri çalıştırdım çalıştırırken de sileceğin üstüne bastım 10 numara sildi.

Anladığım üstüne kuvvet uygulanması gerekiyor.Bunu nasıl başaracağımızı anlamadım gitti
    Silecekler kalitesiz mi bilmiyorum ama 4 yıl önce fabrikadan çıktığı gibi duruyor silecekler.Değiştirsem de fayda etmiyormuş böyle kalsın bari

Silecek kolunu çok çok az bir miktar eğ daha iyi basar ama çok eğersen hem çok esner hemde ses yapar az bişi esnet

Teşekkür ederim hocam , sağolasın.Yarın tavsiyenizi yerine getirir sonucunu yazarım.

merhaba,

sizin aracınız corsa mıdır ? silecek kolunun vidalandığı yere yakın iç kısmında yay var. onu demek istediniz sanırım. nasıl gericez onu ?
    sileceğin eğimini açısını kendimiz nasıl ölçeriz, sileceği hafif kaldırınca cama 90 derece mi durmalıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi singlewalf -- 17 Temmuz 2014; 14:16:44 >

• Beyler Bosch Aerotwin Multiclip 650 mm olanından aldım, sürücü tarafına. Eskisine göre daha iyi ancak yine de mükemmel değil. Şöyle ki; şöför tarafındaki silecek sildikten sonra birkaç saniyelik geçici bir hare/buğu bırakıyor. Camı camsil ile iyice temizlemiştim. Ama yine de yolcu tarafındaki geçtikten sonra sürücü tarafı ile o kadar senkronize değiller, yolcu tarafına göre göre daha belirgin iz bırakıyor. Ayrıca su sıçratma da var.

Daha başka görüşü olan varsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Mart 2016; 20:42:30 >
  • inwell 40tl değilki 5+5 10 TL

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kireç sebebiyet veriyor hazır su ile doldur silecek suyunu farkı görürsün
  • bosch veya bulmak zor ama valeo silecek takımı ve atas candivetro ile rezalet denilen silecekler bile adam oldu bugüne kadar çevremde, kendim de kullanıyorum tabi yıllardır; tavsiye ederim.

edit: zaten camda adam akıllı yağmur kaydırıcı olduktan sonra sileceğe bile gerek kalmıyor çoğu zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 3 Mart 2016; 21:48:57 >
  • rbw kullanmaya başladım. memnunum.

• Arkadaşlar bende kafayı yiyeceğim aynı dertten. 2012 model Ford focus sahibiyim. Özellikle yağmurlu havalarda sileceği kullanınca ilk 4 5 sn iz kalıyor sonra geçiyor sanki camın üstünde bir tabaka var hemde desenli desenli ön konsolun deseni gibi silecekle dağıtıyor ama tam çıkmıyor. Elime çek çek alıp var gücümle bastırarak yaptım yine o iz oluyor. Islak mendille camı sildim yine çare olmadı. Normal zamanda belli olmuyor ama yağmurlu günlerde özellikle hava karardiktan sonra büyük sıkıntı oluşuyor önümü göremiyorum. Gece sürüşleri tehlikeli oluyor özelikle az aydınlatmalı yerlerde. Demek istediğimi umarım anlatabildim. Sırf bu yüzden arabadan soğudum. Yağmurda sileceği kullanınca akşamları ilk 4 5 sn göremiyorum şiddetli yağmurda silecek sürekli çalışınca neredeyse hep öyle oluyor ve hiç göremiyorum.

• benim de yolcu tarafında beyazımsı iz bırakıyor
    Sİlecek suyunda bul deterjanı var az biraz, ama yokken de yapıyor
    3 - 4 ay önce başladı

Silecek geçen kış başında değiştim, senesi dolmadı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

benim de yolcu tarafında beyazımsı iz bırakıyor
    Sİlecek suyunda bul deterjanı var az biraz, ama yokken de yapıyor
    3 - 4 ay önce başladı

Silecek geçen kış başında değiştim, senesi dolmadı yani

Ön camı kil ile temizleyin, yüzey temizleme killeri ile, sileceğin daha rahat kaydığını göreceksiniz, iz de yapmaz yeni silecek takın daha sonra, eski izler silecek lastiğini bozmuştur.

• Bosch aurotwin aldım muthiş bişey.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.