Şimdi Ara

Otoyollarda ortalama hız 1 Temmuz'da başlayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otobanlarda değişik görüntüler göreceğiz demek ki, 120 km hızla giden araç konvoyları gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilis_gs

Bence bu kadar karamsar olmamak gerekli bu duruma kalkıp 94 ortalama yaptık dıye ceza yicek değiliz. 120 km ortalama olsa yüzde 10 da aşım payı 132 km ortalama bence gayet ideal olucaktır.

+3 km/h sapma payı var 135 oluyor.
  • Otobanda piknik yapanların sayısında ciddi artış yaşanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

cankurtaran tırmanışı hariç ve bazı virajlar hariç hep 140-160 gidiyorum, yol sonunda ortalama hız 117 falan çıkıyor

yani zaten 120 ortalamayı geçen adam sağlam basmıştır, bir çok kişiyi etkilemez bu.

Ayrıca dinlenme tesislerinde durmayı da anlamıyorum, zevk için gaza basıyorsan başka açıklamaya gerek yok ama ; hızlı gidip, sonra bir yerde durup beklemenin mantığı da yok. Sonuçta aynı sürede varacaksın.

+3
  • 200le giderim 2 saat mola veririm ortalama hızdan yırtarımcılar gelsin
  • Arkadaş ,
    Avrupanın çoğu otoyollarında hız sınırı yokken, bizde saçma sapan kurallar koyarak iyice insanları araç sürmekten soğutuyorsunuz.
    Bence at alalım, at sürelim duble kaymak yollarda.
    bunu mu istiyorsunuz ?
  • kkma K kullanıcısına yanıt
    Aklımdan geçti vallahi mola veririz dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 dakikada sorun yok... 16 dakikada giden yandı!
    Otoyolda hız yapanın artık kaçarı yok... 1 Temmuz 2017'den itibaren iki gişeden geçiş noktası arasında HGS okutma süresi hesaplanarak hız ölçümü yapılacak. İstanbul Kartal gişelerden çıkan bir sürücü Gebze gişelere 17 dakikadan kısa bir sürede gelirse 150 TL ile 420 TL arasında ceza ödeyecek.
    Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

• Çok mantıksız bir uygulama. Çünkü istanbulda zaten 24 saatin 20 saati trafik oluyor ve hız istesenizde yapılamıyor. Uzun yolda da otoyol bomboş oluyor ve 140 150 kmh normal. Otoyol kaza haberlerinide sadece ağır vasıtalar oluşturuyor. Bu uygulama İstanbulda 2 semt arası otoyolda da uygulanacak. Kazaların asıl sebebi 70le soldan tırı sollayan tırlar ve kamyonşar olduğu için ilk önce buna çözüm bulup sonra bu uygulamanın konuşulması daha mantıklı olur.

• anilis_gs A kullanıcısına yanıt
    Çorum osmancıkda 1 seneden fazla hiz siniri 50kmh idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meta80 kullanıcısına yanıt
    Önce HGS-OGS sistemini adam etsinler, sonra ceza yazsınlar.

Ekim ayında Çamlıca - Yeniçağa, ve ertesi gün Yeniçağa - Çamlıca geçişlerim görünmüyor. Aradığımda yol hikayeniz şu şurdan girdiniz burdan çıktınız diyor ama ben de ogs'den düşmediğini söylüyorum. Anlamıyorlar.

Arabayı satarım 3 gün sonra derler ki OGS'den çekemedik al sana ceza. E devletten şikayet oluşturdum bir şey değişmedi. Ödeyemediğim 2 seyahatim var hala.

Siz görmüyorsunuz düşmüş diyor. Ulan bankada sistem önümde yok diyorum var beyefendi siz göremiyorsunuz diyor. Böyle saçma bir sistemde bunların doğru hesap yapabileceğini düşünen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meta80

17 dakikada sorun yok... 16 dakikada giden yandı!
    Otoyolda hız yapanın artık kaçarı yok... 1 Temmuz 2017'den itibaren iki gişeden geçiş noktası arasında HGS okutma süresi hesaplanarak hız ölçümü yapılacak. İstanbul Kartal gişelerden çıkan bir sürücü Gebze gişelere 17 dakikadan kısa bir sürede gelirse 150 TL ile 420 TL arasında ceza ödeyecek.
    Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

ben daha düzgün çalışan hgs görmedim. özellikle kartal, gebze, şekerpınar gişeler tam facia. nasıl tespit edecekler ki. geçen sene adapazarına gittim geldim. otobanda u-dönüşü yaptım diye abuk subuk bir rakam kestiler.

• hocam şuan hiz siniri nedir osmancikta ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfeker89

hocam şuan hiz siniri nedir osmancikta ?

2 hafta önce gitmiştim memlekete, 82 yazıyor her yerde, en düşük 70
  • Arabada zaten hiz yapmiyorum.Ama motosikletime poh ceza keserler katlanir plakaligim var

• izmir-aydın otobanında gişeden gişeye sanırım 105 km ama 1 saat 10 dakikaymış sanırım süre. buda demektir. 120 nin altında bir ortalama ile gitmek gerekiyor. ben anlamadım bu hesabı.
  • Bu arada hız limitinde %10 artış hakkı bu sistemde bulunmuyor, sakın kimse 120 olan yerde 132 ile giderim demesin boşa ceza yemesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

izmir-aydın otobanında gişeden gişeye sanırım 105 km ama 1 saat 10 dakikaymış sanırım süre. buda demektir. 120 nin altında bir ortalama ile gitmek gerekiyor. ben anlamadım bu hesabı.

Peki şu gişeler arası süre hesabını gösterir bir tablo-data varmı nette??
    Örnek veriyorum İzmir gişelerden çıktık, Söke Germencik (Didim-Bodrum sapağı) gişelerden ceza yemeden girmek için ne kadar süremiz var? Tamam 120'yi geçmem ama yolda da yavaşlamam CC'yi kilitlerim 120'ye giderim. Şimdi durduk yere öpmesinler bizi..
  • Bence ortalama olarak gayet iyi olmuş ne zamandır trafiğe çıkmıyorum çıkmadığım dönemlerde sürekli yenilik geliyor hadi hayırlısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E5'te yeni direkler kurulmaya başlanmış.

Kelebekten E5'e çıkışa bile koymuşlar. [Tam dönüşün bittiği yerde yol katılımında.] Sanırım ciddi ciddi geliyor bu sistem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.