Şimdi Ara

Otoyollarda ortalama hız 1 Temmuz'da başlayacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu milletin çoğu bu işi hiç anlamamış. Adamlar güzergah boyu viyadük, viraj, tünel hesabı da yapmış. Oralardaki hız azaltmalarına da uyman lazım. Yani cc ile 120 ye kilitleyip giderim ben de, dersen evin ceza makbuzu dolar. Mesela bu hesaba göre Ankara istanbul arası ort hızın 105 km/ sa falan olmalı ki ceza yemeyesin. Tulumba da su bitti. Yolunacak kaz lazım. Kim? Tabii ki biz. Kolin-Limak- Cengiz olacak değil ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otodr -- 26 Temmuz 2017; 7:12:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işin tablosu vs yok mu. Gişeler arası zamanı gösteren.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Bu işin tablosu vs yok mu. Gişeler arası zamanı gösteren.

Madem bu işten sorumluyuz , o halde açık açık tüm otoyolların giriş çıkış sürelerinin verilmesi lazım. Gerekirse bunun neye göre hesaplandığının bilgisi verilmesi , hata varsa düzeltilmesi lazım.

Ben dün aydın İzmir otoyoluna girer girmez 130 a sabitledim. Tüneller 87 geri kalan her yer 130.

Bekliyorum , ceza gelir ise dava açacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam beklıyoruz durumla ilgili gelişmeyi.

• İki Gişe arası KM / 120 x 60 = min süre

mesela ben kınalıdan girdim, mahmutbeyden çıktım

otobanda toplam 62 km yol gittim

31 dakikadan önce mahmutbey gişelerine girersem, çat çat çat...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Madem bu işten sorumluyuz , o halde açık açık tüm otoyolların giriş çıkış sürelerinin verilmesi lazım. Gerekirse bunun neye göre hesaplandığının bilgisi verilmesi , hata varsa düzeltilmesi lazım.

Ben dün aydın İzmir otoyoluna girer girmez 130 a sabitledim. Tüneller 87 geri kalan her yer 130.

istanbula giden bir arkadasim donuste ceza yediginden bahsetti bugun.

hiz 151km/s, mevkii yok yazmiyor.. gelen ceza da hiz sinirini %10-%30 arasi asmaktan.

ben anlamadim simdi. eger ortalamadan yediyse %10-30 yazmamasi lazim.

eger sabit radardan yediyse mevkii yazmasi lazim.

dediginiz gibi bu isin tablosunun acikca verilmesi gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

istanbula giden bir arkadasim donuste ceza yediginden bahsetti bugun.

hiz 151km/s, mevkii yok yazmiyor.. gelen ceza da hiz sinirini %10-%30 arasi asmaktan.

ben anlamadim simdi. eger ortalamadan yediyse %10-30 yazmamasi lazim.

eger sabit radardan yediyse mevkii yazmasi lazim.

dediginiz gibi bu isin tablosunun acikca verilmesi gerek.

151 km hızdan yedi ise ortalamadan olabilir bence.

Otoban giriş çıkış süresi hesaplarken mecburen 132 km almak zorundalar ortalamayı. Çünkü kanun %10 ile %30 aşmak diyor. Yani hız sınırını %5 aşan bir kişinin ceza yemesi mümkün değil, kanunda yeri yok. Böyle bir kanun maddesi Yok.

• Yarın sabah 06:00 da istanbuldan dikiliye yola çıkacağım herhangi bir saat dakika vs var mı ?
  • quote:

aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlanıyor

Köyün büyücüsü vatandaşın vergisi ile S500'e binerken düşündükleri şeye bakın. Almışım arabayı, vermişim vergisini, koymuşum dünyanın en pahalı yakıtını hız yaparsam ithalata kötü etkisi oluyormuş.

Adama zorla hız yaptırır bu zihniyet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et fiyatları da o yüzden yüksek tutuluyor zaten ...

Vatandaş Gut hastalığına yakalanmasın diye

Devlet hep bizi düşünüyor ...

• İzmir çeşme otobanında bu sistem felan yoktur değil mi ? Birde kaçak geçince sizce ceza kesilmeme gibi bir durum oluyor mudur sonuçta arabadaki ogs yi okumuyor. Sistem plakadan düşüyor. 2-3 dür kaçak geçiyorum sistemden düşüyorda

• Sayısalcılar neysede sözelciler çok ceza yer

• BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    Super olmus.Agziniza saglik.

• Aradığım sorunun cevabı: @EmniyetGM adlı kişinin Tweetine göz at:https://twitter.com/EmniyetGM/status/898623790833422336?s=09

Otoyollarda ortalama hız 1 Temmuz'da başlayacak

• Cezalar otoban için %10 geçince yazılır kanunda hız cezası %10-30 arası diye geçer. Olmayan kanunun cezası yazılmaz. Esk-ankara arası devlet yolu ve bu yolda 30-40km aralıklarla tabelalar var ort hız için ceza ort hızı %10 geçtikten sonra yazılır.

İşin özü otobanda 132 e kadar ort hız limiti var 133 ortalamanız olursa ceza yersiniz. Ceza limiti 120 Değildir. Lütfen sol şeritte 100km hız ile beklemeyin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batkent -- 22 Ağustos 2017; 22:52:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Yahu milletin çoğu bu işi hiç anlamamış. Adamlar güzergah boyu viyadük, viraj, tünel hesabı da yapmış. Oralardaki hız azaltmalarına da uyman lazım. Yani cc ile 120 ye kilitleyip giderim ben de, dersen evin ceza makbuzu dolar. Mesela bu hesaba göre Ankara istanbul arası ort hızın 105 km/ sa falan olmalı ki ceza yemeyesin. Tulumba da su bitti. Yolunacak kaz lazım. Kim? Tabii ki biz. Kolin-Limak- Cengiz olacak değil ya.

Ara limitlere bakılmaz öyle işin içinden çıkılmaz zaten. Otoban hız limiti 120dir karıştırmayın insanların aklını. Varsa otobanda 120nin altında bir hızla ortalama ceza yiyen biri (otomobil) koyun ceza makbuzunu ama yoksa elinizde kanıt kafanızdan mantık yürütmeyin lütfen

• Sürekli 120 ile gidiyorum otobanda şimdiye kadar bir ceza yemedim.

• Nur topu gibi cezam geldi arkadaşlar. Akıncı giriş Abant çıkış ortalama 145 km/saat. Ceza 200 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaTürk -- 27 Ağustos 2017; 6:53:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Yahu milletin çoğu bu işi hiç anlamamış. Adamlar güzergah boyu viyadük, viraj, tünel hesabı da yapmış. Oralardaki hız azaltmalarına da uyman lazım. Yani cc ile 120 ye kilitleyip giderim ben de, dersen evin ceza makbuzu dolar. Mesela bu hesaba göre Ankara istanbul arası ort hızın 105 km/ sa falan olmalı ki ceza yemeyesin. Tulumba da su bitti. Yolunacak kaz lazım. Kim? Tabii ki biz. Kolin-Limak- Cengiz olacak değil ya.

Böyle bir şey olduğuna dair kanıt var mı?

Ben yok diye biliyorum. Elime gelen ceza kağıdında ortalama en fazla hızın 120 olabileceğı yazıyor.

120 (hata payayıyla aslında 132 garanti olsun diye 130) ye sabitleyip giden ceza yemez.

• Otoyollarda ortalama hız 1 Temmuz'da başlayacak

Sistemin yanlışlıklarında ne olacak peki? Alaçatı dan hiç bir şekilde giriş çıkışım olmamasına rağmen giriş gösterip Çeşme'den çıkış saatimle aynı saat, dakika, saniye, salise ile çıkış göstermiş. Oysaki girişim İzmir.

Şimdi bu kayıttan dolayı, banadamı ceza gelecek?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.