Şimdi Ara

Otoyollarda ortalama hız 1 Temmuz'da başlayacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

İstanbulda 160-180lere saat kaçta cıkıyorsunuz

Otoban da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Bence guzel bir uygulama. 160 gidecegine 130 gidersin kaza yapma riskide azalir en az %70 daha az kaza olacaktir bi sayede. Nitekim hiza bagli kaza istatistikleri zaten belli ve kanitlandi bu dedigim

kesinlikle katılmıyorum .Otobandan bahsediyoruz. Adı üstünde transit yol. Ayrıca devletin bu politikası kesinlikle kaza riskinin azalması veyahut vatandaşını düşündüğü için değil. Sadece kasaya giren para artıyor. Zira dün konya ısparta yolundaydım. 200 kilometre kadar tam bir ölüm yolu. kazan yapanın haddi hesabı yok. Otobanda hız sınırı getirene kadar bahsettiğim yola iki radar koy ya da yolculuk standartını yükselt.

• quote:

Orijinalden alıntı: Propranolol

Arkadaşlar bugün mersin adana otobanında hız sınırıni gectim hemde 3-4 deda. Sistem uygulamaya girdi mi ? Ceza yemiş miyimdir ?

Günceldir. Fikri olan var mı ? Kesin uygulanıyormu tüm otoyollarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

İstanbuldan ankaraya 3.5 4 saat çekiyorum hiç trafiğe takılmazsam kötü oldu bu iş

Akıncı-Çamlıca 3 saat 31 dakika yaptım ceza gelmedi. Hız sınırına uyana sorun yok.

• Acaba Işıkkent-Germencik kaç dakikada geçmemiz gerekir? Karayolları sitesi 67 km diyor, navigasyon ile baktığımda 88 kö 56 dk demiş ben de 46 dakikada geçmişim ogs bilgilerine bakarsak. Gerçi nasıl 46 dakika bilemedim, shell de durdum tuvalet molası, hız olarak 100'e sabitledim. Tünellerde dikkat ettim.

Önümüze net bir süre tablosu koymaları gerekiyor. Burdan burası şu kadar diye, çünkü 110 veya 120'ye bile sabitlesek bilmiyoruz kaç dk sürmesi gerektiğini.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutyuksel

quote:

İstanbuldan ankaraya 3.5 4 saat çekiyorum hiç trafiğe takılmazsam kötü oldu bu iş

Akıncı-Çamlıca 3 saat 31 dakika yaptım ceza gelmedi. Hız sınırına uyana sorun yok.

ben geçenlerde gittim boludan sonra gişelere kadar 200 den aşağı inmedim bir sorun olmadı
  • quote:

quote:

quote:

ben geçenlerde gittim boludan sonra gişelere kadar 200 den aşağı inmedim bir sorun olmadı

O iş yaş, itelerler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O iş yaş, itelerler.

Bakıyorum sistemden bir ceza vs yok

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Acaba Işıkkent-Germencik kaç dakikada geçmemiz gerekir? Karayolları sitesi 67 km diyor, navigasyon ile baktığımda 88 kö 56 dk demiş ben de 46 dakikada geçmişim ogs bilgilerine bakarsak. Gerçi nasıl 46 dakika bilemedim, shell de durdum tuvalet molası, hız olarak 100'e sabitledim. Tünellerde dikkat ettim.

Önümüze net bir süre tablosu koymaları gerekiyor. Burdan burası şu kadar diye, çünkü 110 veya 120'ye bile sabitlesek bilmiyoruz kaç dk sürmesi gerektiğini.

O yolun her kivrimini bilirim ve bu hiz-ceza konusunda cok hassasim. Pm den gelirseniz detayli bilgilendirebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Acaba Işıkkent-Germencik kaç dakikada geçmemiz gerekir? Karayolları sitesi 67 km diyor, navigasyon ile baktığımda 88 kö 56 dk demiş ben de 46 dakikada geçmişim ogs bilgilerine bakarsak. Gerçi nasıl 46 dakika bilemedim, shell de durdum tuvalet molası, hız olarak 100'e sabitledim. Tünellerde dikkat ettim.

Işıkkent'ten çıktığınızda HGS gişesi yok malesef, izmir çıkışında var.Dün Saat 16:44'te İzmirden çıktım Shellden içecek aldım ve 17:20'de Germencik HGS girmeden durdum.Benle birlikte rahat 6 araba durmuştu ve 17:42'de Germencik'ten çıktım.Araç Kamyonet(Transporter) olduğu için biraz daha beklesem daha iyi olurdu galiba.

• Senyour kullanıcısına yanıt
    Ogs gişesi mi vardı? Ben ogs kullanıyorum. Bariyere gelince bariyer kalktı ve devam ettim. Ogs'yi bankadan kontrol ettiğimde 46 dakika görünüyor. Işıkkent - Germencik yazıyordu. Girerken hatta gişeye baktım. İstanbul yönünden geldim, izmir de bir gişe hatırlayamadım.

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle bir yanlışınız var.Bariyer sistemi nakit paradan sonra kalktı.Kusura bakmayın hiç gişe ismine bakmamıştım.Işıkkent gişesiymiş, Özür dilerim yanlış bilgi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senyour -- 24 Temmuz 2017; 21:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Propranolol

quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Bence guzel bir uygulama. 160 gidecegine 130 gidersin kaza yapma riskide azalir en az %70 daha az kaza olacaktir bi sayede. Nitekim hiza bagli kaza istatistikleri zaten belli ve kanitlandi bu dedigim

kesinlikle katılmıyorum .Otobandan bahsediyoruz. Adı üstünde transit yol. Ayrıca devletin bu politikası kesinlikle kaza riskinin azalması veyahut vatandaşını düşündüğü için değil. Sadece kasaya giren para artıyor. Zira dün konya ısparta yolundaydım. 200 kilometre kadar tam bir ölüm yolu. kazan yapanın haddi hesabı yok. Otobanda hız sınırı getirene kadar bahsettiğim yola iki radar koy ya da yolculuk standartını yükselt.

Kasaya giren para artmazki. Sen 200le giderken biri farketmeyip sol seride cıkarsa sen fren yapıp kayıp 2 arabaya tıklayıp hep beraber zincirleme girip 3 aracta pert olunca ekonomıyı olumsuz etkiliyor kısacası. Yanı para kazanmıyor devlet para kaybedıyor. Sen kaskodan parayı alırsına am kaskoda hazıneden parasını alır olur biter, sonra sıfır araba alıp ulkeden doviz cıkısı olur

• Senyour kullanıcısına yanıt
    Bodrum'a kadar 2 gişeden girdim biri Bursa'daydı diğeri de ışıkkent, hatta değişik bir bariyer sistemiydi yanaştım ogs'yi okudu çok hızlıca kalktı. Komik bir görüntüydü ama Bursa mı Işıkkent mi bilmiyorum. Bir de size göre ters gitmişiz biz. Ben Işıkkent'ten girip Germencik'ten çıktım. Neyse 100 hız sabitleyici ile gidip bir de üstüne tuvalet molası vermemize rağmen ceza gelirse bakarız da ben ogs dakikalarından 46 dakika görünce şaşırdım.
  • Aydın İzmir yaptım geçen gün

Bu istikamette 2 tane tesis var ve ikisinde de kamera yok

İkinci tesise girdik yarım saat mola verdik

Hız yapmadım ama bol bol sürem vardı açıkçası

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Yok hocam aynı istikamette gitmişiz.Sizin dediğiniz Bursa'dadır, çünkü kendi şirket aracımda OGS var ve otobanı çok kullanıyorum.Ama mola vermenize rağmen 46 dk nasıl sürdü düşündürücü.Şimdi baktım 67,4 km iki gişe arası.Aslında normal gelmişiniz.İnşallah ceza gelmez bilgilendirirsiniz artık bizi.
  • Yol ne olursa olsun 90 km/s'i geçenin ceza ile iyice canını yakacaksın bak bakalım ölümlü kazalardaki oran nasıl azalıyor.

Örnek istiyorsanız bakınız Japonya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Yol ne olursa olsun 90 km/s'i geçenin ceza ile iyice canını yakacaksın bak bakalım ölümlü kazalardaki oran nasıl azalıyor.

Örnek istiyorsanız bakınız Japonya.

Cok yakinim abd ye gitti gecen sene.gerci abd de eyalet sistemi var.her eyaletin farkli kanunlari var.gittigi eyaletmi oyleydi genelmi oyle bi fikrim yok ama ustune basa basa dedigi sey

Birader heryerde hiz siniri ve radar hekeste uyuyor.bombos 4 serit yollarda 80 le gittik durduk.cezalarda oyle boyle diil dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Senyour

quote:

Işıkkent'ten çıktığınızda HGS gişesi yok malesef, izmir çıkışında var.Dün Saat 16:44'te İzmirden çıktım Shellden içecek aldım ve 17:20'de Germencik HGS girmeden durdum.Benle birlikte rahat 6 araba durmuştu ve 17:42'de Germencik'ten çıktım.Araç Kamyonet(Transporter) olduğu için biraz daha beklesem daha iyi olurdu galiba.

İsikkent dedigimiz isikkent giseleri ve orda hgs var hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O iş yaş, itelerler.

Bakıyorum sistemden bir ceza vs yok

Bekle yakında gelir cezan.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.