Şimdi Ara

Tata Indica 1.4 TDI Trend hakkındaki görüşleriniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
73.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tata Indica 1.4 TDI Trend hakkındaki görüşleriniz nedir?
    Forumda memnun olan da var, sakın ha uzak dur diyen de...

Bilemedim edemedim ne yapacağım?

• Ailemizde 2005 HB modeli var.Araç 73000'de.

Bence uzak durun.Nedenlerine gelirsek;

-Aldığımızdan bu yana arka aks bilyasında,şanzımanında,cam krikolarında,sinyal ve silecek kolunda arızalar çıkardı.Şanzıman 800 liraya maloldu.Krikolar sanayide yaptırıldı.
    Bilya garantiden değişti,sinyal koluna yanlış hatırlamıyorsam 250 lira dediler.Bugün de okuldan dönerken silecek kolunda sorun yaşadım hatta.
    -Bir kere yolda kaldım,araba bir anda gaz almamaya başladı sonra stop etti.Kenara çektim,çalıştıramadım.15 dakika bekledim,çalıştırdım eve dönebildim.Yakıt çok azalmıştı hava yapmış olabilir dedi babam.
    Yakıt almadan önce aynı şeyi tekrar yaptı istasyona giderken.Yakıt aldıktan sonra düzeldi.
    -Konfor konusuna gelecek olursak araba çok çok ses alıyor.Özellikle arka koltukları çok rahatsız.Yoldaki bütün darbeleri hissediyorsunuz.Diz mesafesi çoğu araçtan iyi.Bu da bagajdan çalmış zaten bagajını gördüyseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
    -Performans konusunda pek bir şey beklenecek bir araç değil sizin de beklentinizin bu olduğunu düşünmüyorum zaten.
    -Yakıt tüketimi ne iyi ne kötü diyebilirim.Uzun yolda fena yakmıyor.
    -Bakım ücretleri hakkında pek bir şey söyleyemem zira diğer araçların bakım ücretleri hakkında bilgim yok.

Araç hakkında söyleyebileceklerim bunlar.Başka sorunuz olursa buradan ya da özel mesajdan cevaplayabilirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

napcan tatayı mis gibi japon arabaları varken bütçen ne kadar ?

zamanında bir toyato corolla almıştım , bozulmayan değişmeyen hiçbir yeri kalmadı 2 yıl kullandım 1 yılı sanayide geçmiştir..2 yıl sonunda hala adam olmadı satmak için sahibinden e ilan açtım aynı gün satıldı :) araç iyi olduğu için mi satıldı. Hayır, Marka satıyor eminimki onu alan kişide sanayiden çıkamamıştır..Ama bu toyota corolla kötü araç demek değildir .. benim tek bildiğim otomobil konusunda model ne kadar yüksekse KM nekadar düşükse , başının ağırma riski okadar düşüktür.. Bence herkez bütcesine göre en yüksek model en az km deki aracı almalıdır. Şimdi ilanlara bakıyorumda 98 model audi a3 e 20 bin lira istiyorlar 14 senelik araçtan ne hayır gelir yurtdışında hurdaya çıktı o araçlar..
  • Ailemizde 2005 HB modeli var.Araç 73000'de.

Bence uzak durun.Nedenlerine gelirsek;

-Aldığımızdan bu yana arka aks bilyasında,şanzımanında,cam krikolarında,sinyal ve silecek kolunda arızalar çıkardı.Şanzıman 800 liraya maloldu.Krikolar sanayide yaptırıldı.
    Bilya garantiden değişti,sinyal koluna yanlış hatırlamıyorsam 250 lira dediler.Bugün de okuldan dönerken silecek kolunda sorun yaşadım hatta.
    -Bir kere yolda kaldım,araba bir anda gaz almamaya başladı sonra stop etti.Kenara çektim,çalıştıramadım.15 dakika bekledim,çalıştırdım eve dönebildim.Yakıt çok azalmıştı hava yapmış olabilir dedi babam.
    Yakıt almadan önce aynı şeyi tekrar yaptı istasyona giderken.Yakıt aldıktan sonra düzeldi.
    -Konfor konusuna gelecek olursak araba çok çok ses alıyor.Özellikle arka koltukları çok rahatsız.Yoldaki bütün darbeleri hissediyorsunuz.Diz mesafesi çoğu araçtan iyi.Bu da bagajdan çalmış zaten bagajını gördüyseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
    -Performans konusunda pek bir şey beklenecek bir araç değil sizin de beklentinizin bu olduğunu düşünmüyorum zaten.
    -Yakıt tüketimi ne iyi ne kötü diyebilirim.Uzun yolda fena yakmıyor.
    -Bakım ücretleri hakkında pek bir şey söyleyemem zira diğer araçların bakım ücretleri hakkında bilgim yok.

Araç hakkında söyleyebileceklerim bunlar.Başka sorunuz olursa buradan ya da özel mesajdan cevaplayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

tata'dan uzak durun. en kalitesiz markadır. o fiyata başka araçlar bakabilirsiniz.

o fiyata başka araç derken çin malı araçlardan mı bahsediyorsun acaba? yada 10-15 yaşında ikinci el araçlardan mı? üste 5-6 bin lira daha ver şunu al mı diyeceksin yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

tata'dan uzak durun. en kalitesiz markadır. o fiyata başka araçlar bakabilirsiniz.

o fiyata başka araç derken çin malı araçlardan mı bahsediyorsun acaba? yada 10-15 yaşında ikinci el araçlardan mı? üste 5-6 bin lira daha ver şunu al mı diyeceksin yoksa?

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

zamanında bir toyato corolla almıştım , bozulmayan değişmeyen hiçbir yeri kalmadı 2 yıl kullandım 1 yılı sanayide geçmiştir..2 yıl sonunda hala adam olmadı satmak için sahibinden e ilan açtım aynı gün satıldı :) araç iyi olduğu için mi satıldı. Hayır, Marka satıyor eminimki onu alan kişide sanayiden çıkamamıştır..Ama bu toyota corolla kötü araç demek değildir .. benim tek bildiğim otomobil konusunda model ne kadar yüksekse KM nekadar düşükse , başının ağırma riski okadar düşüktür.. Bence herkez bütcesine göre en yüksek model en az km deki aracı almalıdır. Şimdi ilanlara bakıyorumda 98 model audi a3 e 20 bin lira istiyorlar 14 senelik araçtan ne hayır gelir yurtdışında hurdaya çıktı o araçlar..

• Başka markalara yönelin bencede. Boşuna heyecan aramayın tatayla. 3 5 daha verin bilindik marka olsun. Kafanız rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bugün babama tata indica 2005 dizel trendy modeli aldık.1 2 saat sağa sola giderken kullanma imkanım oldu bence araç dizel araca göre içeri fazla ses almıyor.içi dar değil,bagajı çok dar(bagaj yok denebilir),sinyal kolunda problem var çoğunda oluyormuş,kullanımı rahat,çoğu araca göre yüksek.Sonuç olarak bayan için yada emekli olup araçtan fazla beklentisi olmayan insanlar için bence ideal.Ha kendime alır mıyım?Almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: zmbrtı

bugün babama tata indica 2005 dizel trendy modeli aldık.1 2 saat sağa sola giderken kullanma imkanım oldu bence araç dizel araca göre içeri fazla ses almıyor.içi dar değil,bagajı çok dar(bagaj yok denebilir),sinyal kolunda problem var çoğunda oluyormuş,kullanımı rahat,çoğu araca göre yüksek.Sonuç olarak bayan için yada emekli olup araçtan fazla beklentisi olmayan insanlar için bence ideal.Ha kendime alır mıyım?Almam.

Sinyal kolunda nasıl bi problem var merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

quote:

Sinyal kolunda nasıl bi problem var merak ettim

Alıntıları Göster
    sağa sinyal verdiğin zaman sinyal kolu durmuyor yani kolu braktığın zaman ortaya gelip sinyal vermiyor

• quote:

sağa sinyal verdiğin zaman sinyal kolu durmuyor yani kolu braktığın zaman ortaya gelip sinyal vermiyor

aynı sorun bende de vardı.2007 model indicayı 6 yıldır kullanıyorum.Bu senebaşında yaşamıştım bu sorunu.Sinyal kolu değişecvek 270 TL ye dediler.Denizli-Tata Meydanlar bu yüksek fiyatı söyleyince Denizlide sanayide özel tata servisine götürdüm.Usta söktü,dişlerini yağladı,yeniden yerleştirdi,sorun gitti.Borcum ne , deyince istemez,ne yaptım ki dedi.ben de 10 TL şiftah parası verdim.sorunu kökten hallettim hem de ekonomik oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakaydın

quote:

aynı sorun bende de vardı.2007 model indicayı 6 yıldır kullanıyorum.Bu senebaşında yaşamıştım bu sorunu.Sinyal kolu değişecvek 270 TL ye dediler.Denizli-Tata Meydanlar bu yüksek fiyatı söyleyince Denizlide sanayide özel tata servisine götürdüm.Usta söktü,dişlerini yağladı,yeniden yerleştirdi,sorun gitti.Borcum ne , deyince istemez,ne yaptım ki dedi.ben de 10 TL şiftah parası verdim.sorunu kökten hallettim hem de ekonomik oldu.

Alıntıları Göster
    Bu arada tam sağ ve tam sol yapınca tıkırtı çıkarıyor araç,sanayide üç ustaya baktırdım,üçü de akis kafası yada ön akisler bütün olarak değişecek dediler.tata Denizli resmi servisine götürdüm.Araçta birşey yok dedi oradaki usta.nasıl yok dedim,beraber binelim araca bir daha ,lütfen sesi bir duyun.... Neyse bindik,tam sağ yaptım;tıkır,tıkır ses geliyor,tam sol yaptım,aynı.... Usta dalga geçer gibi ,bu sesten birşey olmaz,benim aracımda da var dedi... tam sağ yada sol yapmayıver dedi.Güler misin,ağlarmısın... Servisteki en ihtiyar ustaydı bana bunu söyleyen,öyle genç,çömez falan değildi.
    ben yinede fiyat alayım sağ ve sol ön akis kafası ve komple akis ne kadara değişir ? dedim... akis kafası 225, komple akis 700,iki akisi 1400 TL artı işçilik dediler.Yani en az 1500 vermem gerekiyordu.sanayideki özel tata servisi aynı akisi 400 TL ye getiriyor halbuki...
    ben ise güvendiğim ustama gittim.240 TL tanesi,toplamda 480 TL ye iki akisi değiştirip üstüne biraz işçilikle olayı kapattım.Orijinal yedek parça satın aldığımdan parça garantisi de var 1 yıl,tıpkı servisteki gibi.bence tata servisleri fahiş fiyat ve rant politikalarından vazgeçse bu araçlar çok daha fazla tutulur.Şu anda sanayide güvendiğiniz bir ustaya götürün,tata servisine götürmeyin,devir ekonomi devri.
    Artık sıfır tata alıp iki yıl servise gebe kaldıktan sonra garanti biter bitmez,servisle bağı kopartmakta yarar var.garanti kapsamı dışında bir tata aldıysanız zaten servise ne gerek var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakaydın -- 17 Kasım 2013; 11:45:21 >

• aracı herkes kötülemiş ama 10.000 tl civarına alınacak dizel,yeni,5 kapılı,tipi güzel,ve donanımlı başka araç yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKTAN06

aracı herkes kötülemiş ama 10.000 tl civarına alınacak dizel,yeni,5 kapılı,tipi güzel,ve donanımlı başka araç yok
    Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende bu araçtan düşünüyorum ama çok kişi kötülemiş hiç iyi yanı yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifir9

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende bu araçtan düşünüyorum ama çok kişi kötülemiş hiç iyi yanı yokmu?

Alıntıları Göster
    benim sempatim vardı,
    hatta bacanağa aldırdık bi tane.
    iyi hoş da, çok rahatsız eden bir mevzu oldu.
    çoğu araba 5. viteste 2000 devirde 90 yapar.
    tata indicak 70 felan yapıyor.
    90 a ulaşmak için 5. vites 2500 devir felan yapmak lazım.
    bu kısmı çok itici geldi.
    öte taraftan fiyatına göre donanımı, tipi, boyutları ve iç ferahlığı oldukça güzel.

• Alınmaz bence. Çok dandik duruyor gerek içi gerek dışı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Alınmaz bence. Çok dandik duruyor gerek içi gerek dışı.
    Gelişen son olaylarla 2006 model Indica almaya karar verdim eğer bir sorun olmazsa cuma günü gidip alacağım. İstanbuldan İzmir'e gelişteki arabayla yaşayacağım deneyimleri sizinle paylaşırım.
  • Şekil marka takıntınız yok ise bütçe de düşük ise alınır. Motoru biraz güçsüz. Bazı eksi yönleri olmasına rağmen 10 yıllık araç yerine 3-4 yıllık araca binersiniz. 10 yıllık araçtaki her şeyi kenara bırak metal yorgunluğu bile büyük sorundur. Her araba satın alınabilinir önemli olan fiyat / performans çizgisi ve beklentilerinizi karşılamasıdır.
  • quote:

Gelişen son olaylarla 2006 model Indica almaya karar verdim eğer bir sorun olmazsa cuma günü gidip alacağım. İstanbuldan İzmir'e gelişteki arabayla yaşayacağım deneyimleri sizinle paylaşırım.

2009 indigo var bende de benzin lpg-

alacağın araç dizel ise mutlaka ama mutlaka çok iyi baktır motora -

dizel yüksek kmlerde çok çok çok büyük risk -

+ benzinli motora göre 2 kat parça fiyat farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ka7

quote:

2009 indigo var bende de benzin lpg-

alacağın araç dizel ise mutlaka ama mutlaka çok iyi baktır motora -

dizel yüksek kmlerde çok çok çok büyük risk -

+ benzinli motora göre 2 kat parça fiyat farkı var

Alıntıları Göster
    Araç şu an 106bin km'de ve sahibi motora garanti veriyor. Uzak yoldan geleceksin ne sen boşuna gelmiş ol ne ben seni boşuna beklemiş olayım dedi. Araçtaki tek kusur sağ arka kapıdaki çizik.

• quote:

Araç şu an 106bin km'de ve sahibi motora garanti veriyor. Uzak yoldan geleceksin ne sen boşuna gelmiş ol ne ben seni boşuna beklemiş olayım dedi. Araçtaki tek kusur sağ arka kapıdaki çizik.

Alıntıları Göster
    Siz buna ne dersiniz?

Tata Indica 1.4 TDI Trend hakkındaki görüşleriniz nedir?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.