Şimdi Ara

Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
23
Favori
198.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: GhostWear07

konu için teşekkürler gerçekten çok başarılı faydalı bilgiler veriyor.Allah kaza bela vermesin.öncelikle bi kaç sorum var bu aracı nekadara aldınız ? 2. sorum ise bu araçların tahmini ömrü acaba nekadar yani siz kullandıktan sonra çoçuklarınızda kullanabilirmi mesela ? teşekkürler.

Araci 58.000tl ye almistim aracin omru kullaniciya bagli olan birsey aracin bakimlarini sorunlarini yaptirirsaniz araci omur boyu bile kullanirsiniz bundan onceki megane aracimi 12 sene kullandim gorenler aracin bakimli olusuna hayret ediyorlardi aracim 99 modeldi ama boyasindan ic kaplamasina kadar cok bakimliydi kisaca araca bakarsaniz uzun bir zaman kullanirsiniz

Anladım.Teşekkürler.

• bende 2010 modeli var. 30 binde motor sekman kırdı. 40 binde triger zinciri yırtıldı. şimdi 50 binde ve motor gene arızalı şuan serviste. boş reklamlara gerek yok bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean2453

bende 2010 modeli var. 30 binde motor sekman kırdı. 40 binde triger zinciri yırtıldı. şimdi 50 binde ve motor gene arızalı şuan serviste. boş reklamlara gerek yok bence...

Dikkat et forum senden fatura ister :)

Heleki foruma yeni kaydolmuş ve 2 mesajınıda aynı sekilde atmış birinden bende fatura isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 10 Nisan 2012; 12:05:50 >
  • bilgiler için teşekkürler... bende haziran gibi 1.4 140 sport modelini almayı düşünüyorum.. ama benim aklıma takılan birşey var, sonradan takılan geri görüş kameralı ve navigasyonlu ekranı neden tavsiye etmiyorsunuz ??? bayi de verilen bilgiye göre orjinalinden farksız olduğunu söylediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: ocean2453

bende 2010 modeli var. 30 binde motor sekman kırdı. 40 binde triger zinciri yırtıldı. şimdi 50 binde ve motor gene arızalı şuan serviste. boş reklamlara gerek yok bence...

Heleki foruma yeni kaydolmuş ve 2 mesajınıda aynı sekilde atmış birinden bende fatura isterim :)

Alıntıları Göster

kesinlikle talep edilsin. benim burda değindiklerim bundan emin sadece önemli olması bazında değerlendirilir diye belirttim. amacım kötülemek değil mevcut durumu ortaya koymak. az bile söylemişim. sadece motorla ilgili sıkıntılar bunlar. heleki aracın altından gelen ses ve gidermeye yönelik defalarca 200-300 km yol katedip opel yetkili servislerine gidişimi anlatamam. en sonda da araç 50 bindeyken gelen ses amortisörlerden kaynaklıymış ve aslında amortisörler de garantiye girmiyormuş ama biz müşteri memnuniyeti için garantiden değişim yapıyoruz dediler. yemişim müşteri memnuniyetlerini....

• ŞUNU HERKES BİLSİN Kİ YENİ ASTRA ALMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ İLK 10 BİNDEN SONRA ARACIN ALTINDAN SES GELMEYE BAŞLAYACAKTIR. YETKİLİ SERVİSE GİDECEKSİNİZ BU ARAÇLARDA FREN MERKEZ KLİPERLERİ BOŞLUK YAPIYOR DEYİP BU BOŞLUĞU ALMAK İÇİN TORNAYA KLİPERLERİNİZ GÖNDERİLECEK... FABRİKA HATASI AMA ADAMLAR TORNADA ONARIMLA BU HATAYI GİDERİYORLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Benim bu segmentte ki listem;

1-Giu
    2-Astra
    3-Golf
    4-Megane
    5-Focus

A3 çok eskidi o sebeple eklemedim.
    İ30u ise hiç bilmediğim eklemedim. Belkide 1. Olur &#55357;&#56860;

Neye göre kime göre demeyin.

Kendi görüşlerimdir.

İsteyen golfü 1 yapsın benim gözümde kesinlikle Astranin arkasında.

Bence Astraya 60 bin verebiliyosan 10 -15 bin daha ekleyip Alfa Guly veya BMW 118i alınabilir.
    Kağıt üzerinde 0-100 km hızlanma ve Ortalama Yakıt tüketimine göre

1- Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 hp TCT (Otomatik 6 vites) 7,7 sn 5,2 lt
    2- BMW 118i 1.6 170 hp (Otomatik 8 vites) 7,5 sn 5,6 lt
    3- VW Golf 1.4 160 hp (Otomatik 7 vites) 8 sn 6 lt
    4- Audi A1 Sportback 1.4 122 hp (Otomatik 7 vites) 8,9 sn 5,3 lt
    5- Opel Astra 1.4 140 hp (Otomatik 6 vites) 10,8 sn 6,8 lt
    6- Opel Astra 1.6 180 hp (Otomatik 6 vites) 9,5 sn 7,4 lt

• 10-15 bin az para mı

nasıl versin o kadar farkı

sanki 1000-1500 der gibi
  • Ametbixi06
    O zaman 45 bin liraya 300 torkluk 1,6 120 hp bravo almak daha mantıklı
  • Arkadaşlar merhaba. Aklımda astra at 1.4 140hp var. Yakıt tüketimi nasıldır? ş.içi 10litreyi geçmez değil mi? Vites geçişleri hissediliyor mu? Yani kısacası otomatik almaya değer mi?
  • güzel paylaşım,hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın
  • opelin benzinli motorlarına lpg takılabiliyor mu?

şehiriçi 10 lt benzin km de 50 kuruş yapar ki gezmek için lüks kaçar
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Arkadaşlar merhaba. Aklımda astra at 1.4 140hp var. Yakıt tüketimi nasıldır? ş.içi 10litreyi geçmez değil mi? Vites geçişleri hissediliyor mu? Yani kısacası otomatik almaya değer mi?

Kullananlar şehir içi 10lt tükettiklerini söylüyorlar otomatik düşünüyorsanız alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

opelin benzinli motorlarına lpg takılabiliyor mu?

Turbo motorlarına takılmasının sağlıklı olmadığı söyleniyor ama tam bir bilgim yok atmosferik 1.6 benzili motora LPG takılıyor..
  • quote:

quote:

Turbo motorlarına takılmasının sağlıklı olmadığı söyleniyor ama tam bir bilgim yok atmosferik 1.6 benzili motora LPG takılıyor..

vw tsi motorlara lpg olmuyor ona benzer bi durum yok dimi? opel in motorlarında o tür bi şey yok yani.
  • Sayın Ocean,

Aralıksız 15 senedir opel kullanıyorum..Şimdiki aracım yeni kasa astra j, bir önceki astra gl hb ve ilki ise bir corsa idi..Sizin bu bahsettiğiniz sorunların HİÇBİRİNİ yaşamadım araçlarımda..Şimdi bu durumda ben şöyle söyleyebilirmiyim: OPEL DÜNYANIN EN İYİ MARKASIDIR.
    Yanlış olur değil mi? Tıpkı sizin yaptığınız yanlış gibi..Bir araç almışsınız, ve elbette gönül böyle olmasın isterdi ancak elektronik her türlü alette, araçta (ki araçlarımız artık birer elektronik cihaz gibi oldular) bazen böyle tatsızlıklar, şanssızlıklar yaşanıyor..Ama yaşanan bu şanssızlık o aracın markasını dünyanın en kötü markası haline getirmiyor..
    Kendi can sıkıntınızı bu şekilde deklare ederek başkalarının da canını sıkmayın..Bakın buradaki arkadaşların bir çoğu yeni almış araçlarını, bırakın da güle oynaya kullansınlar..Siz de çözüm bulmaya çalışın sorunlarınıza..
    Geçmiş olsun tekrar..

• quote:

quote:

quote:

vw tsi motorlara lpg olmuyor ona benzer bi durum yok dimi? opel in motorlarında o tür bi şey yok yani.

Bu konulari pek arastirmadigim icin bilmiyorum ama turbo modellere lpg uygulandiginda subab ermesi oluyormus

• ben de astra j furyasına çok kısa bir süre içerisinde katılmayı düşünüyorum...ancak 1.3 cdti ile 1.4 140 hp arasında kararsızım...ikisinin arasında yaklaşık 7bin tl gibi bi fark var...ben ayda muhtemelen 8000-9000 km yi aşmam gibi duruyo...1.3 cdti kullanıcıları 5 ila 6 litre arası bir yakıt sarfiyatından bahsediyolar 1.4 te bu durum nasıldır kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim...şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: heysın

ben de astra j furyasına çok kısa bir süre içerisinde katılmayı düşünüyorum...ancak 1.3 cdti ile 1.4 140 hp arasında kararsızım...ikisinin arasında yaklaşık 7bin tl gibi bi fark var...ben ayda muhtemelen 8000-9000 km yi aşmam gibi duruyo...1.3 cdti kullanıcıları 5 ila 6 litre arası bir yakıt sarfiyatından bahsediyolar 1.4 te bu durum nasıldır kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim...şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler...

forumda küçük bir aratmayla bütün sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heysın

ben de astra j furyasına çok kısa bir süre içerisinde katılmayı düşünüyorum...ancak 1.3 cdti ile 1.4 140 hp arasında kararsızım...ikisinin arasında yaklaşık 7bin tl gibi bi fark var...ben ayda muhtemelen 8000-9000 km yi aşmam gibi duruyo...1.3 cdti kullanıcıları 5 ila 6 litre arası bir yakıt sarfiyatından bahsediyolar 1.4 te bu durum nasıldır kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim...şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler...

O rakamlar icin dizel baska dusunme derim sen ilk sennde kara gecersin
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.