Şimdi Ara

Opel Astra J, 1.4 Turbo 140HP, Cosmo, Flexride Kullanıcı İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
23
Favori
198.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: vet147

Konu icin tesekkurler.Elinize saglik.
    Birsey sormak istoyorm.
    Arkadasm ilk gelen parttan astra gtc 1.4 turbo active select aldi.aracta afl de mevcut. Lakin arac gece nerdeyse cakma zenonlu sahinler gibi goz aliyor.
    Sizdede bu sikinti var mi yoksa bizdeki aractami sikinti var.

Arkadasinizin aracinda problem var hicbir sekilde goz almiyor Afl far sistemi hatta yolda giderken bile karsidan gelen araci farketip sol tarafi aydinlatmiyor

Tesekkur ederim.
    Yok bunda mesela onde ben gidiyorum arkadan arkadasim geliyor oyle bile cok rahatsiz ediyor.
    Sanirim Ankaradasiniz.Ankarada hangi servise gidiyorsunuz.
    Biz sirket araclarini Opal a cekiyoruz ama bu gtc nin problemler var dingili degisti halen ses yapiyor, D de dururken aracta silkeleme var ve buna normal diyen bile servis oldu
    Birde servis onerisi alayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 11 Haziran 2012; 18:11:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Birsey sormak istoyorm.
    Arkadasm ilk gelen parttan astra gtc 1.4 turbo active select aldi.aracta afl de mevcut. Lakin arac gece nerdeyse cakma zenonlu sahinler gibi goz aliyor.

Arkadasinizin aracinda problem var hicbir sekilde goz almiyor Afl far sistemi hatta yolda giderken bile karsidan gelen araci farketip sol tarafi aydinlatmiyor

Tesekkur ederim.
    Yok bunda mesela onde ben gidiyorum arkadan arkadasim geliyor oyle bile cok rahatsiz ediyor.
    Biz sirket araclarini Opal a cekiyoruz ama bu gtc nin problemler var dingili degisti halen ses yapiyor, D de dururken aracta silkeleme var ve buna normal diyen bile servis oldu

Ya sistemde bir sikinti var yada aracta afl yok ben istanbuldayim maalesef :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

19 yaşında bir genç olarak BÜYÜLENDİM!!!!!!!!

hocam mesleğiniz nedir (yanlış anlaşılmasın meraktan sadece
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Birsey sormak istoyorm.

Tesekkur ederim.

Ya sistemde bir sikinti var yada aracta afl yok ben istanbuldayim maalesef :)

Yok hocam arac Afl li. Ama goz alma problemi var en iyisi soyleyimde bi goatertsin birde herkesin diline dustu "bmw nin xenonu bole goz aliyor mu hic vs " diye.
    Tekrardan tesekkur ederim kazasiz belasiz surusler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu yakıt konusu biraz irdelenmiş ama bu litre kavramı aracın kullandığı yakıta göre değişeceği için mümkünse kmdeki tl cinsinden değerleri alabilir miyiz? Perspektifimizde lpg veya dizel seçeneği de olabiliyo dönüşümler zor ve karışık oluyo. 1.4 Turbo Astra kullanan arkadaşlar ; km başına yakıt için harcadığınız para nedir? Veya kaç liralık benzinle tamamı şehir içi kaç km gidiliyo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Arkadaşlar bu yakıt konusu biraz irdelenmiş ama bu litre kavramı aracın kullandığı yakıta göre değişeceği için mümkünse kmdeki tl cinsinden değerleri alabilir miyiz? Perspektifimizde lpg veya dizel seçeneği de olabiliyo dönüşümler zor ve karışık oluyo. 1.4 Turbo Astra kullanan arkadaşlar ; km başına yakıt için harcadığınız para nedir? Veya kaç liralık benzinle tamamı şehir içi kaç km gidiliyo?

Bir depo benzin ile (56lt) sehir disi 900km yaptim 1 km,de 26.4 kurus sehir ici bir depo ile 700 km yapiyorum oda 1 km,de 34 kurusa geliyor (benzin fiyati 4.25)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Arkadaşlar bu yakıt konusu biraz irdelenmiş ama bu litre kavramı aracın kullandığı yakıta göre değişeceği için mümkünse kmdeki tl cinsinden değerleri alabilir miyiz? Perspektifimizde lpg veya dizel seçeneği de olabiliyo dönüşümler zor ve karışık oluyo. 1.4 Turbo Astra kullanan arkadaşlar ; km başına yakıt için harcadığınız para nedir? Veya kaç liralık benzinle tamamı şehir içi kaç km gidiliyo?

Bir depo benzin ile (56lt) sehir disi 900km yaptim 1 km,de 26.4 kurus sehir ici bir depo ile 700 km yapiyorum oda 1 km,de 34 kurusa geliyor (benzin fiyati 4.25)

Cevap için teşekkürler şu anda kafamda net bir bilgi oluştu. Yorumumu da yapayım. Bu performansa daha iyi şehir içi değerleri bence benzinli araçda çok zor. Kazasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

10-15 bin az para mı

nasıl versin o kadar farkı

sanki 1000-1500 der gibi

hocam çok beğendim kesinlikle haklısınız...
  • Ben aracı aldığım ilk gün ortalama yakıt tüketimi 18 lt/100 km idi. Ve araç 10 km yapmıştı. Sanırım aracı test ediyolar, bu nedenle böyle olduğunu düşünüyorum. yaklaşık 200 km yol yaptım ve ortalama 9.6'ya düştü. Ara ara aracı test etmek için yüksek devirli kullandım. Onun haricinde sakindi. Trafik de yoğundu bu kullanımlarda. Açıkçası aracı almadan önce bu yakıt konusuna bende cok takılıyodum. Yıllardır dızel kullandıgım ıcın elımı devamlı cebıme getırmek zor gelecek dıye dusunuyordum. Ancak benzınlı, astra gıbı yuksek beygırlı ve konforlu bır aracı kullanınca yaktıgı yakıtı cok dusunmuyorum sımdı. Benım gıbı hafta sonları arac kullanan ve yılda 7-8 bin km yapacak olanlar kesınlıkle benzınlı arac almalıdır. Herseyden once arabaya bındıgınızı anlıyorsunuz. Sımdı haftasonu gelsede aracımı kullansam ıye can atıyorum. Ve suda bılınmelıkı ınsanın ayagının altında guclu bır motor oldugunda hıcte sakın kullanamıyosunuz. Yanı benım aracım guclu olsun, gerektıgınde kullanırım bu gucu; onun harıcınde ben zaten sakın kullanılırım az yakar dıye dusunmeyın bence. Guc oldugu zaman ınsan basıyor. Araba bunu yapmaya zorluyor sızı:) Ben Polo GTI'la arasında kalmıstım Astra'nın. Astra gibi 1.5 ton 140 hp 'lık bır arac benı bu kadar memnun edebılıyorsa; Polo GTI 1.1 ton 180 hp 'lık bır arac herhalde kontrolu cok zor olurdu (hem kullanım acısından hem yakıt acısından).

• Kullanıcı arkadaslara bir sorum olucak

Uzun yolda 120-130 civarı sabit hızla giderken kac devir gösteriyor ve içeri aldığı ses ne civarda? Müzik olmadan rahatsız edici bir motor ve rüzgar,lastik vs sesi alıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emxxxx

Kullanıcı arkadaslara bir sorum olucak

Uzun yolda 120-130 civarı sabit hızla giderken kac devir gösteriyor ve içeri aldığı ses ne civarda? Müzik olmadan rahatsız edici bir motor ve rüzgar,lastik vs sesi alıyor mu?

Dikkat etmedim ama sizin icin bakicam ;)

• bekliyorum :)
  • Selam,
    Astra J'ye LPG taktıran var mı? 60 binden sonra sorun çıkardığını duydun doğru mudur?
  • selamlar,
    benim kafamı bir süredir astra kurcalıyıp duruyor,incelemenizi okudum biraz daha kurcaladı.
    Şu an dizel focus 2 kullanıcısıyım,kafamda focus 3 ün 1.6 ecoboost 180 lik ya da 1.6 dizel 115 lik modeli ve sizin aracınızın 1.6 180 lik olanı vardı fakat onun manuel vitesle satılmadığını öğrenince vazgeçmiştim ki 1.4 turbonun manuel satıldığını öğrenene kadar.
    yeni focusu test ettiğimde kullanım son derece hoşuma gitti ve zaten forda karşı ekstra bi sempatim vardı,fakat astra tasarım olarak yeni focustan sa gözüme daha çok hitap ediyor.astra da daha güçlü bir dizel motor ya da 1.6 turbonun manuel seçenekle satılması halinde sanırım düşünmeden astrayı tercih edicem,sizin şu an kullandığınız motor 180 liğe yakın bir performans verebiliyor mu?

Siz şu anki aracınızı almadan focusu da incelediniz mi,incelediyseniz size astrayı tercih ettiren neydi
  • quote:

bekliyorum :)

5. viteste 3000 d/d 130km/h yapıyor 6. viteste 2250/d/d
  • quote:

Orijinalden alıntı: k_t_destek

Selam,
    Astra J'ye LPG taktıran var mı? 60 binden sonra sorun çıkardığını duydun doğru mudur?

Bu konuda bilgim yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_eken_

selamlar,
    benim kafamı bir süredir astra kurcalıyıp duruyor,incelemenizi okudum biraz daha kurcaladı.
    Şu an dizel focus 2 kullanıcısıyım,kafamda focus 3 ün 1.6 ecoboost 180 lik ya da 1.6 dizel 115 lik modeli ve sizin aracınızın 1.6 180 lik olanı vardı fakat onun manuel vitesle satılmadığını öğrenince vazgeçmiştim ki 1.4 turbonun manuel satıldığını öğrenene kadar.
    yeni focusu test ettiğimde kullanım son derece hoşuma gitti ve zaten forda karşı ekstra bi sempatim vardı,fakat astra tasarım olarak yeni focustan sa gözüme daha çok hitap ediyor.astra da daha güçlü bir dizel motor ya da 1.6 turbonun manuel seçenekle satılması halinde sanırım düşünmeden astrayı tercih edicem,sizin şu an kullandığınız motor 180 liğe yakın bir performans verebiliyor mu?

Siz şu anki aracınızı almadan focusu da incelediniz mi,incelediyseniz size astrayı tercih ettiren neydi

İncelemediğim HB model kalmadı tasarımı en çok cezbeden özelliği oldu onun haricinde yol tutuş karakterini diğer modellerden daha başarılı buldum bunların yanında iç mekandaki tasarım detayları benim onu daha çok sevmemi sağladı

• quote:

Orijinalden alıntı: C_eken_

selamlar,

Ben de 2009 dizel Focus Titanium kullanıyordum, 180Hp lik Focus III alacakken Astra 1.4T almıştım.

Focus almama sebebim sahip olduğum 2009 Focus un tasarımını çok severken Astra yı daha da çok beğenmiş olmam ve Focus III ün iç ve dış tasarımına ısınamamış olmam, otomobilleri çok sevdiğimden aynı marka/modeli peşpeşe kullanmayı sevmiyor olmam, Astra nın kalite seviyesini daha iyi bulmam denilebilir.

Bunun dışında 180Hp lik (aslında 182Hp) Focus çok iyi bir otomobil, sempati duyuyorsanız düşünmeden alabilirsiniz çünkü her ne kadar dizel kadar ekonomik olmasa da sakin kullanıldığında gücüne göre oldukca etkileyici ekonomik rakamlar sunabiliyor ve bu motorun Opel deki asıl dengi sene sonunda eklenecek olan 1.6T 203Hp lik yeni motordur.

• quote:

quote:

way be gayet güzel veriler.. içeriye aldığı ses ne düzeyde hocam? 2250devirde az olması lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emxxxx -- 9 Temmuz 2012; 20:07:23 >
  • quote:

quote:

quote:

way be gayet güzel veriler.. içeriye aldığı ses ne düzeyde hocam? 2250devirde az olması lazım :)

6. viteste bu hızlarda ses yok

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.