Şimdi Ara

ÖNEMLİ!Toyota Özel Servis Öneri ve Tavsiyeleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
10
Favori
73.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli forum sakinleri,eminim ki herkes araçlarına gereken özeni göstermeye çalışıyordur.Fakat gittikçe ağırlaşan otomobil sahibi olmanın maliyeti bir yana ceplerimizi fena halde yakan yetkili servis fiyatları gözönüne alındığında alternatif bakım olanaklarının değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Bu yüzden bu başlık altında değerli forum üyesi arkadaşlarımızın bildikleri,yararlandıkları,duydukları ,gördükleri gönül rahatlığıyla tavsiye edebilecekleri güvenilir özel toyota servisi veya müstakil çalışan işbilir toyota ustalarına dair tavsiyelerini bekliyoruz.
    İnanıyorum ki verilecek bilgiler bu forumda toyota sahibi olan herkesin işine yarayabilecek ve onları değişen miktarlarda mali külfetten de kurtaracak olması nedeniyle çok yararlı paylaşımlar olacaktır.
    Kritik müdahelelerin haricinde rutin motor-mekanik bakım işlemleri yaptırabileceğimiz yerlerin bilgilerinin paylaşılmasının bu yüzden önemli olduğunu düşünüyorum.
    İlgisini bizden esirgemeyecek tüm forumdaş ve paylaşımcılara teşekkür ve saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keydax -- 5 Mayıs 2009; 12:12:24 >

• Arkadaşım Sana iyi bir usta tavsiye edemeyeceğim ama, Ankara' da isen ÖZBEK OTO-Ahmet ÖZBEK'ten ne kadar uzak durursan senin ve araban için o kadar hayırlı olur.Ben denedim,sen yanma.
  • Ankara batıkent carrefoure nin biraz ilerisinde Yüceller Toyota var...çokta memnun kaldım..Usta daha önce toyotada ve subaruda çalışmış bir usta
  • Eger dışarıda bir servise gidecek olursanız bakım bitene kadar sakın ha aracınızın başından bir dakika ayrılmayın!!!

Her şey gözünüzün önünde olsun ve bitsin
  • bizim tanıdık aydın uzman oto servis bilgisayarlı hata tespit cihazı var
  • Aydın çok uzak :)
  • istanbul avrupa yakası ve Tekirdağ-Edirne taraflarından da tavsiyesi olacak arkadaşlar varsa müteşekkir oluruz
  • Bende istanbul avrupa yakasında iyi bir özel toyota servisi arıyorum.
    Arabaya lpg taktırınca yetkili servisler bakım yapmıyorlar maalesef :(
    Teşekkürler şimdiden..
  • Bende Yalova veya Kocaeli taraflarında özellikle motordan iyi anlayan ustalar arıyorum. Bilen, duyan, giden, gören....vs. varsa lütfen yardım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

Ankara batıkent carrefoure nin biraz ilerisinde Yüceller Toyota var...çokta memnun kaldım..Usta daha önce toyotada ve subaruda çalışmış bir usta

yuceller'i bilirim ve kesinlikle tavsiye etmem. ankara da diger toyotacilara sorarsan bilirler, fazla fiyatlar, gereksiz masraflar cikartan bir ozel servistir.

benim aracimi oraya ilk goturdugumde bir yıgın seyin degismesini soylediler. sonra toyota forumundan bir duyuru yaptim, şasmaz'da uzmanlar oto isminde bir servis tavsiyesi aldim. ustasinin ismi de fikretmiş, oradaki kisi kendisi kefil oldu, ben fikret usta'ya kefilim dedi.

daha once yucellerde fahis ve gereksiz oneriler yuzunden dikkatli gittim. fikret usta ile tanıstım, goruntu olarak sevdim, guven veren bir durusu vardı. mesela benim arka amortisorler patlaktı, efsane kasalarin klasik sorunu budur. yucellerde hemen degistirelim demislerdi. fikret usta once aracın kilometresini sordu, sonra da bu kilometre de az oldugunu belirtip, sokup kontrol etmeden degistiremeyeceklerini soyledi.

bu arada, ben gitmeden once toyan'dan orjinal parca fiyatını sormustum, arka amortisorler icin. fikret usta ile konustum, iki secenek koydu, bir tanesi orjinal parca, ki verdigi fiyat toyan ile ayni cikti. burada guvenimi kazandı, bizde liderden aliyoruz, iscilik icinde cuzi bir ucret alicagini soyledi. toyan 100 ytl mi ne istiyordu.

sonra yan sanayi urununu de onume koydu. bakin kendiniz secin dedi, ama ben kefilim dedi. bende tek amortisor fiyatına yan sanayiyi taktirdim.

ayrıca yucellerde yine bana triger kayisin degismesi gerektigi soylenmisti. fikret usta yine kilometreyi sordu ve onemli olan zaman degil kilometredir. triger 100 bin km de degistirilir isterse 10 yıl gecsin dedi. yine beni buyuk bir masraftan kurtadı.

bu olaydan beri duzenli bakimlar, parca tamiri icin hep fikret ustaya giderim. toyota forumundan tavsiye eden uye bana kefil olmustu, bende yasadıklarımdan sonra kendisine kefil oluyorum. isterseniz toyota forumuna uye olup kendiniz sorun, yuceller'den de uzak durun.

http://www.toyotaclubtr.com/forum/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yang wenli -- 4 Ağustos 2008; 20:30:31 >

• Fikret ustanın adresi nedir peki? Tel var mı? Bana iyi bir corolla dan anlayan şanzımancı lazım.
  • antalya'da tavsiye edebileceğiniz özel servis var mıdır?
  • Avrupa yakası talebinde bulunmuş arkadaşlar için Dolapdere'de Toyota servisinden ayrılıp kendi işini kurmuş olan Kadir Bayraktar Usta'yı öneririm. Bilhassa Toyota'yı çok iyi biliyor, 70 binde ne yapılır, 80 binde ne yapılır vs. servisle aynı, işçisinin başında duruyor ve fiyatları makul. Bende 2002 Corolla HB Terra var, garantim biteli (3 küsür yıldır) kendisine gidiyorum, zaten arkadaş tavsiyesiyle ben de ona yönelmiştim, deneyimlerim hep olumlu şimdiye kadar.

Yeri Dolapdere yokuşunda Pangaltı'da yeni yapılan Ramada'nın 150-200 metre aşağısında. Cebi de 0532 553 1353.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamaicanbolt -- 22 Ağustos 2008; 18:23:03 >
  • Avrupa yakasında Özel servis arıyordum nihayet buldum, herkese tavsiye ederim.
    Yerleri Merter'de Keresteciler Sitesinde.
    Servis Otomotiv: Keresteciler Sitesi Fatih Cad. Kavakli Sok. 16/A Merter, 0212 637 51 53
    Salim bey var orada ona benim selamımı söyleyin (Avensisi olan Erol bey derseniz) size özel ilgi gösterir. Esas ilgi alanları Renault otomobiller ama her türlü otomobile bakıyorlar aslında ve ben Avensisimi güvenle bıraktım ve her bir şeyine baktılar, hatta 1 gün önceden aradım, 100 bin bakımında neler değişiyorsa o parçaları benim için sipariş etmişler ve parçalar geldiğimde hazırdı. Ancak aracınız bu değişime ihtiyac duymuyorsa tabiki değiştirmiyorlar...
    Saygılar herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanali -- 23 Ağustos 2008; 16:44:33 >
  • cevap yazan, ilgi ve bilgisini esirgemeyen bütün arkadaşlara teşekkürler. güzel paylaşımlar oluyor, umarım birçok arkadaşın işine yarayacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yang wenli

quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

Ankara batıkent carrefoure nin biraz ilerisinde Yüceller Toyota var...çokta memnun kaldım..Usta daha önce toyotada ve subaruda çalışmış bir usta

yuceller'i bilirim ve kesinlikle tavsiye etmem. ankara da diger toyotacilara sorarsan bilirler, fazla fiyatlar, gereksiz masraflar cikartan bir ozel servistir.

benim aracimi oraya ilk goturdugumde bir yıgın seyin degismesini soylediler. sonra toyota forumundan bir duyuru yaptim, şasmaz'da uzmanlar oto isminde bir servis tavsiyesi aldim. ustasinin ismi de fikretmiş, oradaki kisi kendisi kefil oldu, ben fikret usta'ya kefilim dedi.

daha once yucellerde fahis ve gereksiz oneriler yuzunden dikkatli gittim. fikret usta ile tanıstım, goruntu olarak sevdim, guven veren bir durusu vardı. mesela benim arka amortisorler patlaktı, efsane kasalarin klasik sorunu budur. yucellerde hemen degistirelim demislerdi. fikret usta once aracın kilometresini sordu, sonra da bu kilometre de az oldugunu belirtip, sokup kontrol etmeden degistiremeyeceklerini soyledi.

bu arada, ben gitmeden once toyan'dan orjinal parca fiyatını sormustum, arka amortisorler icin. fikret usta ile konustum, iki secenek koydu, bir tanesi orjinal parca, ki verdigi fiyat toyan ile ayni cikti. burada guvenimi kazandı, bizde liderden aliyoruz, iscilik icinde cuzi bir ucret alicagini soyledi. toyan 100 ytl mi ne istiyordu.

sonra yan sanayi urununu de onume koydu. bakin kendiniz secin dedi, ama ben kefilim dedi. bende tek amortisor fiyatına yan sanayiyi taktirdim.

ayrıca yucellerde yine bana triger kayisin degismesi gerektigi soylenmisti. fikret usta yine kilometreyi sordu ve onemli olan zaman degil kilometredir. triger 100 bin km de degistirilir isterse 10 yıl gecsin dedi. yine beni buyuk bir masraftan kurtadı.

bu olaydan beri duzenli bakimlar, parca tamiri icin hep fikret ustaya giderim. toyota forumundan tavsiye eden uye bana kefil olmustu, bende yasadıklarımdan sonra kendisine kefil oluyorum. isterseniz toyota forumuna uye olup kendiniz sorun, yuceller'den de uzak durun.

http://www.toyotaclubtr.com/forum/

Bu bilgi benimde çok işime yarayacak teşekkürler.

Bazı önemli parçalar haricinde servise para kaptırma taraftarı değilim. Kırılan sol ayna camına toyanda 85 ytl dediler oha naptınız dedim ordaki çocuk abi aramızda kalsın git sanayide yaptır boşuna verme bu parayı dedi 15 YTL ye sanayide bir aynacıya yaptırdım

Aynı şekilde kırılan eksoz borusunun tamamı değişecek dediler 800 küsür ytl demişlerdi vakti zamanında, baskı yaptım biraz (servisin ismini söylemeyeyim) servis çalışanları ile aram iyidir. El altından kaynakçıya kendileri götürdü 150 YTL ye yaptırdılar. Demekki kaynakçıyı kendim bulsam 50 YTL ye yapacaktı.

• izmit te tavsiye edebilceğiniz toyota özel servisi var mı arkadaşlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: keydax

istanbul avrupa yakası ve Tekirdağ-Edirne taraflarından da tavsiyesi olacak arkadaşlar varsa müteşekkir oluruz

Istanbul avrupa yakasında Toyota Tarabya yı onerırım. 96 model corolla ılk alındıgı gunden bu yana bu servıse gıder bakımlar ıcın sımdıe kadar herhangı bır olumsuzluk yasanmamıstır. Km 385000 oldu halen servısın ılgı alakası degısmedı...
  • istanbul anadolu yakasında, özellikle pendik kartala yakın (gebzede bile olabilir) güvenilir toyota ustası arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

istanbul anadolu yakasında, özellikle pendik kartala yakın (gebzede bile olabilir) güvenilir toyota ustası arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Birader Toyota'sını Kartal Sanayi'de "Yıldırım Toyota" diye bir yere (Fevzi Usta) götürüyordu. Çok memnun kaldığını biliyorum. Dumankaya ve Derindere'nin bir türlü çözemediği bir emisyon problemini tespit edip çözmüştü. Ondan sonra devamlı bakımlara oraya girmişti. Ama telefonu yok, yerine tarif edeyim. Sora sora bulabilirsin eminim.

YILDIRIM TOYOTA - Fevzi Usta
    Kartal Oto Sanayi ana kapıdan gir, sağdan en son sokaktan yukarıya çık, karşına gelen rampadan çıkmadan sola dön 3 veya 4. dükkan.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.