Şimdi Ara

KİA SATIŞ-SERVİS-YEDEK PARÇA VE DİĞER TÜM KONULARDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
4
Favori
54.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bayii olarak aranızda bulunuyor,memnuniyetleriniz-sıkıntılarınızı paylaşmak istiyorum.
    Mevcut Kia aracı olanlar,olmayıp almayı düşünenler.Sormak istediğiniz yada merak ettikleriniz olabilir.
    Elimden geldiğince sizlere destek ve yardımcı olmaya çalışacağım.
    İyi bir birlikteliğimizin olacağına eminim,herkese iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kecekece -- 14 Ekim 2009; 15:33:20 >

• 2006 1.5 CRDI Turbo değişimi sizde ne kadar?
  • yaklaşık olarak 2,000 tl civarında
  • Sizin fiyatlarınız baya yüksekmiş..Maltepe Tek-Kar 1.400 Fiyat verdi..
  • Proceed manuel 1.6 crdi için hız sabitleme sistemini (Cruise Control) ne kadara takıyorsunuz? Sanırım debriyaj müşürü ve silecek kolu değişmesi gerekiyor, doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KubiPala

Sizin fiyatlarınız baya yüksekmiş..Maltepe Tek-Kar 1.400 Fiyat verdi..

ne zaman görüştüğünüzü bilmiyorum ama,kimse bir turbodan o kadar büyük paralar kazanmıyor.bir yanlış anlaşılma söz konusu olduğunu düşünmekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

Proceed manuel 1.6 crdi için hız sabitleme sistemini (Cruise Control) ne kadara takıyorsunuz? Sanırım debriyaj müşürü ve silecek kolu değişmesi gerekiyor, doğru mudur?

servis şefin nden aldığım ilgiye göre,hız sabitleyici takılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kecekece

quote:

ne zaman görüştüğünüzü bilmiyorum ama,kimse bir turbodan o kadar büyük paralar kazanmıyor.bir yanlış anlaşılma söz konusu olduğunu düşünmekteyim.

Bu Salı gittim servise..fazla bir ömrü kalmamış turbonun fazla hızlı gitme yağ yakmasın araba dedi servisteki arkadaş..Turbo ne kadar dediğimde ise 1.400 tl fiyata değiştiririz dedi.Siz 2.000 tl diyorsunuz.
  • quote:

quote:

quote:

Bu Salı gittim servise..fazla bir ömrü kalmamış turbonun fazla hızlı gitme yağ yakmasın araba dedi servisteki arkadaş..Turbo ne kadar dediğimde ise 1.400 tl fiyata değiştiririz dedi.Siz 2.000 tl diyorsunuz.

tartışma konusuna dönüştürmek istemiyorum,müsait olduğunuzda uğrayın bi çayımızı içmeye,bizde bakaıp değerlendirelim.
    şuan turbu ünitesinin yedek parçadaki fiyatı 1,845 tl ve bu fiyat başka bir serviste 2,500 tl,diğerinde 1,250 tl filan gibi bi durum sözkonusu değil maalesef.
    ama dediğim gibi bu tarafa yolunuz düştüğünde bi uğrayın,gerekeni yaparız.

• Sayın KubiPala TURBO değiştirilirken EGR valfide değiştirilir genelde. Yukarıda verilen 2000 tl belki ikisinin değişimi içindir.

Çünkü sadece turbonun fiyatı 1845 tl olamaz.. Çünkü KIA SORENTO nun bile turbosu 1200 tl ve EGR Valf 600 TL.

Ceratonun daha uygun olur diye tahmin ediyorum.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Sayın KubiPala TURBO değiştirilirken EGR valfide değiştirilir genelde. Yukarıda verilen 2000 tl belki ikisinin değişimi içindir.

Çünkü sadece turbonun fiyatı 1845 tl olamaz.. Çünkü KIA SORENTO nun bile turbosu 1200 tl ve EGR Valf 600 TL.

Ceratonun daha uygun olur diye tahmin ediyorum.

Saygılar

eski kasa sorento turbosu 1400,yenisini ise cerato ile aynı şuanda yani aynen yazdığım gibi 1845 tl
  • Peki Tek-Kar bu fiyatı nasıl veriyor? Amacım tartışmak değil ortam gerilmesin..
  • selamlar

2007 model 60bin de 1.6 cerato dizel sahibiyim

aracımı 2. el olarak yeni aldım ve debriyaj problemi yaşıyorum, ceratolarda bu problemin sık olduğunu duydum

sorunum kısaca özetliyeyim, debriyajı çok yukarıdan kavradığı için vuruntu yapıyor ve yokuş kalkışları çok problemli oluyor, debriyajı pedaldan ayarlattım bu seferde vites geçişleri sertleşti ve geri vites geçişi sorun çıkardı tekrar ayarı yükselttirdim fakat sürüş konforu hiç kalmadı desem yeridir,

duyduğum kadarı ile bu konu servislere çok gelen bir konuymuş

bu konuda yapılacak olan işlem nedir? ne kadar sürede ve ne kadara mal olur

ayrıca aracımın yedek anahtarı kayıp yedek anahtar,uzaktan kumanda ve immobilizer şifresi değiştirme ücreti ne kadardır
  • Kamil Bey öncelikle Kia'daki yeni görevinizde sizlere başarılar dilerim.Uzundur sizi forumda göremiyorduk. Çetinler Oto sizin gibi değerli bir otomobilseveri bünyesine katarak iyi iş çıkartmış. Bir gün alışverişimiz olursa yazdıklarıma istinaden extra indirim isterim :) Şaka bir tarafa tekrardan hayırlı olsun.
  • Böyle bir konu açıp bizi dinlediğiniz için teşekkürler :)

Servisinizde Sorento aksesuarları satılıyor mu ? Bir kaç servise sorduk sadece basamak var dediler sizde başka aksesuarlar da var mı ?:)

İyi geceler.
  • quote:

Peki Tek-Kar bu fiyatı nasıl veriyor? Amacım tartışmak değil ortam gerilmesin..

Sevgili arkadaşım,ortamı gerecek bişi yok.
    Bi fiyat sordunuz bende nacizane yedek parçadan fiyatını öğrenerek sizi bilgilendirmek amaçlı burada cevap olarak yazdım.
    Şeffaflığı ön planda tutmaya tutmaya çalışıyorum,asıl işim satış olmasına rağmen,her konu ile ilgilenmeye çalışarak,amacım hem bir parça da olsa yardımcı olmaya çalışıyorum ve aynı zamanda benimde bilmediğim bir takım problemler olabilir,böylece hep birlikte öğrenmiş oluyoruz,faydalı oluyor.Ama bu konunun bu kadar dillenmesini doğru bulmuyorum.Size vermiş olduğum fiyat ta da yanlışlık yok,o halde evet,ben size yüksek fiyat vermiş oluyorum ,bunda da yapacak bişi yok.
    Bence fiyat aldığınız yere tekrar sorun,X yerden 1,800 ti civarında bi fiyat verdiler,siz 1,200 tl demiştiniz,bunda bi yanlışlık olmasın diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

Kamil Bey öncelikle Kia'daki yeni görevinizde sizlere başarılar dilerim.Uzundur sizi forumda göremiyorduk. Çetinler Oto sizin gibi değerli bir otomobilseveri bünyesine katarak iyi iş çıkartmış. Bir gün alışverişimiz olursa yazdıklarıma istinaden extra indirim isterim :) Şaka bir tarafa tekrardan hayırlı olsun.

:))) teveccühünüzden ötürü çok teşekkür ederim,çok naziksiniz.Umarım alışverişimiz olur.Alın - verin ekonomiye can verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: trsadasda

Böyle bir konu açıp bizi dinlediğiniz için teşekkürler :)

Servisinizde Sorento aksesuarları satılıyor mu ? Bir kaç servise sorduk sadece basamak var dediler sizde başka aksesuarlar da var mı ?:)

İyi geceler.

Rica ederim,
    Plazamızda Sorento ile ilgili tüm aksesuarlar mevcuttur.Hatta şuan showroom da aksesuarları monte edilmiş olarak satışa hazır bir Sorento var.İstanbul da iseniz,bi uğrayıp aracın üzerinde canlı olarak hangi aksesuarın nasıl durduğunu görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metbek

selamlar

aracımı 2. el olarak yeni aldım ve debriyaj problemi yaşıyorum, ceratolarda bu problemin sık olduğunu duydum

sorunum kısaca özetliyeyim, debriyajı çok yukarıdan kavradığı için vuruntu yapıyor ve yokuş kalkışları çok problemli oluyor, debriyajı pedaldan ayarlattım bu seferde vites geçişleri sertleşti ve geri vites geçişi sorun çıkardı tekrar ayarı yükselttirdim fakat sürüş konforu hiç kalmadı desem yeridir,

ayrıca aracımın yedek anahtarı kayıp yedek anahtar,uzaktan kumanda ve immobilizer şifresi değiştirme ücreti ne kadardır

merhaba,servis danışmanımızdan almış olduğum net bilgi aşağıdaki gibidir.

DEBRİYAJ BASKISI BALATASI VE BİLYASI YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLEREK SORUN GİDERİLİYOR ONARIM ÜCRETİ İŞÇİLİK DAHİL 585 TL DİR. 7 SAAT LİK İŞLEM SONUNDA ONARIM TAMAMLANIYOR

ANAHTAR FİYATI 55 TL KUMANDA FİYATI 190 TL SİPARİŞ İLE ARACIN ŞASE NUMARASINA GÖRE GELİYOR ANAHTAR ÇEKTİRME KUMANDA TANITMA SÜRESİ 2 SAAT CİVARI SÜRÜYOR.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metbek

selamlar

merhaba,servis danışmanımızdan almış olduğum net bilgi aşağıdaki gibidir.

DEBRİYAJ BASKISI BALATASI VE BİLYASI YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLEREK SORUN GİDERİLİYOR ONARIM ÜCRETİ İŞÇİLİK DAHİL 585 TL DİR. 7 SAAT LİK İŞLEM SONUNDA ONARIM TAMAMLANIYOR

ANAHTAR FİYATI 55 TL KUMANDA FİYATI 190 TL SİPARİŞ İLE ARACIN ŞASE NUMARASINA GÖRE GELİYOR ANAHTAR ÇEKTİRME KUMANDA TANITMA SÜRESİ 2 SAAT CİVARI SÜRÜYOR.

ilginize teşekkür ederim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.