Şimdi Ara

COROLLA COMFORT 1.6 otomatik benzinli

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
31.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar corolla comfort 1.6 benzinli tam otomatik vites aldım.
    fakat bu aracın yakma konusunu kullanan biri varsa bana söylebilir mi?
    ve de vites geçimini çünkü otomatik vites test ettirmiyorlar.

• Merhaba,

Bende benzinli Otomatik Comfort Modeli aldım. 15 Eylül' de teslim ettiler. O günden beridir yaklaşık 600 Km şehiriçi yol yaptım. yol bilgisayarında 9.5 Lt / 100 Km gösteriyor. aracımdan çok memnunum. Bundan önceki Aracım Megane Sedan Benzinliydi. Corolla konfor bakımından çok farklıymış.
    Sana da hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip ettin.
  • teşekkürler.
    size de hayırlı olsun.
    vites geçişleri nasıl hissediliyor mu sizdeki araçta ve de yokuş çıkma performansı?
    sadece mm vitesli test ettiğim için aklıma takılıyor :).
    Ayrıca başka kullanan varsa da tüketimlerini yazabilirse sevinirim :)
  • Çok iyi bir tercih olduğunu göreceksiniz. Gerçek otomatik vites zaten budur. MMT ve benzerleri otomatik debriyajlıdır. Ya da yarı otomatiktir. Oysa bu tam otomatiktir. Vites geçişlerinin farkına bile varmazsınız. Yokuşta hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben 2005 yaris AT kullanıcısıoyım. Aynı vites Corollaya ve Auris'e geldi. Şu an yeni yarislerde yok ama sanırım yarise de şimdiki gibi sadece MMT değil AT vites seçeneği de gelecek gibi. Çünkü MMT ve benzeri adla kullanılanlar şüphesiz kullanmayı bildikten sonra keyifli olabilir ama tam otomatik olmadığından kullanmayı bilmeyenler açısından vites geçişlerinde yığılmalar ve yokuşta azçok sorunlar yaşanır. Bu hangi marka olursa olsun böyledir. Tiptronik vites de denilen viteslerin özelliği budur. Ama tam otomatik vitesten çok daha az yakarlar.
    Tam otomatik vites için tek dezavantaj yakıtının biraz düz veya MMT'lere göre fazla olması ma keyif ve rahatlığının hiçbirşeyle değişmeyeceğini bindikten sonra anlayacaksınız. Hayırlı olsun.

• Bayanların ve engellilerin haricinde otomatik vites neden alınır hiç anlayamamışımdır. Birisi artılarını yazabilirmi otomatik vitesin ?

Yanlış anlaşılmasın otomatik vites kullananlara taş atmıyorum sadece merak ediyorum çok ve çeşitli araç kullandım ama hiç otomatik vites kullanmadım.
  • Hayırlı olsun araçlarınız arkadaşlar.
    Corolla kalitesinden kesinlikle memnun kalırsınız.
    9.5 Lt yakıt fazla gibi benim araca göre. Ama otomatik vitese göre normal.
    Otomatik veya M/M almak tamamen rahatlıktır.
    Ön yargılar ile yaklaşmamak gerek. Alıştıktan sonra ben niye daha önce almadım diyorsusnuz.
    Otamatik kullananlar kesinlikle bir sonraki aracaını otomatik, M/M, CVT gibi şanzumanları tercih ediyor.
    Kullanmayanlara da şiddetle tavsiye ediyorum.
  • Arkadaşlar Avrupa da Corolla ve Auris de böyle bir otomatik vites yok. Sadece Rusya'da ve Türkiye'de var.
    M/M kötü bir sistem olsa Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere ve tüm Avrupa kullanmaz.
    Bu son satılan araçlarda Rusya için üretilen araçlardır. Koltuk ısıtması, far yıkama gibi özellikler Rusya için vazgeçilmezdir.

quote:

Orijinalden alıntı: oanayurt

Çok iyi bir tercih olduğunu göreceksiniz. Gerçek otomatik vites zaten budur. MMT ve benzerleri otomatik debriyajlıdır. Ya da yarı otomatiktir. Oysa bu tam otomatiktir. Vites geçişlerinin farkına bile varmazsınız. Yokuşta hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben 2005 yaris AT kullanıcısıoyım. Aynı vites Corollaya ve Auris'e geldi. Şu an yeni yarislerde yok ama sanırım yarise de şimdiki gibi sadece MMT değil AT vites seçeneği de gelecek gibi. Çünkü MMT ve benzeri adla kullanılanlar şüphesiz kullanmayı bildikten sonra keyifli olabilir ama tam otomatik olmadığından kullanmayı bilmeyenler açısından vites geçişlerinde yığılmalar ve yokuşta azçok sorunlar yaşanır. Bu hangi marka olursa olsun böyledir. Tiptronik vites de denilen viteslerin özelliği budur. Ama tam otomatik vitesten çok daha az yakarlar.
    Tam otomatik vites için tek dezavantaj yakıtının biraz düz veya MMT'lere göre fazla olması ma keyif ve rahatlığının hiçbirşeyle değişmeyeceğini bindikten sonra anlayacaksınız. Hayırlı olsun.

• Bu benim 4. arabam.Bu aracı alana kadar hiç otomatik araba kullanmamıştım.
    Gerçekten büyük rahatlık.
    Tek eksisi sanırım sadece yakıt. Bence bu rahatlığa değer. Zaten yakıt sarfiyatı olarak o kadarda fazla bir fark yok.

quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

Hayırlı olsun araçlarınız arkadaşlar.
    Corolla kalitesinden kesinlikle memnun kalırsınız.
    9.5 Lt yakıt fazla gibi benim araca göre. Ama otomatik vitese göre normal.
    Otomatik veya M/M almak tamamen rahatlıktır.
    Ön yargılar ile yaklaşmamak gerek. Alıştıktan sonra ben niye daha önce almadım diyorsusnuz.
    Otamatik kullananlar kesinlikle bir sonraki aracaını otomatik, M/M, CVT gibi şanzumanları tercih ediyor.
    Kullanmayanlara da şiddetle tavsiye ediyorum.

• Herşeyden önce MMT vitesin kötü olduğunu filan söylemedim. Bu bir tercih. Sadece otomatik debriyajlı sistemler demek istedim. Otomatik vites ile otomatik debriyajlı birbirinden farklı. Alışan için MMT ve benzerlerinin keyfi bambaşka ama alışmayan için başlangıçta bazı sorunlara yaşanabilir. Örneğin CVT vites vardı Hondalarda ve çok memnunlardı. Ama şimdi onlar da i shift denilen vites çıkartılar. MMT'nin Hondadaki adı.Çoğu bundan rahatsız. Çünkü otomatik vites kullanımıyla genel olarak tiptronik denilen debriyajsız sistemler kişiye manuel kullanma imkanı da sunmakta otomatik modu da var. Ama otomatik modu tam otomatiklerden elbette farklı. Alışaşanlar için hayli keyifli bu MMT ama ilk defa otomatik kullanacaklar için özellikle de manuel kullanımı fazla olmayanlar için biraz alışma devri geçirmesi gerekir. Şunu da söyleyeyim ki otomatik vites veya tiptronik vitesler keyif işidir. Bir kez kullananlar da artık asla bunlardan vazgeçemezler ve hep şöyle hayıflanırlar: Neden daha önce kullanmadım da kendime işkence etmişim. Son bilgi. ABD'de manuel vites kullnımı toplam kullanımın sadece %5'ini oluşturmaktdır. Selamlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.