Şimdi Ara

AVENSİS ALICAM HANGİSİNİ ALMALIYIM?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
33.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2004-2006 model civarı 1,6 yada 2,0 lt avensis almayı düşünüyorum. (alternatıf olarak honda civic 2004-2005 modeli)

Sizce elegant mı comfort versiyonumu? (vergi, yakıt tüketimi ve parça fiyatları açısından değerlendirirseniz sevinirim?)

Otomatik vitesi tavsiye edermisiniz?

Birde araca lpg taktırmayıda düşünüyorum.

Nelere dikkat etmem gerekir aracı alırken tavrsiyelerinzi bekliyorum teşekkür ederim....

• selam bende 20006 model avensis 1.6 elegant var

lpg taktıracaksanız bir kere 2.0 modelleri direk elemek zorunda kalıyorsunuz çübkü bunlara lpg olmuyor. aynı zmanda deri döşeme,otomatik vites,sanruf,hız sabitleyici,torpido soğutma gibi özelliklerdende vazgeçmek zorundasınız.

gelelim elegant ile comfort farkına

xenon far
    far yıkama
    bej döşeme
    esp

vs..

gibi özellikler comfort donanımda mevcut değil.

yakıt tüketimi

ş.içi benzin 8 lpg 10 litre
    ş.dışı benzin 6.7 lpg 8 litre

bakım aralığı
    10 bin kmde bir

ağır bakımları
    40 bin ve katları
  • Teşşkür ederim cevabınız için çok aydınlandım fakat brc nın ankaradakı yetkılı bayısını aradım lpg uygulaması oldugunu söyledi.

Belki bir yanlış anlaşılma oldu telefonda konuştuğum usta ile.

Bu lpg konusunda eminmisiniz?

Çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entellekya

Teşşkür ederim cevabınız için çok aydınlandım fakat brc nın ankaradakı yetkılı bayısını aradım lpg uygulaması oldugunu söyledi.

Çok teşekkür ederim.

1.6 ve 1.8 avensislere lpg takabilirsiniz. yetkili bayii muhtemelen 1.6 olduğunu varsayaraktan öyle demiştir.
    2.0 avensislerde direkt yakıt püskürtmeli motor bulunduğundan lpg'ye uyumlu değil.
  • quote:

Teşşkür ederim cevabınız için çok aydınlandım fakat brc nın ankaradakı yetkılı bayısını aradım lpg uygulaması oldugunu söyledi.

Çok teşekkür ederim.

bişey değil arkadaşım yardımcı olabildiysek ne mutlu bize lpg olayına gelince brc markasının temsilcileri forumda yada ustalar takabildiklerini söylüyorlar ama ama önemli olan taktıktan sonra sorun çıkarıyor mu ? tekrar arayın ve 2.0 avensise d4 motor lpg taktıran müşterilerinin numarasını isteyin ve onlarla görüşün çünkü lpg firmaları parayı cebe atar sorun çıkarsa başından atarlar kimse alınmasın ama bu iş böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Çok teşekkür ederim.

bişey değil arkadaşım yardımcı olabildiysek ne mutlu bize lpg olayına gelince brc markasının temsilcileri forumda yada ustalar takabildiklerini söylüyorlar ama ama önemli olan taktıktan sonra sorun çıkarıyor mu ? tekrar arayın ve 2.0 avensise d4 motor lpg taktıran müşterilerinin numarasını isteyin ve onlarla görüşün çünkü lpg firmaları parayı cebe atar sorun çıkarsa başından atarlar kimse alınmasın ama bu iş böyle.

Alıntıları Göster
    Peki tüm 2000cc avensisler d-4 motor mu?

Bide 1800 cc varmı ben hiç görmedim 2. el satış sitelerinde.

• quote:

Peki tüm 2000cc avensisler d-4 motor mu?

Bide 1800 cc varmı ben hiç görmedim 2. el satış sitelerinde.

2003 sonrası 2.0 avensislerin hepsi d4 motor 1.8 avensisler 2 sene falan üretildi sonra üretimden kalktı o yüzden pek yok 2. eli.
  • Üstad teşekkür ediyorum.

O zaman 1,6 elegant modelini bulursak onu alıcaz yada 2004-2005 honda civic alıcaz.

Başka bi araç öneriniz varmı bu fiyatlara?
  • quote:

Üstad teşekkür ediyorum.

O zaman 1,6 elegant modelini bulursak onu alıcaz yada 2004-2005 honda civic alıcaz.

illa japon isterseniz primeralarda güzel araçlar ama onlarında 0 km si yok kalktı bildiğiniz gibi.
  • quote:

quote:

Üstad teşekkür ediyorum.

illa japon isterseniz primeralarda güzel araçlar ama onlarında 0 km si yok kalktı bildiğiniz gibi.

Alıntıları Göster
    illa japon değilde 25000-27000 cıvarına sorun cıkarmıcak ve sürüş zevkı olan büyük kasalı arabalar istıyorum aslında.
    Bide boyum uzun sığabileceğim bir araba istiyorum

• quote:

illa japon değilde 25000-27000 cıvarına sorun cıkarmıcak ve sürüş zevkı olan büyük kasalı arabalar istıyorum aslında.
    Bide boyum uzun sığabileceğim bir araba istiyorum

Alıntıları Göster
    altarnatif olarak accord alabilirsiniz.
  • quote:

altarnatif olarak accord alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Evet bir arkadaşımda onu önerdi accordu sevıyorum ama pek bir bilgim yok araç ile ilgili.
    Hangı seçenegını alınır?
    lpg de sorun cıkarmı?
    aracın kronık arızası varmı?
    vs....
  • quote:

Evet bir arkadaşımda onu önerdi accordu sevıyorum ama pek bir bilgim yok araç ile ilgili.
    Hangı seçenegını alınır?
    lpg de sorun cıkarmı?
    aracın kronık arızası varmı?
    vs....

Alıntıları Göster
    kardeş onu honda bölümüne sorsan daha iyi ama 2.0 hondalara lpg oluyor
  • hocam öncelikle Avensis tercihiniz çok yerinde bence, imkanınız varsa ikisinde de test sürüşüne çıkın (avensis ile civic) ama avensis alacaksanız kesinlikle elegant modelini alın, ben yaklaşık 2 sene kullandım avensis komfort 2004 model 1,6 vvti şunu rahatlıkla söyleyebilirim tam bir komfor arabası, bir o kadar da güvenli 8 havayastığı vs....uzun yolda da bir depo ile tam 856 km yaptım Maşallah....ama lpg taktırmazsanız şehir içinde biraz canınızı sıkabilir...arkadaşlarında dediği gibi bakımları 10.000km bir yapılıyor, ve bana arabam periyodik bakımlarının dışında 1kuruş bile masraf çıkarmadı, aklınıza takılan sorularınız olursa Toyota kullananlar olarak yardımcı olabiliriz...ve şunu eklemek istiyorum triger kayışı yoktur bu arabalarda, zincirlidir. bilirsiniz triger kayışı her 80.000 de bir değişir motor yerinden sökülür vs. fakat zincirli avensis sadece 250.000km zincir bakımı yapılır eğer gerek duyulursa değiştirilir....bence bu çok önemli bi ayrıntı, neredeyse 3 kere motoru yerinden oynatmaktan kurtuluyorsunuz...alacağınız arabalarda bunları da göz önünde bulundurun derim ve son olarak da mutlaka "Euro Ncap" çarpışma testlerine bakın yaya güvenliği ve araç güvenliği hakkında aklınzdaki bir çok soruya cevap bulabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinemaci34

hocam öncelikle Avensis tercihiniz çok yerinde bence, imkanınız varsa ikisinde de test sürüşüne çıkın (avensis ile civic) ama avensis alacaksanız kesinlikle elegant modelini alın, ben yaklaşık 2 sene kullandım avensis komfort 2004 model 1,6 vvti şunu rahatlıkla söyleyebilirim tam bir komfor arabası, bir o kadar da güvenli 8 havayastığı vs....uzun yolda da bir depo ile tam 856 km yaptım Maşallah....ama lpg taktırmazsanız şehir içinde biraz canınızı sıkabilir...arkadaşlarında dediği gibi bakımları 10.000km bir yapılıyor, ve bana arabam periyodik bakımlarının dışında 1kuruş bile masraf çıkarmadı, aklınıza takılan sorularınız olursa Toyota kullananlar olarak yardımcı olabiliriz...ve şunu eklemek istiyorum triger kayışı yoktur bu arabalarda, zincirlidir. bilirsiniz triger kayışı her 80.000 de bir değişir motor yerinden sökülür vs. fakat zincirli avensis sadece 250.000km zincir bakımı yapılır eğer gerek duyulursa değiştirilir....bence bu çok önemli bi ayrıntı, neredeyse 3 kere motoru yerinden oynatmaktan kurtuluyorsunuz...alacağınız arabalarda bunları da göz önünde bulundurun derim ve son olarak da mutlaka "Euro Ncap" çarpışma testlerine bakın yaya güvenliği ve araç güvenliği hakkında aklınzdaki bir çok soruya cevap bulabilirsiniz...
    bende 2003 avensise heveslendim sırf lpg olmaması yüzüne kalıcak gibi bu iş

confort modeli diyor ama xenon var 9 airbag var dior sallıyormu yoksa ek opsiyon olabilirmi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: alkoc

confort modeli diyor ama xenon var 9 airbag var dior sallıyormu yoksa ek opsiyon olabilirmi acaba

comfortlarda xenon yok sonradan çakmadır. 9 airbagde yok 6 diye biliyorum elegantlarda 10.
  • quote:

quote:

comfortlarda xenon yok sonradan çakmadır. 9 airbagde yok 6 diye biliyorum elegantlarda 10.

Alıntıları Göster
    bende 1,6 elegant avensiste karar kıldım ama baktımki bir tane bile ankara civarında satılık yok sanırm bulmak zor olucak.
    bu arada 2A mühendisliği aradım 2,0 avensislere lpg olmuyor dediler bende yakında çalışma falan varmı dedim şu an için yok ama fsı motorlara artık takıyoruz dediler.

• quote:

quote:

dkerem;
    sanırım comfortlarda 9 tane(büyük ihtimal)
    bendeki comfort ve 9 tane diye hatırlıyorum.en azından 8 ini garanti ederim.
    yarın bi bakayım kaç taneymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

quote:

quote:

dkerem;
    sanırım comfortlarda 9 tane(büyük ihtimal)
    bendeki comfort ve 9 tane diye hatırlıyorum.en azından 8 ini garanti ederim.
    yarın bi bakayım kaç taneymiş

Alıntıları Göster
    Hem comfort hem de elegant modellerini kullanmış biri olarak söylüyorum: her iki modeldede 9 tane hava yastığı var.Fark xenon far, esp, BA (fren destek sistemi), far yıkama, bej döşeme, arka cam perdesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: can6

Hem comfort hem de elegant modellerini kullanmış biri olarak söylüyorum: her iki modeldede 9 tane hava yastığı var.Fark xenon far, esp, BA (fren destek sistemi), far yıkama, bej döşeme, arka cam perdesi.

Alıntıları Göster
    can6 bey pekı hangısını tavsıye edersınız elegant bulmak cok zor ıkıncı el comfort alırsak cokmu şey kaybetmış oluruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.