Şimdi Ara

ÖNEMLİ!Toyota Özel Servis Öneri ve Tavsiyeleri (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
10
Favori
73.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

Yeni Dörtnal'a bakım için ilk kez gittiğimde debriyaj kaçırıyor mu acaba dediğimde bitik ve acil değişmeli dendi (Sadık Usta).
    O günden bugüne şehiriçi ve şehirdışı toplam 30bin km yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.

İlk kez giden bir müşteriye böyle yaklaşan esnafla işim olmaz...

Arkadaşlar 56 binde aldığım aracımı 103 binde sattım. Ne debriyajın davranışı ne de yakıt tüketiminde en ufak bir değişim olmadı.

Söylendiği gibi bitik olup olmadığına siz kanaat getirin...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar İzmir de tavsiye edeceğiniz Özel servis var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: aya027

Arkadaşlar İzmir de tavsiye edeceğiniz Özel servis var mı

Alıntıları Göster
    Ben Aliağa da oturuyorum. Aracım 2008 Corolla d4d mmt. Aracımı bakıma Manisa sanayi de ki Şahin ustaya götürüyorum. Şahin Eksinler google a yaz çıkar. Sadece Toyota ya bakar.10 numara ustadır. Mart daki bakım 230 lira tuttu. Eylül de son bakımda ise ön balatalarda değişti 400 lira tuttu. Bu arada Manisa' da yetkili Toyota servisi yok. Neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Ben Aliağa da oturuyorum. Aracım 2008 Corolla d4d mmt. Aracımı bakıma Manisa sanayi de ki Şahin ustaya götürüyorum. Şahin Eksinler google a yaz çıkar. Sadece Toyota ya bakar.10 numara ustadır. Mart daki bakım 230 lira tuttu. Eylül de son bakımda ise ön balatalarda değişti 400 lira tuttu. Bu arada Manisa' da yetkili Toyota servisi yok. Neden acaba?

Alıntıları Göster
    ŞAHİN OTO
    ŞAHİN EKSİNLER
    KENAN EVREN SANAYİ SİTESİ 1294/10
    Tel:0236 233 40 31
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

ŞAHİN OTO
    ŞAHİN EKSİNLER
    KENAN EVREN SANAYİ SİTESİ 1294/10
    Tel:0236 233 40 31

Alıntıları Göster
    Dörtnal toyota ankara şaşmaz diyebilirim..
  • keydax kullanıcısına yanıt
    www.toyotronic.com da Mithat Usta ,
    Güven telkin ediyor , aracınızı gözünüzün önünde inceleyip , gerekirse defalarca test edip yardımcı olmaya çalışıyor. Fiyat verdiği hizmet ölçüsündedir.2004 Corolla Hatchback 120.000 bakımını yaptırdım. Şu an içim rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebrr

Kocaeli de tak kelimeyle servis Zirve oto.

Alıntıları Göster
    İstanbullular Haramidere ALİAĞA adlı servise gitti iseniz veya gitmeyi düşünüyorsanız dikkatli olun derim. Ben hem bakım hem de tamir için gittiğime pişman oldum.
    Tespitlerim
    Bakım
    Corolla araca Tofaş bujisi takmışlar , fren aynasını değiştirdik demelerine rağmen tornaladıkları ortaya çıktı , en adi balataları takmışlar , arabanın sıvılarını değiştirip değiştirmedikleri konusunda kesinlikle emin olamadım , fiyatlar fahiş .
    Arıza :
    Tama olarak anlamadığım bir sebepler arabada hararet yükseldi. Muhtemelen tüp bağlantısından kaçırma nedeni ile suyu bitmişti.Tecrubesizlikten harareti görünce motora zarar gelir korkusu ile en yakın yer Aliağa'ya götürdüm. Hemen şöyle soğutma suyuna bakıp conta yaktığını anlayıverdiler ne hikmetse. (Halbuki sonradan yaptığım araştırmalar , diğer ustalardan sorduğum görüş neticesinde Toyota da conta yakmanın çok nadirattan ve uzun süre hararetle susuz kalma ile olabileceğini öğrendim. Ayrıca conta için motorun içine bakılabilecek tibbi aletlere benzeyen cihazlar var. Her soğutma suyunda kabarcık olunca motor sökülmüyor ciddi bir iş bu.) Neyse conta yakmış deyince mecburen yapın dedik. Burada beni bir 1700 TL kazıkladılar 2012' nin parası ile.
    Başka bir zaman arabanın geçirdiği küçük bir kaza sonrası alttan siyah yağ aktığını görünce otomatik şanzımanda yağ eksiltmesi falan olabilir endişesi ile gene bu elemanlara getirdim. allah bunlar şanzımanı duyar duymaz gene iki dakika incelemeyle yok efendim şanzıman çatlamış yapılması lazım falan deyip gene kazıkladılar. Bu arada şanzımanda iki günde yapılıverdi yani bu kadar da hız düşünün. bir de orada 1700 TL kazıklandım. muhtemelen tapayı değiştirdiler ve şanzımanı yaptık deyip bu insafsızlığı yaptılar.
    Genel uyarı : Özel servis işine sarmışsanız mutlaka forumları araştırıp bir kaç yerden görüş almadan kimseye güvenmeyin. sen neden aldandın dersen , mesaili çalışıyorum ,izin almak falan zor iş olunca mecburen fazla araştıramadan bu hatayı yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sded

İstanbullular Haramidere ALİAĞA adlı servise gitti iseniz veya gitmeyi düşünüyorsanız dikkatli olun derim. Ben hem bakım hem de tamir için gittiğime pişman oldum.
    Tespitlerim
    Bakım
    Corolla araca Tofaş bujisi takmışlar , fren aynasını değiştirdik demelerine rağmen tornaladıkları ortaya çıktı , en adi balataları takmışlar , arabanın sıvılarını değiştirip değiştirmedikleri konusunda kesinlikle emin olamadım , fiyatlar fahiş .
    Arıza :
    Tama olarak anlamadığım bir sebepler arabada hararet yükseldi. Muhtemelen tüp bağlantısından kaçırma nedeni ile suyu bitmişti.Tecrubesizlikten harareti görünce motora zarar gelir korkusu ile en yakın yer Aliağa'ya götürdüm. Hemen şöyle soğutma suyuna bakıp conta yaktığını anlayıverdiler ne hikmetse. (Halbuki sonradan yaptığım araştırmalar , diğer ustalardan sorduğum görüş neticesinde Toyota da conta yakmanın çok nadirattan ve uzun süre hararetle susuz kalma ile olabileceğini öğrendim. Ayrıca conta için motorun içine bakılabilecek tibbi aletlere benzeyen cihazlar var. Her soğutma suyunda kabarcık olunca motor sökülmüyor ciddi bir iş bu.) Neyse conta yakmış deyince mecburen yapın dedik. Burada beni bir 1700 TL kazıkladılar 2012' nin parası ile.
    Başka bir zaman arabanın geçirdiği küçük bir kaza sonrası alttan siyah yağ aktığını görünce otomatik şanzımanda yağ eksiltmesi falan olabilir endişesi ile gene bu elemanlara getirdim. allah bunlar şanzımanı duyar duymaz gene iki dakika incelemeyle yok efendim şanzıman çatlamış yapılması lazım falan deyip gene kazıkladılar. Bu arada şanzımanda iki günde yapılıverdi yani bu kadar da hız düşünün. bir de orada 1700 TL kazıklandım. muhtemelen tapayı değiştirdiler ve şanzımanı yaptık deyip bu insafsızlığı yaptılar.
    Genel uyarı : Özel servis işine sarmışsanız mutlaka forumları araştırıp bir kaç yerden görüş almadan kimseye güvenmeyin. sen neden aldandın dersen , mesaili çalışıyorum ,izin almak falan zor iş olunca mecburen fazla araştıramadan bu hatayı yaptım.

Alıntıları Göster
    Sded bahsettiğin yer Haramidere Toryum AVM nin tam karşısı oluyor..100 defa önünden geçmişimdir..HYUNDAİ ve TOYOTA servisi yapıyorlar...Asla gitmedim. Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur..Oranın 2 km yukarısında AVCILAR SONKAR TOYOTA servisi var..Oraya çekip baktırıp orj..yedek parçalarını oradan satın alıp güvendiğin bir yerde taktıracaksın..Bu kadar....Geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: tytrv

kocaelideki toyota kullananlara ZİRVE oto yu tavsiye ederim.toyota fabrikasından ayrılan iki arkadaş işletiyolar müşterilerine karşı çok ilgililer.fiyatlarıda uygun

Alıntıları Göster
    Toyota aracı olanlara kesinlikle İbrahim Ustayı öneriyorum.

Bostancı Sanayi Sitesinde Rİ-CAR OTO Özel toyota servisi var. Sanayinin içinde G Blokta
    Çok temiz çalışıyorlar ve ustanın toyota teknisyen belgesi var. Kendi aracımı güvenle bırakıyorum.
    google a ri-car yazınca çıkıyor web sitesi

iyi günler.

Ayrıca web sitesinden ustaya soru sorabiliyorsunuz. Usta anlayacağın dilde seni yönlendiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: geunlu

Toyota aracı olanlara kesinlikle İbrahim Ustayı öneriyorum.

Bostancı Sanayi Sitesinde Rİ-CAR OTO Özel toyota servisi var. Sanayinin içinde G Blokta
    Çok temiz çalışıyorlar ve ustanın toyota teknisyen belgesi var. Kendi aracımı güvenle bırakıyorum.
    google a ri-car yazınca çıkıyor web sitesi

iyi günler.

Ayrıca web sitesinden ustaya soru sorabiliyorsunuz. Usta anlayacağın dilde seni yönlendiriyor.

Alıntıları Göster
    Kayseri de
    özel toyota servisi tavsiyeleriniz nedir?
    .
    orta sanayi de nurettin usta
    güçlü oto
    yeni sanayi de uzmanlar japon
    .
    .
    bunlar hakkında bilgisi olan var mı.
    .
    NOT: YAĞ FİLTRESİ VE CONTASI İLE HAVA FİLTRESİNİ 85 LİRAYA SERVİSTEN ALIYORUM.
    DSİ LOJMANLARININ YANINDAKİ 2. CADDEDE SADECE YAĞ İŞİ YAPAN USTA VAR,
    ORADA 15 BİN KM LİK MOBİL1 ESP 5/30 YAĞ KOYDURUYORUM. TOPLAM MALİYET: 200-220 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Ağustos 2015; 10:26:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Kayseri de
    özel toyota servisi tavsiyeleriniz nedir?
    .
    orta sanayi de nurettin usta
    güçlü oto
    yeni sanayi de uzmanlar japon
    .
    .
    bunlar hakkında bilgisi olan var mı.
    .
    NOT: YAĞ FİLTRESİ VE CONTASI İLE HAVA FİLTRESİNİ 85 LİRAYA SERVİSTEN ALIYORUM.
    DSİ LOJMANLARININ YANINDAKİ 2. CADDEDE SADECE YAĞ İŞİ YAPAN USTA VAR,
    ORADA 15 BİN KM LİK MOBİL1 ESP 5/30 YAĞ KOYDURUYORUM. TOPLAM MALİYET: 200-220 TL.

Alıntıları Göster
    Öncelikle istanbulda gidilebilecek özel servis konusunda başta donanımhaber olmak üzere internette birçok sitede araştırma yaptığımı belirtmek isterim.

Yorum ve tavsiyelerin yoğunluğu Avrupa yakası için Toyotronic Mithat usta, Anadolu yakası için Ri-Car oto ibrahim usta üzerineydi.

Açıkçası araştırma yaptığım forum sitelerinde özellikle Ri-Car oto Bostancı için aynı cümle ve aynı kelimelerle yapılan yorumları görünce biraz şüpheye düşmüştüm tanıdığı olabilir diye.

Bu şüphemin cevabını bilmiyorum tanıdıkmıydı aynı cümleleri kullanarak farklı sitelerde öve öve bitiremeyen kişi ama çok da alternatif olmadığı için banada mesafe olarak yakınlığından ötürü Bostancı Oto Sanayi de bulunan Ri-Car Oto İbrahim Usta'ya gitmeye karar verdim.

Ri-Car otonun bir internet adresi var burdan ibrahim ustaya yapılacak işlemle yada sıkıntınızla ilgili yorum ve fiyat sorabiliyorsunuz. Başarılı bi yenilik ve uygulama. Bende burayı kullanarak aracımın bakımı için yapılacakları ve fiyatı sordum ve cevap aldım.

Aracım Toyota Auris 2012 1.33 Comfort. 30.000 Bakımını yaptırmak için gittim.

Ustanın söylediği şekilde Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yağ Filtresi, Yağ Değişimi yapıldı.

İşçilik dahil 180 TL ödedim. (Toyota ALJ Plaza/Çekmeköy'ün bu bakım için verdiği fiyat 400 TL idi bu arada)

Çok titiz biri olarak Şunu belirtmeliyim ki bu tip bi işlem için Yetkili servise gitmenin bi anlamı olduğu düşünüyorum. Özellikle 2 kat fiyat çektiklerini düşünürsek hiç bir mantığı yok.

Bir hava yada polen filtresi orjinal olsa nolur olmasa nolur. Ki bilmiyorum belkide orjinal takılmıştır Ri-Car Oto'da.

Ustaların hepsi ilgili merak ettiğiniz herşeyi sıkılmadan terslemeden offlamadan cevaplıyorlar.

Bakım işlemi bittikten sonra ustaya klimamın performansından memnun olmadığımı ve soğutmadığını söyledim.

Polen filtresi değiştirmeden önceki halinden bahsediyorum tabiki.

Usta da polen filtresini değiştirdik muhtemelen düzelmiştir ama birde ölçüm yapalım dedi. Ölçümü termometre tarzı bir cihazla yaptılar. Klimayı en yüksek ayarda açıp, kapılar kapalı şekilde. Usta sıkıntı olmadığını söyledi.

Bu işlemden sonra ne kadar borcumuz dediğim de "yok abi ne borcu dedi" sağolsun.

Özel servis olsa belki bu işlem için bile extra para isteyebilirdi bilmiyorum belki ben abartıyorum servis tecrübem yok yorumlar üzerine böyle düşündüm.

Sonuç olarak çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum.

(Sadece bakım için gittiğimden büyük bir mekanik yada elektronik arıza konusunda bilmiyorum nasıl olduklarını)

Çok uzun yazdım ama buralarda gezipde çözüm bulamayan aklında soru işareti kalan arkadaşlara umarım yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeThauS -- 10 Ağustos 2014; 14:25:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tytrv

kocaelideki toyota kullananlara ZİRVE oto yu tavsiye ederim.toyota fabrikasından ayrılan iki arkadaş işletiyolar müşterilerine karşı çok ilgililer.fiyatlarıda uygun

Alıntıları Göster
    Senelerdir toyota kullanırım..Bakımları Toyotronic Mithat usta yapar..Hem hesaplı hem de güzel işler yapar..Bu abimiz yüzünden toyotadan başka araba almayı hiç düşünmem..Benden tavsiye...
  • İzmir'de tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çakıroğlu59

İzmir'de tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı arkadaşlar
    Arkadaşlar merhaba, Toyota 1997 model 1.3 xl aracım var. iki üç ay kadar önce motor genel bakım yaptırdım özel bir servise, çünkü yağ eksiltiyordu. Ama tamirden sonra araba daha çok sıkıntı çıkarmaya başladı. Rica etsem Eskişehir'de güvenilir sağlam bir tamirci özel servis tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. Çünkü arabayı tamir ettirdiğim tamirciden hiç ama hiç memnun kalmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mü_ce

Arkadaşlar merhaba, Toyota 1997 model 1.3 xl aracım var. iki üç ay kadar önce motor genel bakım yaptırdım özel bir servise, çünkü yağ eksiltiyordu. Ama tamirden sonra araba daha çok sıkıntı çıkarmaya başladı. Rica etsem Eskişehir'de güvenilir sağlam bir tamirci özel servis tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. Çünkü arabayı tamir ettirdiğim tamirciden hiç ama hiç memnun kalmadım.

İSTANBUL TOYOTRONİC
    VEYA
    ANKARA DÖRTNAL'A GÖTÜRÜN.
    http://www.toyotronic.com/servlet/controller?q=servis
    http://www.yenidortnal.com.tr/

NOT: ESKİ ARAÇLARDA MOTOR BOR KATKISI DA ÇOK İŞE YARIYOR, arızalarınız giderildikten sonra BOR KATKISI EKLEMENİZİ ÖNERİRİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Ağustos 2015; 10:29:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çakıroğlu59

İzmir'de tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_26572942/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Ağustos 2015; 10:15:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

İSTANBUL TOYOTRONİC
    VEYA
    ANKARA DÖRTNAL'A GÖTÜRÜN.
    http://www.toyotronic.com/servlet/controller?q=servis
    http://www.yenidortnal.com.tr/

NOT: ESKİ ARAÇLARDA MOTOR BOR KATKISI DA ÇOK İŞE YARIYOR, arızalarınız giderildikten sonra BOR KATKISI EKLEMENİZİ ÖNERİRİM.

İlginiz ve öneriniz için çok teşekkür ederim. Ankara yakınlık olarakta daha mantıklı görünüyor. Bir fırsat bulup götürmeye çalışacağım inşallah bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

Öncelikle istanbulda gidilebilecek özel servis konusunda başta donanımhaber olmak üzere internette birçok sitede araştırma yaptığımı belirtmek isterim.

Yorum ve tavsiyelerin yoğunluğu Avrupa yakası için Toyotronic Mithat usta, Anadolu yakası için Ri-Car oto ibrahim usta üzerineydi.

Açıkçası araştırma yaptığım forum sitelerinde özellikle Ri-Car oto Bostancı için aynı cümle ve aynı kelimelerle yapılan yorumları görünce biraz şüpheye düşmüştüm tanıdığı olabilir diye.

Bu şüphemin cevabını bilmiyorum tanıdıkmıydı aynı cümleleri kullanarak farklı sitelerde öve öve bitiremeyen kişi ama çok da alternatif olmadığı için banada mesafe olarak yakınlığından ötürü Bostancı Oto Sanayi de bulunan Ri-Car Oto İbrahim Usta'ya gitmeye karar verdim.

Ri-Car otonun bir internet adresi var burdan ibrahim ustaya yapılacak işlemle yada sıkıntınızla ilgili yorum ve fiyat sorabiliyorsunuz. Başarılı bi yenilik ve uygulama. Bende burayı kullanarak aracımın bakımı için yapılacakları ve fiyatı sordum ve cevap aldım.

Ustanın söylediği şekilde Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yağ Filtresi, Yağ Değişimi yapıldı.

İşçilik dahil 180 TL ödedim. (Toyota ALJ Plaza/Çekmeköy'ün bu bakım için verdiği fiyat 400 TL idi bu arada)

Çok titiz biri olarak Şunu belirtmeliyim ki bu tip bi işlem için Yetkili servise gitmenin bi anlamı olduğu düşünüyorum. Özellikle 2 kat fiyat çektiklerini düşünürsek hiç bir mantığı yok.

Bir hava yada polen filtresi orjinal olsa nolur olmasa nolur. Ki bilmiyorum belkide orjinal takılmıştır Ri-Car Oto'da.

Ustaların hepsi ilgili merak ettiğiniz herşeyi sıkılmadan terslemeden offlamadan cevaplıyorlar.

Bakım işlemi bittikten sonra ustaya klimamın performansından memnun olmadığımı ve soğutmadığını söyledim.

Usta da polen filtresini değiştirdik muhtemelen düzelmiştir ama birde ölçüm yapalım dedi. Ölçümü termometre tarzı bir cihazla yaptılar. Klimayı en yüksek ayarda açıp, kapılar kapalı şekilde. Usta sıkıntı olmadığını söyledi.

Bu işlemden sonra ne kadar borcumuz dediğim de "yok abi ne borcu dedi" sağolsun.

Özel servis olsa belki bu işlem için bile extra para isteyebilirdi bilmiyorum belki ben abartıyorum servis tecrübem yok yorumlar üzerine böyle düşündüm.

(Sadece bakım için gittiğimden büyük bir mekanik yada elektronik arıza konusunda bilmiyorum nasıl olduklarını)

Çok uzun yazdım ama buralarda gezipde çözüm bulamayan aklında soru işareti kalan arkadaşlara umarım yardımcı olur.

Bende tanıdığımın tavsiyesi üzerine gittim. İbrahim Usta 'nın yiğeni (Emre) saolsun ilgilendi ve ağır bakımı yaptırdım. Toplamda 380 TL verdim ve bunu serviste 700 TL civarında yapılacağını söylemişlerdi.

Ayrıca dikkat ettiyseniz çok fazla taksi oraya geliyor. Zaten iyi biryer olmasa taksiciler gelmez (iyi olanlardan bahsediyorum) Hatta oradaki taksinin motorunu dinledik ve neredeyse benim aracın sesi gibi ve sarsmıyordu (araç 310.000 km'de)

• quote:

Orijinalden alıntı: reLo

quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

Bende tanıdığımın tavsiyesi üzerine gittim. İbrahim Usta 'nın yiğeni (Emre) saolsun ilgilendi ve ağır bakımı yaptırdım. Toplamda 380 TL verdim ve bunu serviste 700 TL civarında yapılacağını söylemişlerdi.

Ayrıca dikkat ettiyseniz çok fazla taksi oraya geliyor. Zaten iyi biryer olmasa taksiciler gelmez (iyi olanlardan bahsediyorum) Hatta oradaki taksinin motorunu dinledik ve neredeyse benim aracın sesi gibi ve sarsmıyordu (araç 310.000 km'de)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ;

Toyota Gedizler Yetkili Servis çalışanlarından 3 usta İstanbul/ Maslakta özel servis açmış durumdadır.
    Ben Toyota Yaris ve Toyota Auris araçlarımı bu ay içerisinde bu serviste bakım, debriyaj, disk ve balata değişim işlemlerini gerçekleştirdim.
    Kendileri uzun yıllar Toyota Yetkili serviste çalışmış master teknisyenlik belgesi olan ustalar.

Aldığım kaliteli hizmet ve işçilikten dolayı sizlere de öneririm.

Açık adresi yazıyorum : ToyoTarabya Özel Servis . Maslak Atatürk Oto Sanayi 1.Kısım 43.Sok No: 109 Maslak / Sarıyer / İstanbul
    Tel : 0212 346 08 07

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightblueist -- 5 Eylül 2015; 10:50:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightblueist

Arkadaşlar ;

Toyota Gedizler Yetkili Servis çalışanlarından 3 usta İstanbul/ Maslakta özel servis açmış durumdadır.
    Ben Toyota Yaris ve Toyota Auris araçlarımı bu ay içerisinde bu serviste bakım, debriyaj, disk ve balata değişim işlemlerini gerçekleştirdim.
    Kendileri uzun yıllar Toyota Yetkili serviste çalışmış master teknisyenlik belgesi olan ustalar.

Aldığım kaliteli hizmet ve işçilikten dolayı sizlere de öneririm.

Açık adresi yazıyorum : ToyoTarabya Özel Servis . Maslak Atatürk Oto Sanayi 1.Kısım 43.Sok No: 109 Maslak / Sarıyer / İstanbul
    Tel : 0212 346 08 07

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

2007 Corolla aracım var, yaklaşık 1 ay önce aldım. Ufak tefek sorunları vardı, internetten Ankara'da servis araştırmaya başladım. Bu başlığı inceleyerek ve daha başka yorumların ışığında "Toyota Yüceller'e gideyim" dedim. Dizel araçların ve Corolla'nın kendi servis kitabında yazılana göre 5/30W yağ konulması (tam sentetik) gerekirken alttan girdi üstten çıktı elindeki binlerce 10/40w Mobil 2000 (yarı sentetik) yağlardan koydular. Anlaşması var herhalde. 90 TL'ye yağı saydı. Sarf fiyatı bu, işçilik yok daha (: Polen filtresinin üzerinde Made in Japan yazıyormuş, 35 TL oldu. Hava filtresinde de yazıyormuş bu, 55 TL de bu. Yağ filtresinin fiyatını hatırlamıyorum ama kesin en iyisini takmıştır yine. Velhasıl dışarıda herhangi bir yağcıda bu işlemi max. 130 TL'ye halledebilecekken -üstelik daha sağlıklı seçimlerle- 310 TL tuttu. 10 TL ikram etti, 300 oldu. 90 TL işçilik yazmış. Ücret almadığı kalem olan air flow ayarı 90 TL imiş de falan filan anlattı durdu masalları. Almamış güya bunu (:

Ben arabana çok iyi bakım yapıyorum ben biliyorum ben anlıyorum ustayım kralım falan filan anlatıyor devamlı Sefer Usta ama ne bujilere baktı ne de mazot filtresine. Elinde sigarayla dükkandaki çırağa işi devrederek diğer ortağıyla sövüşerek sohbetlerine devam etti, ben yokmuşum gibi orada. Arabamız Sefer Usta'ya gitmeden önce araba değilmiş meğersem. Bu platformda çözebileceğini iddia ettiği üst direksiyon kronik arızasını çözmek yerine vıttırık zıttırık şeyler söyleyerek yapamayacağını, faydalı olmayacağını söyledi. Ne uğraşacak adam? 20 dakikada 300 TL vurmak varken elini yağa kire ne sokacak?

Özetle; bu büyük forumlar çok faydalı iyi güzel hoş ancak ustalar kendi reklamlarını yapıp uzaklaşıyorlar ve ağına düşürecekleri müşterileri buralardan (örnek ben) topluyorlar. Ustalar bir süreden sonra ustalıklarından vazgeçip cüzdanlarına bakıyorlar. Bu platformda kendi reklamını yapıyorsun madem bu serbesttir; ben de eleştirimi yapıyorum. Oturacak okuyacaksın usta, buradaki yazılan da sensin.

Her yorumu değerlendirecek olan arkadaşlarım; geçen aya kadar sihirli bir sopa kafalarına inmediyse Toyota Yüceller'deki genel durum buydu. İsteyene fatura ve kalem işlem fiyatlarını gönderirim. Toyota Yüceller Oto'yu tavsiye etmiyorum!!! Ben daha faydalı servisleri araştırmaya devam ediyorum, sizler de tecrübelerinizi paylaşmaya devam ediniz lütfen.

İyi akşamlar.

• quote:

Bundan bir iki sene evvel bu konuyu bende araştırmıştım.. Halbuki 15 senedir toyota alım satımı yapan kardeşimin gittiği bir servis vardı. onu dinlemedim Başka bir arayışa girdim.. Belki o markanın içinden gelen.. sadace o markayla çalışan bu işin ehlidir diye düşünerek
    bir arayışa girdim.. Sonra yine bu forumda Bornova' kapanan bir Toyota yetkili sersin eski ustalarının kendi özel açtıkları özel servis e gittim. Sonuç fiyasko, rezalet..
    Motor yağı = 86 tl
    yağ filitresi = 31,76tl
    tapa contası = 2,54tl
    hava filitresi =25,42tl
    antrifriz = 46,84
    fren hidroliği =21,19tl
    bakım işçiliği=40,38tl

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.