Şimdi Ara

Ön koltukta küçük çocuk bulundurmayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
3.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bildiğim ön koltuğa küçük çocuk bindirilse bile isofix koltuk ters koyulur kemer takılır.. airbag iptal edilir..
  • İlk görüntü çok fena. Türk halkının bilinçlenmesi gereken en önemli 2 konudan biri de bu konudur aslında.

İnsanlarımız arabasına parasına puluna gösterdiği saygıyı canına, kanına, evladına gösterse bugün bu uyarıları yapmak zorunda kalmazdık.
  • konunun güncel tutulmasında fayda var.
  • Çocuğunu (hatta bebeğini) kucağına oturtup direksiyona geçenlere ne demeli???
  • quote:

Orijinalden alıntı: LokmanHekim

Çocuğunu (hatta bebeğini) kucağına oturtup direksiyona geçenlere ne demeli???

• quote:

Orijinalden alıntı: D-dokuzyuz

quote:

Mazallah bir kaza olsa o vicdanla yaşamakda var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Benim bildiğim ön koltuğa küçük çocuk bindirilse bile isofix koltuk ters koyulur kemer takılır.. airbag iptal edilir..

isofix koltuk ve airbag nedir? türkçeleri yok mu bu iki kelimenin?
  • Bilmem hatırlarmısınız tabiki 90' lılar bilmez ama yıllar önce aşağı yukarı 20 sene önce mercedes e class bir araçta ön koltuktaki çocuğun airbagın şişmesiyle kafası kopmuştu, bu bende o kadar büyük bir iz bıraktı ki trafikte kimi görürsem ikaz ediyorum arkaya almasıyla ilgili istanbul'da genellikle baya bir kadını ikaz etmişimdir çoğu anlayışla karşıladı ve haklısınız diyip yollarımıza devam ettik, ama bazı bayanlarda keçi gibi inatçı seni, ne ilgilendirir çocuk senin mi diyen bir kadınla karşılaştım ve merak etme altımda sen yatsaydın böyle konuşamazdın diyip bastım gittim.
  • Çocuğun yeri arka da çocuk koltugudur. Normal koltuga oturtmanın önde oturtmaktan pek farkı yok.

• Geçen çocuğun teki ön koltukta kucakta oturuyordu. Konsola doğru uzanmıştı. Airbag patlasa başına gelecekleri düşündüm de bir an... Belki de küçücük bir kazada bile cehaletleri yüzünden çocukları hayatını kaybedecek.

• Yaklaşık 10 sene önce ön koltukta oturan bir kız çocuğunun başı kopmuştu. Araç sahibi "güvenli diye mercedes aldık. Bu nasıl güvenlik." diyordu. Hemen suçu başkasına atarız. Mercedes mi dedi sana çocuğunu öne oturt diye.
  • Koltuğu isofixli olan ama kemerlerini takmayanlara ne demeli?

Ya da 6. Aydan sonra hemen öne doğru olan oto koltuklarina oturtanlara ne demeli?

9kg çocuğu isofixli ve yola bakan koltuğa koymak çok tehlikelidir. Mümkünse 2 yaşına kadar çocuklar ters oturtmali.

• Paylaşım için teşekkürler emniyet kemeri takılsa bile çocuğun ön tarafa oturtulması çok yanlış çocuk koltuğu olmadan arka tarafa oturtan'da var sonuçta bir risk alınıyor.Ama son zamanlarda biraz daha bilinçlendik galiba eskiden çok fazla sayıda haber veya olay çıkıyordu.
  • ayda 4-5 defa çocugunu kucağına almıs araba süren öküz görüyorum bakırköy saunanın orda bır dıngıle denk geldım adamı uyardım söylediği laf şu '' sanane kardeşim çocuk benım değil mi istersem tavana bağlarım '' yanında da karısı var topunuzun a............ dedim bastım gittim inş trafık ekıbıne denk gelmıstır serefsiz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolarMohr

Bilmem hatırlarmısınız tabiki 90' lılar bilmez ama yıllar önce aşağı yukarı 20 sene önce mercedes e class bir araçta ön koltuktaki çocuğun airbagın şişmesiyle kafası kopmuştu, bu bende o kadar büyük bir iz bıraktı ki trafikte kimi görürsem ikaz ediyorum arkaya almasıyla ilgili istanbul'da genellikle baya bir kadını ikaz etmişimdir çoğu anlayışla karşıladı ve haklısınız diyip yollarımıza devam ettik, ama bazı bayanlarda keçi gibi inatçı seni, ne ilgilendirir çocuk senin mi diyen bir kadınla karşılaştım ve merak etme altımda sen yatsaydın böyle konuşamazdın diyip bastım gittim.

90 liyim ama olayı hatırlıyorum hocam. Cep telefonu ve abs olayi çok gündeme gelmişti o haberden sonra.

Yanlış hatırlamıyorsam, frenleri tutmayan mercedes agaca carpmis ve acilan hava yastigi kemeri bagli olmayan kızın kafasını koparmisti

• Freni tutmayanmı? Şahinle ,vw nin preminyum araçlarıylamı karıştırdınız yıldızı? Asddssfa

• quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Benim bildiğim ön koltuğa küçük çocuk bindirilse bile isofix koltuk ters koyulur kemer takılır.. airbag iptal edilir..

isofix koltuk ve airbag nedir? türkçeleri yok mu bu iki kelimenin?

terim olarak yazdım.. hem günlük hayatta birçok şeyi ingilizce olarak söylüyoruz zaten.. compressor olmuş kompresör.. toast olmuş tost..
    Airbag hadi neyse.. hava yastığı diyoruz.. haklısın fakat.. isofix'e izofiks mi diyelim ?

• quote:

Geçenlerde öyle bir herifi gördüm bebeğini kucağına alıp direksiyona geçmiş nasıl kızdım anlatamam tam bir cahillik örneği
  • Akıl işi değil, ama eskisi kadar olmasa da hala bu tipleri görüyorum, polis çevirmelerinde verseler ellerine makbuzları az daha hizaya girerler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.