Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eksimaya

Çok sıkıldım. Sizce 2080ti ye şu durumda en fazla kaç para verilir?
    5k
  • Türkiye'ye gönderimi olmayan ABD sitelerinde vs yok mudur beyler ya ? 2 hafta sonra arkadaş gelecek. Kesin getirtirim diyordum çıkış tarihini duyunca ama ortada kalacağız gibi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla benim de aklımdaki ideal rakam o. 3070 ler çıkınca 4000 lere kadar düşecek gibi duruyorlar. Şuan en düşük 6k bulunabiliyor. Bir an gözümü karartıp alasım geliyor ama sonra küçücük bir farkla amazondan Tuf 3080 alıp üç sene kart sorununu ortadan kaldırmak çok daha mantıklı gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adocat kullanıcısına yanıt
    Hiçbir yerde yok malesef.

• Adocat kullanıcısına yanıt
    Yalnız 2 hafta sonraok şey değişebilir, ki büyük ihtimalle değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eksimaya

Valla benim de aklımdaki ideal rakam o. 3070 ler çıkınca 4000 lere kadar düşecek gibi duruyorlar. Şuan en düşük 6k bulunabiliyor. Bir an gözümü karartıp alasım geliyor ama sonra küçücük bir farkla amazondan Tuf 3080 alıp üç sene kart sorununu ortadan kaldırmak çok daha mantıklı gözüküyor.
    Acelen yoksa zaten 5k ya 3070 alabileceksin.Kasım ayı itibariyle stok sıkıntısı yaşanacağını zannetmiyorum.
  • RTX3070'lerde de bu kadar stok sıkıntısı yaşanır mı ? 2K sistem topladım tek eksiğim ekran kartı kaldı ama bu gidişle onu tamamlamak kasımı bulacak gibi.
  • 15.000 tl dediğin rakam bugün 1000-1100 dolar etmiyor. ÖTV si, KDV si, gümrüğü, gümrükte baktım vergisi, kültür bakanı trt si şuyu buyu dolar pratikte 12 lira ile 15 lira arasında şu anda. Daha da artacak bu rakam.
    Bayi kâri, distribütörü, garanticisi, satıcı sanal dükkan kirası gibi durumlar da var.

Hal böyle olunca Jony'nin 80 dolara aldığı fare bize 950 tl oluyor. Ne demek 300-500 ün hesabını yapma. Yurtdışında normal fiyatlar, bize yükseğe geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 26 Eylül 2020; 23:12:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç haftaya yakındır pc kartsız işte neredeyse. Bu kadar beklemişken bir anlık istekle saçma bir şey yapıp sonra pişman olmak da istemiyorum. En iyisi ekranı açacak kadar bir kart alıp stok sorunu bitene kadar beklemek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Hocam 34 inci bilmem ama 32 incte 1440p çözünürlük sırıtıyor. Yani piksel sayma durumu var ekrana 90 cm den baksan dahi. 34 inc daha büyük. Bir daha düşünürdüm sizin yerinizde olsam

Ayrıca 3080 e 4k monitör yakışır diyecegim de 4k 60 hz alınır o fiyatlara. 4k 144 lerin fiyatlarına girmeyelim
    Valla hocam tv de 4k@120hz olduğu için 4K düşünmüyorum monitörü daha çok klavye fare oyunları için kullanacağım.

Bu 34 inç 2K ama ultrawide 3440x1440 yani. Yükseklik olarak aşağı yukarı şuanki monitörümle aynı sadece eni var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eksimaya kullanıcısına yanıt
    Alınmaz bu vakitten sonra 2 serisi. Mevcutta varsa neyse de. Millet yardırırken yeni kartla öyle bakar ancak alan. Birde 3 serisi ikinci ele düştüğünde alınan 2 serisindeki kaybı bir daha düşünün. En iyisi beklemek. Sabır biraz daha. 1 ay olucak bende de kart yok. İntel hd ile idare ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAKAZLI -- 26 Eylül 2020; 23:12:26 >
  • Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    Ha öyleyse bi kaybınız olmaz bence maddi durum elveriyorsa alınır... Ben akakce den baktım hem ultrawide hem çözünürlük 2560*1440 yazıyordu kafam allak bullak oldu demek yanlış yazmışlar.

Daha önce 29" ultrawide kullandım LG, 21.9 oranın tadı bir başka.

• FAKAZLI kullanıcısına yanıt
    Bende de Gt710 var

• Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    Bu biraz fiyat monitörü olmuş pek performans monitörü olamamış gibi görünüyor. Forumda alıp kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa daha iyi olur tabi.

• Amazon.de de evga ftw3 ultra siparişi iptal edilen varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Ha öyleyse bi kaybınız olmaz bence maddi durum elveriyorsa alınır... Ben akakce den baktım hem ultrawide hem çözünürlük 2560*1440 yazıyordu kafam allak bullak oldu demek yanlış yazmışlar.

Daha önce 29" ultrawide kullandım LG, 21.9 oranın tadı bir başka.
    Valla hocam şuankini satıp üstüne 1000 lira falan koyunca alabiliyorum. Ultrawide biraz kafamı karıştırıyor bir de markanın Xiaomi olması, Ultrawide gerçekten çok fark ettirir mi? FPS oynuyorum genelde, direksiyon seti de var onun için kesin baya iyi olur da, FPS oyunlar için güzel bir şeyler katar mı acaba?
  • eksimaya kullanıcısına yanıt
    Ama işte 2 hafta sonra ucağı var hocam. max 10 gün içinde hazır stok bulmam lazım ki arkadaşa yetişsin. Bestbuy, newegg, amazon vs email bildirimi de açtım tüm 3080 ler için stok geldiğinde bakalım yakalayabilirsem iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzHanTDK78

Amazon.de de evga ftw3 ultra siparişi iptal edilen varmı?
    evet birkaç kişinin iptal olmuştu benim duruyor ftw3 siparişim
  • Osiris34 kullanıcısına yanıt
    Oo hedef 8k demek

• quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

evet birkaç kişinin iptal olmuştu benim duruyor ftw3 siparişim

Alıntıları Göster
    Benimki de duruyor şimdi baktım da bir sıkıntı mı var
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.