Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (582. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasadaki mevcut bütün 3080 ve 3090 kartların postcap vs MLCC karşılaştırması. Asus dışında mevcut bütün markalar malzemeden çalmış gibi duruyor. Bu cihazların bırak overclock yeteneğini iddia edilen saat hızlarında kalması bile zor görünüyor. Üreticiler yakında VBIOS yayınlayıp saat hızlarını bu modeller için 50-100 Mhz aşağıya çeker.

Manufacturer Product RTX 3080 RTX 3090
    NVIDIA FE Mixed (2) Mixed (2)
    Asus TUF MLCC MLCC
    Asus Strix MLCC MLCC
    EVGA XC3 Mixed (1) Mixed (2)
    EVGA FTW3 Mixed (2)** Mixed (2)
    Galax Black Mixed (1) Unknown
    Gainward Phoenix Mixed (1) Unknown
    Gigabyte Eagle Unknown POSCAP
    Gigabyte Gaming POSCAP POSCAP
    Inno3D iChill X3 Mixed (1) Unknown
    Inno3D iChill X4 Mixed (1) Unknown
    MSI Gaming X Trio Mixed (1) Mixed (2)
    MSI Ventus Mixed (1) Mixed (2)
    Palit Gaming Pro Mixed (1) Mixed (2)
    Zotac Trinity POSCAP POSCAP
    Zotac X-Gaming Unknown POSCAP

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihat-B

Bi sal git artık. Inanilmaz Cringe sin.

Tabi sana eğlence çıktı amd fanı olarak, hak veriyorum

Alıntıları Göster
    Bu mevzu ortaya çıkmadan önce ben pcb lerin ucuzluğundan bahsederken eksik kapasitörlerden yakınırken "çok biliyosan nasaya git" diyen sendin sanki.
    Boşsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak

gsync/freesync e gerek yok diyosun yani ;
    https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1011625/

"...takılma ve dağılmaların önüne geçilmiş olur."

144hz monitörde 140fps aldığın zaman bile yırtılma ve stutter olur akıcılığı etkiler gsync/freesync tam da bunun için geliştirilmiş teknolojiler 140 fps alan monitör refresh cycle ı bekliyor gecikme yaratıyor a-sync kullanmadığın zaman...

Alıntıları Göster
    Gerek yok demiyorum, tam olarak akıcılığa hizmet etmiyor diyorum. Evet yırtılmayı dağılmayı önlüyor bu yüzden akıcıymış hissi veriyor. Ama akıcılığı arttırmıyor yapay bir akıcılık hissi veriyor. Gerçek akıcılığı sadece hertzi ve fpsyi arttırarak alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Gerek yok demiyorum, tam olarak akıcılığa hizmet etmiyor diyorum. Evet yırtılmayı dağılmayı önlüyor bu yüzden akıcıymış hissi veriyor. Ama akıcılığı arttırmıyor yapay bir akıcılık hissi veriyor. Gerçek akıcılığı sadece hertzi ve fpsyi arttırarak alabilirsin.

Alıntıları Göster
    https://www.amd.com/en/technologies/free-sync-faq

burayı da inceleyebilirsin

"akıcılığı artırıyor" diye bir iddiam mı oldu benim ? olması gerekeni sağlıyor diyelim özetle yani akıcılığa hizmet ediyor pek ala...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 26 Eylül 2020; 21:1:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak

https://www.amd.com/en/technologies/free-sync-faq

burayı da inceleyebilirsin

"akıcılığı artırıyor" diye bir iddiam mı oldu benim ? olması gerekeni sağlıyor diyelim özetle yani akıcılığa hizmet ediyor pek ala...

Alıntıları Göster
    Valla benim gsync’e gerek yok dediğim bir yorum olmadı ama sizin “ gsync/freesync kullanırsanız ki bence şart akıcılıkta yine sorun olmaz” böyle bir yanıtınız var ben de buna istinaden açıkladım g-sync akıcılığı artırmaz mevzusunu burada kimseyle sidik yarıştırmıyorum bildiğim bir konuda açıklama yapıyorum.

Bilgiyi alıp almamak size kalmış. Tartışacak yer arıyorsunuz üslubunuzdan anladığım kadarıyla fakat o kişi ben olmayacağım. İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Valla benim gsync’e gerek yok dediğim bir yorum olmadı ama sizin “ gsync/freesync kullanırsanız ki bence şart akıcılıkta yine sorun olmaz” böyle bir yanıtınız var ben de buna istinaden açıkladım g-sync akıcılığı artırmaz mevzusunu burada kimseyle sidik yarıştırmıyorum bildiğim bir konuda açıklama yapıyorum.

Bilgiyi alıp almamak size kalmış. Tartışacak yer arıyorsunuz üslubunuzdan anladığım kadarıyla fakat o kişi ben olmayacağım. İyi akşamlar.

Alıntıları Göster
    engin bilgilerine gerek yok sağol iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 26 Eylül 2020; 21:15:10 >

• Lwernul
    Bu konunun en cringe uyesisin. Agir amd fanisin

kendini cok bilgili sanan ama sadece broşür okuyan bir tipsin.

Profil felanda gizli zaten direk trol hesabsin. Allahtan seni aylardir takip ediyorumda ne kadar artist ve kavgaci biri oldugunu teyit aldik.

Zaten amd fani olan tip lerden ne beklenirki. Yok kapasitor konusuna geri donelim felan.. adam keyif aliyor milletin basina gelen talihsizlik lerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihat-B -- 26 Eylül 2020; 21:2:3 >
  • Gsync'in düşük fps değerlerinde akıcılığa etkisi olduğunu söyleyebilirim. Belki gerçekte yoktur ama hissiyat olarak var açıkca.

Tabi gsync range'in 45fps civarına kadar düşmesi gerekiyor bunun için. Çoğu monitörde bu özellik bu kadar düşük fps'de olamıyor.

• Nvidia cop uretsın yıne alır kullanırım.Amd kart uretsın baskaları alırda nvıdıa belkı ucuzlar dıye beklerım.

Amd kart ısterse 3080 ile aynı hızda olsun + 24gb bellegı olsun + fıyatı 5000tl olsun yınede almayı aklımın ucundan dahı gecırmem.Alana saygım var.Bunu maalesef yıllarca amd kart kullanmıs bırı olarak soyluyorum.
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Çıksada alsak 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Su an halen öylemidir fikrim yok, cünkü 8 senedir ati/amd ye elimi sürmedim. Ondan önce de radeon 9600xt gibi birşeydi sanırım adı, ardından da hd 4870 kullanmıştım. 2 sinde de driver 2 sene sonra bu kartlar eski sayılıp çıkmazdı. overlockersmiydi ,3d bilmemneli bi ismi olan sitelerden bunlara uyumlu driver bulup kuruyorduk. Ondan sonra lanet ettiydim bir daha da almadım. Şimdi AMDye geçmem için gerçekten driver/software olayına ikna olmam gerekli gerçekten. Yoksa şansı yok amdnin.
  • warrer kullanıcısına yanıt
    Hocam yüksek hz masaüstünde mouse hareketlerinde bile fark ediliyor. Klasör açtığınızda o klasörün büyüyüp ekranı kaplaması bile daha akıcı oluyor. Hatta 144 hz ve 240 hz arasında bile fark edilen bir akıcılık oluyor. Oyunlarda ise özellikle yarış oyunu oynarken ben çok fark ettim. Mesela fps tarzı oyunlarda pek farklı gelmedi.
    Mac OS üzerinde final cut kullanıyorum. Orada bile akıcılık belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

12. dakikadayım ve hala daha konuya giremedi beynim yanmak üzere. Takmış poscap değil onlar olayına. Yanında birinin durup "abi yeter artık" demesi gerekiyor.
    aha, bu kekonun formatı böyle. doğaçlama gidip teknik şeylerde tilt oluyor. video yorumları çok iyi poscap konusunda
  • Konuda amd kartlarını kötülemişler beceriksizler kart kullanmayı beceremiyor amd piyasadan gitsin nvidia 10 bine size kart kitler. En fp kart her zaman amdede olacak her zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mark Selby kullanıcısına yanıt
    👏👏👏👏👏👏
    Bunu buraya yazdın eline ne geçti?

• Ryzende inteli şamar oğlanı yaptı gün gelecek nvidiayıda şamar oğlanı yapacak.

• Dostlar sizce bu monitör 3080 ile nasıl ikili olur

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/xiaomi-mi-curved-bhr4269gl-34-ultra-wide-4-ms-144-hz-freesync-wqhd-monitor_pdp_599592477?utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.16.3

Şuan elimde 2560x1440 144Hz 1Ms 400nit MAG271CQR var,

bu ultrawide 4ms 300nit. Sizce 1000 lira gibi bir fiyata yükseltmeye değer mi?

• Çok sıkıldım. Sizce 2080ti ye şu durumda en fazla kaç para verilir?

• Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    Hocam 34 inci bilmem ama 32 incte 1440p çözünürlük sırıtıyor. Yani piksel sayma durumu var ekrana 90 cm den baksan dahi. 34 inc daha büyük. Bir daha düşünürdüm sizin yerinizde olsam

Ayrıca 3080 e 4k monitör yakışır diyecegim de 4k 60 hz alınır o fiyatlara. 4k 144 lerin fiyatlarına girmeyelim

• 
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.