Yüzbaşı
21 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 191 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar laptopu mini dp to dp kablosu ile monitöre bağladım Hem laptop hem monitör iki ekran da açık iken hiçbir sorunum yok monitör yağ gibi gösteriyor. Ancak windows+p yapıp sadece ikinci ekranı göster dediğimde monitör fena bir şekilde takılmaya başlıyor. Pencere açıp kaparken tutun da oyunlara kadar kare kare takılma var. İki ekranı da açık tutup güç ayarlarından laptop kapağını kapatınca hiçbir şey yapma seçip kapağı kapattığımda da yine aynı takılmaları yaşıyorum.
Var mıdır bunun çözümünü bilen? Yardım lütfen.
Arkadaşlar dün hepsiburada dan telefon aldım. Telefonu kutusundan çıkardım, yakından görmemiştim beklediğimi bulamadım kalın ve kullanışsız geldiği için sonuçta yasal olan hakkımı kullanarak kutusuna koyup eksiksiz bir şekilde geri yolladım. Ama iade ellerine ulaştıktan 2 dakika sonra reddedildi ve şarj bölümünde kılcal çizik var deniliyor. Kullanılmamış şarja takılmamış bir telefon, nasıl çiziliyor anlamış değilim. Bir de bu kılcal çizik olayı istenirse heryerden bulunur istenirse de çizilir iade almamak için. Adamlar açılmış elektronik cihazı almamak için her türlü bahaneyi bulacak hepsiburada ve bu zihniyette satıcılar olduğu sürece kanun çıkarılsa ne olur ki yani. Yani bu kadar kolay mı bu iade reddetmek ? Ben yine de yasal hakkımı kullanacağım gidip başvurucam tüketici hakem heyetine ama hepsiburada.com benim için bitmiştir. Millet başka yerlerden aldığı telefonu 10 gün kullanıp geri gönderiyor anında alıyorlar. Şarj giriş kısmında kılcal çizik varmış külahıma anlatsınlar. Bir de kolay iadeymiş reklammış ilanmış tatava yapıp duruyorlar.
Arkadaşlar bu notebook işinden maalesef hiç anlamıyorum işlemcilerinden falan.
Anneme hediye olarak almak istiyorum uygun fiyatlı bir ürün ama bu ikisi arasında kaldım.İnternette gezme ve film,tv izlemek için kullanıcak başka birşey için kullanmaz.
2 sayfa açınca kasılmıcak videoları düzgün oynatıcak digiturkplaydan tv izleticek birşey olsun yeterli.

https://www.notebookadresi.com/lenovo-ideapad-g500-59-414978-laptop19

ve

http://www.sadecenotebook.com/lenovo-b5070-59-424003-notebook-pmu390760

İşlemci karşılaştırdan baktım g500 ün işlemcisi de daha iyi diye gösterdi orda fiyatı da neredeyse aynı o zaman o mantıklı oluyor ama bilmediğim birşey mi var acaba bir danışayım dedi.
Arkadaşlar hem inceliği hem kolay taşınabilirliğinden dolayı iş için kullanım amaçlı Macbook Air alacağım fakat retina ekranlı air ların çıkacak olması çok kafamı karıştırıyor.
Bu yıl sonuna doğru çıkarmı sizce retina ekranlı versiyonları ?
Ben alırım 1-2 ay sonra çıkarırlarsa çok pis yıkılırım :)
Geçen gün retina pro ile air yanyana gördüm ekran kalitesi inanılmaz farklı geldi o yüzden retina kafamı çok karıştırıyor.Hatta sırf o yüzden pro almayı da çok düşündüm.
Bir de pro aldım diyelim yakın zamanda yenilenmiş halleri çıkar da bunların fiyatı düşer mi acaba? ilk defa mac alıcam tam bilmiyorum piyasasını ne şekilde yeniliyorlar belli bir dönemi var mı iphone gibi falan? Tam bilmiyorum açıkcası bunları.
Arkadaşlar ios8 yükledikten sonra kurulum yaparken icloud drive etkinleştirdiğim sırada,daha önce satmış olduğum ipadi göstererek bu cihazada ios8 yüklemeden icloud kullanamazsınız dedi.Fakat ben onu silip satmıştım nasıl hala böyle birşeyi isteyebiliyor anlamış değilim.Ve bu yüzden şu anda telefonda ne rehberim geldi nede notlarım vs. icloud da yedeklediğim.
Icloud a sitesinden girince hepsi görünüyor ama telefondan icloud giriş yaptığım halde hiçbirisi yok o ipadi nasıl silebilirim ki acaba bilen varsa yardım lütfen.
Arkadaşlar 5s i ekran filmi ile kullanıyorum fakat ekran filmleri de hangisini denediysem üstü böyle yağ gibi oluyor yağlanmış gibi görünüyor. Parmak izi hadi neyse çoğunda oluyor sıkıntı değil ama bu yağlanma problemi hasta ediyor beni. Böyle retina ekranın kalitesini bozmadan çok fazla yağlanmayan kaliteli bir ekran filmi varmı tavsiyeniz acaba ?
Kendi kullandığınız falan.
Arkadaşlar z510 daki energy management da pili %55-60 a sabitle seçeneği vardı o yüzdeye gelince notebook prize bağlıda olsa pilden kesiyordu koruma amaçlı olarak.
Yalnız bu y510p (gtx755m modeli) enery managementında ise öyle bir seçenek yok eskisini kullanma şansımız varmı acaba bilen varmı yada bunun bir ayarında yine o seçenek varmı ?
Bundaki aynen bu şekilde görünüyor:http://prntscr.com/2f3siv
z510 daki menü böyle idi :http://prntscr.com/2f3sql

Soldaki y510p de olanı.
Arkadaşlar nette aradım bulamadım tam olarak ne diye aratacağımı da bulamadım.Varsa biryerlerde kusura bakmayın.
Ben örneğin galeriideki bir fotografa bakarken paylaş dediğimde altta mesaj,mail falan çıkıyor ama whatsapp,viber gibi programlar çıkmıyor onları gösteremiyormuyuz orda iphone 3gs olan arkadaşımda ios 6.1 var çıkıyor onlar ekstra birşey yapmadım diyor varmıdır işin sırrını bilen?
Arkadaşlar bugün aldığım iphone 5s space grey de anlık takılmalar yaşıyorum menü geçişlerinde ve ana ekranda geçişlerde bazende örneğin ayarlardan icloud kısmına basıyorum 3-4 saniye bekleyip öyle açılıyor.1 kasımdan beri başka bir 5s kullandım o yağ gibiydi gold renk.İnternetten araştırdım bulamadım böyle bir sorun yaşayan böyle şeyler gelen varmı başına?

Bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar ? ne olur ne olmaz diye sıfırladım telefonu yine aynı şey oluyor ara ara anlık takılma bazı menülere girerken de 1-2 saniye gecikme yaşıyor.

Yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum.Yazılımsal olacağını sanmam herkesin aynı yazılımı bi tek bana olmaz.Donanımsal o zaman sanırım servise mi vereyim yada yapılabilecek başka birşey bilen varsa tavsiye ederse sevinirim.
Arkadaşlar kız arkadaşıma araba kullanmayı öğretmek için ankarada bir alan arıyorum.Ehliyeti henüz yok kursa yeni başladı ama kursun yanında bende öğreticem.Ehliyeti olmadığı içinde trafiğe kapalı bir mekan yada çoook seyrek bir yer olması gerek.Mekan olarak adresi bildiğiniz yerler varsa gölbaşı,haymana vs gibi uzak yerler bile olur sabahtan gidip saatlerce durucaz zaten farketmez mesafesi 1-1.5 saatlik yerler olabilir çok önemli değil yeterki güvenli olsun.Varsa böyle yerler geniş alanlar bileniniz paylaşırsanız sevinirim.
İlk başta temel eğitimleri verecegim icin dönüşlü falan yerler olmasına da gerek yok düz yer olursa çok daha iyi olur.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
renault
Mobil cihaz
1+
Operatör
Turkcell
ISS
turknet
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
World of Warcraft
World of Warcraft
Steam
Sfenks
TV
Samsung
Notebook
HP
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 633
İkinci El Bölümü Mesajları: 130
Konularının görüntülenme sayısı: 23.744 (Bu ay: 678)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 86 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.