Şimdi Ara

NOKİAN Weatherproof (4 Mevsim) Ölüme Davetiye Çıkarıyor!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
9.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DbA

sayın dostum araştırmadan şikayetleri değerlendirmeleri okumadan
    lastik almamak gerek, sonuçta can taşıyor. Biz markaya güvendik sonuç ortada.
    Her marka modele bol bol şikayet var, vallaha ben araştırmalarımca en mantıklı lastiklerin listesini çıkardım.

Yazlık

1- mişlen primacy 4 zengin

2- falken ze310 ecorun fakir

Kışlık

1- Goodyear ultragrip gen1 zengin

2- Petlas snowmaster fakir

4 mevsim

1- Goodyear vector 4 season's gen 2 zengin

2- falken as210 fakir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DbA

Ülkeye göre ayrı üretim yapıyorlarsa hiç şaşırmam. Bunu Almanyada yapamazlar sanırım. Lakin nasıl olsa Türkiyede kimsenin sesi çıkmıyor.
    Çıkmaz ses bizde, herşey için şükür hamd olsun elhamdülillah.

İyiyede kötüyede özellikle insandan gelene böyle.

Hele kötülük Allatan gelsin bi gör herkes isyan bayrağını çekiyor bu ülkede.

Ama diğer dünya ülkelerinde kötülük Allah'tan geliyorsa şükür, insandan gelirse comolokko.

Öyle bir yer bura işine gelmezse Edirne kapı kule orada çek git alman vatandaşlığı al

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlginç bir durum. ister istemez acaba araçların rot ayarlarında mı bir sıkıntı var dedim. Zira ben 3 sezondur wr d4 kullanıyorum üstelik İstanbul'da, mesafenin çoğunu uzun yolda yapıyor olsam da neticede İstanbul sıcağı görüyor lastik, bu tarz bir problem olmadı. Dış taraftaki dişlerin bazılarında ufak parçalanmalar var ama bana normal geldi, virajlarda zorlamayı severim çünkü.
    Bu sene başında da wetproof modeline geçtim yazlık olarak. Daha 4 bin km falan oldu neredeyse tamamı uzun yol. Şimdilik hiç bir problem yok lastiklerde.
    Ekleme; yazlık olarak wetproof öncesinde lassa greenways, ondan önce de michelin energy saver vardı, nokian ikisinden de daha iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 16 Haziran 2020; 0:10:25 >
  • Petlas 4 mevsimde bu sorunlar yok , işte sırf nokian diye alanlar umarım görür ve tedbirlerini alır, olukların çatlaması , yan dişlerin dökülmesi resmen SKANDAL

Nokianın ne kadar kalitesiz lastik ürettiği ortaya çıktı , demekki bizim ülkemize göre lastik değil

İlk resimlerde sadece dış tarafın dişleri değil iç tarafın dişleri de harap olmuş , birçok kullanıcıda benzer sorun , başka desenlerde oluk çatlaması çok kötü ve tehlikeli

Sanayi bakanlığına şikayet edilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

kışlıkta Goodyear ultragrip 9,
    4 mevsimde Goodyear vector 4 Gen2,
    yazlık Goodyear efficientgrip performance 2 alınacak lastikler bunlardır.
    goodyear fanclubdan mısınız ?
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    nope. şuan hankook vp3 kullanıyorum

şöyle bir konum var.

https://forum.donanimhaber.com/goodyear-efficientgrip-rezaleti--126734740
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decapita -- 30 Ekim 2020; 20:5:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oha bildiğin lastiği fare kemirmiş gibi duruyor, bende continental yaz lastiği var memnunum tavsiye ederim.

• nacker kullanıcısına yanıt
    Sayın dostum aracım servis bakımlı rotunda havasında şusunda busunda bir problem yok. Diyelimki var, diğer problemi olan herkesinmi rotu bozuk. Burda çeşitli markaların satıcısı firma yetkilisi v.b. insanlar yorumlarını yapabilir, ben herhangi bir markanın fanboyu ıvırı zıvırı değil son tüketiciyim. Sizin 3 sezon lastikde bir sorun yaşamamış olmanıza sevindim, lakin bu başkalarının sorun yaşamayacağı yada yaşamamış olması anlamına gelmez.

Ben weatherproof kullanıcısıyım, bizdeki ortak şikayetler aynı wrD4 de benzer farklı şikayetler var. Linkler zaten mevcut.
    Yukarıda arkadaşın birisi yazmış kışlıklar vasattı ama wetproof çok iyidi diye. Bu markanın yazlıkları çok iyi olabilir buna bir yorum yapmadım zira kullanmadım.

Burada amaç bir markayı yermek diğerlerini övmek değil. Bir yada bir kaç üretim bandından çıkan lastikler sorunlu olabilir belki bilmiyorum, benim bizzat yaşadığım sorunu bir çok kişi yaşıyor olduğunu görünce bir nevi Uyarı. Sözde Koca koca dünya devi firmalar bunlar fakat ürünlerinin arkasında durmuyorlar.

• Kopmalar genelde çekişin olduğu tekerlerde görünüyor. Patinaj ile alakalı olabilir. Tabi diğer markalardaki kış- 4 mevsim lastiklere de bakmak lazım. Belki Nokian daha yumuşak hamur kullanıyor olabilir. Ülkemiz dışında anında değişirdi ancak ülkemizdeki distribütörler kam emici resmen.

Ekleme: aracı aldığımda waterfall diye bir marka kışlık lastikler vardı kışa kadar kullanıp değiştirmeyi düşünüyorum. hayır o kadar pati çektirdim gerçi ama bu kadar dağılma olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 16 Haziran 2020; 15:54:1 >
  • Bende Nokian wrd4 kışlık lastiklerim ile bu sene 4. sezonu tamamladım.
    Hiç bir sorun yaşamadım aksine çok çok memnunum.
    Karda buzda tarlada her yere girdim çıktım herhangi bir çatlama kopma pul pul dökülme yaşamadım.
  • DbA kullanıcısına yanıt
    Ben de kimseyi savunmuyorum, hatta ben nokian alırken biliyordum bazı kullanıcıların bu bahsettiğiniz sorunları yaşadığını, bunu bilerek riske girerek satın aldım. Burada derinlemesine incelenmesi gereken bir problem olduğu açık. Ya lastiklerde üretim hatası var, ya da ülkemiz yollarına ve havasına uygun değil. Nokian'ın gelip incelemesi gerek bu kadar şikayetten sonra ama yaşadığımız ülke Türkiye maalesef.
  • Konu sahibi arkadaş zaten lastiğin beş para etmez olduğunu delilleri ile birlikte eklemiş.Lastikler gerçekten berbat.Ne olursa olsun böyle olmaması gerekir.
  • nokian ile direk iletişime geçin derim hocam. kormetali falan boşverin. türklerle muhattap olmassanız çok daha hızlı şekilde çözülür sorununuz.
  • Weatherproof nasıl lastiktir kullanmadığım için yorum yapamam ama WR D3 ve WR D4 modellerini kullanmış ve tavsiye etmiş birisiyim, aldırdığım herkes de memnun kaldı.

WR D4'ün dişlerinin parçalanmasının sebebi sıcak havalarda da kullanılmaya devam edilmesi. Daha önce de forumda bu konu tartışıldı hatta, WR D3 veya WR D4 tam soğuk kış şartları için tasarlanmış bir lastik, havalar ısınınca kullanmayı bırakmak gerekiyor, tanıdığım birisi yazın bile kullanmaya devam etti 1 yılda mahvetti tüm lastikleri, uyarmama rağmen.

Muhtemelen Weatherproof'un da parçalanmasının sebebi yüksek sıcaklıktan kaynaklanıyor. Bana kalırsa bu lastik bizim ülke şartlarına uygun değil. 4 mevsim demişler ama diş yapısına vs bakıldığında kışlığa oldukça yakın duruyor, hamurunu da kışlık gibi soğuk odaklı yaptılarsa yaz gelince parçalanması normal.

Nokian'ın bu tip lastikleri soğuk memleket lastiği, malesef sıcağı sevmez.
  • Ben de aynı lastiği 6 aydır şehir içinde 7000 km dir kullanıyorum. Henüz bir sorun yok ama uzun vadede inşallah bu hale gelmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Durumu resimleri açtığım bu konuyu hem faceden hemde twitter dan global nokiana yazdım. Onlarda pek sallamadı. @nokiantyrescom

Hatta nokianın ceosu bir bayan var onada tweet attım geri dönüş yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustura1299

Petlas 4 mevsimde bu sorunlar yok , işte sırf nokian diye alanlar umarım görür ve tedbirlerini alır, olukların çatlaması , yan dişlerin dökülmesi resmen SKANDAL

Nokianın ne kadar kalitesiz lastik ürettiği ortaya çıktı , demekki bizim ülkemize göre lastik değil

İlk resimlerde sadece dış tarafın dişleri değil iç tarafın dişleri de harap olmuş , birçok kullanıcıda benzer sorun , başka desenlerde oluk çatlaması çok kötü ve tehlikeli

Sanayi bakanlığına şikayet edilmeli
    Hocam bendede lassa greenways var lastiğin biri balon yaptı.Kislikda yok elimde.4 mevsim almayi düşünüyorum.Yogun karda kullanmam arabayi.Oldugum yerde en cetin kisda eksi 8 i gorur.Bana tavsiye eder misiniz petlasi.Birde m +s ambleminin disinda kar simgesi olmasi lazimmis mevzuata uygunluk icin.Petlasin lastiginde göremedim.Yardimci olursaniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: enes1516

Hocam bendede lassa greenways var lastiğin biri balon yaptı.Kislikda yok elimde.4 mevsim almayi düşünüyorum.Yogun karda kullanmam arabayi.Oldugum yerde en cetin kisda eksi 8 i gorur.Bana tavsiye eder misiniz petlasi.Birde m +s ambleminin disinda kar simgesi olmasi lazimmis mevzuata uygunluk icin.Petlasin lastiginde göremedim.Yardimci olursaniz?

Alıntıları Göster
    Tavsiye ederim ,görüyorsun çok kalite diye anlatılan nokian ne kadar kalitesiz ve tehlikeli lastik.

Petlas gayet güzel , jant koruma desteği de var yanaklarda ,tam senin isteğin kullanıma uygun hafif karda da sorun çıkarmaz

M+S yazması yeterli , mevzuatta aynen şu yazıyor yanaklarda M+S olması ,yada kar simgesi yada yaz/kış simgesi yeterlidir diye, M+S yazması yeterli .

Petlas ın 2 çeşit 4 mevsimi var

PT535

PT555 - Bunda sadece 205 55 16 ebat var

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.