Şimdi Ara

Nissan Micra CVT şanzımana 48.000TL isteyen servis! (4.000TL ye tatlıya bağlandı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
5
Favori
10.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mevzu bahsi geçen araç işyerimden bir arkadaşımın. 2012 model, 20.000km de Nissan Micra CVT 1.2

Başlıktan da anlayacağınız gibi, aracın CVT şanzımanı arıza veriyor ve servise götürüyor, servis tamirinin mümkün olmadığını,
    şanzımanın değişmesi gerektiğini, işçilik dahil de 48.000TL ödemesi gerektiğini söylüyor.

Garanti, iyi niyet vs hiç bir şey kabul etmiyorlar. Piyasa değeri 35-38.000TL civarında sanırım aracın nasıl oluyorda şanzımanı
    48.000TL oluyor anlamadım!

Bu otomatik araçların açtığı problemler gerçekten insanların canını yakmaya başladı sanırım, tork konvektör can galiba :)
    Gerçi serviste ona da 15-20.000 isterler sanırım, enazından dışarda bi şanzımancı 2.000tlye halleder :)

düzenleme 1:Baykoçlarla konuştuk, onlarda 45 küsür çıkardılar, sonra geri döndüler, cidden yaptırmak istiyorsanız nakit 34.850' ye yapalım diyolar :)

düzenleme 2: Şaşmaz'da bir şanzıman ustasından bir yıl garantili 4.000TL ye yapacağına dair fiyat alındı.

düzenleme 3 : Baykoçlar güncel yazılım yükleyelim bi deneyelim demiş, P.tesi yazılım yüklenecek, bakalım sonuç ne olacak?

Sonuç: Arkadaşın araç yeni yazılım sonrasında da bir kaç gün evvel ışık yakmış, servis yine o acayip rakam karşılığı şanzımanı değiştirmeyi teklif etmiş :)
    Arkadaş Nissan Türkiye ile iletişime geçiyor, bir iki gün cevap vermiyorlar, sonuç ne olacak diye sorduğunda, bir indirim yapılacak ama
    bu indirim mali durumumuza göre değişebilir diyorlar Son olarak dün 4.000TL karşılığında yine iki yıl garantili bir şekilde
    değişim yapacaklarını söylemişler. Önümüzdeki haftalarda değişim yapılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 17 Haziran 2016; 14:04:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Yuh
    demek ki sizden 48.000 alacak sonra gidip 38.000 tl ye bir araç alıp onun şanzımanını söküp sizin araca takacaklar
    10.000 tl de işçilik ücreti artık
    ellerinde şanzıman yoksa çözümü böyle bulmuşlardır başka açıklaması yok
    quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

demek ki sizden 48.000 alacak sonra gidip 38.000 tl ye bir araç alıp onun şanzımanını söküp sizin araca takacaklar

O serinin şanzımanını tamir edemediklerini, 2016 modellerde olan yeni şanzımanı komple fabrikadan isteyip bu araca montaj yapacaklarını iletmişler.

şu an sattıkları otomatik vites sıfır araç fiyatı 50.850 tl, bayide pazarlık yapsan 48.000 tl ye iner demek ki bu adamlar sadece şanzıman satıyor bize, arabanın kalanı hediye

http://www.nissan.com.tr/otomobil-fiyatlari#micra
  • Masaallah! ..... 50 isteyememislermi?
  • Yuh
  • Sanzimani alicaksin, sanziman yagiyla bir guzel yagliyacaksin...
    Sonra servise...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemoon -- 26 Mayıs 2016; 16:1:11 >
  • bu forumda millet ne içiyor anlamıyorum,okuldan kaçan foruma düşüyor.yav he he
  • quote:

Yuh
  • quote:

Yuh
    Sanayide özel servise götürdü ama onlarda yapamadı.

Bir şanzımancı 4.000tl ye bir yıl garantili yaparım dedi, şimdi onu düşünüyor.
  • Konuyu açan arkadaş faturayı koy yoksa böyle saçma konu açma hiçbir şanzuman o kadar etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik beşli

bu forumda millet ne içiyor anlamıyorum,okuldan kaçan foruma düşüyor.yav he he

Bak arkadaşım,

Ben 33 yaşındayım, Ankara'da özel bir kurumda çalışmaktayım, geçmiş paylaşımlarımı okursan ve daha önceki konulara yaptığım yorumları, kim olduğumu az çok çözersin.
    İnsanları tanıyıp tanımadan böyle saçma yorumlar yapma, servisi ara bir zahmet fiyatını sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 27 Mayıs 2016; 15:55:24 >
  • Attorney58 A kullanıcısına yanıt
    İşlemi yapılmayan işin faturasını sen alabiliyorsan koy buraya.

İki sene evvel bir arkadaşın açtığı konu

http://forum.donanimhaber.com/m_97906299/tm.htm

inceleyebilirsin fiyatını.
  • quote:

O serinin şanzımanını tamir edemediklerini, 2016 modellerde olan yeni şanzımanı komple fabrikadan isteyip bu araca montaj yapacaklarını iletmişler.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Vay be 48 bin olmuş zam yapmışlar he

Daha önce buna benze bir konu açılmıştı...İnanmamıştım açıkçası.Trabzon Ankara ve İstanbul servislerini aradım 41 bin 41.500 ve 42 bin TL fiyat almıştım...Yazık ya vallahi yazık...Yeri gelince başta şahsım olmak üzere Doğuşa ve DSG ye giydiriyoruz ama Nıssanın yaptığı sinekten yağ almak.Allah belalarını versin ne diyeyim

Düzeltme ; ARKADAŞA İNANMAYAN FORUM SAKİNLERİ İSTEDİKLERİ NISSAN SERVİSİNİ ARAYIP FİYAT ALABİLİRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 26 Mayıs 2016; 16:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Vay be 48 bin olmuş zam yapmışlar he

Daha önce buna benze bir konu açılmıştı...İnanmamıştım açıkçası.Trabzon Ankara ve İstanbul servislerini aradım 41 bin 41.500 ve 42 bin TL fiyat almıştım...Yazık ya vallahi yazık...Yeri gelince başta şahsım olmak üzere Doğuşa ve DSG ye giydiriyoruz ama Nıssanın yaptığı sinekten yağ almak.Allah belalarını versin ne diyeyim

Düzeltme ; ARKADAŞA İNANMAYAN FORUM SAKİNLERİ İSTEDİKLERİ NISSAN SERVİSİNİ ARAYIP FİYAT ALABİLİRLER...

Hocam ilk fiyatı MECSAN SERVİS den aldı.

Şehit Cemalettin Cad. No:3 Aydınlıkevler

Tel: (312) 318 75 55
    Faks:(312) 347 06 07

E-mail:mecsan@nissan-bayi.com

sonra BAYKOÇLAR'dan

Konya Devlet Karayolu No:157 Balgat Çankaya

Tel: (312) 287 73 73
    Faks:(312) 285 72 00

E-mail:baykoclar@nissan-bayi.com

Baykoçlarla konuştuk, onlarda 45 küsür çıkardılar, sonra geri döndüler, cidden yaptırmak istiyorsanız nakit 34.850' ye yapalım diyolar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 26 Mayıs 2016; 16:35:08 >
  • quote:

quote:

şu an sattıkları otomatik vites sıfır araç fiyatı 50.850 tl, bayide pazarlık yapsan 48.000 tl ye iner demek ki bu adamlar sadece şanzıman satıyor bize, arabanın kalanı hediye

http://www.nissan.com.tr/otomobil-fiyatlari#micra
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    Ben inanıyorum sana hocam...Kendim aradım fiyat aldım zor günler geçirdim sonrasında
  • Şanzıman alana araba bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Ben inanıyorum sana hocam...Kendim aradım fiyat aldım zor günler geçirdim sonrasında

Hocam inanmasalar ne olur?

Biz kendimizi biliyoruz hamdolsun,

Arkadaşım kara kara düşünüyor, ne yapsam diye siz nasıl çözdünüz?

Dışarda bir tamirci 4.000TL ye çözerim diyo, ŞAŞMAZ'da bir usta, yapabilir mi onu da bilmiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Şanzıman alana araba bedava
    Yan sanayi'ye yaptırın. Servis diye gittiğiniz yerde hem kazıklıyor hem de bir b.ktan anlamıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Şanzıman alana araba bedava
    Hocam Nissan Micra'nın sıfır fiyatı 50.850 TL
     Nissan Micra CVT şanzımana 48.000TL isteyen servis! (4.000TL ye tatlıya bağlandı)

Yani şimdi sıfır bir Nissan Micra alırken 48 bin TL'si şanzıman, 2850 TL'si otomobil mi? İşçiliği düşmeyelim zira bu araca fabrikada da işçilik yapılıyor.

Ya da servise "Bozulan sadece şanzımanı, arabanın geri kalanı sağlam" demeyi deneyin.
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    Diğer linkini attığın konuda ki konu sahibi ile iletişime gecersen sana mutlaka yardımı olacaktır.Ben süreci yaşamadım dediğim gibi servisleri arayarak sadece fiyat aldım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.