Binbaşı
31 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 173 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Türk oyun geliştiricileri bilgisayar oyunlarınlarıyla pek ilgilenmiyor gibiler. Genelde çoğu Android için oyun programlama ile uğraşıyor. Bunun nedeni gelirin çok daha yüksek olması mı? Ne bileyim ben yazılımcı olsam sadece para için yapmayacağım tutkulu olduğum şeyler olur. Zula'nın yapım aşamalarını izlemiştim o zaman MadByteGames diye geçiyordu. Her hafta developer loglar atıyorlardı video şeklinde. 5-6 kişi mi neydi çalışan işte 3D modellemeci, animasyoncu, map designer, UI designer, server kısmıyla ilgilenen back end. Kendim developer olmadığım için bilmiyorum tam olarak. Siz arkadaşlar sektörün içinde olarak daha iyi bilirsiniz. Türkler olarak sanırım tek başına çalışmayı daha çok seviyoruz, iş birliği yok pek. Bazen pişman oluyorum İngilizce Öğretmenliği okuduğuma, matematik yoktu okuyamadık Bilgisayar Mühendisliği. Ordan 5-6 arkadaş kafalar bir şeylere girişirdik MMOFPS falan, Türkiye'nin şu an deli gibi bu türe ihtiyacı var çünkü, insanlar eski zamanlardaki bağımlı olacağı türden oyunlar arıyor.

Merhaba arkadaşlar, A101'e 12 Mayıs itibari ile 55 inç 4K Android TV geliyor Toshiba marka. İnternetten araştırdığım kadarı ile bu TV 8000-8500 TL aralığında internette ama A101 7000 TL'ye satacak. Yani hatrı sayılır güzel bir indirim var. Almışken de Hi-Level, Onvo, Axen gibi dandik markalar almak istemiyorum panelleri, görüntü kalitesi falan rezil oluyor çünkü. Android'in içinde Netflix lisansı falan da olmuyor. Tavsiye eder misiniz? Kullanan varsa görüntü kalitesi nasıldır? Çünkü gördüğüm kadarıyla bu özelliklere sahip, bilindik marka en F/P bu duruyor şu anda.

Toshiba 55UA2063DT 55'' Ultra HD Android TV - A101

1-2 aydır robot süpürge almak vardı aklımda. Homend Alex'te 2-3 haftadır takibimdeydi fiyat olarak. Fiyatları 1800 ile 2400 arasında değişiyordu. Karaca kampanya başlatmış. 6 Kasım'dan itibaren bir günlüğüne yani 24 saat boyunca 1299 TL'ye satılacakmış. Duyar duymaz buraya açayım dedim, akıllı süpürge'ye ihtiyacı olan bu fiyata bulamaz robot süpürge.
Homend Alex 1280H Akıllı Robot Süpürge Karaca (krc.com.tr)

AMD, daha önceki Computex 2021'de DLSS rakibi olan kendi teknolojisi FidelityFX Super Resolution'ı (FSR) duyurmuştu. Bu teknoloji bugün itibariyle oyuncuların kullanımına açıldı.


Teknolojiyi kısaca tanımlamak gerekirse aynı çözünürlükte daha fazla FPS almanızı sağlıyor. Diyelim bir oyunu 4K açtınız, FSR açtığınızda oyunun çözünürlüğü belli bir oranda düşüyor fakat bu düşen çözünürlükteki kalite kaybı yapay zeka ile düzeltilip size native 4K çözünürlüğe yakın bir kalitede yansıtılıyor. Yani ekran kartınız daha düşük bir çözünürlük için çalışıyor fakat siz görüntüyü kalite kaybı olmadan alabiliyorsunuz.


Şu an itibariyle desteklediği oyunlar ve yakın zamanda destekleyeceği oyunlar:Desteklediği kartlar. AMD tarafında APU ve RX 400 serisine kadar uzanan eski kartlar. NVIDIA tarafında GTX 10 serisine kadar destek var.


AMD Radeon™ 6000 Series

AMD Radeon™ 6000M Series

AMD Radeon™ 5000 Series

AMD Radeon™ 5000M Series

AMD Radeon™ VII Graphics

AMD Radeon™ RX Vega Series

AMD Radeon™ Vega APU Series

AMD Radeon™ 600 Series

AMD Radeon™ RX 500 Series

AMD Radeon™ RX 480/470/460 Graphics

AMD Ryzen™ Desktop Processors with AMD Radeon™ Graphics

AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Graphics


NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Series

NVIDIA® GeForce RTX™ 20 Series

NVIDIA® GeForce® 16 Series

NVIDIA® GeForce® 10 Series


NOT: AMD tarafında kullanabilmeniz için sürücünüzü Adrenalin 2020 21.6.1 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. NVIDIA tarafında ise oyuna dahil edildiği an kullanabilirsiniz. AMD tarafında sürücü desteğiyle ekstra performans hedeflenmiş. NVIDIA tarafında sürücü desteği gelip gelmemesi NVIDIA'ya bağlı. Muhtemelen rakibini yardımcı olmamak için getirmez sürücü bazında destek.Görüntü kalitesi karşılaştırmaları:


NATIVE 4KFSR ULTRA QUALITYFSR QUALITY

FSR BALANCEDFSR PERFORMANCE
BAŞKA SAHNEDE KARŞILAŞTIRMA:


NATIVE 4K
FSR ULTRA QUALITY
FSR QUALITYResimlerden de görülebileceği üzere FSR Ultra Quality ve Quality mode'da neredeyse Native ile aynı kalitede görüntü sunuyor. Balanced ve Performance mode ise daha düşük GPU'lar için daha iyi, görüntü biraz bozuluyor.


Performans testleri:


RX 6800 XT (güncel seri)


RX 5700 XT (bir önceki seri)
RX Vega 64 (2 önceki seri)
RX 570 TEST
NVIDIA TARAFINDAKİ TESTLER:Kısaca AMD'nin teknolojisi minimum görüntü kaybıyla %40'a yakın FPS artışı sunuyor. Benim gibi APU sahibi ya da hala GTX 1050 Ti veya RX 460, 470, 550, 560 kullanan insanlar için AMD'nin teknolojisi ilaç gibi gelecek. AMD bu teknoloji ile saygımı kazansa yeridir. Hiçbir ekstra bir maliyet gerektirmiyor. NVIDIA kartları da desteklemesi oyuncular için büyük bir jest. Siz ne düşünüyorsunuz? Gördüğüm kadarıyla DLSS ile yakın performans veriyor, açık kaynak olduğunu için de ilerleyen zamanlarda hem daha çok geliştiricinin kullanacağını hem de DLSS'i geçeceğini düşünüyorum.

Mouseumuz Polosmart PGM03. Mouseum bozulduğundan dolayı öylesine geçici, idarelik bir mouse arıyordum fakat bu fiyata bu kalite resmen beni şaşırttı. Ürünü Hepsiburada üzerinden aldım, kargo bedava. Mouse'un yanında hediye olarak ayrıca büyük bir mouse pad geliyor bence bu gerçekten inanılmaz. Zaten şu mouse pad 20 TL'den aşağı alınmaz.


Artıları:

- 4 adet DPI ayarı. (Max 3200)

- RGB ışık.

- Tasarımı güzel.

- 2 adet fonksiyon tuşu.

- Mouse pad üzerinde hareketleri %100 ve net algılama.

- Örgülü, dayanıklı USB kablosu.


Eksileri:

- Scroll biraz dandik hissi veriyor ama döndürmesi inanılmaz yumuşak. Scroll tuşunu üzerine sürekli basılacak şekilde kullanmadığımızda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.

- Mousepad dışı zeminde sıkıntılı mouse hareketi.


Resimlere gelelim, sabah çekildi. Gece çekilse RGB'den dolayı görsel şölen olurdu RGB'den dolayı :)Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Asia 1 serverları boş ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.


Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)

Discord: https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj


Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?


Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi

1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk

2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.

3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.

4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform

5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.

6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.

9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.


Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.


Oyun için ID'm: VeteranTurk

Server ise: LATAM 1


Oyun içinde çoğu zaman pek türk oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj


Oyun içinden aldığım görüntü:


Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Latam 1 serverinde ortalama sayıda oyuncu var ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.


Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)

Discord: https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj


Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?


Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi

1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk

2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.

3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.

4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform

5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.

6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.

9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.


Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.


Oyun için ID'm: VeteranTurk

Server ise: LATAM 1


Oyun içinde çoğu zaman eş zamanlı şekilde oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj


Oyun içinden aldığım görüntü:


Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Asia 1 serverları boş ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.


Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)


Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?


Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi

1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk

2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.

3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.

4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform

5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.

6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.

9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.

Yazılı olarak yapamazsanız video: 


Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.


Oyun için ID'm: VeteranTurk

Server ise: Asia 1


Oyun içinde çoğu zaman eş zamanlı şekilde oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj


Oyun içinden aldığım görüntü:


Sorunum başlıktaki gibi. İnternetimde Twitch yayınları açılmıyor, 2000 network hatası veriyor. Twitch sohbeti de yüklenmiyor. Telefonumdan da twitch uygulamasından denedim, sorun aynı. Diğer sitelerde de yavaşlık ve açılmama sorunu var. Hız testi başlattığımda yayın açılmaya ve siteler açılmaya başlıyor. Özellikle upload testi başladığında sorun çözülüyor. Videoyu aşağıya koyuyorum, kısa süreli lütfen izleyin. Ya upload testi başlattığımda sorun çözülüyor, ya da VPN ile bağlandığımda.EDİT: TÜRKNET ÜZERİNDEN DESTEK KAYDI OLUŞTURDUM. İÇ TESİSAT DEYİP SORUNU BANA YÜKLEDİLER. HER TÜRLÜ TEST, RESİM VE VİDEO GÖNDERDİM. BENİ APTAL YERİNE KOYMAK DIŞINDA BİR ŞEY YAPMADILAR. HERHALDE AYNI MAHALLEDE BAŞKA BİRİLERİ DE ŞİKAYET ETMİŞ OLACAK Kİ TÜRK TELEKOM EKİPLERİ GELİP MAHALLENİN SANTRALİNDE BAKIM YA DA BİLEMEDİĞİM BAŞKA BİR ŞEY YAPTILAR VE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ. EĞER SİZİN DE EĞER Kİ BİR GÜN İNTERNETİNİZDE SAYFALARDA YA DA TWİTCH YAYINLARINI İZLEMEDE SORUN YAŞARSANIZ BİLİN Kİ PROBLEM SANTRAL KAYNAKLIDIR. BU ARADA TÜRKNETTEN KESİNLİKLE ŞİKAYETÇİYİM. BU KADAR İŞE YARAMAZ DESTEK EKİBİ OLAMAZ. DİYORUM SORUN SANTRAL YA DA PORT KAYNAKLI DİYE, BU KADAR MI BİR İNSANIN SÖZLERİ DİKKATE ALINMAZ. TT'YE İŞ EMRİ GÖNDERMEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR. İŞTE BALKONDAN ÇEKTİĞİM RESİMLER:
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Mobil videosu, başka cihazda da sorun aynı:


Arkadaşlar, indirme ve yükleme hızlarımda bir problem yok ama internet sayfaları çok yavaş. Bazıları açılmıyor bile, muhtemelen packet loss ile ilgili. Modem değiştim, İSS değiştim. Herhalde ya iç tesisat ya da santraldeki portumla ilgili sorun. Bir bakabilir misiniz şu pingplotter testine?


Hakkında
Konum: Ankara, Çankaya
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: PC, Otomobil, Oyun, Yazılım
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
ISS
TürkNet
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
berkaymert11
TV
SEG
Notebook
HP
Dünyadan Futbol
Club Atlético de Madrid
Modem
TP-Link
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 1.749
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.544
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 513.749 (Bu ay: 2.928)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.162 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.