Şimdi Ara

Nissan Micra CVT şanzımana 48.000TL isteyen servis! (4.000TL ye tatlıya bağlandı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
5
Favori
10.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabayı kaskonuz varsa perte çıkarsanız daha mantıklı sanki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Arabayı kaskonuz varsa perte çıkarsanız daha mantıklı sanki?

Mantık çerçevesinde bakıldığında kulağa hoş geliyor,

Araç benim değil, ama olsa da ben böyle işe girmem hocam, dünya üç gün, ahirette sormazlar mı?
  • CVT şanzıman işini hiç anlamıyorum. Benimki de 30 küsür bin TL. Benimki sorunsuz çok şükür. CVT'de sorun kasnakların mikron düzeyinde CNC'den geçirilse bile, üzerlerinde kalan gözle görülemeyecek kadar küçük farklılıkların kayışı bozması şeklinde oluyor. Subaru'da Çelik destekli kayış var. Ömrü çok daha uzun oluyor falan... Ancak işin mallığı şu: CVT'nin en önemli özelliği ekonomik olması. Ucuza üretilmesi falan güya.

Aracın maliyetini düşürüyor, çünkü basit bir şanzıman. Ancak tamiri yok. Dolayısı ile kafalarına göre fiyat çekmekte özgür oluyorlar. Bu da TAM BİR ŞEREFSİZLİK. CVT şanzımanın 2 katı maliyetinde bir şanzıman CVT şanzımanın yarı fiyatına rahatça alınabiliyor.

Sizin tanıdık gene şanslı. Araç 20.000km'de ve nispeten yeni. Bunun aracın kronik sorunu olduğu örneklerden ortaya konur, bunun bir gizli ayıp olduğu anlatılır ve mahkeme ikna edilir ise, Nissan ayvayı yer. Neticede doğrusu bu. Bu bir gizli ayıptır. Üretimden veya dizayndan kaynaklanan bir sorun, garanti bitiminden sonra da meydana çıksa sorumlusu üreticidir. Bu çok açıktır. Bunu örnekleri ile ortaya koyduğun an Nissan patlar.

Ek olarak Nissan'ın yerinde olsam 4 yaşında 20.000km'de cortlayan bir arabayı gizlemek için elimden geleni yapardım. İşin bir de bu boyutu var. Otomobil dediğin 10 yıl 250.000km tık dememeli. 20.000km ney la? Araba hala sıfır demek. Ben serviste herkesin karakterini ezerdim. Ne yani, siz araba üretmediğinizi kabul mü ediyorsunuz? falan diye kafa göz dalar, her yere yazar, her tepkilerini internette her ortamda anlatır, Nissan'ı rezil ederdim ki, sus payı olarak şanzımanımı değiştirsinler. Çünkü ben haklıyım.

Bundan bir sonuç elde edemezsem (ki benim VAG ve DSG ve VAG ve yağ yakma durumunda ben etmiştim) dava açardım.

-------------------------

Micra'nın satıldığı ucuz parçaların olduğu bir bölge tespit edin (mesela ABD'de varsa ABD). Çıkma ve sıfır şanzıman fiyatlarına bakın. Belki işinizi oradan da görebilirsiniz.

Juke var mesela.http://www.ebay.com/itm/2011-2012-2013-2014-2015-2016-NISSAN-JUKE-AUTOMATIC-TRANSMISSION-CVT-FWD-/252169900319?hash=item3ab67f511f:g:YroAAOSwLzdWRjWI&vxp=mtr

O yüzden Şanzıman kodunuzu öğrenin. Başka bir nissan'dan çıkan aynı kodlu şanzıman da iş görür. Hatta ailecek ABD'ye gidip, gezip, şanzımanlarını alıp, geri gelebilirler, gene de 5'de biri fiyatına halledilir. Bu söylediğimi de o sevgili Nissan servisine iletiniz.

Mesela, ABD'deki Legacy 2.5'lardaki şanzımanla benim şanzıman aynı. Dolayısı ile benim şanzımanın çıkması ABD'dehttp://www.ebay.com/itm/11-12-LEGACY-AUTOMATIC-TRANSMISSION-2-5L-CVT-SDN-363113-/131816786294?fits=Make%3ASubaru&hash=item1eb0e48976:i:131816786294&vxp=mtr

800 dolar. Şanzımanım su koyarsa, bunu alacağım. Bir güzel paketleteceğim. Sıfır faturası kestireceğim, ABD'den gemi ile parsiyel kargosu yaptırıp, ülkeye sıfır diye sokup, vergisini şerefi ile verip, gümrük işlemlerini tamamlayıp kullanacağım. 30.000 - 40.000TL imiş! Kimi kazıklıyorlarsa...

Bir de aklınızda bulunsun, her model için yok; ama çoğu model için böyle kitler var:
    http://www.ebay.com/itm/REOFO9A-RE0F09A-CVT-Transmission-Master-Rebuild-Kit-2003-06-Pistons-for-NISSAN-/351727415693?fits=Make%3ANissan&hash=item51e496718d:g:BfAAAMXQWzNSoOHs&vxp=mtr

Sizin şanzıman modeline uyanı varsa, bu kitlerin içeriğini inceleyip, işinize yarayan kiti alabilirsiniz. Burada bir ustaya toplatırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 27 Mayıs 2016; 11:30:12 >

• Bir tanıdığımda Nissan X-Trail vardı, şanzıman için 56000 TL fiyat çıkardılar. Bereket garanti olduğu için ücretsiz yapmışlar. Tanıkdıkta araç yapılır yapılmaz elden çıkarmıştı.
  • Profilin gizliymiş açsana o profili.
  • Bu ülkeye ne zaman adalet ve dürüstlük gelecek !

Kici kirik bir firma kim oluyor da alay geçer gibi sattigi malin sifir fiyatina yakin parca ucreti isteyebiliyor..beddua dogru birsey degil ama nissan yoneticilerini sakat birakacak beddualar ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şerefsizliğin, aç gözlülüğün, vicdansızlığın vücut bulmuş hali ,,,, bu topiği okuyup, bu rezaletten haberi olan bir kimse eğer nissanın önünden geçiyorsa başına gelecek her şeye razı demektir,,, arkadaşlar böyle rezil,böyle kazıkçı,böyle fırsatçı firmaları ülkemizde yaşatmayalım, ürünlerini almayalım, alanlara engel olalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royal_flush_ -- 27 Mayıs 2016; 14:01:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    deseydiniz aracın sıfırını üretin bana :D yoksa acaba cvt şanzıman alana micramı hediye verdiler diye düşünmeye başladım.
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    hocam daha önceki yıllardan sizinle benzer bir proplem yaşayan var ilgili konudan yararlanabilirsiniz.

UPLAYINDA Görsün yazan arkadaş.

http://forum.donanimhaber.com/m_97906299/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

demek ki sizden 48.000 alacak sonra gidip 38.000 tl ye bir araç alıp onun şanzımanını söküp sizin araca takacaklar
    10.000 tl de işçilik ücreti artık
    ellerinde şanzıman yoksa çözümü böyle bulmuşlardır başka açıklaması yok

O serinin şanzımanını tamir edemediklerini, 2016 modellerde olan yeni şanzımanı komple fabrikadan isteyip bu araca montaj yapacaklarını iletmişler.

şu an sattıkları otomatik vites sıfır araç fiyatı 50.850 tl, bayide pazarlık yapsan 48.000 tl ye iner demek ki bu adamlar sadece şanzıman satıyor bize, arabanın kalanı hediye

http://www.nissan.com.tr/otomobil-fiyatlari#micra

Kaldiki arac 2012 model. O fiyata satilan arac 2016 model :))

• servisten hisse de vermeliler biraz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik beşli

bu forumda millet ne içiyor anlamıyorum,okuldan kaçan foruma düşüyor.yav he he

Bak arkadaşım,

Ben 33 yaşındayım, Ankara'da bir kurumda çalışmaktayım, geçmiş paylaşımlarımı okursan ve daha önceki topiklerdeki yorumlarımı, kim olduğumu az çok çözersin.
    İnsanları tanıyıp tanımadan böyle saçma yorumlar yapma, servisi ara bir zahmet fiyatını sor.

Ağabey kızma ama, "Topic" yerine konu desek daha hoş olmaz mı?

• İşi bilen bir özel Nissan servisine gidilir,çıkma bir şanzuman bulunup takılır ve elden çıkarılır.
  • Arkadaşımın qq aracı 30 binde şanzıman dağıttı son derece de sakin dikkatli kullanır servis yanılmıyorsam 26 bin lira istemişti ama aracın km düşük olduğu için 3500 tlye yapıldı o şanzıman o kadar etmez ama mecbur işte
    Sonuçta ortada kayış olan bir sistem en fazla ne kadar dayanabilirki

• Araba şanzumandan ibaretmiş yani. Servisle uğraşacağınıza şanzumandan anlayan başka yerlere de danışmak gerek.
    İstanbul civarında iseniz bir yere yönlendirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hijacke-R

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik beşli

bu forumda millet ne içiyor anlamıyorum,okuldan kaçan foruma düşüyor.yav he he

Bak arkadaşım,

Ben 33 yaşındayım, Ankara'da bir kurumda çalışmaktayım, geçmiş paylaşımlarımı okursan ve daha önceki topiklerdeki yorumlarımı, kim olduğumu az çok çözersin.
    İnsanları tanıyıp tanımadan böyle saçma yorumlar yapma, servisi ara bir zahmet fiyatını sor.

Ağabey kızma ama, "Topic" yerine konu desek daha hoş olmaz mı?

Kimsenin görüşüne kızmam kardeşim,

Seni mi kıracağım, değiştiriyim. Hem düşününce senin dediğin daha doğru bir kelime.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Diğer linkini attığın konuda ki konu sahibi ile iletişime gecersen sana mutlaka yardımı olacaktır.Ben süreci yaşamadım dediğim gibi servisleri arayarak sadece fiyat aldım.

Teşekkür ederim,

Sizin mesajınızdan sonra sordum, çok açıklayıcı bir yanıt vermemiş, bende deyat istedim, inşallah çözüm odaklı bir cevap alabilirim.
  • werrol kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim,

Ankara'dayız, burda bir şanzımancıdan fiyat aldık 4.000TL ye bir yıl garantili yaparım dedi. Servis şimdi bir yazılım atıp deneyelim dedi ona bakılacak. daha sonrası Allah Kerim.
  • Sirf bu yüzden 2 sene kullanip sattim.cvt sanziman çok keyifli ve ekonomik fakat tamiri yok.cikma sanziman bulunmasi lazim .nissan Türkiye yi de mahkemeye verebilirsiniz.hemen 4tl değiştirirler.çünkü tum modelleri cvt kullaniyor. Agizda sakiz olursa memlkette araç satamazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim82 -- 27 Mayıs 2016; 16:19:13 >
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Bunu nasıl söyleyebiliyorlar aklım almıyor, araba o kadar etmiyor be. Genel olarak netten cvt maks 2bin $ o da 6bin yapar hadi vergi nakliye işçilik 10 olsun 40 nediir??. Bunu merkeze bildirmek gerek.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.