Şimdi Ara

Neden sinyal vermiyorsunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerekmedikçe vermemek lazım, yolda arkandakinin ne tarafa gideceğini hissettiğinde sorun yok ancak bir boşluk hissedersem veririm

• Öndeki aracı takip ediyorsun, biraz yavaşlamaya başlayınca yapacağı hareket zaten belli oluyor. Mübarek döneceksin anladık, direksiyonu kırdıktan sonra sinyal vermenin ne sana ne bana faydası var. Sinyal verme artık elini kolunu yormaya gerek yok.

Geçen yaz sola dönüş yapak için ışıklarda bekliyorum. Sağ şerit için yeşil yanıyor. Sol şeritte önümde üç, arkamda en az ekiz araç var. Beyefendi sağ şeritten geldi hemen önüme kırdı araya girecek. O kuyruğu gördüğü halde uyanıklık yapıp sol şeritte bekleyen herkesi enayi yerine koyuyor. Kan beynime sıçradı. Önüme biraz daha kırınca arayı acı korna ile arayı öyle bir kapattım ki aramızda birbirimize değmemiz için üç cm vardı. Geçemezsin arkayı bekleyeceksin dedim. Sol sinyalini yaktı. O sıkışıklıkta nasıl başardıysa arkama gelmiş tampon yapıyor. Selektör yapıyor. Zoruna gitmiş. Bu hareketin karşılığını da misli ile alınca diğer ışıklarda araçtan inip yanıma gelir diye beklerken kafasını bile çevirmeden yoluna devam etti.

• RoyWalsh kullanıcısına yanıt

Bir ara acemi olduğum zaman bir gidiş bir geliş bir caddede önümde bir kamyon gidiyor sol sinyali yanık. Ben de sollayacaktım ama sol sinyali görünce dedim her an dönebilir, çıkmayayım. Bayağı bi 2 kilometre falan 25-30 ile gittik. Sonra sağ sinyalini verdi sağa dönüverdi.  

• goodorevil kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Benzer bir olay yaşadım ancak bendeki arkadaşlara çok dokunmuş olacak ki ışıklardan kalkınca önümü kestiler :)

• Orta dikiz aynasından arkaya bakıyorum ve yan dikiz aynasında sağ arkama bakıyorum kimse yoksa vermiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E görüyorsun ya döneceğiz hemşehrisi...
    Yol benim zaten...
    Yoo ben verdim.
    Sen sanki hep veriyorsun.
    Ben önden verdim, sen arkadan alamamışsin/görmemişsin.(ampul bozuk demek mi istedi?)
    Ben hep 50 liralık sinyal veriyorum...
    Sinyal vermeye gerenk yok, gözlerimin içindeki ışığa bak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 22 Ocak 2022; 5:25:1 >

Şu konuda belirtmiştim.  

https://forum.donanimhaber.com/insanlarin-kaynak-yapma-adiligi--150351335#150364585

• Bıraktık sollamayi dört yol ağzında bile ne tarafa döneceğini belli etmiyor millet. Hislerimiz öyle geliştiki artık hissiyatla anlıyoruz.

• Cahil toplumlarda bilinç 2 aşamalı oluşuyor. Küçük yaştan itibaren eğitim verirken aynı anda o sırada hayatta olan 1. ve 2. üst nesli cezayla "adam edersin".

Üst nesiller farklı şekilde öğrenirken, yeni nesil seve seve kuralları uygular. Böylece 20-50 yılda umut edilen çağdaş yaşam kuralı benimsenir.

Medeni dediğimiz ülkeler de bu aşamalardan geçmiş. Biz de yakın gelecekte medeniyete doğru kaldığımız yerden devam ederiz diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 22 Ocak 2022; 12:58:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya da neden dönerken veriyorsunuz?  

• audi, mercedes veya bmw almışım, bi de sinyal mi vereceğim, sen anlamalısın benim nereye gideceğimi.

• Ben site içinde bile kimse olmamasına rağmen sinyal veriyorum. Unuttuğum çok zor olur, kendi kapanirsa anca. Çünkü sinyal yayalar için de önemli. Ona göre hareket ediyorlar.

Ben yaya haldeyken sinyallerini yakmayanlara çok sinirleniyorum. İnsanı boş yere bekletiyorlar, kararsız bırakıyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Genelde boş yolda tek isem bile sinyal kullanan bir insanım.

Ancak şöyle de bir tespitim var.

Özellikle Ankara gibi kro-yoğun şehirlerde sinyal verirsen adam kesinlikle yol vermiyor.

Mesela Konya yolundayım, orta şeritteyim. 1-2 km sonra sağa Balgat'a döneceğim. O yüzden sağ şeride geçmem lazım.

Sinyal veriyorum. Adam yol vermiyor. Ben hızlandıkça , o da hızlanıyor. Ben yavaşlıyorum, arkasından geçeyim diye . Bu kez o da yavaşlıyor ya da arkasındaki hemen arayı kapatıyor.

Yani bir şekilde o araya giremiyorum. Mecbur sinyalsiz makas atman lazım, başka türlü yol alamazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 22 Ocak 2022; 14:27:42 >
  • Kanunlar ve cezalar sert olmadığı için vermiyorlar.Herkes biliyor birşey olmuyacağını şu trafik kurallarına uymayanlara çok ağır cezalar gelse keşke para cezası + ehliyetine el konulma cezası gibi hatta dahada caydırıcı olsun die birde ehliyetini almak istiyorsa kişi tekrar sürücü kursuna başvuru yapıp tekrar sınava girmeli gibi çok değişik cezalar gelmeli böyle bu toplumu zamanla adam edersin millet sürücü kursuna başvurmaktan en sonunda lanet olsun diyip kurala uymak zorunda kalacak nasıl fikir ama.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Anama bacıma sövülmesi hoşuma gidiyor, o yüzden sinyal vermiyorum.

• Sinyal yakmaya üşenen mal Tuvaletten çıkınca elini de yıkamaz

• Diğer sürücüler sinyal vermeyip de sen her seferinde verince artık garip hissediliyor, ortama uymak için verilmemeye başlanıyor. Yoksa herkes sinyalin öneminin farkında.

Ağır cezalar ve denetimle toplumun alışkanlıklarının değişmesi gerek. Başka yolu yok. Eğitimle falan olmaz.

• hazır kar yağmışken geniş boş yola gidip iki drift atayım dedim. her drift atacağım vakit sinyal yakıyorum komik oluyor. el alışkanlığı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.