Yarbay
30 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme
Toplam: 454 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba,

Aracımın ampülleri h7

Farlarından hiç memnun değilim.

Soluklaşma var ve dıştan mudahale artık kurtarmıyor.

Ampülüm standart H7 ve özellikle gece sürüşleri resmen eziyet. 20 metreden ötesini göremiyorum

Osram NB ve NB+ serilerini denedim, bir nebze iyileşme oldu ama genel itibari ile memnun kalmadım

Philips'in halojen ampüllerinin üst serilerini de kullanmadım, onlar da aman aman farklılık yapmadı

Velhasıl halojenden LED'e geçmek istiyorum.

Kekoluk yapmak, milleti etkilemek...vs gibi bir derdim yok, tek derdim görmek görmek görmek

Karşıyı rahatsız etmeyen , en sağlıklı hangi marka LED kullanabilirim?

Farı komple değiştirmeyi de düşündüm ama en geç altı ay sonra o da soluklaşıyormuş, 2000 li yılların araçlarının ne yazık ki kronik sorunu.

Merhaba

Frene basınca aracın önü sağa, kıçı sola gidiyor. Bir sıkıntı olduğu belli.

Normal yolda bile frene basıyorum, araç yanlıyor resmen. Millet hava atıyorum zannediyor, sağdan soldan cık cık cık çekiyorlar.

Frene basmaya korkuyorum artık.

Bu sorunlarım ön ve arka fren balatalarını değiştirdikten sonra başladı

Bana düzgün bir fren ayarcısı lazım, frenleri ölçecek, ona göre sıkacak gevşetecek ayar yapacak.

Sakın ama sakın "FRENCİ ALİ BAŞKENT FREN SERVİSİ" diye google'da çıkan İvedik 88 sanayideki yeri önermeyin.

Balataları o değiştirdi zaten, sorunlarım ondan sonra başladı. Arabayı aldım geri, ilk frende bunu yaptı, geri götürdüm dükkana. "Abi böyle olur, frene doşaşlı basacan , bunlar böyle " dedi.

Olmaz olsun ustalığı

SAKIN GİTMEYİN:

Merhaba,

En son kazaları kağıt tutanak ile kaputun üstünde yazıyorduk.

Baya zor bir süreç.

Uzun zamandır da bu mobil uygulama var,

Nasıldır? Kullanımı sıkıntılı mı?

Karşı taraf yanaşıyor mu vs?

mkt.sbm.org.tr
SBM Mobil Kaza Tutanağı - MKT Resmi Web Sitesi
https://mkt.sbm.org.tr

Merhaba

Masaüstüne stok fanı yerleştirirken her seferinde sorun yaşıyorum, sanırım birşeyleri yanlış yapıyorum.

Birincisi okun yönü

Stok Fanı En Güzel Yerleştirme / Sökme Yöntemi Nedir?

Oku ileri atıyorum olmuyor, geri atıyorum olmuyor, bazı kasalarda tövbe girmiyor. Anakart nerdeyse yamulacak hale geliyor

İkincisi kitleme meselesi.

Oku çeviriyorum, kilitlendi sanıyorum, çekiyorum gelmiyor, tamamdır diyorum. Ancak birden pıtak diye atıyor

Üçüncüsü sökme meselesi, bazı fanlar tövbe çıkmıyor. En sonunda o kısımların altındaki plastik kırılıyor, rahatlıyor. Ben de ana bacı sövüyorum

Bu işin püfü nedir?

Bir tanıdık İran'a gidecek

Ne telefon istenir ondan?

Merhaba,

20 yaşında arabam var, ilk zamanlar hevesliydik, araba da tertemizdi. Gidiyorduk yetkili servisine. Rutin bakımı için kösülüp geliyorduk. Araba yeniydi, gözümüze batmıyordu.

Şimdi araba 20 yaşında, 300 bin kmde. Ben de eskisi kadar varlıklı değilim. Günü kurtarıyorum

Arabanın yağı değişecek, rutin bakımı olacak, nasıl ucuza getiririm onun hesabını yapıyorum.

Yağı, filtreyi internetten hesaplı bir şekilde taksitli vs alıyorum.

İstiyorum ki bir küçük esnafımıza parasını vereyim, arabayı lifte alsın, değiştirsin, parasını alsın. Al gülüm ver gülüm herkes yoluna baksın.

Ancak, mesele şu ki , küçük esnafımız gene de fahiş fiyatlar istiyor. Yağ benden filtre benden diyorum gene de havadan havadan fiyatlar söylüyor.

Arabayı lifte alacak, altta bir tıpa var, TAPAAA diye açılacak, Şör Şör Şör yağ akacak. Tıpa kapatılacak

Sonra düğmeye basılacak, araba liftten aşağı inecek. Kaput açılacak, içinde filtre var, sökülecek değişecek.

SOnra motor yağ kapağı var, yağ huniyle ŞÖR ŞÖR ŞÖR boşaltılacak.

Motor çalıştırılacak, çalışıyor mu OK; al arabayı geri. Al parayı koy cebine. Eyvallah hayırlı işler.

Yağın ŞÖR ŞÖR ŞÖR akmasını saymazsan ki o aralıkta ustanın eli cebinde olacak. Toplamda 10-12 dklık bir iş.

Amma velakin, küçük esnafımız servis rutin bakımına gelmiş takım elbiseli kıravatlı, eli ayfonlu , Audi A8 getirmiş bir vatandaş muamalesi yapıyor bana.

Araba 20 yaşında, 300 bin Kmde.

Ben de günümü kurtaracak kadar kazanıyorum.

Elimde aletim edevatım var, kendim de değiştirebilirim yağı.

Ancak tek sıkıntım arabayı lifte alamıyorum,

Kriko riskli, alttan bir pırtsa araç düşer.

Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Resmi plakalı eski model bir resmi plakalı araç ( Siyah zemin beyaz yazı), mesai saatinden sonra mahallede terör estiriyor.

İçinde eşkiya tipli , güneş gözlüklü yakası bağrı açık bir yaratık, özellikle akşam 5 den sonra , son sürat mahalle arasında tozu dumana katarak kullanıyor.

Çocukların üstüne sürüyor. Arabaların üstüne sürüyor. Ters yöne giriyor. İnsanların hayatını tehlikeye atıyor. Uyardım, tehdit etti. Arkasından yetişmek na mümkün, mahalle arasında 120 km hızla sürüyor. Karşıdan gelenin direkt üstüne üstüne sürüyor.

155 i aradım, plakasını verdim, lokasyon verdim, şikayet ettim, malesef sonuç yok. Karşıdaki beni geçiştirip telefonu kapattı.

Hangi kurumun aracı olduğunu bilmiyorum.

Polis diyenler çıkabilir, sivil polis olsa zaten resmi plakalı gezmez. Diğeri de zaten ekip otosu olur, tepe lambası olur.

Şu haliyle , bir kurumun mesai bittikten sonra resmi aracını istediği gibi kullanan en alt seviye bir şöför izlenimi oluşturmakta.

Araç lüks sekment bir araç değil bu arada. Hatta döküntü bile sayılabilir.

Bu araç hangi kurumun nasıl öğrenilir? Amirine, müdürüne nasıl şikayet edilir?

Merhaba,

Bisikletin orta göbek bilyası dağılmış.

Burda bisikletçiye sordum , değişimine 250 TL dedi.

Ben de çektirme aparatı diye bir aparat var , ayna kol sökmek için, internetten 90 TL'ye onu aldım, 20 tl civarına da göbek bilyasını aldım.

Kendim sökmeye başladım.

Söktüm de

Orta mili sökünce kenara koydum.

Tekrar elime alınca farkettim, bir tarafı uzun , bir tarafı kısa. Sökerken farketmemiştim.

Şimdi uzun taraf ayna kısmına mı gelecek , yoksa diğer tarafa mı?

Orta Göbek  Milinde Uzun Taraf Ne Tarafta Kalıyor?

Merhaba

Yıllardır Castrol dan şaşmazdım. Son zamanlar Mobil-1 e falan da kayıyordum.

Ama fiyatları almış başını gitmiş, bir de sahte yağ satanlar da çoğalmış. İnsanın canını sıkıyor.

Uygun fiyata Botogen marka bir yağ buldum.

Nasıldır bu yağ?

Hiç kullanan var mı?

Bu arada araç 16 yaşında, 300 bin km de. Artık çok da masraf etmek istemiyorum.

Sarı sitede çoğu ilanda artık böyle görür oldum.

Aracın resimleri direkt çekilmiş resim değil.

O resmi telefonda açmış, ekran görüntüsü almış. Sonra o resmi ilan resmi diye koymuş.

Hatta bazılarında şarj yüzdesi , telefon bildirimleri falan görünüyor.

Nedir bu olayın hikmeti?

herkesin bildiği ama benim bilmediğim şey nedir?

Örnek İlan:

Araba İlanlarında Telefon Ekran Görüntüsü Koymanın Hikmeti Nedir?
Hakkında
Meslek: Web Designer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.429
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.529
Konularının görüntülenme sayısı: 703.074 (Bu ay: 3.775)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.828 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.