Şimdi Ara

MMA - UFC - Bellator Ana Konu (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.407
Cevap
23
Favori
48.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Conor diaza nasıl yenildi hala aklım almıyor cok iyi gidiyodu son raundda oldu nolduysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: wonderboy06

Dos santos sıkı geliyo kendi düşüncem eger cain gercekten bitmisse(travis macinda gorcez) suan onu yenebilicek biri yok gorunurde

ufc 200 de caın knock edicek travisi kesin bakıyorum
  • _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    Hocam olayı anlamadım ufc 200 ne demek conor ne yapmış yani ?
  • DoDoking kullanıcısına yanıt
    Ufc 200'de Conor yok hocam. Adam emekli oldu artık. Parada anlaşamamışlar, gerçek nedeni buymuş. Ufc Conor'u kaybetmek istemeyecektir, adamın son dövüşü 1000000+ ppv getirdi. Fazla uzatmadan adam ne istiyorsa vermeliler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    Ben inanmıyorum hocam nate diaz da acıklama yaptı bende bırakıyorum o zaman dedi bence şaka yapıuolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Ufc 200'de Conor yok hocam. Adam emekli oldu artık. Parada anlaşamamışlar, gerçek nedeni buymuş. Ufc Conor'u kaybetmek istemeyecektir, adamın son dövüşü 1000000+ ppv getirdi. Fazla uzatmadan adam ne istiyorsa vermeliler.

her seferinde milleti dövüp zengin olucam ve bu oyundan çekilcem demişti ki öylede oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

Ben inanmıyorum hocam nate diaz da acıklama yaptı bende bırakıyorum o zaman dedi bence şaka yapıuolar

Dana White açıklama yaptı, UFC 200'de olmayacak diye. Şaka değil maalesef, adam harbiden emekli oldu. Ya istediği parayı verecekler ve geri dönecek ya da bu şekilde kalacak adam. Şu an adamın Net Worth 14.000.000$, hayatı boyunca krallar gibi yaşayabilir bu para ile ki adam İrlanda'da süperstar gider bir Gym açar ve bu kadar daha para kazanır.
    UFC'nin artık adam gibi para ödemesi gerek dövüşçülere.
  • Conor mcgregor bırakirsa ufc çok şey kaybeder.
    Ayrica bazi dedikodulara göre Conor wwe'ye gelebilir

• conor acıklama yaptı emekli olmayacam dedi :
  • Uzun aradan sonra tekrar heyecanlıyım beyler Jon Jones ve Anthony Pettis'in dönüşü olacak.

Conor'ın yerinde olsam ben de emekli olurum. Çok daha az çaba harcayıp aynı parayı kazanabilecek popülerliğe ulaştı adam.
  • jon jones her zaman ki gibi,aşırı garantici,savunma ve taktik ağırlıklı,sıkıcı bir oyun planı ile kazandı.hep söylediğim gibi dayak atmadı,sadece kazandı.adam dövüşmüyor,satranç maçı yapıyor sanki.osp galibiyetiyle beraber son 4 maçının hepsi 5 raund sürdü ve hepsi decision ile bitti.o şaşalı hazırlık süreci,o powerlift tabanlı idmanlar dan sonra hiç olmazsa biraz daha sert ve agresif olmasını beklemiştim ama hikaye.adam aynı adam hatta aynı bile değil,eskiye nazaran çok daha paslanmış göründü ki zaten bir çok ufc yorumcusu ve dövüşçüsü de paslanmış gördüklerine dair tweet ler attılar.kendisi şöyle diyor: ''hem ben hem koçum sakatlanmadan bitirmek istedik,çünkü interim yerine asıl kemer maçını (daniel ile) düşünüyoruz.'' bence birazı doğru birazı bahane.çünkü maç gerçekten inanılmaz sıkıcı ve rezalet bir maçtı.osp biraz daha akıllı olsa ilk 3 raund da knockout bile edebilirdi bones u.birde bones un twitter açıklaması var ki akıllara zarar.kendisini michael jordan ile kıyaslayarak diyor ki: ''jordan kimi maçlarda 60 sayı atardı kimi maçlarda 20'' inanılmaz mütevazi!!!!! jordan kim sen kim.şu performanstan sonra çok net söylüyorum bu maçta osp yerine rumble ya da dc olsaydı jon jones 3.raund u zor görürdü.neyse temmuz da ufc 200 de cormier ile kemer maçına çıkmaya hazır olduğunu söyledi maçtan hemen sonra.cormier da pazartesi mr ı çekildikten sonra durumuna bakıp,doktoru onay verirse ufc 200 de jones ile dövüşebileceğini söyledi.artık cormier ın mr sonuçları belirleyecek herşeyi,bekleyip göreceğiz.

bunun dışında pettis arka arkaya 3. mağlubiyetini aldı ve öncedende söylediğim gibi artık pettis olayı kapandı.şampiyonluk,kemer vb hayaller kurmasın.kendi sikletinde ilk 10 da kalabilirse başarı.arada sırada maç yapar işte,yener yenilir filan ama dahası olmaz şu saatten sonra...

• Jon'un iyi olmayan halinin bile dc'yi yenecegini dusunuyorum yaptiklari ilk macta aralarindaki kalite farki cok net ortaya cikmisti. Olimpik guresci cormier mac boyunca takedownlarda 2 ya da 3'e 1 geride kalmisti jon'a. Ayakta zaten boy dezavantajiyla hic sansi da yoktu. Dunku maci izleyemedim ama jon 3 ocaktan beri ilk kez maca cikti ve arada yasadigi olaylar da malum, toparlamasi kolay olmayacak ve eski formunu yakalayip ustune de cikacaktir elbette ama su 1-2 yil icinde yenilmezse birdaha zor yenilir. Gsp ve anderson silva gibi saglam bi yenilmezlik serisi yakalar. Adam ufc'nin en genc sampiyonu ve ayakta olsun yerde olsun vucut ve reach avantaji olsun ufc'nin jordan'i olmasa da lebron'u denebilir su an. Kariyerinin sonunda da ufc'nin jordan'i olacak kapasitede bi adam. Adamima guvenim tam.

• aimlesshomosapiens A kullanıcısına yanıt
    :)) adamın chael sonnen denilen sokak serserisini saymazsak 2011 den beri knockout yapamadı kimseyi.garantici,hesapçı galibiyetler aldığı zaferlerin hepsi.yani ara vermeden önceki hallerinide biliyoruz.cormier,gustafsson,teixeira ve son olarak osp.bu maçların birinde dahi ezici üstünlük kuramamış bir adam.nitekim adamın temmuz da ufc 200 de cormier tarafından cezalandırlmazsa,gereken cezayı benim adamım anthony ''rumble'' johnson kesecek,kaçışı yok.çok zor ama umarım jones cormier ı yener çünkü cezayı cormier ın değil rumble ın kesmesini isterim.çünkü asıl işkenceyi o verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet725

:)) adamın chael sonnen denilen sokak serserisini saymazsak 2011 den beri knockout yapamadı kimseyi.garantici,hesapçı galibiyetler aldığı zaferlerin hepsi.yani ara vermeden önceki hallerinide biliyoruz.cormier,gustafsson,teixeira ve son olarak osp.bu maçların birinde dahi ezici üstünlük kuramamış bir adam.nitekim adamın temmuz da ufc 200 de cormier tarafından cezalandırlmazsa,gereken cezayı benim adamım anthony ''rumble'' johnson kesecek,kaçışı yok.çok zor ama umarım jones cormier ı yener çünkü cezayı cormier ın değil rumble ın kesmesini isterim.çünkü asıl işkenceyi o verir.

İyide adamın dövüş sistemi bu hocam,şahsen benimde izlerken keyif almadıgım bir taktik bu.Aynısını boksta floyd,klitschko yapıp efsane isimler haline geldiler.Ve kimsede cıkıp sen kötüsün diyemez bu adamlara sonucta oyunun kuralı bu nasıl dövüştügün değil oyunun sonunda kimin eli havaya kalkıcak mesele bu.
    Çalışma sürecinde ciddi anlamda güç kazanmış jon özellikle 600 pound deadlift yapması onun güreş kabiliyetine baya katkı saglıyıcak gibi,gelecek 2 3 maç sonrasında biraz daha agresifleşmeye başlıyıcağını düşünüyorum yoksa bu sekilde sevenlerinin çoğunu kaybedebilir

• edriyınnn kullanıcısına yanıt
    evet,sistemi bu.san antonio spurs basketbolu seven adamlar bones,floyd tarzı adamlarıda severler misal...mesele sadece bu adamın dövüş tarzı değil.decision ile maç kazanıp yinede ezici üstünlük kurabilirsin.''kazanma'' kelimesinin içini doldurur,maçı domine edersin.ama jones son maçlarında (özellikle dc ve alex) eli havaya kalkan taraf olsada o el güçlükle,zar zor kalktı havaya.aşırı yakın maçlardı bunlar.milletin gözü fanboyluktan bazı şeyleri net göremiyor diye düşünüyorum.her neyse.son söyleyeceğim şu ki ''rumble'' jones için gelecek ve o gün geldiğinde burada jones un üzerinden ne geçtiği hakkında konuşulacak...
  • Rumble once bir iki gures ogrensin sonra gelir jon'un karsisina, devasa fizigine ragmen dc'den o sekilde bi submission yiyen adamin kusura bakma kat etmesi gereken cok yolu oldugunu gosterir. Jon ayakta iyi gitmezse maci yere indirmez mi rumble'a karsi indirir. Bir sekilde kilitler ve bitirir onu da. Ayrica jon ile dc'nin macina yakin demek de komigime gitti izlemesek inanacaktik. Gustaffson macindan baska jon'un kariyerinde yakin giden bi mac bilmiyorum ben, her zaman nakavt etmek onemli degil puan alan darbeleri net bi sekilde ustunlukle vurarak aliyor adam, ufc boks gibi degildir floyd veya klitcshko gibi olamazsin. Her yonden iyi olmak zorundasin oyle sadece guard alip yumruk atarak kazanamazsin maclari. O adamlardan nefret ediyorum ve jon'un o adamlarin tarziyla alakasi bile olmadigini dusunuyorum. Cekememezlik yapmayin :)

alex ile dc maçları arasında en ufak fark yok.iki tane takedown yaptı diye mi dc ye karşı bariz üstün oldu jones:)) şu cümle harika yalnız ''jones ayakta iyi gitmezse yere indirmez mi maçı,indirir.bir şekilde kilitler ve bitirir onuda'' :)))) bahsettiğin jones değil süpermen sanki,her şeyi bir şekilde bitirecek adam,ya da matrix in neo su:)) rumble öğrenmesi gerekenleri öğrendi meraklanmayın.benim tek korkum cormier ın jones u yenmesi ve işi rumble a bırakmaması.büyük ihtimalde öyle olacak ama umarım jones bir mucize dc yi yener de rumble ın çocuk döver gibi bones dövmesini izleyebiliriz...
  • hayalet725 H kullanıcısına yanıt
    Valla hocam en ufak fark yok demek gercekten sacma, emin olmak icin tekrar baktim macin istatistiklerine, takedown degil olay total ve significant strikelarda da bariz bi ustunluk var ve uc hakem de 49-46 ile vermis. Rumble benim de sevdigim bi dovuscu ayrica, kemer jones'ta olmazsa sampiyon olmasini isteyecegim kisi rumble'dir, ama jon'un dc'yi yenmesini mucize olarak gormek garibime gidiyor, adam superman degil evet ama bugune kadarki kariyeri bile bu adamin gucunu, potansiyelini, saglamligini gosteriyor. Bu son vurkac ve kokain olaylari milletin bakis acisini degistirmis olabilir ama bu adam ayni adam sonucta, eksiklerini calisarak kapatacak elbette, ozet geceyim Jon bu sene veya seneye Dc veya Rumble'a yenilebilir, ama eski formuna kavustuktan sonra bu adam o kemeri tekrar alip uzuun bi sure orada kalacaktir, adam 23 yasinda sampiyon olup 27 yasina kadar kemerini korudu,bu yasta kim sampiyon olup ustune kemerini de koruyor abi, adam ozel biri, tecrube de kazandikca iyice yenilmez birine donusecek ve yeni rekorlar da kiracak. Kendi fikirlerimi belirttim hocam tartismayi sevmem 2 amerikali dovuscu icin hele hic gerek yok uslubuma yeterince dikkat etmeye calistim.

üslupla alakalı sıkıntı yok çünkü dikkat etmemeni gerektirecek bi üslup yok karşında.argüman bazında ters taraflardayız ve hafif tatlı dille eleştiriler yapıyoruz sporcular üzerinden.birbirimiz üzerinden değil.jon jones çok çok iyi,etkili ve tartışılmaz derecede başarılı bir sporcu.benim burda değindiğim temel şey,bence ne kadar iyi olduğu tartışılmazsa o kadar ''sıkıcı'' olduğuda tartışılmaz.bence aşırı savunma ve aşırı dikkat = sıkıcılıktır bu sporda.ayrıca dc maçına ya da hiç kimsenin maçına sadece istatistiksel olarak bakıp değerlendirmemek gerektiğini düşünüyorum.vuruşlarda sayısal olarak üstün olabilirsin ama o vuruşlar karşıda ne kadar hasara yol açmış,vuruşlar ne kadar dolu,ne kadar etkili bu benim bahsettiğim.jon jones knockout gücü olan bir adam değil,mesele yumruk gücü ise kendi sikletinde ilk 5 de bile değildir.tekme gücü de aynı şekilde.sadece dirseklerde bir numara diyebilirim bu anlamda.teknik olağanüstü,isabet olağanüstü ama ''dirsek'' dışında hiçbir uzuvunun darbesi rakipte ciddi hasar açabilecek kapasitede değil.nitekim ''istatistik şampiyonu'' olmasının nedenlerinin arasında bunlar da var.dc maçında da istatistksel olarak kazandı baktığında ki ne güzel bakıp kontrol etmişsin.benim gözümde kazanmanın zerre kadar önemi yok,nasıl kazandığındır önemli olan.kazanayımda nasıl olursa olsun mentalitesinde ki sporculardan da bu yüzden haz etmem.bu kafada sporcularında efsane statüsüne geleceklerini zannetmem,çünkü efsaneleşmek için galibiyet sayısı,strike sayısı,şu sayısı,bu sayısı değildir bence yeterli olan.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.