Yarbay
31 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 342 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Evet yeni mezun birisi için iş teklifleri yağsın, herkes arasın vs. demiyorum. Sadece aylarca iş başvurusu yaptığım halde bir kişinin bile "sen uygun değilsin", "senin cv'yi beğenmedim" , "seni alalım falan ama nerde kalacaksın" , "iyi hoş ama asgari ücret veririz " gibi sözler bile duyamadım. Tıpkı görünmez birisiymişim gibi davranıyorlar. Benim tek istediğim şey "iletişim"

Staj yaptığım yeri çok zorlayınca sonunda ekim ortası-kasım gibi bana söz verdi.(Orası da kesin değil tabii) Ama onlardan bir kelime çıkması için bile çok iletişim kurmaya çalıştım.

Eğer iş verenseniz sizden sadece bir şey rica ediyorum. Birini elerseniz bile bu kişiyle iletişim kurup neden almadığınızı, ya da en azından isteklerinize uygun olmadığını belirtin.

Not: Bu konuya gelip de "mezun olur olmaz beni aradılar" , "bana teklifler yağdı" gibi gövde gösterisi yapmanız için açmadım.

Arkadaşlar evde wifi ile laptoba bağlanıp online oyun oynayınca ve ben ya da başka biri aynı anda telefondan internete bağlanınca ping inanılmaz uçuyor. 500'ün üstü oluyor.

Aynı şekilde ben kendi telefonumun mobil verisini kişisel erişim noktası olarak açıp laptoba bağlandığımda, telefonumdan aynı zamanda video izlesem bile laptoptaki pingim sabit kalıyor.

Bu durumu çözmek için evdeki modemi değiştirmek mi gerekir?

Bir yere 2 haftalik geziye çıkacağım da aklıma gelmemişti. Hızlı şekilde migros gibi yerlerden alabileceğim deodorant, parfüm öneriniz var mı? Vaktim olsa çok yer gezip tek tek denerdim de vaktim yok. Axe falan güzel midir?

Özellikle gençler iyi tarzda ve kaliteli kıyafet alışverisi yapmak için zara,bershka,pullbear,hm...vs gibi yerleri tercih ediyor. Bu tarz yerlerde son zamanlarda sıradan bir tshirt bile 130Tl'yi bulmuş durumda. Bu markalara bakıp kaliteli denebiliyor ama lcwaikiki,defacto,colins gibi yerler akılda kalitesiz olarak yer edindiği için neredeyse hiç buralardan alışveriş yapılmıyor. Benim önerim şu. "Kalitesiz markaların en pahalı kıyafetlerini almak." Yani atıyorum bershkadan sade bir tshirte 130 Tl verileceğine lc waikikinin en pahalı tshirtünü alarak(ortalama 60-70tl falan) neredeyse aynı kaliteyi ve tarzı yakalamak mümkün oluyor. Elbette lc waikikinin 30tl'lik tsihtünü alırsanız berbat bir kalite görürsünüz. Ben bu tipte mağazaların en pahalı mallarını diyorum. En pahalı dediğim de Zara gibi bir markanın en düşük fiyatlarına denk geliyor.

Lc waikikinin en pahalı pantolonlarından almıştım mesela 100Tl civarıydı. Bu kadar kaliteli çıkacağını düşünmemiştim. Aynı şekilde kafamızda iyi olarak kodladığımız yerlerde 199Tl civarı bir ücret ödeniyor bu kalitede pantolona. (içerdiği pamuk oranlarının aynı olduğunu görüyorum)

Son olarak bu tip alt gelire hitap eden markaların tasarımları kötü diyebilirsiniz. Evet yüzde 95'i çok kötü ama dediğim en pahalı %5'lik kısmını ben beğeniyorum.

Eğer ekonomimiz iyi olsaydı bu tarz konulara ihtiyacımız kalmazdı. Peynir ekmek gibi zara'dan gap'dan kıyafet alırdık. Ama durum buysa bir dh'li olarak f/p araştırması yaptığımda böyle bir sonuca ulaştım. Aklınızın bir köşesinde dursun. Alt kesime hitap eden mağazaları tamamen aklınızdan silmek yerine şans vermeniz durumunda karlı ve mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Internetten uyguna bir ingilizce roman bulmuştum. Seviyesi yazmıyordu. Ben de en fazla ne kadar zor olabilir diye aldım ama 2 cümlede bir translate'e girmek zorunda kaldım. Sürekli betimlemeler ve gündelik dilde kullanilmayan kelimeler var. Örnek olsun diye bir sayfayı koyuyorum. Sizce bu seviye kitap okumak için hangi seviyede olmak gerekir?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ab/d5/d2/abd5d20bf174b7c09b2a3bdf4596ea45.jpeg&t=0&width=480&text=1

Kitap bu

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/66/6e/78/666e78a62ef6960c1a9bb9e255bdbc74.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar merhaba. Bir durum hakkında sizin yaptıklarınızı veya yapacaklarınızı merak ediyorum.

Askerliği yapmamış olarak iş bulma durumu son dönemlerde bir hayli zor. Elbette alımlar var ancak ilanların çoğunda askerliğini tamamlamış kişileri kriter olarak gösteriyorlar.

Askerliği sorun eden bir şirketle anlaşıp ardından "şuan tecilli ancak ilerleyen dönemlerde bedelli yapacağım" şeklinde bir anlaşma olabilir mi? İş verenlerin bu duruma bakış açısı nedir?

Bedelli askerlik yapmak istiyorum ancak bunun için para toplamam gerekiyor. Siz kariyerinize 6 aylık askerliği yaptıktan sonra mı başladınız yoksa bu karmaşık durum içinde para toplamayı düşünüyor musunuz?

1 ay sitede duracak olan bir iş ilanına ilk başvuranlardan olup istekleri bana yüzde yüz uyuşması durumunda beni aramaları ya da aramamaları hemen mi olur(aynı gün ya da bir kaç gün içinde) yoksa 1 ay kadar bekleyip tüm kişilere baktıktan sonra mı karar verirler? (öz geçmişim incelendi)

Sizi iş ilanı için arayan kişiler başvurunuzdan ortalama kaç gün sonra aradı?

Trendyol'da 25 Tl'lik kod gelmişti çoğu kişiye. Kodu olan kişiler "Oba Mie Karma Çeşnili Noodle 12'li" kargo bedava şeklinde 19.95 Tl'ye satılıyor. Ben bedava şekilde aldım. Kodunu kullanmak isteyen bedava noodle sahibi olabilir.

OBAmie Oba Mie Karma Çeşnili Noodle 12'li Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Yabancı dil seviyesi hakkında merak ettiğim bir şey var. İnsanlar hangi aşamada "ingilizce biliyorum" kalıbını kendine koyabiliyorlar? Hani basit-orta seviye paragrafları çevirebilen ve kendini az çok tanıtıp gramerlere çok takılmadan sohbet eden birisi kendisine iş hayatında "evet benim ingilizcem var" diyebiliyor mu? Bunun kıstası nedir?

Bana soracak olursanız biliyorum diyen kişileri gidip de İngilizce anayasal bir mahkeme kararına ya da çok betimlenmiş bir romanın karşısına koyduğumuzda ve çevirmesini istediğimizde zorlanmadan çeviren ve anlayan kişilere ingilizce biliyor diyebiliriz. Ama Türkiye'de yaşayan "ingilizce biliyorum" diyen birinin "şu kelime neydi" demeden çevirebileceğini sanmıyorum. Hal böyle olunca "biliyorum" diyebilmek kişisel algılanılan bir karar değil midir? Sizin görüşlerinizi merak ettim. Güncel olarak ingilizcemi geliştirdiğim için ingilizce'den örnek verdim.

Şu kapanma döneminde dizi önerisi istiyorum. Genelde sadece 1 baş rolün etrafında dönen dizileri seviyorum. Ya da rol kalabalıklığı olmaması iyi olur.(Breaking bad ve better call saul istisna oldu.)

Sevdiğim diziler: Dexter, BB,Better Call Saul, Fleabag, teofw,Pb, Black books

Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
.
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Dünyadan Futbol
Tottenham Hotspur FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.282
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 230.144 (Bu ay: 3.744)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.141 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.