Şimdi Ara

Mide düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
16.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar. Midemde sık sık bulantı hissi ile doktora gittim, İlaçlı film çektiler. Teşhis olarak Mide düşmesi dediler, İlaç kullanıyorum ancak 12 gündür kullanım sonucunda bulantı azaldı ancak devam ediyor :( Böyle bir sorunu olan varmı acaba ?

• Hani eskiden çay bardakları ve ispirto ile yakarak birşeyler yapıyorlardı onu bu mide düşmesi için mi yapıyorlardı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum
    Geçmiş olsun
  • mide düşmesi göbek düşmesi olmasın o
  • Göbek düşmesiyse hüseyin16'nın bahsettiği gibi bir yöntem var. Bilen biri uygulayabilir. Büyüklere danışmak lazım.
  • Göbegini hafifce ılık su sabun ile ıslat kaygan olsun sonra 2 elinin avuc iciyle ortada sanki kum topluyormus gibi mideni ovalaki miden ilk önce biraz yerine gelsin.ardından gobegıne başörtüsü koy bir parmagını göbek deligine sokup bir tarafa dogru yarım kıvır 2 3 dakika kadar bu sekılde bekle sonrasında elinin altında göbegin atmaya baslıyacak zaten bi süre daha böyle kaldıktan sonra eski hayatına geri dönebilirsin ancak agır kaldırmadan fazla hoplayıp zıplamadan ıdare etmen lazım sureklı duser yoksa :) bildiklerimi yazdım ilettim Allah acil şifalar versin
  • Dostlar mide düşmesi bu..
  • Mide düşmesini nasıl tedavi edildiğini görmüştüm Çok saçma bir yöntem.

Yere sırt üstü uzanıyor başka bir kişide tam karşısına uzanıyor ayaklarına sertçe vuruyor tabanına
    Bana çok saçma geliyor ama görmüştüm iyileşmişti Cidden çok saçma

Geçmiş olsun arkadaşım
  • Mide düşmesinden kastı midenin normal anatomik pozisyonundan daha aşağıda olması sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardiacus -- 29 Ekim 2009; 15:33:25 >
  • Arkadaşlar, verilen yazı şu şekilde :

Hastanızın MİDE DUODENUM RADYOGRAMININ incelenmesinde :

Skopik gözlemde solunum hareketleri, akciğer parankimi, kalp ve mediasten normaldir.Opak ilacın özofagus ve kardiadan geçişi normal görülmüştür. Özofagus mukozasında patolojik dolma noksanlığı ve dolma fazlalığı görülmemiştir.
    Midenin yeri, şekli normaldir. Hareketleri azalmış ve boşalması yavaşlamıştır.
    trendelenburgda ampulla normal yerinde oluşmuştur. hiatal herniye ait görünüm saptanmamıştır, mide mukoza yapısı normal görülmüştür.
    Pilor normaldir. Duodenal bulbus mukozasında ödem bulunmaktadır, duodenum diğer kesimlerinde patoloji saptanmadı.

TANI :

Hipotonik, hipokinetik mide, duodenit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylove -- 29 Ekim 2009; 15:48:40 >
  • Mide hareketleri azaldığı için mide içeriğini zamanında boşaltamaz.Sonuçta artan asit duodenuma yani ince barsağın ilk kısmına zarar verir,duodenit(duodenum iltihaplanması)e sebep olur.

Mide düşmesi kısmını anlayamadım pek,doktor mu dedi bunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cardiacus

Mide hareketleri azaldığı için mide içeriğini zamanında boşaltamaz.Sonuçta artan asit duodenuma yani ince barsağın ilk kısmına zarar verir,duodenit(duodenum iltihaplanması)e sebep olur.

Mide düşmesi kısmını anlayamadım pek,doktor mu dedi bunu?

Evet öyle dedi. Bu ilaçları verdi panref ve talcid. Ancak 15 gündür kullanıyorum hala bulantım ara ara devam ediyor.
  • kardeş sen motiliteyi artıran,bulantıyı azaltan mide boşalmasını hızlandıran ilaçlar kullanacaksın...
    ayrıca mide koruyucu ilaçlar da kullanmalısın
    yine de doktora danış burdan reçete verilmez ama fikir olarak aklında bulunsun.
    iç hastalıkları uzmanı veya daha iyisi bir gastroenterolog sana yardımcı olabilir...
    motilium, metpamid gibi bulantı azaltıcı ve mide boşalmasını hızlandırıcı ilaçlar...
    lansor, pulcet gibi mide asit salgisini azaltıcı ilaçlardan biri...
    gaviscon ya da antepsin süsp gibi mide kouyucu şuruplardan biri...
    ayrıca kafein, çay, çikolata, baharat gibi yiyeceklerden uzak duracaksın...
    gece bir şey yemeyeceksin...
    geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylove

Slm arkadaşlar. Midemde sık sık bulantı hissi ile doktora gittim, İlaçlı film çektiler. Teşhis olarak Mide düşmesi dediler, İlaç kullanıyorum ancak 12 gündür kullanım sonucunda bulantı azaldı ancak devam ediyor :( Böyle bir sorunu olan varmı acaba ?

bende de mide bulantısı kusma şikayeti vardı bendede mide kayması çıkmıştı.. ama pek sorun oluncak bişi deil pek çok kişide oluyo.. ilerde düzelir.. bana düzenli beslenirsen geçer dediler hala mide bulantı ve kusma şikayetim var ama mideden deil psikolojik .. midem düzeldimi onu bilemicem
  • ne kadar zamanında bir cevap bilemiyorum ama. zaman zaman yaşadığım bir sorundur. midede bir ağırlık vardır. zannedersiniz yürürken mideniz düşecek korkusu ile yürürsünüz. hazımsızlık şişkinlik gaz ve sıkıntı yaşarsınız. yapacağınız şudur. sabah karkar kalkmaz aç karna en küçük elma büyüklüğünde ya da orta elma büyüklüğünde bir sopan alacaksınız. soğanı saçaklı kısmı göbeğinizin deliğine gelecek biçimde yerleştirin ve yavaşça üstüne yatın. yani yüzükoyun yatın. çok yumuşak hareketlerle karnınıza basınç uygulayın vücut ağırlınızla. o zaman göreceksiniz ki hem ağzınızdan gaz çıkacak bir yandan da karnınızda bir hareketlenme başlayacak. kurultu ve sanki su sesi duyacaksınız. 5-10 dakika bu şekilde hafifk esnemelerle yatın. sonrasında kalkıp sıkı bir kahvaltı yapıp hayatınıza devam edin. ertesi sabah yyine aynı şeyi yapın ve derhal kahvaltı edin. en fazla 3-5 gün içinde karnınızda hiç bir şikayetiniz kalmayacaktır. ama karnınıza göbek civarına sabunla ya da başka türlü müdahaleler bağırsak düzeninizi bozabilir ve tehlikeli olabilir. bu bizzat yaptığım bir tedavidir. kendi hayatımda uyguladığım bir tedavidir. çok fayda gördüm hiç bir zarar görmedim. geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.