DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
majezik ağrı kesici hakkında
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
40
Cevap
0
Favori
164.880
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> majezik ağrı kesici hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      801 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:00:41 Konu Sahibi
      arkadaşlar duyduğuma göre majezik diye adlandırılan ağrı kesici (tam olarak bilmiyorum ama) testesteronlarla ilgili bir zararı varmış. ben kullanırım bu ilacı. bu işin aslı var mıdır?

|
      |

• Yarbay
      21597 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:05:00
      Geçende Apranax ın öldürdüğü yazılmıştı.
      Sırada ne var?

Sanırım Novalgin de kısırlık yapıyor
      |
      |

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
    • Yarbay
      2321 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:05:42
      aman hoca ne yaptın ya ben hep o ilacı kullanırım korkutma beni
      |
      |

The Power of Dreams Honda

2005 CİVİC LS,GÜMÜŞ GRİ " 1600 cc 110 hp "
    • Yüzbaşı
      848 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:06:49
      quote:

Orjinalden alıntı: night_33

aman hoca ne yaptın ya ben hep o ilacı kullanırım korkutma beni

hocam imzan çok güzel

edit: çaldım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisiko__ -- 12 Şubat 2008; 21:07:13 >
      |
      |

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!
    • Er
      3 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:07:07
      bende o ilacı kullanırım acaba varmıdır zararı iyi olalım derken hepten gitmeyelim
      |
      |

Giden Değildir Aslında Kalandır Terkeden. Gidende Bu Yüzden Gitmiştir Zaten...
    • Yüzbaşı
      801 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:22:52 Konu Sahibi
      valla arkadaşlar ben de duyduğumu söylüyorum ve size soruyorum yok mudur bilen? bir eczacı veya bir doktor aramızda yok mu?
      |
      |

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:25:08
      quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Geçende Apranax ın öldürdüğü yazılmıştı.
      Sırada ne var?

Sanırım Novalgin de kısırlık yapıyor

nerde cinsel bişi olsa çıkıyosun sana mail falanmi geliyo
      |
      |

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
      ******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
      ***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
      ***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
      ******************************************************************************************************************************XDuygusal
      *********************************************************************************************************************************XDerin
      Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi
    • Yarbay
      4474 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:26:14
      yok öyle bişey hocam olurmu hiç

majezik genelde hamıle bayanlara ağrı kesıcı olarak verılıyor. ilacın etkisi çok güçlü olmamakla birlikte gelişebilecek semptomlara karşıda etkili

saygılar...
      |
      |

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:28:04
      Majezik diş ağrısı için oldukça iyi diye biliyorum ben ama mideye zarar verdiğini duymuştum. Ne kadar doğrudur bilemem.
      |
      |

İngilizce tercüme ihtiyacı olan arkadaşlar pm ile ulaşabilir. Tabi öyle uzun makale şeklinde çeviriler istemeyin :D
    • Yarbay
      2184 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:30:11
      yıllardır apranax kullanıcısyım. ne zaman başım dişim ağrısa o ilaca yöneliyordum ve kesin sonuç aldığım için bu ilaçtan 10 dkk içinde tüm ağrı sızılarınızdan kurtuluyordunuz..
      fakat bu ilacın böbreklere ve mideye zararı var diye çok duyum aldığım için kendisini bıraktım majezik kullanmaya başladım
      bu ilaçtanda çok memnunum yan etkileri Apranax kadar değilmiş kesinlikle
      ve Apnanax kadar tehlikeli değil!

ama apranaxı yanlış içme yöntemiyle yani ağızda şeker gibi eriterek içerseniz 15 dkk içinde beyninizdeki kılcal damarlara basınç uygulanıyor ve belli saatler sonra beyin kanaması geçirmeye başlıyrosunuz ki bunun sen bile farkına varamıyorsun sonra mefta oluyorsun tabi mucize gibi bir şansın varsa kurtulursun...

apranax kesinlikle doğru kullanım çerçevesinde içilirse aslaabir sakıncası yoktur
      apranaxı özellikle bol suyla içilmesi tavsiye ediliyorki bu majezik içinde geçerli
      kesinlikle bu tür ilaçlar azınızda şeker gibi eritilerek keisnlikle içiğnemeyn emmeyin!!!
      çünkü ağız yoluyla alınan bu ilaç dilinizde eritildiği zaman direk beyine telafuz ediyoz
      ve kılcal damarlar o an can çekişmeye baslıyor ve sonucunda beyin kanaması!
      majeziğin tam yan etkileir hakkında pek şikayet duymadığım içinde bilemiyorum gibi bir tehlikesi varmı tam emin degilim
      ama majezik gene apranaxdan daha güvenilir bir ağru kesici olduğu biliniyor
      ama bu yüzden yıllardır içtiğim apranaxdan asla şikayetçi olmadığım halde apranaxı bıraktım ve majezik kullanıyorum artık

yalnız dikkat edin bu tür ilaçları bol suyla hatta 2 -3 su bardagı bol suyla içerek işinizi garantiye alın
      keisnliklede alkol ile almayın

hatta Apranax ve Majezik kullanan kişilerin bazı yorumları tavsiyeleri var aşağıda

http://www.sosyomat.com/etiket/majezik-mi-apranax-m%C4%B1

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      12 Şubat 2008 21:55:57
      Majezik`i su almadan az miktarda kola ile aldığımı bilirim. Allah`A Şükür bir şey olmadı. Öğrenmiş oldum. Teşekkürler.
      |
      |

İngilizce tercüme ihtiyacı olan arkadaşlar pm ile ulaşabilir. Tabi öyle uzun makale şeklinde çeviriler istemeyin :D
    • 12 Şubat 2008 22:01:03
      majezik dişim ağrıdığında hep içerim evde bulunması gereken bir ilaç 3 gündür dişim berbat ağrıyor doktora gitmek zor geldiğinden biraz da tırstığımdan içiyorum.
      bir yan etkisini görmedim

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fallofday -- 12 Şubat 2008; 22:00:24 >
      |
      |

BÜYÜK BEŞİKTAŞ
    • Emekli Yönetici
      15896 Mesaj
      12 Şubat 2008 22:07:19
      Herşeyin fazlası zarar azı yarar demişler. Abartmazsanız bişi olmaz. Zaten Siz o ilacı alınca bol su ile için her ilacı böyle için. Zararlı olan maddeleri vücud ayrıştırıp idrarla atar zaten. Ama Hergün içerseniz ozaman zararlı maddeler depolanmaya başlar vücudda. Bende içerim bu ilaçtan ama mümkün olduğunca baş ağrımın kendisinin dinmesini bekleirm biraz uzanırım yatarım, ilaç almış gibi kendimi telkin ederim. Baktım baş ağırı yorgunluktna değil kas tutulması falan ya da soğuktan ozaman ilaç alırım. En çok dorsilon ve naprasyon adlı ilacı kullanırım. Bu majezik adlı ilacıda yeni kullanmaya başladım 2 -3 kere kullandım.

Nekadar az ilaç okadar çok yaşam Her ilacın mutlaka vücuda zararı vardır.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Binbaşı
      1315 Mesaj
      12 Şubat 2008 22:20:28
      walla kuzenim bi ara onu pazarlayan ilaç firmasında çalışıyordu.bana eşantiyon olarak habire gönderirdi.eger böyle bişey olsaydı söylerdi.böyle ileride zararı olan bişeyi göndermezdi güvenirim kuzene
      |
      |

• Yarbay
      3565 Mesaj
      12 Şubat 2008 22:22:35
      Kadınlar arasında baya yaygın bu ağrı kesici. Ama hiç "agh testestoronlarım gitti" diyenine rastlamadım.

Yanınızda çakmak sigara vs. gibi çapkınlık aparatları yerine bunu taşıyın , sıkıntılı gördüğünüz hatunlara sevecenlikle karışık babacan bir tavırla majezik ikram edin.Belki boynunuza sarılmayacaklar ama bir gün kazozuna uyku ilacı yada bayan azdırıcı damla atma ihtimalinizi göz ardı etmeyeceklerdir.

Bu arada ben vermidoncuyum. Plasebo.
      |
      |

• Teğmen
      170 Mesaj
      12 Şubat 2008 22:33:40
      bana da diş doktorum vermişti

arda başım ağrınya felan içiyorum 5-10 dk sonra ne ağrı ne sızı (allaha şükür artık dişim için içmiyorum dişcine her aklıma geldiği zaman dua ederim )

ama bildiğim kadarıyla kesinlikle miğde den sorunu olnalar içmemeli diye söylemişti doktor
      eczacıda aç karnına içme demişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkosif -- 12 Şubat 2008; 22:33:27 >
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      13 Şubat 2008 14:43:02
      ben de sok kullanırım
      |
      |

kalp kırmak kolaydır ama onu onarmak çok zordur.
    • Çavuş
      43 Mesaj
      15 Mart 2009 19:49:33
      bende majezik :D war durun bir ağzımda eritim bakim bişey oluyormu
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      27 Aralık 2009 23:32:37
      35 Yaşında dişlerine hiç bakmayan ve artık ağzında diş kalmayıp hala doktor korkusu çeken ben 2 yıl önce kanal tedavisi yaptırmış olduğum dişimin apse yaptığını ve yanağımın kocaman olmaya başladığını hissettim.Hemen 100 mg bir majezik ve 3 bardak su.10 Dk içersinde kesildi ağrılarım.Apranax Forte da kullandım zamanında çok ama arkadaşların dediği gibi sağlam mide gerekiyor zira.Daha sonra karın ağrısından kıvranmaya başlıyorsun.Benim gibi diş ağrısı olanlara Majezik i tavsiye ederim kesinlikle.
      |
      |

• Yüzbaşı
      278 Mesaj
      28 Aralık 2009 01:18:36
      arkadaslar basta apranax olmak uzere majezıkte ıcınde bunlar etkılı agrı kesıcılerdır ! her agrı kesıcının oldugu gıbı bunlarında mıdeye zararı buyuk olcude vardır zor durumda kalmadıkca agrı eksıcı olark parol ! alın en hafıf agrı kesıcı paroldur eger kesmesse degısık yollara baswurun ne tur ılac alırsanız alın bol su ıle alın mıde emılım yaparken zorlanmasın saygılarımla !
      |
      |

Reklamlar
modasor
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,214
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.