Yüzbaşı
31 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar Merhaba;

Yeni kurduğum sisteme giriş seviyesi bi anakart aldım ancak bozuk çıktı. Şimdi onun yerine başka bir anakart almayı düşünüyorum. İleriye dönük olması açısından Z97 çipsetli olsun istiyorum. İleride illa ki ramleri, işlemciyi ekran kartını değiştiririm. Sizce aşağıdakilerden hangisi alınmalıdır? Ya da siz aynı fiyat aralıklarında ne tavsiye edersiniz?

Gigabyte için tam olarak Z97 çipsetin getirilerini karşılamıyor diyorlar ama...

http://www.vatanbilgisayar.com/z87-g43-gaming-intel-z87-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-sata-30-usb-30-anakart.html?srt=UP
http://www.vatanbilgisayar.com/ga-z97-hd3-intel-z97-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-hdmidvi-anakart.html

Diğer Bileşenler:

Corsair 300R 600W
İntel İ5 4590
Kingston 2X4GB Ddr 3 1600 Mhz
1 TB WD Blue
Asus R9 270X 2GB
Merhaba arkadaşlar;
1 sene içinde evlenip Kocaeli'de yerleşmek gibi bir planım var. Şu an istanbul'da müşteri temsilciği yapıyorum ve 1200 lira kazanıyorum. Şu anki hesaba göre aylık 3000 lira toplam gelirimiz oluyor ancak ev kredisi olarak aylık 1200 lirayı bu toplamdan düşünce elimizde yaklaşık 1800 lira para kalıyor. Ben ciddi şekilde kpss ye hazırlanıyorum ama her zaman en kötü ihtimali düşünmek zorundayım. Kpss yi kazanamdığımı varsayarsak Kocaeli'de 4 sene tecrübe sahibi birinin haftasonu izni olan bir iş bulma olasılığı nedir? 4 senelik işletme mezunuyum. Askerliğimi yaptım. Kocaeli'de yaşayan çalışan arkadaşlardan yorum alabilirsem çok yardımı olur bana.
Temmuz ayının başında arkadaşlarla tatile gitmeyi düşünüyoruz. Bizim baktığımız yerler kelebekler vadisi ya da olympos gibi yerler ama bunun dışında da alternatif arıyoruz. Varsa sizin daha önce gittiğiniz, ortamları benim bahsettiklerime benzeyen yerler tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar Burger King'e gidenler muhtemelen en az bir kere tatmıştır. Lezzeti benim çok hoşuma gidiyor ama hiç biyerde bulamıyorum. Bunu biyerlerden alabilmiş olan var mı acaba (Kanyon macrocenter ve metrocity migrosta yok)
Merhaba;
Arkadaşlar uzun süredir mp3 player kullanmıyordum. Daha önceden Creative muvo2 4GB ve en son da Sony NW-S706F kullandım. Ömrümde sesi Sony NW-S706F kadar iyi bir mp3 çalar görmedim(İpod, Sansa, Creative X-Fi2 denediklerimin başlıcaları). Kullandığım kulaklığın MDR-NC022 olmasının da buna katkısı var tabii. İşe yeniden yürüyerek gitmeye başladığım için tekrar müzik dinleme istediğim doğdu. Ben de pilinin ömrü dolan sonymi servise götürmeden önce bir kez daha şarkı atıp denemek istedim ama gelin görün ki bu cihaz sony'nin o lanet olası sonic stage programını kullanıyor. Bazı şarkıları atmıyor bazılarında ise farklı sorunlar çıkarıyor. Şimdi sizden istediğim şu:

1-Öncelikle bu kulaklığı kullanabileceğim ve sürükle bırak yöntemiyle şarkı atılabilen bir mp3 çalar önerebilir misiniz? (Benim makine için sürükle bırak yöntemini kullanabileceğim programlar varmış ama nedense işe yaramadı. Birçok kişi de zaten işe yaramadığını söylemiş)

2-Yok olmadı bana bu cihazın ses kalitesinde, yine sürükle bırak yöntemiyle şarkı atılabilen, bir mp3 çalar önerebilir misiniz ?

Dediğim gibi ilk önceliğim ses kalitesi ve şarkıların sürükle bırak yöntemiyle atılabilmesi. Video izlemek vs umrumda değil açıkçası. En son bu hevesle creative x-fi2'yi denemeye gittim denedim ve üzerindeki standart kulaklıkla 5 para etmez ses verdiğine şahit oldum. Hayal kırıklığımın sebebi cihazın forumda cok övülmesiydi. Kulaklığı (Creative EP-630 sanırım) ayrıca övülüyordu onu yine ipod da dinledim onda da hiç iş yoktu. arkadasımın kendine aldığı 69 liralık sennheiser'ın sesi ondan cok cok daha güzeldi. Biliyorum uzattım ama bu konuda biraz takıntılıyım. Yorumlarınızı bekliyorum =)

EKLEME: Kapasitenin 4GB olması benim için yeter de artar bile ama radyosu olması çok önemli.
Selam arkadaşlar;
Lafı fazla uzatmadan problemimi söylemek istiyorum. 40C750 model samsung 3D televizyonum var ve PS3'ün tüm güncellemeleri yapılı durumda. Problem GT5'i 3D olarak oynayamamamla birlikte ortaya çıktı. Daha sonra ben de deneme amaçlı daha önceden 3D olarak oynayabildiğim Super Stardust HD oyununu ve 3D bluray Monster vs Aliens filmini denedim ve ikisini de 3D çalıştıramadım. Blu ray player filmi 3D olarak acıyor ama PS3 daha önce 3D olarak çalıştırdığı hiç bir şeyi 3D olarak çalıştırmıyor. Problemi nasıl çözebilirim bilmiyorum. Bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa cok sevinirim.
Selamlar arkadaşlar;
Aniden LCD alacağımız tuttu. Bi ara bu konulara çok meraklıydım ve vaktim de oldugu için araştırırdım. Şimdi vakitsizlikten konulara çok uzak kalmışım.
Maksimum 3000TL ye kadar LED LCD TV önerisi istiyorum. 40-42 inch ve mümkünse mağaza fiyatı istiyorum. Bir de şimdi Full Led ve Edge Led diye iki ayrı sistem varmış. Full Led bir sistem önerebilirseniz çok daha iyi olur. Teşekkürler.

Bu arada benim incelediğim modeller:
Samsung 40C6000 ve Philips 42PFL7685H LED TV. Sanırım ikisi de edge led.
Merhaba;
Uzun bir inatlaşma aşamasından sonra ben de Win 7'ye terfi ettim. Herşey çok güzel giderken ses sistemimin subwooferından ses gelmediğini farkettim. Tüm ayarları kontrol ettim, tüm driverları yeniden yükledim. Creative SB Live! 5.1 ses kartımı söktüm ve ses sistemini on-board ses kartına bağladım. Bu ses kartıyla da aynı problemi yaşadım. Ben de şunları denedim:

-Kulaklığı takıp ayarlardan ses sistemimi kulaklık olarak seçtiğimde sorunsuz şekilde bas sesleri alabildim.
-Hoparlor konfigürasyonunda subwooferdan ses alabiliyorum ama müzik dinlerken, oyun oynarken ya da film izlerken alamıyorum

Denediğim çözüm yolları şunlar:
Creative SB Live 5.1 ses kartım için denediklerim:
1-Ses ayarlarını ve bağlantıları ( xp sp3'te aynı bağlantılarla bir sorun yoktu) kontrol ettim.
2-Windows'un otomatik olarak tanıyıp kurduğu driver'ı kaldırıp creative sitesinden indirdiğim driver'ı kurdum - Sorunu Çözmedi.
2-Resmi olmayan driver kurdum - Sorunu Çözmedi.

Daha sonra creative ses kartımı söküp on board ses kartımı kullanayım dedim. Aynı sorunu burada da yaşadım. Yabancı forumlarda da yaptığım onlarca aramanın ardından bu sorunu yaşayan onlarca insan olduğunu gördüm ama hiçbiri de problemlerini çözememişti. Bana son çare olarak tam win7 uyumu olan bi ses kartı almak düşecek ama bu masrafa da girmek istemiyorum çünkü bir de kablosuz router almam gerek. Son çarem burası arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar merhaba;
Dolaşmadığım yer kalmadı. Ya stokda yok ya da hiç gelmemiş.Dolaştığım yerler:Cevahir Mavi shop, İstinye Park Darty, Kanyon ve Metrocity Teknosa, Metrocity Bimeks, Astoria elektroworld, Feza elektronik. Netten almak istemiyorum. Çakallar 800-900 e kadar fiyat çekiyorlar. Almanyadan 2 kişiden haber bekliyorum ama nasıl olsa nakit ödeyeceğim bari biraz fazla olsun garantili olsun diyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ? Full bundle bulabileceğim ya da sizin stoklarında gördüğünüz bi mağaza var mı?(PS3 için)
Merhaba arkadaşlar;
Şöyle bir senaryom var.

Windows forms yapısında form üzerinden girilen bilgiler binary serialization yönetmiyle serileştirilip x.dat adında bir dosyaya kaydediliyor. Ancak aynı kodu(binary deserialization) yazan bir kullanıcı serileştirilmiş veriyi kullanıcının bilgisayarından alıp kendi bilgisayarında yazdığı kodla deserialize edebilir ve kullanıcı bilgisini çalabilir diye düşünüyorum.

Ben de bu yüzden serileştirilmiş bilgiyi alıp şifreleyip saklamak istiyorum. Daha sonra da deserialization işlemi yapmadan önce tekrar decryption işleminden geçirmek istiyorum.

İlk başta MD5 kullanmak istemiştim ama bildiğiniz üzere bu geri dönüşü olmayan bi şifreleme işlemi. Fakat yine geri dönüşü olan tiplerde de farklı bir kullanıcının benim dosyamı çalarak decryption ve deserialization işleminden sonra bilgileri ele geçirme ihtimali var. Umarım anlatabilmişimdir. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim? Bi türlü işin içinden çıkamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
psychomantis
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.549
İkinci El Bölümü Mesajları: 120
Konularının görüntülenme sayısı: 72.363 (Bu ay: 40)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 107 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.